Ana Sayfa Hizmetler Potansiyel Müşteri Yaratma Taktikleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ana Sayfa Hizmetler Potansiyel Müşteri Yaratma Taktikleri

Ev hizmeti şirketlerinin hizmet bölgenizde daha fazla potansiyel müşteriye ulaşması gerekiyor. Geleneksel pazarlama çabalarıyla potansiyel müşteri yaratmak pahalı olabilir ve yüksek kalitede potansiyel müşteri sağlamayabilir. Günümüzün dijital dünyasında hedef kitlenize ulaşmanın en iyi yolu veri odaklı potansiyel müşteri yaratma platformu kullanmaktır. Valve+Meter Performance Marketing, verimli bir şekilde potansiyel müşteri oluşturma ve dönüşüm oranlarını artırma konusunda net bir anlayışa sahip, lider bir ev hizmetleri pazarlama ajansıdır. Nitelikli müşteri adaylarını keşfetmenin tüm ev hizmeti işletme sahiplerinin anlaması gereken birkaç anahtar vardır.

Ev Hizmetleri Potansiyel Müşteri Yaratmaya Yönelik 5 Yol Gösterici İlke

Kural 1 – Müşterilerinize Odaklanın

Ev hizmeti sağlayıcılarına yönelik potansiyel müşteri yaratma stratejisi her zaman yerel ev sahiplerine ve işletmelere odaklanmalıdır. Bu çok açık görünebilir ancak birçok dijital pazarlama stratejisi, ulusal işletmeler ve e-ticaret iş modelleri için tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli potansiyel müşteriler yalnızca hizmet verdiğiniz coğrafi alanla ve ev hizmetlerinizi kullanan belirli demografik grupla ilgilidir.

Potansiyel müşteri yaratma stratejisi oluşturmak, yerel anahtar kelimeleri araştırmayı ve belirli hedef kitlenizi hedefleyen ücretli reklamlar tasarlamayı içerir. Mevcut hedef kitleniz ve hizmet verdiğiniz bölgedeki ev sahipleri hakkında ne kadar fazla bilgi keşfederseniz, potansiyel müşteri yaratma kampanyalarınız o kadar iyi olur.

Kural 2 – Verileri Takip Edin

Varsayımlar ve tahminler çaba ve paranın boşa gitmesine yol açar. Ev hizmetleri için mükemmel potansiyel müşteri yaratma, önceki müşterilerinize bakmak ve ideal yeni müşterilerin ne olabileceğini oluşturmakla başlar. Daha fazla potansiyel müşteri müşteriye dönüştükçe veriler, potansiyel müşteri yaratma stratejinizin uyum sağlamasına ve büyümesine yardımcı olur. Tıklama başına ödeme (PPC) dahil olmak üzere çevrimiçi pazarlama, hedef kitleniz hakkında daha fazlasını keşfetmenize yardımcı olur.

Kural 4 – Tekrarlayın ve Ölçeklendirin

Ev hizmetleri potansiyel müşteri yaratma zaman içinde gelişmelidir. Daha az etkili olan ev hizmetleri pazarlamasını azaltın. Bazı pazarlarda sosyal medya reklamları, arama motoru pazarlama kampanyalarından daha az etkili olabilir. Tüm dijital pazarlama, potansiyel müşteri yaratma web siteniz aracılığıyla takip ettiğiniz net verileri sağlar. Yatırım getirinizi (ROI) optimize ederken, en etkili kampanyaları tekrarlamalı ve daha kaliteli potansiyel müşteriler yakalamak için pazarlamaya yeniden yatırım yapmalısınız. Bilgiye dayalı ve veri odaklı potansiyel müşteri yaratma modeli kullanmak, ev hizmeti işinizi ölçeklendirmenin ve gelirinizi artırmanın anahtarıdır.

