Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini İçin Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini İçin Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Bir anahtar kelime, etkili SEO’nun temel bir parçasıdır. Trafiğimizi artırmaya ve organik arama sıralamalarımızı büyük ölçüde iyileştirmeye yardımcı olduğunu biliyoruz. Anahtar kelimeler olmadan SEO olmaz! İşletmeler ve pazarlamacılar, SERP sıralamalarını yükseltmek için her zaman o mükemmel anahtar kelimeyi ararlar.

Şu anda birçok araç, içeriğiniz için alakalı anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olabilir; bunlardan biri Ahrefs anahtar kelime gezgini. Bu araç, en iyi anahtar kelimeleri arayan birçok SEO pazarlamacısı için kutsal kâsedir. O halde, daha fazla uzatmadan, bu aracın nasıl çalıştığını ve işinize nasıl fayda sağlayabileceğini anlayalım.

Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini: Temel Bilgileri Öğrenin

Ahrefs anahtar sözcüğü, hepsi bir arada bir bağlantı oluşturma, anahtar kelime araştırma, sıralama izleme ve site denetleme yazılım aracıdır. (Size bunun SEO’nun kutsal kâsesi olduğunu söylemiştik!)

Ahrefs, rakiplerine kıyasla kullanıcı dostudur ve gezinmesi kolaydır. Elbette, diğer sektör araçlarından karşılaştırılabilir istatistikler ve çeşitli özellikler alacaksınız, ancak Ahrefs en kapsamlı koleksiyonu sunuyor. Ayrıca, mevcut araç çeşitliliği sayesinde web sitenize ilişkin tüm istatistikleri tek bir yerden yönetebilirsiniz. Tüm rakipleri bu alanda geride kalıyor.

Ahrefs Keyword Explorer’ın Amacı Nedir?

Ahrefs anahtar kelime gezgini, binlerce alakalı anahtar kelimeyi keşfetmenize, sıralama zorluklarını analiz etmenize ve trafik potansiyellerini hesaplamanıza yardımcı olur.

Ahrefs anahtar kelime gezgini dışında, diğer Ahrefs araçları da çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Böyle bir araç, site gezginidir.

Her işletme sahibi, rakiplerinin ne durumda olduğuyla ilgilenir.

  • Benden daha fazla web sitesi ziyaretçisi var mı?
  • Trafikleri artıyor mu, yoksa durma noktasına mı geldi?
  • Mevcut büyüme hızımda onları geçecek miyim yoksa daha fazla çaba göstermem gerekiyor mu?
Tavsiye Edilen:  Kişisel Finans ve Yatırım Alanı İçin Yazmanın Gücü

Ahrefs’in Site Gezgini, rakiplerinizin aldığı arama trafiği miktarını görüntüleyerek ve arama trafiğinizi onlarınkiyle karşılaştırarak bu soruların yanıtlarını bulmanıza yardımcı olabilir.

Şimdi mükemmel anahtar kelimeler arayışına geri dönüyoruz! Şimdiye kadar, Ahrefs anahtar kelime gezgininin nasıl çalıştığını merak ediyor olmalısınız? Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini, hedeflemek isteyebileceğiniz binlerce alakalı anahtar kelime bulmanıza yardımcı olur ve herhangi bir arama sorgusunun popülerliğini belirlemenize olanak tanır.

Örneğin, yalnızca ABD’de “bitcoin” terimi için ayda 6,5 ​​milyon Google araması yapılıyor. Ek olarak, dünya çapında bu terim için yaklaşık 25 milyon arama yapılmaktadır.

Şimdi, ‘bitcoin’ anahtar kelimesi için Google’da en üst sayfada yer almanın, bu hedefi gerçekleştirmeyi neredeyse imkansız hale getiren şiddetli rekabet nedeniyle hüsnükuruntu olduğunu iddia edebilirsiniz. Ancak aynı zamanda ‘bitcoin’ terimini içeren birçok ilgili anahtar kelime de vardır. Yeni veya mevcut web siteniz bu alakalı anahtar kelimelerde kolayca sıralanabilir. Ahrefs anahtar kelime gezginindeki eşleşen terimler size bitcoin içeren yaklaşık 558.968 anahtar kelime verir. Bu liste, aylık aranma hacmine göre sıralanmıştır.

Daha alakalı anahtar kelimeler için, Ahrefs anahtar kelime gezgininde ‘bitcoin’ ile alakalı anahtar kelimeleri gösteren ‘ilgili terimler’ bölümüne de göz atabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerin içinde doğrudan bitcoin kelimesi bulunmayabilir, ancak bir şekilde ilişkilidirler. Bazı örnekler , , , vb.

Neden Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini Kullanmalıyım?

