Alıcıları Getiren Otomotiv Dijital Pazarlaması

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Alıcıları Getiren Otomotiv Dijital Pazarlaması

Şirketiniz otomobil, kamyon, kamyonet ve SUV satan bir otomotiv bayiliği mi? Belki bayiniz traktör, çim biçme makinesi ve tarım ekipmanı satıyor olabilir. Jet ski, 4 tekerlekli araç, ATV ve diğer off-road araçları satıyor olsanız bile, bu otomotiv bayisi pazarlama stratejileri, pazarlama personeliniz tarafından bayinizin aldığı çevrimiçi potansiyel satışların ve yaya trafiğinin genel miktarını artırmak için kullanılabilir.

Araba Bayisi Pazarlama Hizmetleri

Her otomotiv satıcısı, yeni potansiyel müşteriler ve nihayetinde alıcılar elde etmek için çeşitli pazarlama biçimlerine katılmalıdır. Çoğu bayilik genellikle TV reklamları, radyo reklamları, dergi reklamları, doğrudan posta kampanyaları ve hatta reklam panoları gibi geleneksel pazarlama taktiklerinin bir kombinasyonunu kullanır. Bu seçenekler geçmişte işe yaramış ve bugün de işe yaramaya devam etse de, eskisi kadar etkili değiller.

Mevcut haliyle radyo ve televizyon kullanımı hızla azalmaktadır. Çeşitlilik “2020 yılına kadar ABD’deki tüm tüketicilerin %40’ı, isteğe bağlı dijital ortamda büyüdükleri için geleneksel medyaya çok az ilgi gösterecek.”

Durum böyle olunca, otomobil bayisinin reklam paralarını bayiliğiniz için işe yarayan bir dijital pazarlama stratejisine dönüştürmek çok önemlidir… ve “iş” derken satış yaratmayı kastediyoruz. Kaynaklar izin veriyorsa geleneksel pazarlama çabalarınıza devam edin. Stratejik olduğunuzdan ve erişilebilir olabilecek her türlü gelişmiş hedeflemeden yararlandığınızdan emin olun. Ancak bu yeni nesil alıcıları bulmak istiyorsanız bayiler için uygun bir dijital pazarlama stratejisi gerekli olacaktır.

Araba Satıcısı Web Sitesi

Otomobil bayisi dijital pazarlamasının etkili olabilmesi için harika bir kullanıcı deneyimine sahip, duyarlı bir web tasarımına sahip olmanız gerekir. Sayfa yükleme hızı son derece önemlidir. Yüksek kaliteli araç görselleri herhangi bir otomobil satıcısının reklamının başarısı için zorunludur. Araç sayfalarına iyi yazılmış araç açıklamalarına yer verin (üretici tarafından sağlanan açıklamaları yeniden yazmayı düşünün).

Web sitenizin, ziyaretçileri alıcılara dönüştüren ana harekete geçirici mesajlara belirgin bir erişime sahip olması gerekir:

  • Envanter Arama – Web sitesi ziyaretçi aldığında, umarım iki farklı senaryodan birinde olurlar. İdeal olarak, hızlı bir şekilde satın almak için bir araç arıyorlar veya istedikleri belirli bir araca sahipler ve onu taşıdığınıza inanıyorlar. Her iki durumda da, web sitesini ziyaret ettiklerinde envanterinizde arama yapmak isteyeceklerdir.
  • Sanal Gösteri – Aracı kullanımda gösteren tüm videoları (muhtemelen üretici tarafından sağlanmıştır) ekleyin. Bu tür medya, kullanıcıları satış yoluna itmeye yardımcı olur.
  • Kredi başvurusu – Hızlı onay veya ret ile çevrimiçi olarak gönderilebildiğinden emin olun. Bu genellikle satın alma işlemini resmileştirmeye yönelik ilk adımdır.
  • Bir Test Sürüşü Planlayın – Kullanıcı istediği aracı bulup onayladıktan sonra onu bir an önce bayinize ulaştırmak istersiniz. Kaynaklara ve konuma bağlı olarak, bulunduğunuz yere varmalarını hızlandırmak için bir araç teklif edebilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  En İyi Ücretsiz ChatGPT AI Dedektörü

