Akıllı DTC Satıcıları İçin 10 Akıllı E-ticaret Yapay Zekası Kullanım Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Akıllı DTC Satıcıları İçin 10 Akıllı E-ticaret Yapay Zekası Kullanım Örneği

Yapay zeka pazarı hızla büyüyor.

Yeni bir yapay zeka aracına ilişkin hikayeler her gün ortaya çıkıyor; bu nedenle uzmanlar, Yapay zeka pazarı değerli olacak neredeyse 2 trilyon dolar 2030’a kadar. (Bu, 2021’deki 95 milyon dolarlık değerlemeye göre ciddi bir artış.)

Genellikle manuel, tekrarlanan görevlerle çıkmaza giren e-ticaret satıcıları, yapılacaklar listesini kolaylaştırmak ve daha iyi müşteri deneyimleri sunmak için yapay zekaya yöneliyor.

Peki hangi sorumlulukların bir makinenin eline verilmesinin daha iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz? Peki, insan ekibinizin mükemmelleştirdiği kusursuz alışveriş deneyimlerinin aynısını sunmak için hangi araçlara güvenmelisiniz?

Bu kılavuz, yapay zekanın e-ticaret ortamını nasıl dönüştürdüğünü paylaşıyor ve çevrimiçi mağazanız için yapay zeka teknolojisinden nasıl yararlanabileceğinize dair 10 örnekle tamamlanıyor.

#cta-visual-pb#Mağazanızı kodlamadan oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile bir satır kod yazmadan hayallerinizdeki mağazayı tasarlayın.Ücretsiz başlayın

Yapay zeka ve e-ticaret: Sürekli değişen bir ortam

Yapay zeka dünyası, Çek oyun yazarı Karel Čapek’in (o zamanlar robot olarak anılan) “yapay insanlar” fikrini keşfettiği 1921’deki başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti.

Yapay zeka devrimi, birkaç on yıl sonra 1950’de matematikçi Alan Turing’in şu başlıklı bir araştırma makalesini yayınlamasıyla başladı: Bilgisayar Makineleri ve İstihbarat. Turing raporda şunları yazdı: “‘Makineler düşünebilir mi?’ sorusunu düşünmeyi öneriyorum.”

Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyince yapay zeka günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Araştırmalar gösteriyor ki neredeyse yarım Tüm işletmeler bir tür yapay zekayı benimsemiştir.

Siri ve Amazon Alexa gibi sesli asistanlar, evimizdeki diğer cihazları kontrol etmek için makine öğrenimini kullanıyor.

Apple, cihazların kilidini açmak için yüz tanımayı kullanıyor; çoğumuz bir işletmeyle her iletişime geçtiğimizde bir chatbot ile sohbet ederiz.

Bu, e-ticaret şirketleri için ne anlama geliyor?

ChatGPT gibi araçların hızla ilerlemesi sayesinde yapay zekanın geleceği hala belirsiz olsa da tüketiciler, alışveriş yolculuğu boyunca yapay zekayı kullanma fikrini benimsemiş görünüyor.

Bir çalışma bulundu %47 Yapay zekanın reklamları alışveriş yapanlara hedeflemesinden (biraz ya da çok) memnun olanların oranı.

Bununla birlikte, yapay zekanın kabulü tüketicilerin yaşıyla birlikte azalıyor gibi görünüyor. Yaklaşık %85 Z kuşağının %57’si e-ticareti kişiselleştirmek için yapay zekayı kullanan markalardan memnunken, Baby Boomer kuşağının yalnızca %57’si bu oranı tercih ediyor.

Gerçek şu ki, yapay zekanın e-ticaret üzerindeki etkisini henüz yeni anlamaya başlıyoruz.

Ancak bazı cesur işletmeler durumu test ediyor ve hem tekrarlayan hem de karmaşık görevleri bir yapay zeka platformunun ellerine bırakıyor.