Kural 5 – Testler ve Ölçme

Mevcut müşteriler ve sürekli müşteriler, değerli potansiyel müşteriler ve yönlendirme kaynakları olarak beslenmelidir. Marka bilinirliği oluşturmak için yalnızca geçmiş müşterilerinizin trendlerine güvenmemelisiniz. Ev hizmetleri sektöründe sürekli olarak yeni rakipler ve potansiyel müşteri yaratma araçları ortaya çıkıyor. Yeni fikirleri test etmek, potansiyel müşteri yaratma kanalları ve yeni stratejilerin sonuçlarını ölçmek, ev hizmetleri sağlayıcılarını rekabette geride bırakmak yerine önde tutar.

Valve+Meter Performans Pazarlamasında, ev hizmeti işine yönelik pazarlama çalışmalarımızda bu yol gösterici ilkeleri kullanıyoruz. Yüksek vasıflı ekibimiz, işletmenizde ev hizmeti fırsatları oluşturmak için bu ilkeleri nasıl kullanacağınıza ilişkin aşağıdaki bilgileri derlemiştir.

Ev Hizmeti Potansiyel Müşteri Yaratma Neden Benzersizdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, ev hizmetleri işletmenizin belirli bir hizmet alanında yüksek kaliteli potansiyel müşterilere ihtiyacı vardır. Bu, sektörü diğer dijital pazarlamadan ayırıyor. Ev hizmetleri, bakım, onarım ve iyileştirme hizmetleri yoluyla bir konutun kalitesini ve işlevselliğini artırmayı amaçlayan geniş bir teklif yelpazesi sunar. Bu hizmetler şunları içerebilir:

 • Ev temizliği
 • Peyzaj
 • Sıhhi tesisat
 • Elektriksel
 • Haşere kontrolü
 • Isıtma, Havalandırma ve iklimlendirme (HVAC)

Bu birkaç örnekte bile bu şirketlerin oldukça farklı olduğu görülüyor. Ortak payda, ev sahiplerine ve sitedeki işletmelere hizmet veren işletmelerdir. Bir restoran, perakende mağaza ve diğer fiziksel işletmeler belirli bir yerel bölgede faaliyet gösterirken, ev hizmetleri sağlayıcıları ev sahiplerine seyahat eder.

Ev hizmetleri sektörü ile diğer iş modelleri arasındaki bir diğer önemli ayrım da talebin türüdür. Ev sahipleri, konut mülklerinin iyileştirilmesi ve onarılması konusunda yardım için ev hizmetleri şirketlerine başvurarak zamandan ve enerjiden tasarruf edebilirler. Birçok ev hizmeti müşteri adayı işlemseldir. Örneğin, sızıntı yapan bir boru tesisatçı ihtiyacını doğurur. Ev hizmeti adayları zamana duyarlıdır ve son derece rekabetçidir. Bir sorun yaratılıyor ve ev hizmeti sağlayıcıları bir çözüm sunuyor. Kimsenin tesisatçıya ihtiyacı yok, borularının tamir edilmesi gerekiyor.

Tavsiye Edilen:  Vercel AI nedir?

Bu nedenlerden dolayı, ev hizmetleri pazarlamasının potansiyel müşterileri çekmek, etkileşimde bulunmak ve dönüşüm sağlamak için birkaç temel unsura ihtiyacı vardır.

Ev Hizmetleri Potansiyel Müşteri Yaratımı için Dijital Pazarlama Araçları

Valve+Meter bir ev hizmetleri işletmesini analiz ederken uzmanlarımız üç şeye odaklanır:

