Anahtar Kelime Araştırması – İnanılmaz Yararlı 5 Araç

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Anahtar Kelime Araştırması – İnanılmaz Yararlı 5 Araç

Anahtar kelime, SEO’nun tohumu, her şey bununla başlar. Layman’ın dilinde, Google, Yahoo, Bing vb. herhangi bir arama motorunun arama kutusuna beslenen herhangi bir kelime veya kelime öbeğinden başka bir şey değildir. Bu nedenle anahtar kelime araştırması, herhangi bir web sitesinde SEO yapmanın ilk adımı veya daha doğrusu temelidir. , ardından Sayfa optimizasyonu gibi diğer etkinlikler, İçerik oluşturma ve optimizasyonSitenin Kullanıcı Arayüzünde değişiklik vb.

Pekala, anahtar kelime araştırmasına gelince, insanların işletmelerinin dijital pazarlama kampanyası için doğru anahtar kelime grubunu kavramak için dolar yatırma konusunda pek isteksiz olmadıkları görülür. sadece mevcut en pahalı araca yatırım yapmak için değil, “işletmenin nişi ve ihtiyaçları ile alakalı doğru anahtar kelimeler”. Anahtar kelime araştırması yapmak için bir dizi ücretsiz ve ücretli araç mevcuttur. Bu nedenle, işletmenin tam ihtiyacına bağlı olarak ve aynı şeyi tanımlayarak, en uygun anahtar kelime araştırma aracını kolayca seçebilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, odak noktası, işletmenin nişine ve ihtiyaçlarına (hedef kitlesi gibi) göre doğru anahtar kelime grubunu elde etmektir. Bu nedenle, kişinin seçtiği ve üzerinde çalıştığı anahtar kelimeler, daha sonra web sitesinin hedeflenen arama motorunun arama sonuçlarında ne kadar iyi sıralanacağı konusunda kesinlikle kritik öneme sahiptir.

Kafası karışmış? Şaşıracak hiçbir şey yok, ihtiyaçlarınıza göre en iyi Anahtar Kelime araştırma aracını seçmek için aşağıdaki kılavuzu incelemeniz yeterli. Aşağıdaki en iyi 5 anahtar kelime araştırma aracı, dijital pazarlama endüstrisi uzmanlarının çoğunun nihai tercihidir ve bu nedenle, başarılı bir Anahtar Kelime Araştırması yapma amacınızı kesinlikle çözecektir.

Devam etmeden önce, aşağıda bahsedilen her aracın benzersiz olduğunu ve SEO için anahtar kelime araştırması veya PPC veya Her İkisi için anahtar kelime araştırması gibi belirli ve/veya birden çok amaç için kullanılabileceğini unutmayın. Rekabet Analizi vesaire.

Tavsiye Edilen:  Anahtar Kelime Eşleme Nedir ve Neden Önemlidir?

İşte burada:

  1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı : Bu ücretsiz araç, günümüzün en çok kullanılan anahtar kelime araştırma aracıdır. Açıkçası, doğrudan Google ailesinden gelen bu araç, şüphesiz doğru ve güvenilir sonuçlar veriyor. Tamamen ücretsiz olduğu, kullanımı kolay olduğu ve başlangıçtaki amaçlarınızın yaklaşık %60’ını kesinlikle çözebileceği için yeni başlayanlar için şiddetle tavsiye edilir. Bununla birlikte, araştırmanızda biraz daha ilerlemek istiyorsanız, çok yönlülük beklemek gibi, diğer birkaç kullanışlı özelliği kavramak gibi, o zaman başka bazı gelişmiş araçları da kullanmanız gerekebilir.
  1. SEMRush : Bu araç, çok yönlü araç dediğimiz şeyin mükemmel bir örneğidir. Fiyatı ayırt edici bir faktör olarak kabul edersek, bu araç kesinlikle her dijital pazarlamacının yatırım yapması gereken veya daha doğrusu Yatırım yaptığı “Ücretli olması gereken araçlar” arasında en üst sıralarda yer alabilir. Açık konuşmak gerekirse, onu tipik bir anahtar kelime araştırma aracı olarak adlandırmak yanlış olur çünkü sunabileceği çok daha fazla özelliği vardır. Sadece web sitesinin URL’sini (kendinizin veya rakibinizin) girerek, belirli bir web sitesinin sıralandığı tüm anahtar kelimelerin ayrıntılı bir listesini kolayca alabilirsiniz. Bu harika değil mi? Dolayısıyla bu, Rakibinizin faaliyetlerini ve hedef anahtar kelimelerini izlemek ve analiz etmek için etkili bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca, Trafik İstatistikleri, Geri bağlantılar, Arama motoru raporları vb.
  1. Über öneri: Bu da oldukça eski ve popüler olan başka bir ücretsiz araçtır. Bu araç, Google’dan, yani Google önerilerine dayalı sonuçlar verir. Kullanımı çok basittir ve adım adım anahtar kelimeler verebilir. Örneğin, bir çekirdek anahtar kelimeden, sonuçta önerilen anahtar kelimeye ve ardından daha derin veya daha spesifik önerilen anahtar kelimelerin alt bölümüne kadar.
  1. Uzun KuyrukPro : Bu özel ücretli araç, dünyanın en eksiksiz anahtar kelime araştırma ve rekabet analizi yazılımı olduğunu iddia ediyor. İfade oldukça büyük ve cesur görünse de, tamamen adaleti yerine getiriyor. Şundan kesinlikle emin olabilirsiniz ki, bu araca birkaç dolar harcamak asla pişman olmanıza izin vermeyecek ve bir anahtar kelime araştırma aracından çok daha fazlasını alacaksınız. Bu aracın en büyük gücü, gerçekten hızlı olması, diğer birçok anahtar kelime araştırma aracının eksikliğidir. Arama başına 800 sonuç verir. Bunun dışında bu araçla rekabet analizi yapmak başka hiçbir araçla bu kadar kolay olamaz. İster meta etiketlerde anahtar kelime kullanımı olsun, ister Moz detayları, back-link numaraları vb. .
  1. SEOKokpit : Şimdi bu araç, gelişmiş anahtar kelime araştırmasına yönelik bir araç olarak adlandırılabilir. En iyi yanı, kullanımın kesinlikle basit olması ve bazı nihai öldürücü anahtar kelime önerileriyle sonuçlanmasıdır. Düşük rekabetli anahtar kelimeler bulmak genellikle zor ve ustalık gerektiren bir hal alır, bu araç bunu son derece iyi yapar. Önceki araca neredeyse benzeyen bu araç, geri bağlantı sayılarından başlayarak Sayfa İçi’ni etkileyen faktörler vb.