Ahrefs İncelemesi 2023: Sizin İçin En İyi SEO Aracı mı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Ahrefs İncelemesi 2023: Sizin İçin En İyi SEO Aracı mı?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Ahrefs, en popüler ve güçlü bağlantı oluşturma ve anahtar kelime keşfetme araçları arasındadır. Web sitelerinin başarı için optimize edildiğinden emin olmak isteyen bireyler, küçük işletmeler ve hatta büyük şirketler için harikadır.

Ahrefs, kullanıcıların yeni anahtar kelimeler keşfetmesine, değerli geri bağlantılar oluşturmasına, rakip siteleri analiz etmesine ve daha fazlasına olanak tanıyan çok çeşitli özellikler sunar.

Ahrefs aboneliği ile kullanıcılar, web sitelerinin ilerlemesini kolayca takip edebilir ve rekabette öne geçebilir. Bu inceleme, Ahrefs’in sunduğu tüm harika özellikleri ve fiyatlandırma yapısını inceleyecek, böylece doğru araç olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Ahrefs İncelemesi – Kısa Bilgi

Ahrefs, bağlantılar oluşturmanıza ve yeni anahtar kelimeler keşfetmenize yardımcı olabilecek harika bir anahtar kelime bulma aracıdır. Web’de kullanılan anahtar kelimeleri keşfetmenizi sağlar ve herhangi bir web sitesi sahibi veya SEO uzmanı için harika bir varlık olabilir.

Ahrefs aboneliği ile dünya çapında milyonlarca anahtar kelimenin bulunduğu Ahrefs veri tabanına erişim elde edersiniz. Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında yeni anahtar kelimeler keşfedebilir ve performanslarını takip edebilirsiniz. Ayrıca rakiplerin içeriklerini ve diğer web sitelerinden gelen geri bağlantıları da analiz edebilirsiniz.

Ahrefs, içerik optimizasyonu, rakip analizi, site denetimi ve daha fazlası için araçlar sağlar. Özetle Ahrefs, yeni anahtar kelimeler ortaya çıkararak ve rakiplerinizin bağlantı profillerini analiz ederek web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olabilecek harika bir araçtır.

Ahref Temel Özellikler: Neden SEO için harika bir araçtır?

Burada Ahrefs’in bazı sağlam özelliklerini listeledik. O halde içine dalalım.

1. Kullanıcı Dostu Arayüz:

Ahrefs kullanıcı dostu

Ahrefs profesyoneller için tasarlandı ve alışması zaman alıyor. Her şeyin nerede olduğunu ve aleti nasıl kullanacağınızı öğrendiğinizde, o sizin ekmeğiniz ve tereyağınız olacak. Aracı kullanmanız sizin için kolay olacaktır. Bu nedenle, harika bir kullanıcı deneyimi sunar.

2. Olağanüstü Analiz ve İçgörüler:

Ahrefs Analizi

Ahrefs, geri bağlantı profilleri, organik anahtar kelimeler, rakip araştırması, bağlantı kesişimi, etki alanı derecelendirmesi, içerik pazarlaması ve diğer temel hususlar hakkında bilgi sağlamada mükemmeldir. Ayrıca, bunun için kapsamlı çizelgeler ve verilere sahiptir.

Özelliklerle Dolu:

Birçok özellik vardır ve bu sizin tek adresinizdir. Başka bir deyişle, tek bir SEO aracında çeşitli araçlara sahip olursunuz. Bunun dışında, aracı keşfederken yararlı bulacağınız daha az bilinen diğer özelliklerin yanı sıra içerik boşluğu, birkaç yönlendiren etki alanı ve bağlantının ne kadar kötü olduğunu söyleyen bağlantı kesişimleri gibi bazı önemli özellikler vardır.

Ahrefs İncelemesi – Özellikler:

İşte gelişmiş Ahrefs özelliklerinin listesi; Haydi bakalım.

