Amazon Trendleri: En İyileri Nasıl Bulunur + En Çok Satan Ücretsiz Araçlar

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Amazon Trendleri: En İyileri Nasıl Bulunur + En Çok Satan Ücretsiz Araçlar

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Amazon, dünyanın en güçlü ve etkili şirketlerinden biri haline geldi. Ekonomi, tüketici davranışı ve e-ticaret endüstrisi üzerindeki etkisi inkar edilemez.

Şirket sadece bir trend tedarikçisi değil, çevrimiçi alışverişle eşanlamlı bir ev ismi haline geldi. Bu, Amazon trendlerinin aslında bir bütün olarak e-ticareti etkileyebileceği anlamına gelir.

Amazon sürekli gelişiyor ve değişiyor ve rekabet avantajını sürdürmek ve iyi bilgiye dayalı stratejik kararlar almak için işletmeler, Amazon ajansları ve pazarlamacılar en son platform trendlerini takip etmelidir.

Bu blog yazısında takip etmeniz gereken en önemli Amazon trendlerinden bazılarına göz atacağız.

Amazon trendlerini takip etmek neden her zamankinden daha önemli?

Amazon trendlerine ayak uydurmanın her zamankinden daha önemli olmasının birçok nedeni var. Başlangıç ​​olarak Amazon, e-Ticaret alanında sürekli yenilik yapan ve sektör için çıtayı belirleyen bir pazar lideridir. Böylece, Amazon trendlerini takip eden işletmeler ve Amazon uzmanları, çağın ötesinde kalabilir ve pazardaki değişikliklere zamanında uyum sağlayabilir.

 • Değerli tüketici içgörüleri elde edin – Amazon trendlerini takip etmek, tüketici davranışı ve tercihlerine ilişkin değerli içgörüler de sağlayabilir.
 • Ürün + pazarlamayı iyileştirin – Amazon, ürün geliştirme, pazarlama stratejileri ve genel ticari operasyonlar için bilgi sağlamak üzere kullanılabilecek çok büyük miktarda müşteri verisi toplar ve analiz eder.
 • Yeni pazar trendlerini keşfedin – Amazon’un eğilimleri, daha geniş pazar eğilimlerini yansıtabilir ve anlayış, pazarı daha doğru tahmin etmenize ve daha iyi iş kararları almanıza yardımcı olabilir.

İnsanların belirli bir anda ürün türlerinden renklere ve stillere kadar ne aradıklarını anlamak, işletmelerin bugün Amazon’daki yoğun rekabetin ortasında görünürlüklerini artırmalarına yardımcı olabilir.

[Banner][Looking to Grow your Amazon Store?][Find an Amazon Expert on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-amazon-trends][orange]

Nişinizdeki en iyi Amazon trendlerini nasıl bulabilirsiniz?

Peki bu trendleri nasıl buluyorsunuz? Araştırmayı nasıl yapıyorsun? Görünürlüğü hızla artırmanıza ve mevcut sektör gelişmelerinden bir adım önde olmanıza yardımcı olacak birkaç basit stratejiyi burada bulabilirsiniz.

tedarikçilerinize sorun

Pazar trendleri hakkında sorulacak en iyi kişiler tedarikçilerinizdir. Tanımları gereği piyasanın nabzını tutuyorlar. Size hangi ürünlerin en popüler olduğunu, en çok neyin sipariş edildiğini söyleyebilir ve tüketici talebi konusunda netlik sağlayabilirler.

Sektöre özel haber bültenlerini ve yayınları okuyun

Trendleri takip etmenin bir başka harika yolu da ilgili çevrimiçi perakende sektörü haber bültenlerine ve yayınlarına abone olmaktır. Genellikle yeni ürün duyuruları hakkında güncellemeler, satıcı programındaki değişiklikler ve perakendecilerin nişinizdeki müşterilerle nasıl etkileşim kurduğu hakkında gerçek zamanlı bilgiler gönderirler.

Günlük rutininize okumayı eklemek için bir noktaya değinin ve yakında, trend olan kalıpları ortaya çıktıkça görebileceksiniz.

Diğer pazar yerlerine ve çevrimiçi kanallara bakın

Popüler ürünler, fiyatlar ve ürün pazarlaması hakkında faydalı bilgiler edinmek için Amazon rakiplerini takip edin.