Web sitesinin temel temelini oluşturduktan sonra başlatın. Zamanla araçlarınızı, bayilik içeriğinizi ve uygun CTA’ları tutarlı bir şekilde ekleyin. Test ve veri odaklı web tasarımıyla gerekli ayarlamaları yapabilir ve şirketinizin web sitesinin tasarımına yön verecek şekilde büyümesine olanak tanıyabilirsiniz.

Web sitesi ziyaretçilerinin nereden geldiğini ve web sitenizle nasıl etkileşime geçtiklerini etkili bir şekilde izlemek için Google Analytics’i ekleyin. Analytics’te web sitesi ziyaretçilerine ve ziyaret ettikleri sayfalara göre hedef kitleler oluşturun. Bu daha sonra önemli olacak. Arka uç pazarlama otomasyonunu eklemeyi unutmayın. Tercih ederiz Hubspot — WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve müşteri ilişkilerinizi ve pazarlamanızı geliştirme fırsatı yaratır.

Artık yeni bir araba satıcısı web siteniz ve web sitesi ziyaretçilerini çevrimiçi potansiyel müşterilere ve yaya trafiğine dönüştürecek araçlara sahipsiniz. Yeni web sitenize trafik oluşturmak için ne tür otomotiv dijital pazarlaması kullanılabilir?

Araba Satıcısı SEO’su

Küçük bayiliklerin çoğu belirli bir bölgede bulunur ve genellikle o topluluktaki insanlara hizmet verir. Daha büyük bayilikler daha erişilebilir olma eğilimindedir ve alıcıları daha uzak mesafelerden çekmektedir. Yeni araba satan bayiler genellikle bu arabaların üreticilerinden pazarlama desteği alır.

CarMax gibi araçları alıcının tercih ettiği yere teslim edecek franchise bayileri var. Carvana gibi daha yeni şirketler, çevrimiçi bir araba satın almanıza ve onu belirli bir yerden teslim almanıza veya teslim almanıza olanak tanıyor. BMW gibi lüks bayiler, bayiye ulaşım imkanı sağlar.

Boyutu ne olursa olsun, tüm bayiler envanterlerini sergilemek ve sonuçta araba satmak için çevrimiçi olarak bulunmayı ister. Bir araç satın almak için bu kadar çok seçenek ve muazzam miktarda rekabet varken, bir otomobil bayisi web sitesini rekabetçi olacak şekilde nasıl optimize edebilir?

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medyada Çalışırken Ruh Sağlığının Önemi

Bir bayilik için SEO’nun çoğu küçük işletmeden farklı şekilde yürütülmesi gerekir. Normalde yüksek kaliteli içerik yazılabilir, yüksek yetkili geri bağlantılar oluşturulabilir, belirli bir alanda uzmanlık sergilenebilir ve bu, iyi bir çevrimiçi trafik oluşturmak için yeterli olacaktır. Ancak bir bayilik için bu sadece başlangıç. Otomobil bayisi pazarlaması, yerel SEO en iyi uygulamalarının ve stratejik sosyal medya pazarlamasının uygulanmasını gerektirir.

Herhangi bir şirket için Yerel SEO, Google Benim İşletmem gibi dizin profillerini talep etmeyi ve optimize etmeyi içerir. Yüzlerce farklı dizin mevcuttur ve şirketinizin bilgileri bunlar arasında tutarlı olmalıdır. Manuel olarak yapıldığında sıkıcı bir işlemdir. Yerel girişlerinizi düzeltmeyi yönetmek için YEXT sertifikalı bir şirket (WIX gibi) bulun. Bu listeler alındıktan ve doğru işletme bilgileriyle güncellendikten sonra, arabalarınızı, kamyonlarınızı, kamyonetlerinizi, traktörlerinizi, çim biçme makinelerinizi veya sahip olduğunuz her türlü bayiliği bu dizinlerde pazarlamaya başlayabilirsiniz.

