Ana Sayfanızın Dönüşüm Oranını Nasıl Artırırsınız?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ana Sayfanızın Dönüşüm Oranını Nasıl Artırırsınız?

Ana sayfa genellikle bir web sitesinde en çok ziyaret edilen sayfadır, bu da onu hem yeni hem de geri gelen kullanıcılar için oldukça önemli kılar. Ana sayfalar, bir şirketin yeni kullanıcılar üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakma ve sitenize gelen herkese aradıkları bilgileri sağlama şansıdır.

Sitenizde dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) fırsatlarını araştırıyorsanız, ana sayfanızla başlamanız iyi bir fikirdir. Kullanıcının deneyimi ön planda tutularak, iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan ve kitlenize sitenizde daha fazla etkileşim kurmaları ve dönüşüm sağlamaları için ihtiyaç duydukları bilgileri ve harekete geçirici mesajları sağladığınızdan emin olmanın çeşitli yolları vardır. Ana sayfanızı iyileştirebileceğiniz eyleme geçirilebilir beş yol için okumaya devam edin.

Kullanıcıları dönüştüren bir ana sayfa oluşturmak için beş ipucu

1. En değerli harekete geçirme ifadenizi öne ve merkeze koyun.

Kendinize sorun – bir kullanıcı sitenize geldiğinde ne yapmasını istersiniz? Bir ürün satın almak, demo talep etmek, rezervasyon yapmak veya hesap oluşturmak olsun, bu sonraki adımı ana sayfa kahramanınızın önünde ve ortasında belirtin. Sitenizdeki en görünür harekete geçirici mesajlardan biri olacağından, bu harekete geçirici mesajın birincil iş hedeflerinizle uyumlu olmasını sağlamak istiyorsunuz. Harekete geçirici mesajınızdaki metni, kullanıcının sitenizle etkileşime devam etmek istiyorsa bundan sonra ne yapması gerektiğini tam olarak bilmesini sağlamak için açık tutun.

2. Ana navigasyonunuza net bir harekete geçirici mesaj ekleyin.

Ana navigasyonunuz, sitenizin yapısı hakkında net bir hikaye anlatmalı ve kullanıcıya ilgi alanlarına göre göz atma fırsatı vermelidir. Ayrıca, diğer gezinme etiketlerinden farklı bir tasarıma sahip bir harekete geçirici mesaj da sunmalıdır. Bu harekete geçirici mesaj, hedeflerinize bağlı olarak ana sayfa kahramanının sunduğu aynı veya farklı teklifi kullanabilir. Bu harekete geçirici mesaj, sitedeki kullanıcıyı takip edecektir, bu nedenle, kullanıcı hangi sayfada olursa olsun harekete geçirilebilir ve alakalı olmalıdır. Bu yerleşim için ortak harekete geçirici mesajlar, Bize Ulaşın, Ücretsiz Deneme Sürümü Alın, Kontrol Et veya Kaydol gibi dönüşüm hunisinin alt kısmındaki bir hedefi içerir. Ayrıca, bu harekete geçirme ifadesini mobil sitenizin başlığında sabit tutmayı düşünmek de iyi bir fikirdir.

Tavsiye Edilen:  Sesli Arama İçin Nasıl Optimize Edilir?

3. Sayfanın geri kalanında birden çok harekete geçirici mesaj sunun.

İdeal olarak, en önemli harekete geçirici mesajlarınız ekranın üst kısmında zaten var. Ancak bir kullanıcı, dönüştürmeye hazır olmadan önce sayfayla daha fazla etkileşim kurabilir. Kullanıcı ana sayfanızı aşağı kaydırmaya devam ederken, siteye girmek veya sitenin derinliklerine inmek için doğal fırsatlar sunun. Bir kullanıcının ana sayfanızın her bölümünde sizinle etkileşime geçmesi için bir bağlantı, düğme veya fırsat ekleyin. Örneğin, ana sayfanızdaki tüm birincil tekliflerinizi, daha fazla ayrıntı içeren özel dahili sayfalara bağlantılar ile listeleyin. Veya kullanıcıların okuması için en son blog gönderilerinizi içeren bir bölüm oluşturun. Ne sağlarsanız sağlayın, en bilinçli kararı verebilmeleri için kitlenize hizmetiniz veya ürününüz hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı verin.

4. Erken ve sık sık sosyal kanıt ve güven sinyalleri sunun.

Kullanıcıların size güvenmeleri durumunda sitenizle etkileşim kurma olasılığı çok daha yüksektir. Sitenizin en görünür sayfası olan ana sayfanızın, kullanıcıların harekete geçirici mesajlarınızı tıklama ve etkileşimde bulunma konusunda rahat hissetmelerini sağlamak için güven oluşturması gerekir. Bunu yapmanın iki yolu, sosyal kanıt ve güven sinyalleridir. Ürün veya hizmetlerinizle ilgili referanslar, incelemeler ve nicel ölçümler dahil olmak üzere sayfanıza sosyal kanıt eklemenin birçok yolu vardır. Kullanıcınızla güven oluşturmak için birlikte çalışacaklarından, sayfanızda bunlardan olabildiğince fazlasını kullanın. Güven sinyalleri, işletmenizin ortaklarının veya derneklerinin logoları, kazandığınız ödüller veya ürünlerinizin veya hizmetlerinizin görsel temsilleri gibi öğeleri içerebilir. Bu eklemelerin her biri ana sayfanızı güçlendirecek ve kullanıcılar üzerinde bıraktığınız ilk izlenimi iyileştirecektir.

5. Sayfanızın alt kısmında son bir harekete geçirici mesaj fırsatı bulundurun.

Bir kullanıcı tüm ana sayfanızı kaydırmak için zaman ayırdıysa, tıpkı üstte yaptığınız gibi alt kısımda da onlara sizinle etkileşim kurma fırsatı verdiğinizden emin olun. Kolay erişim için kahramanınızda kullandığınız harekete geçirici mesajın aynısını alt bilgide bir düğme olarak ekleyebilirsiniz. Bir e-posta gönderme kaydı eklemek de harika. Dönüşüm hunisinin alt kısmında bir harekete geçirici mesaj vermeye istekli olmayan kullanıcılar için bu, iletişimde kalmaları için kolay ve düşük riskli bir yol olabilir. Genellikle, yalnızca tek bir bilgi sağlamaları gerekir ve siz de onlarla e-posta ve yeniden hedefleme kampanyaları aracılığıyla etkileşim kurma yeteneği kazanırsınız. Bu, kullanıcıların gelecekteki ziyaretlerinde dönüşüm sağlamak üzere sitenize geri gelmelerini sağlamak için harika bir dönüşüm hunisi oluşturur.

Tavsiye Edilen:  Utwórz zwięzłe i skuteczne podsumowanie w 2 minuty za pomocą narzędzia AI Article Summarizer

Ana sayfanızı iyileştirmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için dönüşüm oranı optimizasyon ajansımıza ulaşın!