Diğer perakende sitelerini (Houzz, eBay, Etsy, Wish ve Walmart gibi) düzenli olarak gözden geçirin ve ortaya çıkan trendleri Amazon’u vurmadan önce tespit edebileceksiniz, böylece ortaya çıktıklarında zaten bir pazarlama ve Amazon reklam stratejiniz olabilir. yer.

Google Trendleri ve Patlayan Konuları Kullanın

En son satın alma davranışları ve trendlerinden haberdar olmak istediğinizde, Google’ın veri zenginliği en büyük müttefikiniz olabilir. Örneğin, kullanabilirsiniz Google Trendler bir ürüne olan talebin ne zaman arttığını belirlemek için – böylece ona yatırım yapabilirsiniz.

Aynı şekilde siz de kullanabilirsiniz Patlayan Konular insanların ilgilendiği yeni ürünleri belirlemek için stratejinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Rakiplerinizin neler yaptığını görün

Sosyal medya platformlarında hedefli kampanyalar yürütmek veya web sitelerini arama motorları için optimize etmek gibi rakiplerin Amazon dışında neler yaptığını inceleyin. Bu, buna göre uyum sağlamanıza ve rekabette öne geçmenize yardımcı olacaktır.

Tavsiye Edilen:  GitHub Copilot X ücretsiz mi?

Aynı Amazon nişindeki rakiplerin neler yaptığını gözlemlemek, yaklaşan trendlere bir adım önde başlamanın ve şunları öğrenmenin harika bir yolu olabilir:

 • Satışları artırmak için ürün ve hizmetlerinizi nasıl geliştirebilirsiniz?
 • Müşteri tercihlerini değiştirme
 • Rakiplerden daha hızlı nasıl yanıt verilir?
 • Hangi müşteri deneyimi taktikleri işe yarar?

Amazon’un Trend Raporunu Kontrol Edin

Amazon’un Eğilimler Raporu, nişinizdeki müşterilerin ne aradığı hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Bu, ürün lansmanlarınızı, promosyonlarınızı ve müşteri stratejilerinizi buna göre ayarlamanıza olanak tanır.

Örneğin, Eğilimler Raporu aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir:

 • Müşteriler ne satın alır ve hangi ürünler en çok satar?
 • Alıcılar ne arıyor?
 • Pazar payınızı artırmanıza yardımcı olmak için hangi yeni satış fırsatları ortaya çıktı?

Amazon’da trend olan ürünleri bulmak için anahtar kelime araştırma araçlarını kullanın

Trend olan ürünleri bulmak için anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmak, satışları en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bu araçlar, eğilimleri belirlemenize ve yavaş hareket eden envanteri stoklamaktan kaçınmanıza olanak tanır. Ayrıca, satacağınız bir sonraki kazanan ürününüzü seçmek için kullanabileceğiniz, müşterilerin ürün aramaları ve ilgili terimler hakkında bilgi sağlarlar.

Aşağıda, Amazon PPC uzmanları tarafından onaylanan en popüler anahtar kelime araştırma araçlarını inceliyoruz.

1. Helyum 10

helyum10 satıcılar ve Amazon PPC uzmanları için önde gelen bir optimizasyon ve araştırma platformudur. Ürün satışları, fiyatlandırma ve karlar hakkında güncel içgörüler sağlar ve daha fazla veriye dayalı kararlar almanıza yardımcı olur.

En iyi özellikler şunları içerir:

 • Anahtar kelime araştırması için Cerebro
 • Ürün sıralamalarını analiz etmek için Index Checker
 • Rakipleri takip etmek için uyarılar
 • Frankenstein’ın kupon kodu oluşturucu
 • Piyasadaki en karlı ürünleri görmek için Kara Kutu

Bu araç, satıcıların satışlarını ve performanslarını en üst düzeye çıkarmak için ihtiyaç duydukları tüm verilere sahip olmalarına ve parmaklarının ucundaki rakipsiz zeka ile işlerinin kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı olur.

Fiyatlandırma: ücretsiz plan + ayda 29 ABD dolarından başlar

2. Orman İzcisi

Orman İzcisi e-Ticaret satıcılarına, işlerini keşfetme, doğrulama, yönetme ve ölçeklendirme konusunda daha akıllı kararlar vermelerine yardımcı olmak için güçlü pazar araştırması ve veri içgörüleri sağlayan etkileyici bir araçtır.