1. Site Gezgini:

Site Gezgini, Ahrefs’in sunduğu en önemli özelliktir. Tek yapmanız gereken herhangi bir web sitesinin URL’sini kopyalayıp yapıştırmak. Bu web sayfasını tarayacak ve geri bağlantılar, SEO entegrasyonu ve diğer ilgili bilgilerle ilgili eksiksiz analizler sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  E-Ticaret Web Siteleri İçin Teknik SEO'nun Gücü

Ahrefs Site Gezgini

Google’da oluşturduğu trafik hakkında bilgi edinebilirsiniz. Geri bağlantıların yanı sıra, Ahrefs site gezgini size taktiklere organik SEO eklemeleri hakkında bilgi verir ve bu da onu oldukça etkili kılar.

2. Geri Bağlantı Profili:

SEMrush ve benzeri gibi diğer çevrimiçi geri bağlantı denetleyicilerine benzer. Bununla birlikte, geniş filtrasyon özellikleri nedeniyle öne çıkıyor. Kontrol etmek için belirli bağlantıları kısa listeye almanıza olanak tanır.

Ahrefs Backlink Profili

Site Explorer’dan daha derinlemesine bir değerlendirme ile bir web sayfasının birçok geri bağlantısını görebilirsiniz. Daha da önemlisi, günceldir ve size gerçek zamanlı olarak en son verileri getirir. Ahrefs kullanırsanız, bozuk bağlantılar veya alakasız veriler almazsınız.

3. Etki Alanı Karşılaştırması:

Backlink Profili gibi, farklı web siteleri seçebilir ve bağlantı kurma potansiyellerini inceleyebilirsiniz. Bu web sitelerinin birbirlerine karşı nasıl ücret aldıklarını size söyleyecektir.

Ahrefs Alan Adı Karşılaştırması

Stratejiniz için kullanmak üzere birçok rakip web sitesinden birine karar vermeniz gerekiyorsa, seçimi basitleştirecektir. Elbette çizelgeler ve işleri kolaylaştıracak her şey var.

4. Organik Arama:

Bir sonraki özellik, rakibin web sitesindeki anahtar kelime kullanımını kapsamlı bir şekilde değerlendirmenizi sağlar. Size rakibin kullandığı en iyi organik anahtar kelimeleri gösteren URL’yi yazabilirsiniz. O zaman, elbette, bir Backlinking profiline benzer ve rakip araştırmasının eksiksiz bir değerlendirmesini sağlar.

Ahrefs Organik Arama

Bu nedenle, filtrelemeniz gerekir. Anahtar Kelime araştırma aracına dönüştüğü yer burasıdır. Filtreleri kullanarak, rakipleriniz gibi organik trafik elde etmek için en iyi anahtar kelimeleri ve anahtar kelime zorluğunu kontrol edebilir ve en iyi anahtar kelime fikirlerini üretebilirsiniz. Örneğin, alakalı anahtar kelimeler almak için bir kelime veya kelime öbeği yazabilirsiniz.

‘Rekabet eden alan adları’ özelliklerini kullanırsanız, o belirli anahtar kelimeyi kullanarak en iyi organik trafiği getiren bazı web siteleri göreceksiniz. Ahref’i en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biri yapan da budur.

5. Anahtar Kelime Gezgini:

Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini size yalnızca Google için anahtar kelime araştırması sunmaz. Ayrıca Amazon, YouTube, Bing gibi diğer arama motorları ve çok daha fazlası var. Bu nedenle, mevcut en iyi Anahtar Kelime araştırma araçlarından biridir.

Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini

Ancak, belirli bir anahtar kelimeyi araştırmak daha iyidir. Başka bir deyişle, hangi anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız, bu size yardımcı olacaktır.

Ancak, daha iyi anahtar kelime fikirlerine ihtiyacınız varsa Ahrefs kullanmayı unutun. Anahtar Kelime fikirleri sağlamada iyi değildir çünkü bunlar biraz yararlıdan yararsıza kadar değişir.

6. Derece Takibi:

Yazdığınız anahtar kelimenin sırasını kontrol etmenizi sağlayacak başka bir anahtar kelime odaklı araç. Bunu Google Arama Motorundan çok bir analizle yapar. Ancak sorun şu ki, gerçek zamanlı ve sürekli olarak güncel olması gerekiyor.

Ahrefs Sıra Takibi

Derece izleyici veritabanı zaman alır. Çoğu zaman, aboneliğinize de bağlıdır. Bu nedenle, tutarlı bir SEO stratejisi için daha etkili olabilir. Ancak, SEO’yu arada bir optimize ederseniz, çok da fark etmez.

