Ajanslar Headless ile Nasıl Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Sağlayabilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ajanslar Headless ile Nasıl Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Sağlayabilir?

Bir ajans olarak müşterileriniz için sürekli olarak A+ işler üretmenin önemini çok iyi biliyorsunuz. Hizmetlerinizin bir parçası olarak başsız ticari yapılar sunmak istiyorsanız bu, üç konuda gerçekten mükemmel olmanız anlamına gelir:

  1. Müşterilerin yaratıcı hayallerini hayata geçiren yüksek dönüşüm sağlayan site yapılarını yürütmek,
  2. Müşterilerin oluşturma sırasında olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamak ve
  3. Müşterilerin bağımsız olmalarını sağlayacak iş akışları oluşturma

Peki bunu nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Ajans ortaklarımızdan biri olan Kurucu Ortak Duncan Fairley ile konuştuk. Kalıp Fabrikasımüşterilerde ve yekpare e-ticaret sitelerinde gördükleri ortak sorunlar hakkında.

Shogun’un hepsi bir arada Ön Uç Platformunun (ve genel olarak kafasız hale gelmenin), Fairley ekibine ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda güç verirken olağanüstü deneyimler oluşturmayı kolaylaştırmasının bazı yolları şunlardır.

Duncan kısa süre önce Headless Commerce ile Ölçeklendirme web seminerimize ilişkin görüşlerini paylaştı.

İş akışlarını iyileştirme ve müşterileri güçlendirme hakkında

Şirket içi pazarlamacılar için bir e-ticaret web sitesinde güncelleme yapmak sinir bozucu olabilir. Bir şeyin bozulup mağaza gelirini etkileme ihtimali vardır veya daha kötüsü, engelleyiciler nedeniyle zamana duyarlı promosyonları gönderemezsiniz. Fairley’in fark ettiği gibi:

“Özellikle Shopify’da, ön uçlarından korkan birçok e-ticaret mağazası sahibiyle tanıştık… Şablonlar normalde çok modüler olacak şekilde tasarlanmadığından, küçük site güncellemeleri bile önemli geliştirme projeleri haline geliyor. Pek çok mağaza, daha büyük site yeniden tasarımları yapana kadar özellik oluşturmayı erteledi.”

Form Factory’nin müşterileri çoğunlukla daha büyük ve daha iyi e-ticaret deneyimleri arzuluyor, ancak müşteriler geleneksel site mimarisiyle karşılaştıkları sınırlamaları fark ettiklerinde işler durma noktasına gelebilir.

Fairley, “Fikirler ve hırs orada” diyor. “Ve dürüst olmak gerekirse, platform sınırlamaları nedeniyle harika bir fikri ortadan kaldırmak zordur.”

Tavsiye Edilen:  İnovasyonun Geleceği: Startup'lar Değişimi Nasıl Yönlendiriyor?

Konu ister sitelerinin kod düzenleyicisini açıp biraz oynamak, ister yeni video içeriğinden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bulmak olsun, ajanslar genellikle her şirket içi web ekibinde site esnekliği konusunda silolar ve sınırlamalarla karşılaşır.

Örneğin, bir markanın pazarlama ekibi için yüksek öncelikli bir proje, şirket içi geliştiriciler için düşük öncelikli bir proje olabilir. Geliştirme kaynakları (veya geliştiricilerin bir fikre katılımı) olmadan, müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik heyecan verici bir site değişikliği yapılamaz hale gelir.

Bir ajans olarak Fairley, meselenin bağımsızlığı sağlamakla ilgili olduğunu söylüyor:

Fairley, “Hızlı hareket eden e-ticaret ekipleri arasında gözlemlediğimiz en önemli özelliklerden biri özerkliktir” diyor. “Satış ve içerikten sorumlu kişiler tasarımcılara ve geliştiricilere güvenmek yerine doğrudan kendi mağazalarını yönetebilirlerse daha fazlasını başarabilirler.”

Genel olarak, Fairley ve Form Factory müşterilerinin başlamak istediği olağanüstü deneyimler, sınırları zorlama yönündeki güçlü isteklere rağmen (tarihsel olarak) ulaşılamayacak bir yerde kaldı. Ve bu büyük ölçüde markayla birlikte ölçeklenmeyen, esnek olmayan, geleneksel bir e-ticaret platformunun sınırlamalarından kaynaklanıyor.