E-ticaret yapay zekasını kullanmanın faydaları

Artık e-ticaret yapay zekasının neye benzediğini bildiğimize göre, bu tür e-ticaret otomasyon teknolojisini kullanmanın faydalarını keşfedelim.

 • Daha iyi hedefleme. Yapay zeka, verileri bizim için daha kolay anlaşılacak şekilde yorumlama konusunda ustadır. Örneğin e-ticaret pazarlamacıları, müşteri verilerini bir yapay zeka aracına girebilir ve hedef kitlenin konuştuğu ortak konuları, takip ettikleri etkileyicileri ve önümüzdeki aylarda hangi sosyal medya trendlerini görmeyi beklediklerini bulabilir.
 • İnsan hatasını azaltın. Siparişin yerine getirilmesi gibi karmaşık bir görevi üstlenin. Bazen hata yapan insanlardan farklı olarak bazı şirketler %99 doğruluk bildir Yapay zeka destekli toplama makinelerini kullanırken.
 • Ekip verimliliğinin artması. Araştırma Stanford’da Yapay zekanın çalışan verimliliğini %14’e kadar artırabildiğini buldu. Neden? Çünkü yapay zeka, e-ticaret mağazanız için ürün açıklamaları, görseller veya çeviriler oluşturmak gibi zaman alan, tekrarlanan görevlerin üstesinden gelebilir.
 • Tasarruf. E-ticaret ekibinizin tekrarlanan görevlerle zaman harcaması gerekmediğinde, daha yüksek etkili görevlere odaklanmak için daha fazla boş zamanları olur. Yaklaşık çeyrek ChatGPT kullanan şirketlerin oranı 50.000 ila 70.000 ABD Doları arasında tasarruf bildiriyor. (10 kişiden biri 100.000 dolardan fazla tasarruf ettiğini söylüyor.)

E-ticarette 10 yapay zeka kullanım örneği (gerçek markalardan örneklerle)

Yapay zeka son zamanlarda büyük bir rahatlama sağlasa da, markalar bunu zaten çeşitli e-ticaret görevleri için kullanıyor. Aşağıda, yapay zekanın günlük rutin sorumluluklarınıza hem son teknoloji hem de geçen yılki yöntemlerle yardımcı olabileceği birçok yolu göreceksiniz.

1. Kişiselleştirilmiş ürün önerileri

Kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri ideal senaryo değil, beklentidir.

Araştırmalar gösteriyor ki üçte iki Tüketicilerin oranı markaların bireysel ihtiyaçlarını anlamasını bekliyor ve yarıdan fazla Satıcıların ürün keşfini kolaylaştırarak alışveriş deneyimini iyileştirebileceğini düşünüyorum.

Kişiselleştirmeyi kullanan e-ticaret markalarının harcanan her dolar için 20 ABD doları yatırım getirisi elde etmesinin nedeni budur.

E-ticaret sitenize erişen yüzlerce (binlerce olmasa da) kişiye kişiselleştirilmiş çevrimiçi alışveriş deneyimlerini nasıl sağlarsınız?

Gençler yapay zekaya güveniyor. Ortak sahibi Kevin Wang şunları söylüyor: “Ayna alışverişinin, özellikle de özel LED tipinin, bazıları için karmaşık bir iş olabileceğinin bilincinde olarak, yolculuğu kolaylaştırmak için yapay zekayı kullanıyoruz.”

“Makine öğrenimi algoritmalarından yararlanan platformumuz müşterilerin gezinme davranışlarını, satın alma geçmişini, ürün tercihlerini ve hatta belirli aynalara bakarak harcadıkları zamanı analiz eder. Yapay zeka, bu verilere dayanarak her bireyin zevklerine ve gereksinimlerine hitap eden kişiselleştirilmiş ürün önerileri üretiyor.”

Ürün önerisi widget’ı etkileyici sonuçlara sahiptir.