7. Site Denetimi:

Başka bir harika özellik, sağladığınız web sitesiyle ilgili tam bir puan almanızı sağlar. Diğer herhangi bir Web Sitesi Denetim aracının size getirdiği hemen hemen her şeyi görebilirsiniz. Herhangi bir fark yoktur ve derinlemesine bir analiz elde edersiniz. Ancak, Site Denetiminin çarpıcı bir özelliği, otomatikleştirilmiş olmasıdır.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya Pazarlamasını Gerçekten Ölçeklendirebilir misiniz?

Ahrefs Site Denetimi

Bu nedenle, belirli bir sayfa için ayarlarsanız, size diğer her şeyin yanı sıra teknik SEO ve geri bağlantı analizi sağlamak için zamanında ve düzenli (veya planlanmış) taramalar getirir. Aynı zamanda çok başlangıç ​​dostudur. Diğer denetim araçlarıyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa bu daha kolay olacaktır.

8. İçerik Gezgini:

Bu, organik sıralamanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir özelliktir. Diğer SEO araçları, içerik hakkında fikir edinmenizi sağlayan bu kullanışlı özellikten yoksundur. Örneğin bir konu veya anahtar kelime yazıp içeriğin en üstteki sonucuna ulaşabilirsiniz.

Ahrefs İçerik Gezgini

Başka bir deyişle, bir içerik gezgini, diğer şeylerin yanı sıra daha iyi bir sıralama elde etmek ve dönüşüm oranlarını artırmak için sağlam bir içerik stratejisi tasarlamak isteyenler için harika bir araçtır.

9. Hız ve Performans:

Ahrefs Review’de hızdan bahsedersek geri kalmıyor. Ahrefs, SEMrush gibi SEO araçlarından nispeten daha iyi olan oldukça yüksek bir hıza sahiptir. Ancak, Moz ve Majestic gibi üst düzey araçlara karşı başarısız olur.

Tabii ki, geniş bir özellik yelpazesi kısmen nedenidir. Örneğin, Anahtar Kelime Gezgini ve güncellemeler gibi daha yüksek hız için daha iyi bir aboneliğe ihtiyacınız olabilir.

10. Müşteri Desteği ve Veritabanı:

Ne yazık ki, Ahrefs zaten yeni başlayanlar için uygun bir araç, bu nedenle müşteri desteğinde aşırı derecede gevşek. Neredeyse her şey için otomatik yanıt ve kopyala-yapıştır istemleri var. Onlara herhangi bir soru sorun ve muhtemelen tekrarlanan bir cevap alacaksınız.

Ancak, üst düzey sorular sorabilir ve uygun bir cevap alabilirsiniz. O zaman bile Ahrefs site desteği sizin bir uzman veya profesyonel olduğunuzu varsayar.

Ahrefs İncelemesi: Fiyatlandırma Değerlendirmesi

Kullanıcılar için 99 $, 199 $, 399 $ ve 999 $ olmak üzere dört paket mevcuttur. Araçlara ve özelliklere erişimde herhangi bir sınırlama yoktur. Her pakette aynı özelliklere sahip olacaksınız. Ancak verimlilikleri ve performansla birlikte kullanım miktarları değişiyor gibi görünüyor.

Ahrefs Fiyatlandırma Planı

Örneğin, Ahrefs lite planı için kullanılan sınırlı bir anahtar kelime izleyiciniz var. Ancak, Ajans planıyla 50 kat daha fazla alışırsınız. Bununla birlikte, ajans planı aynı zamanda size günümüz için çok önemli hale gelen bir mobil sıralama takipçisi de getiriyor.

Ahrefs Akademi nedir?

Ahrefs Academy, arama motoru optimizasyonu üzerine kurslar ve eğitimler sunan bir çevrimiçi öğrenme platformudur. Anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, bağlantı kurma, teknik SEO ve daha fazlasını kapsayan kapsamlı bir müfredat sunar. Akademi ayrıca, kullanıcıların sektör trendleri ve haberlerinden haberdar olmalarına yardımcı olacak kaynaklar da sağlar. Kursları yeni başlayanlar, orta seviyeler ve benzer şekilde uzmanlar için tasarlanmıştır, bu da onu SEO hakkında daha fazla şey öğrenen herkes için mükemmel bir kaynak yapar. Etkileşimli video dersleri, bilgili eğitmenleri ve topluluk desteğiyle Ahrefs Academy, SEO bilginizi hızla güncellemenin mükemmel bir yoludur.