**Yerel girişlerinizin doğruluğunu buradan kontrol edin**

Araçların resimlerini, açıklamalarını ve fiyatlarını her dizine ekleyin. Ayrıca tanıtımını yaptığınız teklifi de ekleyin. Bu bilgilerin tüm profillerde tutarlı olarak güncellenmesi, internetten alınan trafiği artıracaktır. Bu, araçlarınızın ne kadar hızlı satıldığına bağlı olarak tutarlı bir yönetim gerektirecektir. Web sitenize yönlendiren aynı görselleri, fiyatları, açıklamaları ve bağlantıları sosyal medya platformlarınızda yeniden kullanın.

Kendi arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızı yönetecek bant genişliğiniz yoksa, bölgenizdeki saygın SEO şirketleriyle ortaklık kurmayı düşünün.

Araba Satıcısı PPC

Bir bayi için ücretli arama stratejileri, mevcut SEO ve Sosyal Medya stratejilerini desteklemek için kullanılmalıdır. Google Analytics’te daha önce oluşturduğumuz “kitleleri” hatırlıyor musunuz? Google Ads’i kullanarak özellikle bu kitleleri hedefleyen promosyonlar oluşturabiliriz. Örneğin bayinizin web sitesinde GMC Yukon satışı var. Bu web sitesi sayfası, kullanılmış bir GMC Yukon arayan biri tarafından yapılan bir aramada bulunur. Kullanıcı web sayfasını ziyaret ettiğinde oluşturduğumuz “kitleye” eklendi. GMC Yukon için yalnızca bu hedef kitleye gösterilen reklamlar oluşturursunuz, böylece kullanıcı web sitenizden ayrıldıktan sonra reklamlar onlara gösterilir. Bu stratejiye yeniden pazarlama denir ve son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu, Google’ın Görüntülü Reklam Ağı’ndaki web sitelerinde yapılabilir.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazar Olarak Odaklanmanın ve Dikkati Dağıtan Şeylerden Kaçınmanın Önemi

Facebook ve Instagram benzer yeniden hedefleme seçenekleri sunuyor. Ziyaretçi web sitenizden ayrılıp sosyal medya kanallarında gezinmeye başladığında GMC Yukon reklamlarınız görüntülenecektir.

Birisi reklamlara tıkladığında tüm platformlar sizden ücret alır. Tıklama başına ödeme reklamcılığı genellikle daha hedeflidir ve maliyeti daha düşüktür.

Mevcut Otomobil Bayisi Pazarlama Hizmetlerinizi İnceleyin

Bir dizi dijital ve geleneksel pazarlama stratejisini içeren bayi pazarlama hizmetleri vardır. Hangi teknikleri kullanacağınız bayinizin büyüklüğüne ve araç satma sıklığınıza bağlı olacaktır. Bu aynı zamanda kaynaklara ve bayiliği ne kadar hızlı büyütmek istediğinize de bağlıdır.

Billboardlar, doğrudan postalar ve reklamlar bir bayiliğin pazarlanmasına yardımcı olabilir. Bir otomobil satıcısı için agresif bir dijital pazarlama stratejisi, çevrimiçi potansiyel müşteriler ve potansiyel alıcılar yaratmayı sağlayabilir. Dijital çabaları desteklemek için herhangi bir geleneksel pazarlama kullanılmalıdır.

Bir bayiyi temsil ediyorsanız ve dijital pazarlama teknikleri arıyorsanız, yukarıda belirtilen stratejileri yaklaşık altı ay boyunca deneyin ve sonuçlarınızı gözden geçirin. Veya daha hızlı sonuçlar görmek için bir pazarlama ajansının uzmanlığından ve kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

WIX’a bugün ulaşın Mevcut otomotiv pazarlama stratejinizin analizi için.