Tavsiye Edilen:  Etkileşimli içerik deneyimleri oluşturmak için chatGPT'yi kullanma

Kevin şunları ekliyor: “Makine öğrenimi öneri motorunu kullanmaya başladığımızdan beri, müşterilerin ortalama sipariş değerinde bir artış ve hemen çıkma oranlarında bir düşüş gördük; bu, web sitemizdeki müşteri katılımının arttığının açık bir göstergesi.”

2. Akıllı arama motorları

Ürün keşfetme sürecindeki sürtüşme, potansiyel müşterilerin satın alma işlemi yapmadan alışveriş deneyimlerinden vazgeçmelerine neden olabilir.

Optimize edilmiş bir e-ticaret navigasyonu, bu satış sorununu çözmeye yardımcı olur.

Ancak yapay zeka destekli akıllı arama özellikleri (örneğin, Google tarafından sunulanlar gibi) Vue Ve Çekimalışveriş yapanların ilgilendikleri belirli ürünleri bulmasını daha da kolaylaştırın. (Alışveriş yapanların neredeyse yarısı Bu tür yapay zeka destekli çevrimiçi aramayla ilgileniyorlar.)

Akıllı arama işlevi, aşağıdakileri yapmak için doğal dil işlemeyi kullanır:

 • Sonuçları müşterilerin arama geçmişine göre kişiselleştirin
 • Sonuçları farklı dillerde alın
 • Yazım ve dilbilgisi hatalarını düzeltin

“Kullanırız IBM Watson ve Amazon Rekognition gibi üst düzey yapay zeka araçları Görüntü tanıma algoritmalarına güç vermek için” diyor CEO’su David Zhang. Kate Arka Planı. “Bu, müşterilerimizi ihtiyaçlarına en uygun ürünlerle eşleştirmemize yardımcı oluyor.”

3. Fiyatlandırma optimizasyonu

Bir ürünün fiyatını belirlemek nadiren tek seferlik bir görevdir. Fiyatlar, tüketici talebindeki artıştan ani satışa kadar çeşitli nedenlerle dalgalanabilir.

Dinamik fiyatlandırma, çeşitli ürünlerin fiyatlarını geniş ölçekte optimize etmenize olanak tanır— e-ticaret web sitenizin tamamında fiyatları manuel olarak hesaplamanıza veya artırmanıza gerek kalmadan.

Gibi araçlar Prisync Bir müşterinin en çok neyi satın alacağını, kullanacağı cihazı ve ödemeyi beklediği fiyatı tahmin etmek için yapay zekayı kullanın.

Bu veri noktalarının tümü, e-ticaret ürün sayfalarınızda kişiselleştirilmiş bir fiyat oluşturarak, yüksek harcama yapan müşterilerden daha fazla gelir elde etmenize ve düşük değerli müşterileri ilk satın almalarını yapmaya teşvik etmenize olanak tanır.

#cta-mini-pb#Bir sonraki mağaza promosyonunuzun dönüşümünü sağlayın! Onları mükemmelleştiren markalardan ikna edici özel teklif sayfalarını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.E-kitabı indirin

4. Görüntü oluşturma

Bir e-ticaret işletmesinin pazarlanması, imaj yaratma üzerinde büyük bir baskı oluşturur.

Web sitesi ziyaretçileri ve sosyal medya ziyaretçileri genellikle yeni, taze içerik görmek ister. Her hafta aynı görselleri yeniden yayınlayarak takipçilerin ilgisini çekmeniz pek mümkün değildir.

Bir stüdyo ve profesyonel bir editör kiralamak yerine mevcut görselleri aşağıdaki gibi bir yapay zeka aracına yükleyin: Çakıllı.

Aradığınız fotoğrafları açıklayan bir bilgi istemi yazın (“kabarcıklı pembe arka plan” gibi) ve tüm e-ticaret pazarlama platformlarında kullanmak üzere her ay 40’a kadar ücretsiz görsel kazanın.