 1. Öncelikle bölgenizdeki ev hizmeti potansiyel müşterilerinin hacmini değerlendirmeniz gerekir. Bir işi büyütmek için pazarın toplam büyüklüğünü anlamanız gerekir. Ev hizmeti potansiyel müşteri yaratma kuralları, bütçenize ve çaba kapsamınıza yön verecek doğru verilere dayanır.
 2. Tüm ev hizmeti işletmelerinin potansiyel müşteri yaratma web sitesine ihtiyacı vardır. Ev sahipleri bir sorunla karşılaştıklarında arama motorlarından ve sosyal medyadan çözüm isteyeceklerdir. Çevrimiçi pazarlamanız, ev hizmetleri potansiyel müşterilerini yakalayacak ve yüksek kaliteli bir web sitesi, potansiyel müşterileri yeni müşterilere dönüştürecektir.
 3. Son olarak ev hizmetleri hızlı yanıt ve etkili çözümler gerektirir. Hızlı ve etkili çözümler sunamazsanız potansiyel müşteri adayları diğer yerel işletmelere kaptırılır. Her ev hizmetleri işletmesi, yüksek kaliteli müşteri hizmetlerini, duyarlı satış ekiplerini ve hızlı operasyonları benimsemelidir.

Kısa ve Kısa Bir Potansiyel Müşteri Yaratma Stratejisi

Ev hizmeti talepleri yereldir, arama motorları tarafından yönlendirilir ve hızlı yanıtlar gerektirir. Potansiyel müşteri yaratma web sitesi altyapısının yanı sıra talebi karşılayacak satış ve operasyonlara sahip olduğunuzda, potansiyel müşteri yaratmaya hazırsınız.

Ev hizmetleri şirketiniz için potansiyel müşteriler elde etmeye gelince, kullanabileceğiniz üç ana yöntem vardır: gelen pazarlama, ücretli reklamlar ve giden pazarlama. Bu taktiklerin her birinin kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır. Ancak Valve+Meter Performans Pazarlama uzmanları tarafından işletmenizin pazarlama stratejisine doğru bir şekilde uygulandığında, her yaklaşım bir potansiyel müşteri akışıyla sonuçlanacaktır.

1. Gelen Pazarlama

Gelen pazarlama, potansiyel müşterilere hitap eden ve onları dijital platformlarınızı ziyaret etmeye ikna eden içerik oluşturma sürecidir. Bu strateji, hedef kitlenizde güven oluşturmak için onlara özel olarak hazırlanmış yararlı, bilgilendirici içerik kullanır. Bu aynı zamanda ev hizmetleri şirketinizin ev hizmetleri sektöründe bir otorite haline gelmesine de yardımcı olur. Gelen pazarlama, geleneksel giden pazarlama uygulamalarını aşağıdaki teknikler için terk eden uygun maliyetli bir araçtır:

 • Web sitenizi arama motorlarına göre optimize edin. Hem kullanımının kolay olduğundan hem de hizmetlerinizle ve hedef kitlenizle alakalı anahtar kelimeler için optimize edildiğinden emin olmak için ev hizmetleri web sitenizin mimarisine odaklanın. Ev hizmetlerinde yerel arama motoru optimizasyonu, sağladığınız tüm hizmetleri ve bu hizmetleri nerede sunduğunuzu belirlemeye odaklanır.
 • Yüksek kaliteli içerik oluşturun. Bu mesaj, dijital kanallarınızı öne çıkaracak blog gönderileri, makaleler, videolar ve diğer içerik türleri biçiminde olabilir. Önemli olan, sunduğunuz tüm bilgilerin tutarlı, bilgilendirici ve ortak anahtar kelimeler için optimize edilmiş olduğundan emin olmaktır. Potansiyel ev hizmeti fırsatları, insan odaklı içerik aracılığıyla kazanılır.
 • Sosyal medyayı kullanın. İnsan odaklı içerik, web sitenizden Facebook ve Instagram dahil tüm kanallara yayılır. Ev hizmetleri içeriğinizi işletme sayfanızda paylaşmak, olası müşterilerle yeni bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanır. Ayrıca sosyal medya platformlarındaki çeşitli sohbet seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Paylaşılabilir içerik, yeni potansiyel müşterilerin keşfedilmesine ve memnun müşterilerin ilgisini çekmesine yardımcı olur.
 • Yerel SEO’yu uygulayın. Yerel arama motoru optimizasyonu (SEO), dijital pazarlamanın en önemli stratejilerinden biridir. Ev hizmetleri uzmanlık alanlarına oldukça özel olabileceğinden, hizmet bölgelerinizdeki ev hizmetleri için internet aramalarında kullanılan ortak anahtar kelimeleri bilmek önemlidir. Bu sayede dijital içeriğinizin odağını hedef kitlenize daraltabilir ve arama motoru sonuç listelerinde üst sıralarda görünebilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  Sınır ötesi müşteri edinmenin zorluklarını aşmak