Başsız bir vitrin iş akışlarını iyileştirir ve bağımsızlığın kilidini açar

Form Factory, müşterilerinin denetimsiz yapıları için hepsi bir arada ön uç platformunu kullanmaya başladığından beri iş akışları daha basit. Her site, başlatıldıktan sonra şablonlu bileşenler kullanılarak oluşturulduğundan, istemciler, geliştiricinin ek yardımına gerek kalmadan site bölümlerini kendi başlarına değiştirebilir.

“İnşaattan sonra [our clients] Kendi başlarına kullanabilecekleri bir platforma sahipler ve siteyi yavaşlatmadan şık, yüksek kaliteli videoyu sitenin her yerine yerleştirmek gibi tasarımla daha ilginç şeyler yapma becerisine sahipler,” diyor Fairley.

Form Factory, ajansının proje yönetimini basitleştiren ve müşterilerinin geliştirici ekipleri için hazırlık çalışmalarının çoğunu yapmalarına gerek kalmadan yapmalarına olanak tanıyan Shogun Frontend’i kullanıyor. Bunun yerine şirket içi müşteri geliştirme ekibi, özelliklerin kapsamını belirlemek yerine yalnızca geliştirme çalışmalarına odaklanabilir.

Tavsiye Edilen:  SaaS İçerik Pazarlaması: Kitlenizle Nasıl İlgi Çeker ve Eğitirsiniz?

Şöyle bir şey oluyor: Form Factory, önemli paydaşlarla bir özellik üzerinde işbirliği yapar, onu hazırlar ve bileşenleri oluşturmak için geliştirme ekibine iletir (başlangıçta yalnızca bir kez) ve sonuç, yerleşik kontrollere sahip yeniden kullanılabilir sayfa bölümleridir. Müşterinin pazarlama ve satış ekipleri, markanın dışına çıkmadan sitenin görünümünü ve hissini değiştirmek için kullanabilir.

Müşteriler, sitelerinin ön ucunu ayırdıktan sonra geliştiricilere yük olmadan video ekleyebilir, resim listesinin sırasını tersine çevirebilir veya arka plan rengini değiştirebilir. Tüm ekip, vizyonlarını hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahiptir.

Bunun mükemmel bir örneği Form Factory’nin birinci sınıf aksesuar markası Nomad ile yaptığı çalışmadır. Birlikte, önceden tasarlanmış içerik bloklarına yerleştirilebilecek zengin video içeriği oluşturdular.

Nomad’ın Shogun Frontend mağazasının “içerisinin” ekran görüntüsü.

Şogun ileNomad, zengin görsel içeriğe sahip yeni ürünleri piyasaya sürmek için birleştirebilecekleri, kullanıma hazır bileşenlerden oluşan bir kitaplığa sahiptir.. Form Factory, dikkatini yenilikçi, ileriye dönük özelliklere ve müşteri deneyimlerine odaklayabilirken, Nomad ekibi sitelerini yardım almadan günceller.

Fairley, “Neyin mümkün olduğuna dair olasılıklar yelpazesi Shogun ve başsız kalmayla birlikte genişliyor” diyor. “İçerik yöneticileri, kodlara dokunmadan görüntüleri konumlandırabiliyor veya değiştirilmemesi gereken şeyleri değiştirmeden bir öğenin rengini değiştirebiliyor. Mümkün olan engeli aştınız.”

Markanın stil rehberine uygun hazır bileşenler sayesinde ekipler engelleyicilerden kaçınabilir ve marka tutarlılığını bozamaz.

Birden çok istemci için birden çok aşamalı web uygulamasını (PWA) yönetmek artık çok daha kolay.

Başsız kalmanın ekibinizin iş akışlarını nasıl basitleştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Yaratıcı özgürlüğün kilidini açmak hakkında

Ajanslar, ister zengin satış yoluyla ister gerçekten sürükleyici bir kullanıcı deneyimi yoluyla olsun, müşterilerin en çılgın yaratıcı hayallerini gerçeğe dönüştürmek istiyor.

Ancak çoğu geleneksel e-ticaret platformu, yoğun bir geliştirme gerektirmeden tasarımda önemli değişiklikler yapmak için gereken esnekliğe sahip değildir.

Pek çok ajans için esnek olmayan geleneksel e-ticaret siteleriyle uğraşmak, müşterilerinin mağazaları için ürettikleri zengin içeriği yayınlamada sık sık gecikmelere yol açıyor.