Denim perakendecisi Levi’s, yapay zeka tarafından üretilen modellerle bunu bir sonraki seviyeye taşıyor. Alışveriş yapanlar, mobil uygulamasını kullanarak yaşlarına, bedenlerine ve vücut tiplerine kadar kendilerine benzeyen modeller oluşturabiliyor.

tarafından yayınlanan bir röportajda Perakende DalışıLevi’nin küresel dijital pazarlama ve gelişen teknoloji stratejisi başkanı Amy Gershkoff Bolles şunları söyledi:

“Yapay zeka bizim için muhtemelen hiçbir zaman insan modellerinin yerini alamayacak olsa da, bunun tüketici deneyimi açısından bize sağlayabileceği potansiyel yetenekler için heyecan duyuyoruz.”

5. İçerik oluşturma

Yapay zeka, içerik oluşturma endüstrisini kasıp kavurdu.

gibi üretken yapay zeka araçları Jasper Ve OpenAI Uzmanlığı doğal bir ses tonuyla kolayca aktarabildikleri için milyarlarca dolarlık girişim fonu topladılar.

İkna olmadınız mı?

Bir çalışmak yetişkinlerden bir yapay zeka içeriğinin ChatGPT tarafından mı oluşturulduğunu yoksa bir insan tarafından mı yazıldığını tahmin etmelerini istedi. Ankete katılanların yaklaşık %66’sı bunun bir insan tarafından yapıldığına veya düzenlendiğine inanıyordu.

Bunu kendi avantajınıza kullanın ve aşağıdaki e-ticaret içeriği türlerini üretmek için Shogun AI Text gibi araçlardan yararlanın:

“Küçük bir işletme sahibi olarak yapay zeka, zamanımın önemli bir kısmını boşa çıkardı. E-postaların, sosyal medya başlıklarının, blog taslaklarının ve ürün açıklamalarının hazırlanmasına yardımcı olmak için yapay zekayı kullanıyorum.”

— Alexis Jaesahibi Alexis Jae Takı

#cta-visual-pb#Mağazanız için güzel sayfalar tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu’daki AI Text ile kolayca ürün sayfaları, koleksiyon sayfaları ve daha fazlasını oluşturun.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

6. Sanal deneme

Birçok müşteri, bir e-ticaret mağazasından ürün alışverişi yapmayı zor buluyor.

Çevrimiçi alışveriş yapanların kıyafetleri deneme veya bir ürünün malzemesini bizzat hissetme lüksü yok, bu yüzden neden markaların yarısı İnternetten satın alınan tüm öğelerin %10’undan fazlasının daha sonra iade edildiğini söylüyoruz.

Sanal bir deneme aracıyla müşterilerin daha iyi alışveriş kararları vermelerine (ve iadeleri azaltmalarına) yardımcı olun.

Tavsiye Edilen:  Uzak Bir Sunucuyu Mobil Uygulamanıza Bağlamanın 4 Yolu

Bazı Markaların %58’i alışveriş yapanların fiziksel bir mağazada alışveriş yaparken edinecekleri etkileşimli deneyimi yaşamaları nedeniyle bilgisayar tarafından oluşturulan bu tür görsellere yatırım yapmayı planlıyor.

Kalın MetriklerÖrneğin, çevrimiçi perakendecilerin kişiselleştirilmiş beden ve uyum önerileri sunmasına yardımcı olur. Alışveriş yapanlar, istedikleri kıyafet tarzına göre hangi bedeni satın almaları gerektiğini görmek için vücut ölçülerini yükleyebilirler.

Bold Metrics, yapay zeka önerilerini kullanan e-ticaret satıcılarının dönüşüm oranlarında ortalama %20’lik bir artış ve uyumla ilgili getirilerde %32’lik bir azalma gördüklerini bildiriyor.

7. Dolandırıcılık tespiti

E-ticaret dolandırıcılığı maliyetli bir sorundur. Yalnızca 2022’de e-ticaret perakendecilerinin bu nedenle 41 milyar dolar kaybettiği tahmin ediliyor.