2. Ücretli Reklamcılık

Ücretli Reklamcılığın diğer potansiyel müşteri yaratma yöntemleriyle bazı benzerlikleri vardır, ancak aynı zamanda kendi nitelikleri ve faydaları da vardır. Ücretli reklamcılık hem geleneksel hem de modern dijital taktikleri kapsayabilir. Ev hizmeti potansiyel müşterileri için ücretli reklamların temel faydası, ev hizmetleri reklam kampanyanızın başarısını artırmak için belirli bir hedef kitleyi tanımlayabilmeniz ve bu kitleye hitap edebilmenizdir.

Dijital pazarlama dünyasında, potansiyel müşteri satın alma uygulamasını içeren ücretli reklamcılık, işletmenizin kendi dijital platformlarına içerik yayınlamak yerine arama motorlarına ve sosyal medya platformlarına reklam yerleştirmek için ödeme yaptığınız içerik oluşturmaktan farklıdır. En etkili ücretli dijital potansiyel müşteri oluşturma hizmetlerinden üçü şunları içerir:

 • PPC. Tıklama Başına Ödeme (PPC), bir kişi ev hizmetleri reklamınızı her tıkladığında şirketinizin ödeme yapması anlamına gelir. Ev hizmetleri işletmeleri, olası satışların maliyeti ölçüldüğü için bu stratejiden büyük ölçüde yararlanabilir. En etkili kampanyalar tekrarlanabilir ve daha az etkili olan stratejiler değiştirilebilir. Her kampanya daha da gelişmiş hale gelir, potansiyel müşteri edinme maliyetleri azalır ve marka bilinirliği artar.
 • Ücretli Sosyal Medya. Potansiyel müşterilerle sosyal medya platformlarınızda etkileşim kurmaya organik sosyal denir. Bu iletişimin şirketinize herhangi bir maliyeti yoktur. Ancak hedef kitlenizle etkileşim kurabilmek için öncelikle sayfanızı bulmaları gerekiyor. Ücretli sosyal medya reklamları genellikle olası müşterilerin haber akışlarında görünecek ve onları organik olarak etkileşimde bulunabileceğiniz platformlarınıza yönlendirecek sponsorlu gönderilerdir. Ev hizmetleri, ücretli sosyal medya aracılığıyla üretime öncülük ediyor; birçok ev sahibi, mülkleri için yeni hizmetler ve çözümler keşfetmek için sosyal medyayı kullandığından, son derece etkili hale geldi.
 • GLS. Ev hizmeti potansiyel müşteri yaratmaya yönelik Google Yerel Hizmetler, yerel işletmeler için oldukça etkilidir. PPC gibi GLS de önemli kitleleri hedeflemenize ve bütçenizi kontrol etmenize olanak tanır. Ev hizmetleri işletmeleri hızlı bir şekilde anında sonuç alabilir. Bu bilgi, hedef kitlenize ulaşmak için ücretli reklamlarınızı daha etkili bir şekilde optimize etmenize yardımcı olur.