En iyi özellikler şunları içerir:

 • Keyword Scout ve Rank Tracker ile anahtar kelime araştırması
 • Tedarikçileri bulabileceğiniz tedarikçi veritabanı
 • Listeleme optimizasyonu
 • Stokta yok uyarıları
 • Ürün inceleme otomasyonu
 • Geçmiş ürün satış verileri

Jungle Scout, küçük bir çevrimiçi satıcıdan dev bir perakendeciye kadar herkesin potansiyel pazarları hızlı bir şekilde analiz etmesine, ürün fikirleri bulmasına, ürün listelemelerini optimize etmesine, envanteri takip etmesine ve satışları tahmin etmesine yardımcı olur.

Fiyatlandırma: 49 $ / ay’dan başlar

3. ProfitGuru

ProfitGuru toptancılar ve özel etiketleme yapan markalar için tasarlanmış bir araçtır. İşletmelerin kullanılmayan nişleri bulmasına, rakiplerinin en çok satan ürünlerini belirlemesine ve ABD’deki 4000’den fazla tedarikçiye erişmesine yardımcı olur.

En iyi özellikler şunları içerir:

 • Ürün verileri aramasıyla yeni popüler ürünler bulun
 • ROI’yi ve ücretlerin dökümünü kolayca görün
 • Toplu analiz aracı – bir tedarikçinin ürün listesini belirlemek ve neyin satılmasının karlı olduğunu hızlı bir şekilde görmek için

Fiyatlandırma: Ücretsiz plan + ayda 39 ABD dolarından başlar

4. İkmal Casusu

İkmal Casusu Bahsettiğimiz diğer araçlara benzer, ancak daha çok ürün keşfi ve kaynak bulma odaklıdır. Nasıl çalışır, tedarikçilerden ürün verilerini alıp araca yüklersiniz ve size Amazon’da hangi ürünlerin en karlı olduğunu gösterir.

Platform, otomatik fiyatlandırma, onay iş akışları ve yerleşik analitik gibi güçlü özelliklerle doludur. Tüm bu özellikler, kullanıcıların yeni ürün fikirleri bulmak ve daha akıllı gerçek zamanlı satın alma kararları vermek için tedarikçi performansını izlemesine ve rakiplerin fiyatlarını karşılaştırmasına olanak tanır.

En iyi özellikler şunları içerir:

 • toplu yüklemeler
 • Geçmiş ASIN verileri
 • Esnek kar hesaplayıcı

Fiyatlandırma: 19 $ / ay’dan başlar

5. Kâr Eşkıyası

Kâr Eşkıyası Amazon’da listelenen herhangi bir ürün için en iyi fiyatı belirlemek için gelişmiş algoritmalar kullanan yenilikçi bir araçtır. Yalnızca birkaç basit adımda çalışır – her öğe barkod taramasıyla, Amazon’un veri tabanından fiyatlandırma ve satış sıralaması verilerini alır, potansiyel kârları gösterir ve satıcıların fiyatı buna göre ayarlamasına olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Blog Gönderileriniz ve Makaleleriniz için Denenmesi Gereken 12 Yapay Zeka İçeriği Fikir Oluşturma Aracı

En iyi özellikler şunları içerir:

 • Tarama geçmişine dayalı otomatik seçim koşulları
 • Amazon’un listeleme araçlarına tek tıkla dağıtım.
 • Kar/zarar hesaplayıcısı
 • Sesli komutlar kullanılarak etkinleştirilebilir

Bu kullanışlı uygulama ile her satıcı, satışlarının sorumluluğunu üstlenme ve daha fazla para kazanma gücüne sahiptir.

Fiyatlandırma: $9.99/ay.

Takip edilecek en iyi Amazon trendleri

Amazon çalışmalarınızı daha verimli hale getirmek ister misiniz? Elbette yaparsın. Mağazanızı ortalama, yalın, gelir getiren bir makineye dönüştürmek için Amazon ekosistemini kullanmak istiyorsanız, takip etmeniz gereken bazı Amazon trendlerini burada bulabilirsiniz.

amazon reklamcılığı

Amazon, markaların platformu genelinde tüketicilere ulaşmasına yardımcı olmak için reklamcılık yeteneklerini genişletiyor. Amazon Reklamlarındaki ortalama TBM 0,89 dolaronu dünyadaki en yüksek getirili reklam platformlarından biri yapıyor.