Dolandırıcıların bir çevrimiçi mağaza aracılığıyla dolandırıcılık yapmak için çeşitli taktikleri vardır.

Bazıları hileli alışverişler yapmak için masum bir kişinin kredi kartını hackliyor; diğerleri, saklanan ödeme bilgilerini kullanarak daha fazla sipariş oluşturmak için mevcut bir müşterinin çevrimiçi hesabına gizlice girer.

Yapay zeka bu hileli işlemlerin riskini en aza indirebilir. Yapay zeka kullanan ödeme sağlayıcıları, aşağıdakileri onaylamak için siparişleri tarayabilir:

 • Teslimat adresi, kredi kartının fatura adresiyle eşleşiyor
 • Siparişin daha önce kullanılan aynı IP adresinden verilip verilmediği
 • Kullanılan kredi kartının çalıntı olduğu bildirilmedi

Kiran Mehra, kurucu ortak ve başkan Altın Nokta Kalemleriaçıklıyor:

“Yapay zeka algoritmaları, büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak analiz ederek dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmemize ve önlememize yardımcı oluyor. Şüpheli kalıp ve davranışları tespit ederek müşterilerimizi ve işletmemizi potansiyel risklerden koruyabiliriz.”

8. Müşteri desteği

Konuşmalı ticaret, çevrimiçi alışveriş yapanları mesajlaşma yoluyla dönüştüren bir satış tekniğidir. E-ticaret işiniz büyüdükçe bunu yönetmek zor olabilir.

(Kabul edelim: her gün müşterilerle birebir sohbet ederek geçirecek saatleriniz yok.)

Tom Golubovich, pazarlama müdürü Ninja Transferlerie-ticaret markasının şunu kullandığını söylüyor: Tidio Canlı Yapay Zeka Shopify mağazasındaki chatbot:

“Chatbot’umuz için ilk temas noktasının kişi olması yerine yapay zekayı kullanıyoruz çünkü verilerimize göre, insanların sohbet aracılığıyla sorduğu soruların neredeyse %70’i tekrarlıydı ve SSS’ler veya dahili bilgi merkezimiz aracılığıyla yanıtlanabiliyordu. ”

Ancak sohbet robotları bir süredir ortalıkta olduğundan tüketiciler onlara karşı direnç kazanıyor. Bazı Alışveriş yapanların %44’ü Bir insanla konuşma seçeneği kendilerine sunulmadığında hayal kırıklığına uğradıklarını söylüyorlar.

Ninja Transfers, bu sorunu, gelen müşteri hizmetleri çağrılarını filtrelemek için bir yapay zeka sohbet robotu kullanarak çözüyor.

Tom şöyle diyor: “Müşteriler ihtiyaç duydukları bilgiyi hızlı ve verimli bir şekilde alıyor ve sohbet robotunun sorularına cevap verememesi durumunda her zaman gerçek bir kişiye bağlanabiliyorlar.

“Bu, temsilcilerimize, daha derinlemesine bir soruları olduğu veya kendilerine özgü bir sorunla karşı karşıya kaldıkları için gerçekten biriyle konuşmaya ihtiyaç duyan müşterilerle daha fazla zaman geçirme olanağı sağlıyor.”

9. Sipariş yönetimi ve yerine getirilmesi

Sipariş yönetimi, bir e-ticaret işini yürütmenin en heyecan verici kısmı gibi görünmeyebilir, ancak en önemlilerinden biridir.

Neden? Çünkü müşterilerin teslimat beklentileri sürekli artıyor.

Araştırma gösteriyor ki Perakendecinin teslimat hızı aynı seviyede değilse alışveriş yapanların dörtte biri çevrimiçi alışveriş sepetini terk edecek. Aynı gün teslimat ve mağazadan teslim alma seçeneklerinin olmayışı da sepetin terk edilmesine katkıda bulundu.