Ücretli arama motoru ve sosyal medya pazarlamasıyla eşleştirilen güçlü arama motoru optimizasyonu da dahil olmak üzere gelen pazarlamanın birleşimi, ev hizmetlerinde olası satış yaratmaya hızlı bir başlangıç ​​yapmak için son derece etkilidir. Sürekli pazarlama, Google İşletme Profili ve diğer çevrimiçi inceleme sitelerindeki memnun müşterilerden olumlu yorumlar almayı içerir. İtibar yönetimi, ev hizmetleri işletmelerinin internette nasıl görüntülendiği açısından çok önemlidir. Yerel bir işletme olarak, yerel alıntılarınızı ve ağınızı güçlendirerek ev hizmeti fırsatları keşfedebilirsiniz. Bu, Better Business Bureau’ya (BBB) ​​ve Ticaret Odasına katılmak kadar basit olabilir. Ancak yerel topluluklara ve bölgelere yönelik değerli birçok çevrimiçi pazarlama aracı vardır.

3. Giden Pazarlama

Giden pazarlama, işletmenizin reklamlarını potansiyel müşterilere ulaştıran geleneksel yöntemleri ifade eder. Dijital platformlarınıza yönelik önceki stratejiler önemli olsa da tüketicilerin eylemleriyle sınırlıdır. İnsanlar çevrimiçi olmazsa ve internette arama yapmazsa veya sosyal medya sayfalarına göz atmazsa, kalite ne kadar yüksek olursa olsun asla dijital pazarlama faaliyetlerinizle etkileşime giremezler.

Valve+Meter Performans Pazarlamasındaki profesyonellerimiz, ev hizmetleri şirketinizin ihtiyaçlarınız için en iyi pazarlama stratejilerini belirlemesine ve uygulamasına yardımcı olabilir. Aşağıdaki uygulamaları uygulamak, işletmenizin yeni potansiyel müşteriler yaratma şansını asla kaçırmamasını sağlayacaktır. Bazı endüstriler yalnızca gelen ve ücretli dijital stratejilere güvenirken, ev hizmetleri pazarlaması sonuçları ölçebilir ve giden potansiyel müşteri yaratmanın faydalarını sağlayabilir.

Doğrudan posta

Kulağa eski tarz geliyor ama posta yoluyla fiziksel reklam göndermek hâlâ potansiyel müşterilere doğrudan evlerinden veya iş yerlerinden ulaşmanın en etkili yollarından biri. Doğrudan postayla, ev hizmeti tekliflerinizi, belirtilen hizmet alanlarınızın tamamına tek bir hamlede hızlı bir şekilde tanıtabilirsiniz. Tam zamanında doğrudan posta, ev hizmeti şirketinizin sezonluk sektörlerdeki mevcut müşterilere ulaşmasına ve yeni ev hizmeti fırsatları yaratmasına yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  Müşteri Hizmetlerinizi Geliştirmenin ve Satışları Artırmanın En İyi 8 Yolu

Eposta pazarlama

Ev hizmetleri işletmeniz için e-posta, etkili bir şekilde kullanıldığında, marka bilinirliği ve müşteri etkileşimi oluşturur ve yönlendirme programları aracılığıyla yüksek kaliteli potansiyel müşteriler yaratabilir. Geçmişteki müşterilerden veya potansiyel yeni müşterilerden oluşan seçilmiş bir listeye e-posta göndermek, ev hizmetleri markanızı akıllarında üst sıralarda tutar. İyi bir e-posta kampanyası, haber bültenlerinden hizmet güncellemelerine kadar çeşitli içerikleri içermelidir. Teşvikler ve özel promosyonlar sunmak, başarılı e-posta pazarlamasının bir başka anahtarıdır. Bu teklifler potansiyel müşterilerinizi içeriğinizle etkileşime girmeye teşvik eder. Bu, yeni potansiyel müşteriler yaratır ve genellikle şirketinizin iş hacminin artmasına neden olur.