Ahrefs İncelemesi: Artıları ve Eksileri:

Bu bölümde Ahrefs’in artılarını ve eksilerini listeledik ve hadi buna dalalım.

Tavsiye Edilen:  Kurşun Üretimini Düşürebilecek Emlak Web Sitesi Hataları

Artıları:

  • En büyük backlink veritabanına sahiptir.
  • Piyasadaki en iyi anahtar kelime araştırma aracı
  • En iyi içerik fikirleri için içerik gezgini sunar
  • Kullanım kolaylığı
  • Günlük e-posta güncellemeleri
  • Sosyal paylaşım istatistikleri
  • SERP verilerini sağlayın

Eksileri:

  • Herhangi bir ücretsiz deneme sunmuyor
  • biraz pahalı

Ahrefs Kimler İçin?

Ahrefs, çevrimiçi varlığını ve görünürlüğünü artırmak için güçlü bir araçtır. SEO performansınızı izlemenize, analiz etmenize ve iyileştirmenize yardımcı olacak kapsamlı araçlar sağlar. Ahrefs ile geri bağlantıları takip edebilir, anahtar kelime sıralamalarını kontrol edebilir, en iyi performans gösteren sayfaları belirleyebilir, teknik SEO sorunları hakkında raporlar oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca Ahrefs, içeriğinizi daha fazla organik trafik için optimize etmeniz için ihtiyacınız olan bilgileri sağlar. Kullanıcı dostu bir arayüzdür ve kapsamlı bir özellik paketi, onu arama motoru optimizasyonunuzu iyileştirmeye yardımcı olacak mevcut en iyi araçlardan biri yapar. Ahrefs ile web sitenizin görünürlüğünü artırabilir, sayfalarınızın otoritesini ve sıralamasını yükseltebilir, organik arama trafiğinden elde edeceğiniz yatırım getirisini maksimize edebilirsiniz.

İlgili Okuma:

Nihai Karar: 2023’te Ahrefs Sizin İçin Uygun mu?

Ahrefs’i kullanmadan önce bilmeniz gereken her şey bu kadar. Arama sonuçları için en iyi sayfaların ve anahtar kelimelerin sıralamasını görmek site denetimleri için oldukça mükemmel bir seçimdir. Ancak, ayda ağır bir miktara mal oluyor.

Ne olursa olsun, içerik fikirleri almak, arama trafiğini ve arama hacmini kontrol etmek ve zorluk puanı ile URL derecelendirmesini öğrenmek için bir şeye ihtiyacınız varsa, o zaman Ahrefs’in özelliklerinin bir koleksiyonu var. Genel olarak, paranız varsa denemeye değer.

Sıkça Sorulan Sorular: Ahrefs İncelemesi

Ahrefs’i Kullanmak Ücretsiz mi?

Hayır. Ahrefs, deneme süresi için bile kullanmak için ödeme yapmanızı gerektirir.

Ahrefs Mobil Sıralamaları Kapsar mı?

Ajans paketi (999 dolarla en pahalısı) Mobil sıralama ve analitiği kapsıyor gibi görünüyor.

SEMRush, pazarlama aracı olarak Ahrefs’ten daha mı iyi?

Bu amaca bağlıdır. SEMRush kullanıcı dostudur ve yeni başlayanlar için harika bir seçimdir, ancak veriler ve özellikler açısından Ahrefs galip gelebilir.

Ahrefs Paraya Değer mi?

Evet. Ahrefs, potansiyelini gerçekleştirmek için para harcamanızı gerektiren bir dijital pazarlama aracıdır.

Ahrefs’te ödeme şekli nedir?

Ahrefs, Mastercard, Visa, UnionPay ve American Express’i kabul eder ve Kurumsal planlar için Banka Havalelerini destekler.

Herhangi bir sözleşme veya kurulum ücreti var mı?

Ahrefs sözleşme veya kurulum ücreti almaz; planınızı istediğiniz zaman kolayca iptal edebilir veya değiştirebilirsiniz.