Airplay Olmadan iPhone’u Samsung TV’ye Yansıtma (Güncellendi)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Airplay Olmadan iPhone’u Samsung TV’ye Yansıtma (Güncellendi)

iPhone’u Samsung TV’ye nasıl yansıtacağınızı mı bulmaya çalışıyorsunuz? Ekran yansıtma, oturup filmleri ve içerikleri büyük ekranda izlemenin harika bir yoludur. İster ailenizle veya arkadaşlarınızla dışarıda olun ister randevu gecesinde olun, ekran yansıtma harikalar yaratabilir! iPhone’u Wi-Fi olmadan da Samsung TV’ye yansıtabileceğinizi biliyor muydunuz?! Bugünkü Crips rehberimizde iPhone’u Samsung TV’ye iki kolay adımda nasıl yansıtacağınızı anlatacağız!

İPhone’u Samsung TV’ye Yansıtma Adımları.

Apple kullanıcısı olduğunuzda, yayınlara aşina olduğunuzdan eminiz. Apple airplay yardımıyla Samsung akıllı tv’deki tüm içeriği ekran paylaşımına açabilirsiniz. Unutmamak gerekirse, Samsung’un 2018’den sonra ürettiği televizyonlar uyumludur. Aslında iPhone’unuzda yayın yapmaya alışmanın iki yöntemi var.

  • Kontrol merkezinden ekran yansıtmaya dokunun. İPhone ekranını toplu olarak yansıtmaya yardımcı olur.
  • Ekranın seçilen birkaç bölümünü paylaşmak için Apple Airplay simgesini seçin

Bu ikisinin dışında iPhone’dan Samsung akıllı tv’ye ekran paylaşımı için USB de kullanabilirsiniz!

Airplay2 ile iPhone’un ekranını Samsung akıllı TV’ye yansıtma

Ekranın tamamını yansıtmayı planladığınızda aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Kontrol Merkezini açmak için iPhone ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın. Ana sayfa düğmeli eski iPhone modellerinde, Kontrol Merkezine ekranın alt kısmından yukarı kaydırılarak erişilir.

  • Üst üste binen iki dikdörtgen simgesinin yanındaki Ekran Yansıtma’ya dokunun.
  • Kullanılabilir cihazlar listesinden Samsung TV’nizi seçin.

Uygulamaların içinden içerik AirPlay ile nasıl oynatılır?

Ekranın tamamını Samsung Smart TV’ye yansıtmak istemiyorsanız çevrimiçi içeriğin bir kısmını yönlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Amazon Prime ve HBO gibi uygulamaların uygulamalarında hâlâ bir yayın düğmesi bulunuyor. Oynatmayı iPhone’dan TV’ye yansıtmak için aşağıda listelenen adımları izleyin. Wifi olmadan telefonu TV’ye nasıl yansıtacağınızı bu şekilde yapabilirsiniz! Hatta YouTube TV’yi Samsung akıllı TV’de de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz!

  1. Uygulamayı aç
  2. Uygulamanın ve telefonunuzun aynı kablosuz ağa bağlı olup olmadığına bakın.
  3. ekranın sağ üst veya sol üst kısmındaki yayın düğmesini bulun
  4. Airplay seçeneğini seçin ve açılır kutudaki listeden televizyonunuzun adını seçin
Tavsiye Edilen:  API olmadan Janitor AI nasıl kullanılır?

iPhone’u Wifi Olmadan Samsung TV’ye Aynalama

iPhone’u Wi-Fi olmadan bir TV’ye yansıtmayı mı planlıyorsunuz? Artık endişelenmenize gerek yok çünkü bu adımlarda da size rehberlik etmek için oradayız! Marka, iPhone kullanıcılarının ekranlarını televizyona yansıtmasına da olanak tanıdığı için Chromecast kurtarıcınız için orada!

Google’ın uygulama içi mağazasının kullanıma sunduğu bir uygulama var. Bu özellik, iOS kullanıcılarının aslında tüm ekranlarını kolayca TV’ye yansıtmalarına olanak tanır! İzlemek veya dinlemek istediğiniz medyayı oynatacak uygulamayı açmanız yeterli. Bu adımdan sonra Chromecast özellikleri sayesinde her şey yolunda! Bunu nasıl yapılacağı için de kullanabilirsiniz. iPhone’u yayın olmadan Samsung TV’ye yansıtın.

Çözüm

İPhone’u Samsung TV’ye yansıtma konusundaki tüm sorunları çözebileceğimizi umuyoruz! Görüşürüz!

Sıkça sorulan soru

Soru 1 iPhone’umu televizyonuma yansıtabilir miyim?

iPhone’da ekranı TV’ye yansıtmayı başarmak için aşağıdaki tüyoları izleyin!

  • AirPlay, bir iPhone’un ekranını yansıtmanın en basit yoludur Apple TV’ye veya Samsung TV’ye
  • Bir iPhone’u TV’ye veya Mac’e yansıtmak için Roku, Chromecast veya kablolu bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

Soru 2 Ekran yansıtmayı Apple TV olmadan kullanabilir miyim?

Ekranı herhangi bir TV’ye yansıtmak için aslında bir Apple TV’ye ihtiyacınız olması gerekmez. İşinizi tamamlamak için her zaman üçüncü taraf uygulamaları veya Roku veya Chromecast’i kullanabilirsiniz!

Soru 3 Yayında oynatma ekran yansıtmayla aynı mıdır?

Airplay, ekran yansıtmayla biraz aynıdır. Airplay yansıtma aslında size daha iyi video kalitesi ve ekran paylaşımınızı ilginç hale getirmek için kullanabileceğiniz çok daha fazla özellik sunar!