Bu reklamlar, reklam kampanyalarını optimize etmek ve markaların belirli demografik bilgileri, ilgi alanlarını ve davranışları hedeflemesini sağlamak için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Ve en iyi yanı, kampanya performansınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek tonlarca Amazon reklam aracı olmasıdır.

3 ana Amazon Reklamı türü vardır:

 • Sponsorlu Ürünler – bunlar Amazon’un arama sonuçlarında görünür ve dünyanın en büyük e-Ticaret arama motorunda ürün ve marka bilinirliğini artırmaya ve satışları artırmaya yardımcı olan süper güçlü reklamlardır.
 • Sponsorlu Markalar – perakendecilerin, markalı bir başlığa sahip bir karuselde birden çok ürünü görüntülemesine olanak tanır.
 • Sponsorlu Ekran – markaların, video reklamlarla göz atma ve satın alma geçmişine dayalı olarak müşterileri hedeflemesine olanak tanır.

Amazon SEO’su

Amazon arama motoru optimizasyonu, ürünlerinizi sattığınız şeyi arayan daha fazla kişiye göstermenize yardımcı olur, bu nedenle her ürün sayfasının arama sorguları için tamamen optimize edildiğinden emin olun. Optimizasyonunuzu daha etkili hale getirmek ve organik erişiminizi artırmak için Helium10 gibi anahtar kelime araçlarını kullanın.

Amazon Bir

Amazon One, Amazon Go ve Whole Food Store’larda mağaza içi ödeme sürecini kolaylaştıran devrim niteliğinde bir teknolojidir. Bu yeni ödeme sistemi, alıcıların alışverişlerini avuçlarını kullanarak ödemelerine olanak sağlamak için biyometrik avuç içi tanımlaması kullanıyor. Bu, ödeme sürecini hızlandırır ve herkes için işleri daha verimli hale getirir: müşteriler ve mağazalar.

çevrimiçi market

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çevrimiçi market satışlarının 2021’de 122,39 milyar dolardan 2025’e kadar neredeyse iki katına çıkması bekleniyor. 243,67 milyar dolar Amazon, çevrimiçi perakendede sektör lideri statüsü göz önüne alındığında, bu genişleyen sektörden yararlanmak için birinci sınıf bir konumdadır.

Amazon.com, Fresh, Whole Foods Market ve Amazon Go’nun şirketin mevcut market odaklı hizmet listesini oluşturmasıyla on yılı aşkın bir süredir çevrimiçi market alışverişinde öncü olmuştur.

E-Ticaret market pazarının bu kadar hızlı büyümesinin bir nedeni var: uygun. Müşteriler, gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazadan ne kadar uzakta yaşarlarsa yaşasınlar, kendi evlerinin rahatlığında yiyecek satın alabilirler. Ve market sektöründeki satıcılar, daha geniş bir kitleye daha fazla ürün satıyor. Herkes için bir kazan-kazan durumu.

Amazon Lojistik

Markalar, müşteri tabanlarını genişletmek ve e-ticaret operasyonlarını optimize etmek için giderek daha fazla Amazon’un FBA hizmetine yöneliyor. FBA, şirketlerin mallarını Amazon depolarında tutmasını ve müşterilere doğrudan Amazon tarafından gönderilmesini sağlayan bir hizmettir.

Amazon Lojistik’in başlıca avantajlarından biri, markaların Amazon’daki varlıklarını ve hedef kitlelerini genişletmelerine olanak sağlamasıdır. Amazon Lojistik ürünleri ile Prime nakliyesi nedeniyle satışlardaki artış arasında bir ilişki vardır. Amazon Lojistik ürünlerinin arama sonuçlarında gösterilme şansının daha yüksek olduğu ve bunun da marka bilinirliğini artırabileceği tespit edildi.

Amazon’un FBA’yı daha basit ve daha erişilebilir hale getirerek envanter ve nakliye yönetimini markalar için daha kolay hale getirmeye yönelik sürekli çabaları, programın başarısına olan bağlılığının bir kanıtıdır. Bu güncellemelere, kişiselleştirilmiş nakliye stratejileri ve ürün gruplaması için seçenekler dahildir. Amazon, FBA’nın verimliliğini artırmak için otomasyon ve makine öğrenimi gibi gelişen teknolojilere de yatırım yapıyor.

