AOV’nizi Artırmak için En İyi 18 Shopify Ek Satış Uygulaması

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AOV’nizi Artırmak için En İyi 18 Shopify Ek Satış Uygulaması

Ek satış, halihazırda mağazanızda bulunan ve satın almaya hazır olan müşterilere cazip yükseltme çeşitleri sunarak satın alma harcamalarınızın daha da ileri gitmesini sağlar.

İyi hazırlanmış bir ek satış stratejisi, ilk yatırımınızı artırmadan satışlarınızı ve gelirinizi artırır. Müşterilerinizin satın alma tetikleyicilerini anlamanıza yardımcı olarak, onları satın alma işlemlerini yükseltmeye ikna etmek için motivasyonlarından yararlanmanıza olanak tanır.

Shopify ek satış uygulamaları, akıllı kişiselleştirme, otomatik teklifler ve daha fazlasıyla bu taktiği uygulamanıza yardımcı olabilir.

Bu makalede, size fırsatlar hakkında iyi bir fikir vermek için üst satış örneklerini ele alacağız, ardından farklı Shopify üst satış uygulamalarını ve bunların neler yaptığını paylaşacağız.

#cta-visual-pb#Harika sayfa tasarımıyla ek satışları optimize edinDönüştüren ürün sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın Ve daha yüksek satışlar sağlayın.Ücretsiz optimizasyona başlayın

Üst satış nedir?

Üst satış, müşterilerinizi daha fazla harcama yapmaya teşvik ettiğiniz bir satış tekniğidir. onlara satın almayı planladıkları ürünün yükseltilmiş veya geliştirilmiş bir versiyonunu sunmak.

Genellikle bu ek satışlar size o müşteriden daha fazla gelir sağlar, ancak bazen müşteri de bir anlaşma alır (örneğin, ürün paketleri veya abone olma ve tasarruf etme teklifleri).

Üst satış, daha büyük veya daha sık bir satın alma işlemini teşvik etmek için yükseltmenin faydalarını sergiliyor. Bu da ortalama sipariş değerinizi (AOV) artırır.

İstatistikler, Sumo raporlamasıyla bu stratejinin etkinliğini kanıtlıyor aşağıdaki faydalar:

 • Ortalama olarak, ek satış, geliri %10 ila %30 artırır.
 • Üst satışların maliyeti, yeni müşteri kazanmaktan %68 daha azdır.
 • Bunları sunan şirketlerin gelirinin ortalama %70 ila %95’i ek satışlardan ve yenilemelerden gelir.

3 Yıldız satışlarına örnekler

Size daha fazla satışın nasıl uygulandığını net bir şekilde göstermek için tanınabilir satıcılardan birkaç birinci sınıf örnek sunduk.

Shopify’da etkili bir şekilde nasıl üst satış yapılacağının yanı sıra daha sonra tartışılacak uygulamaların nasıl uygulanacağını da gösteriyorlar.

1. Paketleyin ve kaydedin

Paketle ve kaydet stratejisi aracılığıyla, bir müşteri belirli bir ürün türünü aradığında ona bir paket sunarsınız indirimli fiyata birden fazla ilgili öğe içeren.

Bu teklif, tasarrufları akıllarının en üst noktasına yerleştiriyor ve onları tek bir ürün yerine paketin tamamını satın almaya zorluyor.

Resim: Kylie Kozmetik

Kylie Jenner’ın güzellik markası Kylie Kozmetik bu taktiği iyi uyguluyor.

Belirli bir kategori sayfasına baktığınızda (yukarıda gösterilen duş jeli ve peeling gibi) site, ilgili tüm ürünleri daha düşük fiyata içeren bir set sunuyor.

2. Premium’a yükseltin

Bir diğer verimli strateji ise müşterilerin, düşündükleri ürünün premium sürümüne yükseltmelerine olanak sağlamaktır.

Abonelik hizmetleri sıklıkla bu yaklaşımı benimser; ek özelliklere sahip daha yüksek seviyeli bir plan sununözellikle bir kişiyi takip ettiklerinde bedava modeli.

Resim: Spotify

Spotify bu taktiği yoğun bir şekilde uyguluyor: Ücretsiz hesabınıza giriş yaptığınızda size Spotify Premium’a yükseltme şansı sunan ve en çekici özelliklerini vurgulayan bir açılır pencere sunuyorlar.

Resim: Spotify

Teklifi kabul ettikten sonra, tüm Premium Planları ve özelliklerini karşılaştıran, seçiminizi yapmanıza ve ardından satın alma işleminizi tamamlamanıza olanak tanıyan bir açılış sayfasına yönlendirilirsiniz.

3. Abone olun ve kaydedin

Abonelik yoluyla müşterilere tasarruf sunmak, tek seferlik bir satın alma işlemini uzun süreli bir ilişkiye dönüştürmek.

Bu hem ürününüzü daha düşük fiyata satın almaları için bir şans, hem de uygun bir yeniden tedarik seçeneğidir.

Tüccar tarafında ise daha fazla Abonelikleri teşvik etmenin faydaları şunları içerir::

 • Akılda kalanlar Otomatik olduğundan yeniden sipariş verme zamanı geldiğinde. Bu, müşterilerin ürününüz bitince rakiplerinize yönelmesini engeller.
 • Yapabilmek gerçekleştirmenizi daha verimli bir şekilde planlayın. Aboneliklerin ne zaman yenileneceğini bildiğiniz için, teslimatların zamanında ulaşmasını sağlarken, daha uygun fiyatlı standart gönderim yöntemini kullanarak ürünleri erkenden gönderebilirsiniz.
 • Daha fazlasına sahip olmak öngörülebilir ve güvenilir gelirsatın alma bütçenizi daha doğru planlamanıza olanak tanır.
Resim: Huel

Beslenme markası Huel bu fırsatı iyi değerlendiriyor: Bir müşteri, sitesinde tek seferlik bir satın alma işlemi yapmayı seçtiğinde, abone olarak elde edebileceği %10’luk tasarrufa dikkat çekiyor.

Resim: Huel

Bir müşteri bu teklifi kabul ettiğinde, 1 ila 10 hafta arasında değişen teslimat sıklığını seçebilir.

#cta-paragraph-pb#Copper Cow Coffee, müşterilere sistemin nasıl çalıştığı ve nelerden tasarruf edecekleri konusunda eğitim veren bir abonelik açılış sayfası eklediklerinde aboneliklerindeki dönüşümleri ikiye katladı.

Shopify ek satış uygulaması nedir?

Artık en iyi markalardan bazılarının üst satışları nasıl teşvik ettiğini gördüğünüze göre, üst satış stratejilerini etkili bir şekilde uygulamak için kullanabileceğiniz araçları tartışalım.

Shopify ek satış uygulaması, Shopify mağazanızla entegre olur ve ek satış süreçlerinizi otomatikleştirir ve kolaylaştırır.

Bu da mağazanızdaki tekliflerin uygulanmasını ve yönetimini kolaylaştırır.

Bu uygulamalar aynı zamanda aşağıdaki özellikleri de içerir: kişiselleştirilmiş ürün önerileri ve satın alma sonrası ek satışlarAlışveriş yapanları sepetlerini doldurmaya teşvik eden.

Aşağıda, üst satış uygulamanızda dikkate almanız gereken özellikleri, ardından aralarından seçim yapabileceğiniz farklı üst satış uygulaması seçeneklerini ele alacağım.

Bir üst satış uygulamasında aranacak 6 özellik

Önerilen uygulamalar listesine girmeden önce, Shopify satıcılarının bir üst satış uygulamasında ihtiyaç duyduğu olmazsa olmaz özelliklerden bazılarını ele alacağız.

Kolay kurulum

Şunları yapan uygulamaları arayın: Shopify mağazanız ve mevcut teknoloji yığınınızla sorunsuz bir şekilde entegre olun.

Bu, sorunsuz bir kurulum sağlar.

Potansiyel bir seçim birden fazla tamamlayıcı uygulama gerektiriyorsa, her birinin halihazırda çalıştırdığınız uygulamayla uyumluluğunu dikkate almanız gerekir.

Bu baş ağrısını bir kenara bırakın ve güçlü entegrasyonlara sahip bir uygulama seçin.