Başsız bir vitrin ajansınızın EVET demesine nasıl yardımcı olur?

Çünkü en iyi ajans/müşteri ilişkileri, her iki tarafın da diğerini ellerinden gelenin en iyisini yapmaya itmesiyle gerçekleşir – yalnızca hayal gücüyle sınırlıdır – başsız, yaratıcı site tasarımlarının kilidini açmak için harika bir seçenek olabilir.

Duncan’ın şaka yaptığı gibi, yaratıcılığın sınırları gerçekten heyecan vericidir, ancak ayrıştırılmış bir ön uç, rüya gibi beyin fırtınası enerjisini canlı tutmaya yardımcı olur.

Bunun harika bir örneği Nomad’ın Rugged Pet Tag ürün sayfasıdır. Bu müşteri deneyimi, işyerinde zengin mağazacılığın gücü konusunda bir ustalık sınıfıdır. Müşteriler, ürün renkleri arasında geçiş yaparken otomatik olarak güncellenen görüntüleri deneyimliyor ve teknik özellikler ve ilgili ayrıntılarla birlikte kristal netliğinde ürün ekranları görüyor.


Ama pastayı alan şey şu müşteriler özelleştirilmiş ürünlerinin nasıl görüneceğine dair canlı bir önizleme görebilir telefon numaraları ve evcil hayvanlarının adı kazınmış olarak.

Müşterilerin, evcil hayvanlarının adının ve bilgilerinin etikette nasıl görüneceğini zihinsel olarak hayal etmek zorunda kalması yerine, bu özellik onların görmesine olanak tanır önce Alırlar. Bu şekilde müşteriler tam olarak ne aldıklarını bilirler ve bu tam olarak istedikleri şeydir.

Form Factory ve Nomad, Shogun ile bu dinamik özelliği ışık hızıyla (sadece üç günde) hayal edip yaratmayı başardılar. Platform kısıtlamaları nedeniyle geleneksel e-ticaret sitelerinde bu tür zengin mağazacılık mümkün değil, özellikle de bu hızda!

Form Factory yalnızca müşterilerinin yaratıcı vizyonunu uygulamakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerini kendi başlarına yaratıcı kararlar alma konusunda güçlendirebilir.

“Shogun’da işler ‘Bu harika şeyi yapmak istiyorum’dan ‘Hey, hadi bu özelliği nasıl akıllı bir şekilde geliştirebileceğimiz hakkında konuşalım, böylece tazelenmeye ihtiyaç duyana kadar yeniden bir araya gelmek zorunda kalmayız, çünkü değil’ şeklinde değişiyor. küçük bir şeyin güncellenmesine veya değiştirilmesine ihtiyacımız var” diyor Fairley.

Ajansın çıkarımları

Hepsi bir arada ön uç platformları, çevrimiçi alışveriş deneyimlerini başsız bir şekilde geliştirmek isteyen e-ticaret markaları için harika bir yoldur. Başsız teknoloji yalnızca daha hızlı sayfa yükleme süreleri, daha az gecikme ve daha zengin satış fırsatları sunmakla kalmaz, aynı zamanda geliştiricilere bağımlılık ve yaratıcılığın sınırları gibi bazı önemli sorunları da azaltır.

Özetlemek gerekirse, hepsi bir arada ön uç platformları:

  • Ajansınızın PWA derlemesini daha hızlı yürütmesine yardımcı olun İçerik yönetim sistemi (CMS) ve Deneyim Yöneticisi ile daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabilir, daha az sorunla daha fazla müşteri oluşturma işlemi gerçekleştirebilir ve her sitenin uzun vadeli yönetimi hakkında bütünsel olarak düşünebilirsiniz.
  • Müşterilerinizin web sitelerini tasarlarken ve oluştururken yaratıcı olasılıklar alanını açın — artık kalıplaşmış tasarımlara bağlı değilsiniz.
  • Müşterilerinizi bağımsızlıkla güçlendirmenize yardımcı olun. Artık sizi dahil etmeden veya şirket içi geliştiricilere hızlı düzeltmeler için yük olmaya devam etmeden güncellemeler, değişiklikler yapabilir ve sitelerinin bileşenlerini test edebilirler.

Headless Commerce ile Ölçeklendirme web seminerimizin tekrarını izleyin.