Tavsiye Edilen:  İçerik bir Google Sıralama Faktörü mü?

oyun

Son birkaç yılda, Amazon oyun nişi önemli bir büyüme yaşadı. Şirket, konsollar, aksesuarlar ve oyunlar gibi çok çeşitli oyun ürünleri sunarak video oyunlarının ve esporların artan popülaritesine atladı. Amazon ayrıca Amazon Luna adlı kendi bulut tabanlı oyun platformunu da başlattı.

2023’te Amazon’da en çok trend olan ürünler

Şimdiye kadar, Amazon trendleri açısından hatırlamanız gerekenlere bir göz attık. En trend olanlardan bazılarına daha yakından bakalım. ürünler Amazon’da da:

Güzellik ve kişisel bakım

Bu, yaklaşan bir durgunluk veya geçici bir trend olabilir, ancak 2023’ün başında Amazon’un güzellik ve kişisel bakım sektöründeki en çok satan ürünleri sağlam ve sorunsuz ürünlerdir. Uygun fiyatlı cilt bakımı, derma planlama araçları ve bazı üst düzey eksfoliantlar “en çok satanlar” listesine girdi.

Sonuç olarak, insanlar piyasada halihazırda popüler olan markaların (CeraVe, Neutrogena ve Paula’s Choice) ürünlerini arıyor (ve satın alıyor!).

Spor ve Dış Mekan

Tıpkı güzellik ve kişisel bakımda olduğu gibi, Amazon müşterileri spor ve dış mekan alışverişlerinde bunu makul tutuyor. Evde egzersiz yapmalarına yardımcı olacak el ısıtıcıları, el fenerleri, çoraplar ve aletler (elastik bantlar ve Amazon paspasları gibi) satın alıyorlar.

Oyunlar ve bulmacalar

Daha önce bahsedilen kategorilerin aksine Amazon’un oyun ve oyuncak bölümü biraz daha denemeye açık gibi görünüyor. Çiçek LEGO setleri, Pokemon kartları ve balon pompalarının hepsi en çok satanlar arasındadır ve sezonluk oyuncaklar ve hediyeler de öyledir (“randevu gecesi fikirleri” – Sevgililer Günü için temalı defterler veya Paskalya için Paskalya Tavşanı LEGO setleri gibi).

Ev dekoru

Mevsimlik dekoru (kalpler, güller ve diğer Sevgililer Günü ile aşılanmış parçalar) bir kenara bırakırsak, insanlar oldukça ilgi çekici ev dekoru mobilyalarına ilgi duyuyor gibi görünüyor. Örneğin, bu kategorideki en çok satan ürünlerden bazıları beyaz gürültü makineleri, süslü cam vitrinler, dekoratif sahte çelenkler ve vitray çıkartmalarıdır.

Moda

Görünüşe göre Amazon’daki kadın giyim moda kategorisi de aynı genel duyarlılık trendinden etkilenmiş durumda. Şekillendirici giysiler, çoraplar ve bazı kış dış giyim ürünleri en çok satanlar listesine girdi ve genel olarak hayali ürünlerden ziyade faydalı ürünler satın alma eğilimi gösterdi.

Aynı model tüm moda kategorilerinde geçerlidir: erkek giyim, çocuk giyim ve hatta ayakkabı ve aksesuarlar. El çantaları bile daha mantıklı bir hal aldı: kanvas çantalar, çapraz çantalar ve hırsızlığa karşı korumalı sırt çantaları daha göz alıcı benzerlerini geride bıraktı.

özet

Sonuç olarak, 2023’teki Amazon trendleri, satın alınabilirliğe vurgu yaparak daha mantıklı ve pratik satın almalara doğru ilerliyor. Bu, güzellik ve kişisel bakım, oyun, spor ve dış mekan, oyunlar ve bulmacalar, ev dekorasyonu ve moda dahil olmak üzere çok çeşitli ürün kategorileri için geçerli görünüyor. Bunu göz önünde bulunduran markalar, Amazon’da başarılı olmak için bu trendlere uyan ürünler oluşturmaya odaklanmalıdır.

[Banner][Looking to Grow your Amazon Store?][Find an Amazon Expert on Mayple. Hand-picked marketers with proven experience, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-amazon-trends][blue]