Sipariş yönetim sistemi (OMS), bu beklentilerin karşılanmasına yardımcı olurken aynı zamanda yanlış ürünlerin yanlış müşterilere gönderilmesi olasılığını da azaltır.

IBM Sterling Sipariş Yönetimi AI yeteneklerine sahip bir OMS çözümüdür. Siparişleri simüle etmek ve ürünleri müşterilerinize en yakın depodan göndermek gibi gelecekteki müşteri siparişleri için daha akıllı kararlar almak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanır.

Yapay zeka destekli bir OMS’ye yatırım yapacak binlerce paranız yok mu? Tedarik zincirinizin ikinci kısmını bir üçüncü taraf lojistik (3PL) şirketine yaptırarak benzer avantajlar elde edin.

yerine getirmek otomatik depoları çalıştırmak için robotik kullanan bir 3PL’dir.

Ürünlerini bu depolarda saklayan satıcılar daha hızlı sipariş karşılama ve teslimattan yararlanıyor; 3PL’nin raporuna göre Seçim oranlarında 4-5 kat artış.

10. Tahmine dayalı analitik

Tahmine dayalı analitik, geçmiş verilere dayanarak gelecekteki sonuçları tahmin etmek için veri analizini ve makine öğrenimini kullanır.

Bu, özellikle hızlı hareket eden sektörlerde e-ticaret markaları için büyük bir avantajdır. Her hafta yeni trendler ortaya çıkıyor; bazı ürünlerin popülaritesi neredeyse yükseldikçe aynı hızla ölüyor.

Onların üstünde kalmak, desteklemeye gücünüzün yetmeyeceği tam zamanlı bir iştir.

Ancak, aşağıdaki gibi tahmine dayalı analiz araçlarıyla IBM’inbüyük verileri şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

 • Müşteri davranışlarını tahmin edin
 • Gelecek vadeden niş pazarları belirleyin
 • Optimum envanter yönetimi için stok seviyelerini tahmin edin

Brian Lim, CEO’su iHeartRavesekliyor:

“Yapay zeka, tahmine dayalı analitiği kullanarak müşteri ihtiyaçlarını tahmin etmemize, popüler giyim trendlerini tespit etmemize ve ürün envanteri ve fiyatlandırma konusunda daha akıllı kararlar almamıza da yardımcı oluyor. Bu, takımımızın bir sonraki oyun planımızı yapmasını kolaylaştırıyor.”

Piyasada bu kadar çok yapay zeka çözümü varken hangi araçların yatırım yapmaya değer olduğunu bilmek zor olabilir; özellikle de çoğu yapay zeka aracı e-ticaret satıcıları için özel olarak tasarlanmadığından.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazar Olarak Müşteriler ve Meslektaşlardan Oluşan Güçlü Bir Kişisel Ağ Oluşturma

Bahsettiğimiz yapay zeka sistemlerini ve bunların kullanım örneklerini özetleyelim:

 • Şogun AI Metni. Shogun’un yerleşik yapay zeka aracıyla kolayca geniş ölçekte web sitesi içeriği oluşturun. İsteminize göre otomatik olarak yazılı metin üretecektir.
 • Vue Ve Çekim. E-ticaret mağazanızla etkileşimde bulunan kişilere akıllı arama özellikleri sunun. Sonuçlar sayfasını her alışveriş yapan kişinin daha önce görüntülediği ürünlere göre kişiselleştirin.
 • Prisync. Dinamik fiyatlandırmayı geniş ölçekte görüntüleyin. Bu AI e-ticaret aracı, çevrimiçi mağazanızın tamamında fiyatları kişiselleştirmek için alışveriş yapanların demografik özelliklerini ve tüketici talebini değerlendirir.
 • Çakıllı. Profesyonel bir çekime yatırım yapmadan yeni ürün fotoğrafçılığı oluşturun.
 • Tidio Canlı Yapay Zeka. Bu uygulamayla Shopify mağazanız için bir AI sohbet robotu oluşturun. Vitrininizden sosyal medya DM’lerine kadar tüm kanallardaki konuşmaları yönetebilirsiniz.
 • IBM’in. Daha akıllı sipariş gerçekleştirme kararları vermek için yapay zekayı kullanan bir OMS. IBM ayrıca gelecekteki talebi tahmin etmek ve e-ticaret işinizi buna göre hazırlamak için tahmine dayalı analitik araçları da sunar.