Anahtar kelime arayışınız için belirli bir araç seçme konusunda şüpheci olmanız doğaldır. Sonuçta, anahtar kelimeler, arama sıralamanızı ve genel web sitesi trafiğinizi belirlemede çok önemli bir rol oynar. Ancak, doğru anahtar kelimeleri bulmak şaka değil; doğru olanları bulmak zaman ve çaba gerektirir.

Ahrefs anahtar kelimesi işinizi kolaylaştırabilir! Belirli bir anahtar kelime için web sitenizin ilk 10 arama sonucunda sıralamasının ne kadar zor olacağını belirlemenize yardımcı olur. Bunu, 1 ile 100 arasında değişen ve 100’ün en zor olduğu Anahtar Kelime Zorluğu puanını hesaplayarak gerçekleştirir.

Tavsiye Edilen:  SEO'nuz için Başarılı Bir Bağlantı Kurma Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

SEMrush ve Ahrefs: Hangisi Daha İyi?

Yıldızların nihai savaşının zamanı geldi! SEMrush Ahrefs’e Karşı! Zorlu rakipler, savaş başlasın!

Her yazılım, kullanıcının kapsamlı anahtar kelime araştırması yapmasına olanak tanır. Tek yapmanız gereken anahtar kelimenizi yazmak ve bu yazılım ilgili ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin bir listesini sunacaktır.

Ahrefs söz konusu olduğunda, kullanıcılar arama verilerine ek olarak tıklama verileri de alır. Böylece, arama sayısına ek olarak, belirli bir anahtar kelime için kaç tıklama elde edebileceğinizi hesaplar. Bu veriler, pazarlamacılara, söz konusu anahtar kelimeyi hedeflemek için oluşturdukları sayfanın gerekli sayıda dönüşüm sağlayıp sağlamayacağını belirlerken kullanışlı oluyor.

Ne yazık ki, SEMrush tıklama verileri sağlamaz, ancak PPC kampanyaları için değerli veriler sağlar. Anahtar kelime araştırması yaparken organik ve ücretli arama sonuçlarını görebilirsiniz. Bu veriler, organik çabalar için hemen yararlı değildir, ancak ücretli arama reklamcılığı yoluyla performansı artırmak isteyen arama motoru pazarlamacıları için yararlıdır.

Daha Derin İçgörüler İçin Gelişmiş Metrikleri Kullanın

Ahrefs anahtar kelime gezgini, daha derin bir kavrayış için birçok gelişmiş metriğe sahiptir; bunlar:

  • Tıklamalar — hedef anahtar kelimenizin arama sonuçlarındaki ortalama aylık tıklama sayısını görüntüler.
  • Arama Başına Tıklama — bireylerin bu anahtar kelimeyi aradıktan sonra tıkladıkları farklı arama sonuçlarının ortalama sayısını görüntüler.
  • Tıklama Yüzdesi — belirli bir anahtar kelime için arama sonuçlarında tıklamalara neden olan aramaların yüzdesini görüntüler.
  • Ücretli Tıklamaların Organik Tıklamalara Karşı Yüzdesi – arama sonuçlarındaki tıklamaların ücretli ve organik sonuçlar arasındaki dağılımını gösterir.
  • Geri Dönüş Oranı – hangi anahtar kelimelerin en çok tekrarlanan aramaları aldığını birden ona kadar bir ölçekte inceleyen benzersiz bir Ahrefs göstergesi.

Daha önce de belirtildiği gibi, Ahrefs hepsi bir arada bir SEO aracıdır. SEO optimizasyonlarınızda bu özelliklerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ek olarak, daha derin bir içgörü için gelişmiş ölçümlerinden bazıları site gezgini, SERP’ye genel bakış, sıralama izleyicileri ve site denetimleridir.

Tavsiye Edilen:  Web Sitesi İçin Google Analytics Nasıl Kurulur| Yeni başlayanların rehberi

Çözüm

Muhtemelen anahtar kelime araştırmasının sitenizin SERP sıralamasını belirlemede kritik olduğunu anlamışsınızdır. Ancak, Ahrefs anahtar kelime gezgini gibi kullanışlı araçları kullanmıyorsanız, doğru anahtar kelimeleri bulmak külfetli bir iş haline gelebilir. Bu araç, baştan sona anahtar kelime araştırmasına yardımcı olabilir.

Bazen, anahtar kelime araştırmasının tek başınıza yapılmasının zor olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda AdLift gibi güvenilir bir SEO ajansının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. AdLift’te, Ahrefs ve SEM rush gibi araçları kullanarak mükemmel anahtar kelimeler arayışınızı tamamlamanıza yardımcı olarak size en iyi seçimi yapmanızı sağlıyoruz. Buna ek olarak, sitenizin sıralamasını eninde sonunda iyileştirecek ve trafik oluşturacak en güçlü hedeflenen değişikliklerden bazılarını yapmak için yüksek kaliteli anahtar kelime araştırmasından yararlanıyoruz.