Sektörel Etkinliklere Katılın

Ev hizmetleri şirketiniz yerel pazarınızda potansiyel müşteriler yaratmaya çalışırken, ev hizmetleri endüstrisini bilen veya hangi hizmetlere ihtiyaç duyduklarını bilen kişilerle ağ kurmanız çok önemlidir. Sektör etkinliklerine katılmak, işletmenizin bu potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmasına ve onları gelecekteki müşterilere dönüştürmesine olanak tanır. Topluluk içinde görünür olan bir ev hizmeti sağlayıcısının potansiyel potansiyel müşterilerle tanışma ve etkileşimde bulunma olasılığı çok daha yüksektir. Dijital dünyada el sıkışarak öne çıkabilirsiniz.

Diğer İşletmelerle Ortak Olun

Giden pazarlamanın kalbi ilişkilere dayanır. Ev hizmetleri tekliflerinizle ilgili hizmetler sunan diğer işletmelerle ortaklık kurduğunuz zaman, olası satışlar için yeni bir yol yaratırsınız. Hizmet bölgenizdeki işletmelerle olumlu ortaklıklara sahip olmak aynı zamanda şirketinize pazarda güvenilirlik kazandırır. Bu fırsatların çoğu, büyük dönüşüm potansiyeline sahip özel potansiyel müşterilerdir.

Çevrimiçi Dizinlerin bir parçası olun

Bir dizi çevrimiçi rehber bulunmaktadır; bu nedenle öncelikle ev hizmetleri şirketiniz için en iyi olanı belirleyin. Size uygun listeyi bulduğunuzda, işletmenizi dizine eklemek, “katıl” butonunu bulmak ve gerekli bilgileri girmek kadar kolaydır. İşletmenizi ev hizmetleri çevrimiçi dizinlerinde listelemek, şirketinizin görünürlüğünü artırmanın ve dolayısıyla yeni potansiyel müşteriler oluşturmanın etkili bir yoludur.

Ücretsiz Danışmanlık Sunun

E-posta teşvikleri gibi, ücretsiz danışmanlık da potansiyel müşterilerin ilgisini çeken cazip bir tekliftir. Ücretsiz danışmanlık, taahhüt gerektirmeden müşterinin üzerindeki baskıyı ortadan kaldırır ve her iki tarafın da birbirinin ilgili ihtiyaçlarını ve çözümlerini tanımasının bir yolu olarak hareket eder.

Potansiyel Müşterileri Takip Edin

Ev hizmetleri şirketiniz için bol miktarda potansiyel müşteri oluşturmak amacıyla bu gelen pazarlamayı, ücretli reklamı ve giden pazarlama stratejilerini kullandıktan sonra, takip etmeyi unutmayın. Sağduyulu gibi görünse de çoğu zaman yeni potansiyel müşteriler çok uzun süre orada kalabilir. Takip edildikleri zaman, potansiyel müşterilerin artık ev hizmetlerine ihtiyaçları kalmıyor, hatta potansiyel müşterilerini takip eden farklı bir ev hizmetleri sağlayıcısı bile bulmuyorlar.

Amaç, yalnızca ev hizmeti potansiyel müşterileri oluşturmak değildir; hızlı yanıt süreleri ve ilgi çekici satış temsilcileriyle potansiyel müşterileri dönüştürmeniz gerekir. Müşteri adaylarını takip etmek onları yalnızca başarılı hizmet fırsatlarına dönüştürmekle kalmayacak, aynı zamanda potansiyel müşterilere ev hizmetleri şirketinizin onların ihtiyaçlarını önemsediğini ve bunları zamanında karşılayacak kaliteli ev hizmeti çözümlerine sahip olduğunu da gösterecektir.

Kontak Vana+Sayaç Performans Pazarlaması

Valve+Meter Performans Pazarlama olarak, potansiyel müşteri yaratma hizmetlerimizle ev hizmetleri şirketinizin dijital pazarlamasında ölçülebilir olumlu gelişme elde etmenize yardımcı olabiliriz.