Shogun AI ile açılış sayfaları hızlı bir şekilde nasıl döndürülür?

İşletmeniz büyüdükçe e-ticaret web sitenizdeki sayfa sayısı da artar.

Önemlerine rağmen yeni açılış sayfaları oluşturma süreci sıkıcıdır. Shogun Sayfa Oluşturucunun devreye girdiği yer burasıdır.

Shogun ile kolayca şunları yapabilirsiniz:

 • Yeniden kullanılabilir içerik blokları oluşturun
 • 70’ten fazla önceden hazırlanmış şablonla yeni sayfalar yaratın
 • Sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanarak görsel değişiklikler yapın

En iyi kısım? Shogun Page Builder’ı kullanan mağaza sahipleri AI Text’e erişebilir.

İster açılış sayfası başlıkları ister ürün açıklamaları yazıyor olun, araç yığınınıza başka bir platform eklemeden, üretken bir yapay zeka özelliğiyle boşlukları doldurun.

#cta-mini-pb#Sayfa Oluşturucu ve Shogun AI Metni hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi edin

E-ticaret AI SSS’leri

Yapay zeka e-ticarette nasıl kullanılır?

E-ticaret markaları, görseller ve ürün açıklamaları oluşturmaktan müşteri desteğine yardımcı olmaya kadar çeşitli kullanım durumları için yapay zekayı kullanabilir.

Yapay zeka e-ticareti nasıl değiştiriyor?

Yapay zeka, tekrarlanan görevleri ortadan kaldırarak ekiplerin daha verimli çalışmasına olanak tanıdığı için e-ticaret endüstrisini dönüştürüyor. Ayrıca e-ticaret markalarının siparişleri işlemek ve iadeleri yönetmek için yapay zeka kullanması müşteri destek ekiplerinin üzerindeki yükü de azaltabilir.

E-ticaret için kullanılan yapay zeka örnekleri nelerdir?

E-ticarette yapay zeka kullanımının popüler örnekleri arasında ürün açıklamaları oluşturma, ürün görselleri oluşturma, müşteri desteği için sohbet robotları kullanma ve bir ürüne yönelik gelecekteki talebi tahmin etmek için tahmine dayalı analizler yer alır.

Yapay zeka, e-ticarette müşteri deneyimlerini nasıl iyileştirebilir?

Yapay zeka, bir müşteri hakkında önceden toplanan verileri (önceki siparişler, demografik bilgiler ve satın alma sıklığı dahil) yorumlayarak kullanıcı deneyimlerini iyileştirebilir. Yapay zeka destekli bir sohbet robotu, bu veri noktalarına dayalı olarak destek bildirimlerine kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlayabilir.

E-ticaret işinizi yapay zekayla dönüştürün

Yapay zeka yıllardır e-ticaret işletmelerine yardımcı olsa da sektörün hızla ilerlediğine şüphe yok. Her gün geliri artırmayı vaat eden yeni araçlar ortaya çıkıyor.

Ayak parmaklarınızı AI suyuna daldırmak için burada özetlediğimiz kullanım örneklerini keşfedin.

Shogun AI Text ile akıllı arama işlevinden ürün açıklamaları oluşturmaya kadar, tekrarlanan görevleri ortadan kaldırmak ve daha hızlı ölçeklendirmek için yapay zekayı kullanan e-ticaret işletmelerinin devrimine katılacaksınız.

#cta-visual-pb#Mağazanızı yapay zeka ile dönüştürünShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla web sitesi içeriği oluşturmak için Shogun’un yerel yapay zeka araçlarını kullanın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın