Apple Carplay’de YouTube Nasıl İzlenir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Apple Carplay’de YouTube Nasıl İzlenir?

Carplay YouTube, iPhone’unuzu araca bağlamanızı sağlayan, çağrıları yanıtlamanıza, müzik çalmanıza, mesaj gönderip almanıza ve haritaları takip etmenize yardımcı olan bir yazılımdır. Bu yazılım sürüş sırasında temel uygulamaları kullanmanızı sağlar. Ancak YT oynamanıza veya diğer OTT uygulamalarını yayınlamanıza izin veriyor mu? Hayır, bu asla yapamayacağınız anlamına gelmez. İşte bu kısıtlamaya geçici bir çözüm.

Bu blog, Carplay YouTube’u anlamanıza ve araç kullanırken dikkatiniz dağılmadan istediğiniz herhangi bir videoyu izlemek için onu nasıl ekleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Apple Carplay’de YouTube Nasıl İzlenir?

Apple Carplay tüm arabalarda çalışmaz. Bu özelliği destekleyen bir araca ihtiyacınız olacak, ayrıca Carplay özelliğinin ülkenizde mevcut olduğundan emin olmalısınız. Bunları inceledikten sonra YouTube’u Apple Carplay’de izlemek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

Apple Carplay’i Ayarlama

1. Öncelikle aracınızın kontrol paneline Apple Carplay’i kurmalıyız. Bu nedenle arabanızın Carplay’inin kablosuz veya kablolu bağlantıyı destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

2. Kablolu bağlantıyı destekliyorsa USB kablosunu kullanın. Her ikisini de destekliyorsa iPhone’unuzu arabanıza bağlayın. Kablosuz olarak bağlanmanızı isteyen bir istem açılacaktır.

3. Şimdi birkaç ayar değişikliği yapmanız gerekiyor. Direksiyon simidindeki sesli komut düğmesini basılı tutun ve araç stereonuzun kablosuz modda mı yoksa Bluetooth’ta mı olduğunu kontrol edin.

4. Telefonunuzun ayarlarına gidin ve genel seçeneğe dokunun.

5. Carplay seçeneğini göreceksiniz. YouTube Apple Carplay’i aracınıza eklemek için telefonunuzda aracınızın adını seçin.

YouTube’u Carplay’de İzleme Adımları

Artık araba oyununu ayarlamayı tamamladığınıza göre, Carplay’de YouTube videolarını izleme adımları aşağıda verilmiştir.

Arabanızın kontrol panelindeki videoları izlemek için üçüncü taraf bir uygulama yüklemeniz gerekir. Çevrimiçi olarak WheelPal veya CarBridge gibi çeşitli uygulamalar mevcuttur. Burada adımları göstermek için WheelPal’ı kullanacağız.

Tavsiye Edilen:  TikTok'ta nasıl para kazanılır?

1. Bunu kullanarak uygulamayı indirin bağlantı.

2. Şimdi, geliştirici profilinin güvenilir olduğundan emin olmak için telefonun ayarları genel profiline ve cihaz yönetimine gidin.

3. Bunu yaptığınızda iPhone’unuz WheelPal uygulamasını otomatik olarak indirecektir.

4. Uygulamayı açın ve CarPlay’e Ekle seçeneğine dokunun.

5. Şimdi size jailbreak durumunuz sorulacak. Sonucu belirlemek için size birkaç soru sorulacaktır. Hepsini doğru cevaplayın.

6. Henüz yapmadıysanız telefonunuzu jailbreak yapmayı isteyebilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda yüklü CarPlay uygulamasını kullanarak YouTube’u Apple CarPlay’de izleyebilirsiniz.

Apple CarPlay’de Netflix Nasıl İzlenir?

Apple, Carplay’de YouTube videolarını veya Netflix’i izlemenin sürüş sırasında tehlikeli olabileceğini düşünüyor. Bir arabanın kontrol panelindeki şeylerin izlenmesini tavsiye etmesinin nedenlerinden biri de budur. Bu sayede videoları güvenli bir şekilde izleyebilirsiniz. CarPlay kullanarak video oynatmak için belirtilen yöntemler aşağıda listelenmiştir.

  • MMB cihazını kullanarak Netflix’i Apple CarPlay’de izleyin. (En çok tavsiye edilen)
  • Carbridge veya WheelPal’ı kullanma.
  • Netflix’i CarPlay’de izlemek için AppleTV’yi kullanın.
  • ApowerMirror uygulamasını kullanın.
  • Netflix’i izlemek için LetsView Uygulamasını kullanın.

MMB cihazını kullanarak Netflix’i Apple CarPlay’de izleme adımlarına ilişkin kılavuzu burada bulabilirsiniz.

1. MMB Adaptör kutusunu araç stereo sisteminize bağlamak için desteklenen kabloyu kullanın.

2. Şimdi iPhone’un WiFi erişim noktasını Adaptör kutusuna bağlayın.

3. Daha fazla uygulama seçeneği için ekranı sola kaydırın, üzerine dokunun ve Netflix seçeneğine gidin.

4. İzlemek istediğiniz diziyi, belgeseli veya filmi seçin ve oynat’a dokunun.

Çözüm

CarPlay YouTube, aracınızı sürerken iPhone’unuzu kullanma ihtiyacını azaltır. Aramalara ve mesajlara erişmenizi, film izlemenizi ve müzik dinlemenizi de sağlar. Apple CarPlay’de YouTube’un nasıl izleneceğini anlamak kolay olmadı mı? Bunun yanı sıra, sürüş deneyiminizi geliştirecek olan YouTube’u Alexa’da da oynatabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

S1. YouTube veya Netflix’i Apple CarPlay’de izleyebilir misiniz?

Evet, YouTube veya Netflix’i CarPlay’de izleyebilirsiniz, ancak yalnızca WheelPel veya CarBridge gibi üçüncü taraf bir uygulama kullandığınızda.

Tavsiye Edilen:  Nasıl Hızlı 1000 Dolar Kazanılır (21 Kanıtlanmış Yol)

Q2. CarPlay’e nasıl uygulama eklerim?

CarPlay’e bir uygulama eklemek için telefonun ayarları>genel>CarPlay>arabanızı seçin>özelleştir>uygulamayı seçin eklemek istiyorsun.

S3. Hangi arabalarda MirrorLink var?

General Motors, Honda, Hyundai, Mercedes-Benz, Suzuki ve Volkswagen gibi Mirrorlink ile uyumlu otomobillerde bu cihaz bulunmaktadır.

S4. CarPlay aküye zarar verir mi?

Cihazı aralıksız 10 saat boyunca kullanırsanız zarar vermez ancak zamanla pil gücü azalır. Aslında kablosuz CarPlay tamamen telefonun piline bağlıdır.