Fiyat uyumluluğu

Seçtiğiniz uygulamanın bütçenize ve fiyatlandırma modelinize uyum sağlayın.

Tavsiye Edilen:  Niyet Verilerine Yönelik Kılavuz – Daha Fazla Gelir Elde Etmek İçin Verilerden Nasıl Yararlanılır?

Bunu yapmak için markanızın ihtiyaçlarını belirleyin ve uygulamanın hangi boşlukları doldurması gerektiğini görün. Daha sonra işletmeniz için maliyet-kazanç oranını belirlemek için bunları uygulamanın fiyatlandırma katmanlarıyla karşılaştırın.

Kullanım kolaylığı

Şunları sağlayan bir uygulama seçin: Sorunsuz ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi (UX) sunarÇünkü karmaşık veya kafa karıştırıcı bir ek satış süreci potansiyel alıcıları caydıracaktır.

Örneğin Baymard Enstitüsü’ne göre, Alışveriş yapanların %17’si Ödeme süreci çok uzun veya karmaşık olduğu için sepetlerini terk ettiler.

Daha çarpıcı bir şekilde, bir HubSpot raporu şunları tespit etti: Çevrimiçi tüketicilerin %88’i Kötü bir deneyimin ardından çevrimiçi perakendeciye dönme olasılıkları daha düşüktür.

Akıllı kişiselleştirme

yeteneği müşterinizin sepetinde mevcut olanlara dayalı öneriler sunun bir üst satış uygulaması için tartışılamaz bir özelliktir.

Bu, tamamlayıcı teklifler üretir ve böylece satın almayı teşvik etmek için kişiselleştirmeden yararlanılır.

Kişiye özel öneriler tüketicilerin önerilerinizi kabul etme şansını artırır; Epsilon araştırması şunu ortaya koyuyor: Alışveriş yapanların %80’i kişiselleştirilmiş bir deneyimden sonra satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Yapay zeka yetenekleri

Bazı uygulamalar yapay zekadan (AI) yararlanır Bir müşterinin geçmiş satın alma davranışını tarayın ve hangi ek satış tekliflerinin en ilgi çekici olacağını tahmin edin onlara.

Üst satış deneyimini bireysel alıcı ilgi alanlarına göre uyarlamak için uygulama aramanızda bu özelliği arayın.

#cta-paragraph-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu artık tüm ücretli planlarda akıllı AI Metnine sahip. Bir daha asla boş bir sayfadan başlamayın!

İş açısından kritik özellikler

Bazı iş uygulamaları daha gelişmiş özellikler gerektirecektir.

İşletmenizin özel bir özelliğe ihtiyacı varsa veya özel bir durumu varsa uygulamanızın özelliklerini değerlendirirken bunu mutlaka dikkate alın.

Örneğin:

 • İhtiyacınız olacak sadakat programı entegrasyonu Sürekli müşterilerinize ödüller sunuyorsanız.
 • Performansı Shopify kontrol paneliniz veya diğer ilişkilendirme araçları yerine ek satış uygulamasında izlemek istiyorsanız, aşağıdaki özelliklerle birlikte gelen bir ek satış uygulaması arayın: performans analitiği.
 • Ayrıca tercih edebilirsiniz A/B testi yetenekleri Web sitenizde önceden kurulmamışsa uygulama içinde.

İşletmeniz (ve bütçeniz) için doğru özellik ve avantaj karışımını bulun, böylece daha büyük ödemeler almaya başlayabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Web sitenizi üst satışlar için optimize edinShogun Sayfa Oluşturucu ile açılış sayfalarınızı ve üst satış tekliflerinizi kolayca entegre edin, düzenleyin ve optimize edin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Satış sürecinizi geliştirmek için 18 Harika Shopify ek satış uygulaması

Bu temel özellikleri akılda tutarak, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için mevcut en iyi Shopify ek satış uygulamalarından bazılarının yer aldığı listemize göz atın.

SHOPIFY UPSELL UYGULAMASI DEĞERLENDİRME FİYAT ÜCRETSİZ DENEME? AI mı?
ALPHA Sepete Ek Satış ve Çapraz Satış 4,6/5 Özgür Yok HAYIR
Cesur Yükseltmeler – Gerçek yükseltmeler! 4,6/5 Aylık 9,99 ila 89,99 ABD Doları Evet HAYIR
Şeker Rafı | Hepsi Bir Arada Ek Satış 5.5 Aylık 29,99 ila 199,99 ABD Doları Evet Evet
Sıkça Birlikte Alınan 4,9/5 9,99$/ay Evet Evet
Petek Üst Satış ve Çapraz Satış 4,9/5 Ücretsiz (Özel fiyatlandırma mevcuttur) Evet
Sepette Yukarı Satış ve Çapraz Satış Yoğun Bakım Ünitesi 4,9/5 Aylık 99,99$’a kadar ücretsiz Evet Evet
Son | Satın Alma Sonrası Ek Satış 4.3/5 Aylık 19,99 ila 99,99 ABD Doları Evet Evet
LimeSpot Kişiselleştirici 4,8/5 Özel fiyatlandırmaya göre ayda 18 ABD doları Evet Evet
OptiMonk: Açılır Pencere, CRO, A/B Testi 4,9/5 Özel fiyatlandırmaya ücretsiz Evet HAYIR
Paketler Ek Satış | Seçici Hikaye 4.7/5 Özel fiyatlandırmaya ücretsiz Evet Evet
Yukarı Satış ve Çapraz Satışı Yeniden Dönüştür 5/5 Aylık 4,99 ila 799,99 ABD Doları + ek satış gelirinin %0,75’i Geliştirme mağazaları için HAYIR
Akıllı Arama Çubuğu ve Filtreler 4.7/5 Aylık 19 ila 329 ABD Doları Evet HAYIR
Gülümseme: Sadakat ve Ödüller 4,8/5 Aylık 999$’a kadar ücretsiz Evet HAYIR
UFE Çapraz Satış ve Üst Satış Paketi 4,8/5 Özel fiyatlandırmaya ücretsiz Evet HAYIR
Sınırsız Akıllı Üst Satış Teklifleri 4.7/5 19,49 ila 58,49 ABD Doları Evet Evet
Innonic Üst Satış Önerileri 4,5/5 Özgür Yok Evet
Wiser – Ürün Önerileri 4,9/5 Özel fiyatlandırmaya ücretsiz Evet Evet
Zoorix: Çapraz Satış ve Paketler 5/5 499,99$’a kadar ücretsiz Evet Evet

1. ALPHA Sepete Ek Satış ve Çapraz Satış

Değerlendirme: 4,6/5 yıldız

ALPHA Cart, tüketici tarama ve satın alma geçmişine dayalı olarak özelleştirilmiş üst satışlar ve çapraz satışları hiçbir ücret ödemeden sunmanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Seçtiğiniz sayfalarda açılır pencereleri veya sayfa içi ek satışları görüntüleyin
 • Basit üst satış teklifi oluşturma
 • İndirimler ve “Bir alana bir bedava” (BOGO) gibi çeşitli üst satış stratejileri

Fiyat: Özgür

2. Cesur Yükseltmeler – Gerçek yükseltmeler!

Değerlendirme: 4,6/5 yıldız

Bold Upsell ile ürününüz, sepetiniz ve teşekkür sayfalarınızda özel üst satış ve çapraz satış tekliflerini kolayca sunabilir ve performanslarını izleyebilirsiniz.

Özellikler:

 • Tek ürün, paket ve kit ek satışları
 • Pop-up, sepette veya satın alma sonrası teklifler
 • İlk teklifin reddedilmesi durumunda ek teklifler (hunilerle)
 • Analitik ve raporlama

Fiyat:

 • Aylık 9,99 ila 89,99 ABD Doları
 • Üst satış hunileri için ayda 99 ABD doları ekleyin

Ücretsiz deneme? 14 günlük ücretsiz deneme

3. Şeker Rafı | Hepsi Bir Arada Ek Satış

Değerlendirme: 5/5 yıldız

Candy Rack’in yapay zekası, ürün yükseltmeleri veya tamamlayıcı ürünler için tek tıklamayla ek satışları ve çapraz satışları kolayca uygulamanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Satın alma öncesi, sepette ve satın alma sonrası teklifler
 • Yapay zeka destekli, akıllı, otomatik tek tıklamayla üst satışlar
 • Optimize edilmiş yükleme süreleri için mobil öncelikli tasarım
 • Özelleştirilebilir içerik
Tavsiye Edilen:  Sleep Cycle veya SleepScore gibi bir Uyku İzleme Uygulaması Nasıl Oluşturulur?

Fiyat: Aylık 29,99 ila 199,99 ABD Doları

Ücretsiz deneme? 14 günlük ücretsiz deneme

4. Sıkça Birlikte Alınan

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

Bu yapay zeka destekli uygulama, sık sık birlikte satın alınan ürün paketlerinin yanı sıra kişiselleştirilmiş önerileri de görüntüler.

Özellikler:

 • Yapay zeka tarafından oluşturulan ürün önerileri
 • Özelleştirilebilir tema stilleri ve öneriler
 • Dört paket indirim çeşidi
 • Ürün, sipariş ve trafik sınırı yok

Fiyat: 9,99$/ay

Ücretsiz deneme? 30 günlük ücretsiz deneme

5. Petek Üst Satış ve Çapraz Satış

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

Honeycomb, tüketici davranışına dayalı olarak ilgili ürünleri dinamik olarak önerir ve bunun sonucunda hedeflenen ek satışlar ve çapraz satışlar sağlanır.

Özellikler:

 • Çeşitli sayfalar için huniler
 • A/B testi yetenekleri
 • Tek tıklamayla satın alma sonrası teklifler
 • Kişiselleştirilebilir estetik ve stratejiler

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

6. Sepette Yukarı Satış ve Çapraz Satış Yoğun Bakım Ünitesi

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

Sepette, doğrudan alışveriş sepetlerinde markaya uygun ek satışlar sunarak alıcının dikkatini doğru zamanda çekmenize yardımcı olur.

Özellikler:

 • Yapay zekayla otomatik öneriler
 • Gelişmiş hedefleme ve müşteri etiketleri
 • Yerleşik A/B testi
 • İndirimli ve BOGO teklifleri

Fiyat: Aylık 99,99$’a kadar ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

7. Son | Satın Alma Sonrası Ek Satış

Değerlendirme: 4,3/5 yıldız

Last, ödeme sürecini kesintiye uğratmadan tek tıklamayla ödemelere, satın alma sonrası ek satışlara ve çapraz satışlara olanak tanır.

Özellikler:

 • Ödeme bilgilerinin girilmesini gerektirmeyen tek tıklamayla işlem
 • Otomatik akıllı satışlar
 • Teşekkür ederim sayfasında çapraz satışlar
 • Optimize edilmiş performans için mobil öncelikli tasarım

Fiyat: Aylık 19,99 ila 99,99 ABD Doları

Ücretsiz deneme? 14 günlük ücretsiz deneme

8. LimeSpot Kişiselleştirici

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

LimeSport, mağazanızda AI ile kişiselleştirilmiş ürün önerileri ve ek satışlar sunmak için verilerden yararlanır.

Özellikler:

 • Sepetiniz, ödeme, teşekkür ve blog sayfalarınızdaki ürün önerileri
 • Müşteri segmentasyonu
 • Dinamik kişiselleştirme
 • Varyant testi ve performans izleme

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya göre ayda 18 ABD doları

Ücretsiz deneme? 15 günlük ücretsiz deneme

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

OptiMonk, eksiksiz bir ek satış özellikleri paketinde açılır pencere, web sitesi kişiselleştirme ve A/B testi özellikleri sağlar.

Özellikler:

 • E-posta açılır pencereleri
 • Sayfa içi satış açılır pencereleri
 • Açılış sayfasını kişiselleştirme
 • A/B testi
 • Uzman desteğiyle kolay katılım

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

10. Paketler Ek Satış | Seçici Hikaye

Değerlendirme: 4,7/5 yıldız

PickyStory, gelir artırıcı ek satışlar sunmak için orijinal teklifler oluşturmanıza veya yapay zeka tarafından oluşturulan teklifleri uyarlamanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Tek tıklamayla üst satışlar
 • Önceden birleştirilmiş paketler satın veya müşterilerin kendi paketlerini oluşturmasına izin verin
 • Yapay zeka destekli alışveriş sepeti önerileri
 • Hacim indirimleri
 • Özelleştirilebilir teklifler
 • 7/24 destek

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

11. Yukarı Satış ve Çapraz Satışı Yeniden Dönüştür

Değerlendirme: 5/5 yıldız

ReConvert, özelleştirilebilir ödeme ve teşekkür sayfası teklifleri aracılığıyla satın alma sonrası ek satışlarınızı en üst düzeye çıkarır.

Özellikler:

 • Ödeme ve satın alma sonrası ek satış hunileri
 • Tek tıkla teklifler
 • Anketler yapın ve müşteri bilgilerini toplayın
 • Sürükle ve bırak düzenleyici
 • Müşteri segmentasyonu

Fiyat: Aylık 4,99 ila 799,99 ABD Doları + ek satış gelirinin %0,75’i

Ücretsiz deneme? Geliştirme mağazaları için

12. Akıllı Arama Çubuğu ve Filtreler

Değerlendirme: 4,7/5 yıldız

Bu uygulama, müşteriler ürün ararken akıllı ve alakalı ürün önerileri sunmak için mağazanızın arama işlevini geliştirir.

Özellikler:

 • Akıllı anında arama
 • Masaüstü ve mobil cihazlar için sesli arama
 • Özelleştirilebilir filtreler, canlı arama sonuçları sayfası ve ürün kartı içeriği
 • Satış araçları
 • Raporlama ve analiz

Fiyat: Aylık 19 ila 329 ABD Doları

Ücretsiz deneme? 14 günlük ücretsiz deneme

13. Gülümseme: Sadakat ve Ödüller

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

Smile, tekrar satın alımları teşvik etmek ve teşvik etmek için ek satışları sadakat programlarıyla birleştirir.

Özellikler:

 • Markaya özel ödül başlatıcısı, paneli ve e-postaları
 • Misafir alışveriş yapanlar puan kazanabilir ve kullanabilir
 • E-posta, inceleme ve müşteri hizmetleri uygulamalarıyla entegre olur
 • Puanlar ve yönlendirme bağlantısı hatırlatıcıları
 • Altı dil için otomatik çeviri

Fiyat: Aylık 999$’a kadar ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

14. UFE Çapraz Satış ve Üst Satış Paketi

Değerlendirme: 4,8/5 yıldız

UFE, genel kullanıcı deneyimini etkilemeden çeşitli kişiselleştirilmiş ek satışlar ve çapraz satışlar sunmanıza olanak tanır.

Özellikler:

 • Ödeme sırasında tek tıklamayla açılır pencere, sayfa içi ve kayan üst satışlar
 • Paket, indirim ve “Sıklıkla birlikte satın alınan” ek satışlar
 • Kişiselleştirilebilir tasarımlar
 • A/B testi
 • Shopify Marketleri uyumluluk

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

15. Sınırsız Akıllı Üst Satış Teklifleri

Değerlendirme: 4,7/5 yıldız

Unlimited, daha fazla gelir getiren akıllı üst satış, yükseltme ve indirim kombinasyonları oluşturmak için yapay zekadan yararlanıyor.

Özellikler:

 • “Sepete ekle” ek satışları
 • Yükseltmeler
 • İndirimler ve karşılaştırmalar
 • Otomatik Pilot özel öneri özelliği Shopify AI’yi temel alır
 • Otomatik kurulum temanızın kodunu bozmaz

Fiyat: 19,49 ila 58,49 ABD Doları

Ücretsiz deneme? 14 günlük ücretsiz deneme

16. Innonic Üst Satış Önerileri

Değerlendirme: 4,5/5 yıldız

Innonic, Shopify mağazanız için ek satış ve çapraz satışı otomatikleştiren ve kişiselleştiren ücretsiz, yapay zeka destekli bir uygulamadır.

Özellikler:

 • Otomatik üst satışlar ve çapraz satışlar
 • Yapay zekaya dayalı kişiselleştirilmiş öneriler
 • Ana sayfa, ürün ve sepet sayfası satışları
 • Özel ayarlar ve tasarımlar

Fiyat: Özgür

17. Wiser – Ürün Önerileri

Değerlendirme: 4,9/5 yıldız

Wiser, müşteri davranışlarına ve satın alma modellerine göre uyarlanmış yapay zeka destekli ek satışlar sunarak alışveriş yapanlara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Tavsiye Edilen:  Niş Bir Kitleye Ulaşmak İçin Podcastlerin Faydaları

Özellikler:

 • “Sık sık birlikte satın alınan” öneriler, indirimler ve tavsiyeler
 • Satın alma sonrası ve sepette ek satışlar
 • Analitik
 • Dil çevirisi ve para birimi dönüştürme
 • E-posta önerileri
 • A/B testi

Fiyat: Özel fiyatlandırmaya ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

18. Zoorix: Çapraz Satış ve Paketler

Değerlendirme: 5/5 yıldız

Zoorix, manuel olarak veya yapay zeka yardımıyla oluşturabileceğiniz çeşitli teklifler aracılığıyla üst satış stratejilerinizi güçlendirir.

Özellikler:

 • Yapay zeka tabanlı veya manuel öneriler
 • Teklifleri karıştırıp eşleştirme yeteneği
 • Özel paket promosyon sayfası
 • Çeşitli paket türleri ve indirimler
 • Yerel ve tema sepeti çekmeceleri

Fiyat: 499,99$’a kadar ücretsiz

Ücretsiz deneme? Evet

#cta-visual-pb#Mükemmel Shopify mağazasını yaratınShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify ek satış uygulamasıyla ilgili SSS

Artık temel bilgileri gözden geçirdiğimize ve kendi ek satışlarınız için denemek isteyeceğiniz birkaç uygulama bulduğunuzu umduğumuza göre, Shopify ek satış uygulamalarıyla ilgili sık sorulan soruların bazılarına göz atalım.

En iyi Shopify ek satış uygulaması nedir?

Çoğu iş aracı gibi Shopify için de en iyi ek satış uygulaması yoktur. Bu, mağazanızın ihtiyaçlarına göre birini seçme meselesidir.

Bütçenizi ve seçeneklerinizi değerlendirin, şirketinizin ihtiyaç duyduğu temel özelliklere sahip olup olmadıklarını görmek için her uygulamayı inceleyin ve ardından hangisinin gereksinimlerinize en uygun olduğuna karar verin.

Shopify’da nasıl ek satış yaparım?

Shopify’da ek satış yapmanın en kolay yolu mağaza entegrasyonlarından geçer. İşte bunun tipik olarak neye benzediğine dair kısa bir adım adım açıklama:

1. Shopify ek satış uygulamanızı yükleyin.
2. Üst satış tekliflerinizi tanımlayın (özellikle hangi yükseltmeleri, paketleri veya tamamlayıcı öğeleri önermek istediğinizi).
3. Tetikleyicileri ayarlamabelirli bir ürünü sepete eklemenin veya belirli bir sipariş değerine ulaşmanın nasıl ek satış önerileri göstereceği gibi.
4. Cazip teklifler tasarlayın Çekici görseller, ikna edici metinler ve net harekete geçirici mesajlar (CTA’lar) kullanarak.
5. Üst satış deneyimini kişiselleştirin ve bireysel alışveriş tercihlerine, satın alma geçmişine veya göz atma davranışına göre önerileri özelleştirin.
6. Temel metrikleri izleyinİyileştirme noktalarını belirlemek için dönüşüm oranları, AOV ve gelir gibi.
7. Sonra, tekliflerinizi optimize edin. (A/B testi de bu konuda yardımcı olur.)

Müşterilere daha fazla satış yapmak ve değer sağlamak arasında bir denge kurun. Sadece ek satın alımlar için baskı yapmak yerine önerilerinizin gerçekten faydalı olduğundan emin olun.

Shopify ek satış uygulamaları nasıl çalışır?

Uygulamalar öncelikle müşterinin davranışını, göz attıkları ve/veya satın aldıkları ürünlere, sepet içeriklerine ve (varsa) satın alma geçmişlerine göre analiz eder.

Daha sonra uygulamalar alışveriş yapanlara hedeflenen teklifler sunar.

Bu teklifler, belirli bir öğenin yükseltilmesi veya abonelik teklif edilmesi gibi satıcı tarafından manuel olarak ayarlanmış olabilir.

Bununla birlikte, birden fazla yükseltmeniz varsa (örneğin, aynı ürünün beş farklı sürümü), uygulama ideal olarak alışveriş yapan kişinin geçmiş alışveriş davranışına göre hangi sürüme yükseltme olasılığının yüksek olduğunu analiz eder ve bunu sunar.

Alışveriş yapan kişi öneriyi kabul ederse işlemi tamamlamak için belirli bir ürün sayfasına veya ödeme akışına yönlendirilir.

Shopify’da ek satış neye benziyor?

Shopify mağazanız aracılığıyla dizüstü bilgisayar sattığınızı ve bir müşterinin sepetine temel bir model eklediğini varsayalım.

Ödeme işlemi sırasında daha iyi özelliklere ve ek özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar görüntülersiniz. Bu onları daha yüksek seviyeli seçeneği düşünmeye teşvik ederek sipariş değerlerini potansiyel olarak artırıyor.

Üst satış stratejisini nasıl oluşturursunuz?

Etkili bir üst satış stratejisi oluşturmak belirli adımları gerektirir:

1. Müşterilerinizi inceleyinyani davranışları, tercihleri, satın alma geçmişi ve demografik bilgileri. Bunlar üst satış fırsatlarına odaklanıyor.
2. Ardından, onları bölümlere ayırın Daha fazla satış sürecini uyarlamak ve yaygın olarak eşleştirilen veya yükseltilmiş ürünler veya hizmetler gibi akıllı öneriler oluşturmak için belirlenen kalıplara göre.
3. Daha sonra, hedeflerinizi belirtin. Belirli ürünler için belirli gelir eşiklerine ulaşmak mı istiyorsunuz?
4. Bu noktadan itibaren, önceki SSS yanıtında özetlenen Shopify’daki tipik ek satış sürecini takip edin.

Bunlara ek olarak, müşteri geri bildirimlerine dikkat edinçünkü bu yön stratejinizde önemli bir rol oynar. Hangi ek satışların işe yarayıp yaramadığına ilişkin ilk elden bilgiler, tekliflerinizi daha yüksek değerli dönüşümler için hassaslaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Çapraz satış ile üst satış arasındaki fark nedir?

Çapraz satış ve üst satışın her ikisi de geliri ve AOV’yi artırmaya yönelik tekniklerdir, ancak bunu yapmak için farklı yaklaşımlar kullanırlar.

Çapraz satış, müşterinin mevcut satın alma işlemini tamamlayacak ürün veya hizmetlerin önerilmesini ve böylece onları ilgili ürünleri sepetlerine eklemeye teşvik etmeyi içerir.

Örneğin birisi bir kamera seçerse ona çanta, lens veya hafıza kartı önerirsiniz.

Daha önce tartışıldığı gibi, ek satışla, alışveriş yapanları ilk tercihlerini yükseltmeye teşvik ederek daha fazla harcama yapmaya teşvik edersiniz.

Shopify ek satış uygulamalarıyla AOV’nizi artırın

Üst satış uygulamalarını Shopify mağazanıza entegre etmek oyunun kurallarını değiştirebilir.

Müşteri satın alma tetikleyicilerini belirleyerek tekliflerinizi ve önerilerinizi akıllıca kişiselleştirmenize yardımcı olurlar.

Daha sonra ek satışlarınızı optimize edebilir ve müşterilerinizi satın aldıkları ürünleri yükseltmeye veya sepetlerini daha fazla yüklemeye ikna edebilirsiniz.

Size aralarından seçim yapabileceğiniz etkileyici bir uygulama listesi sunduk, böylece işletmenize en uygun olanı bulmak için seçeneklerinizi kapsamlı bir şekilde araştırabilirsiniz.

Değerini en üst düzeye çıkarmak için farklı yaklaşımları test edin ve taktiklerinizi hassaslaştırın; Shopify mağazanızın AOV’sinin yükseldiğini göreceksiniz.

#cta-visual-pb#Tarzda üst satış yapınGüven veren, markanızı yükselten ve üst satışları teşvik eden güzel, markalı web sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Table of Contents