Après, Olağanüstü Çevrimiçi Alışverişi Nasıl Sağladığını Açıklıyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Après, Olağanüstü Çevrimiçi Alışverişi Nasıl Sağladığını Açıklıyor

Spor salonu kültürü çağında temiz, protein bazlı bir içecek bulmanın çok da zor olmayacağını düşündüğünüz için affedilirsiniz.

Ne yazık ki Los Angeles merkezli içecek markası Après ortaya çıkana kadar durum böyle değildi.

Courtney McCracken antrenman sonrası sağlıklı bir protein seçeneği bulmaya çalışırken kocası Sonny’nin beyin dalgaları ateşlenmeye başladı.

Beş yıl ileri sardığımızda, Après, modern sağlıklı yaşam tüketicisine protein bazlı takviye sağlayan, başarılı bir doğrudan tüketiciye (DTC) yiyecek ve içecek şirketidir.

Peki bu Shogun müşterisi test mutfağından Forbes, Vogue ve Oprah dergisi tarafından desteklenen sevilen içeceğe nasıl geçti?

Après’in E-ticaret Direktörü Christina Burton ile bağlantı kurarak ürün geliştirmeye ve ardından gelen pazarlamaya yaptıkları yatırımın markanın genişlemesini ve yeni boyutlara ulaşmasını nasıl sağladığını öğrendik.

Après’in şafağı

Après DTC yolculuğu, Courtney’nin egzersiz ile yemek arasındaki boşluğu doldurmadan, onu şişirmeden kapatacak bir protein ürünü aradığında başladı. Sağlık bilincine sahip bir kişi olarak tüm malzemeleri anlamak çok önemliydi. Courtney sağlıklı, temiz, glütensiz, süt ürünleri içermeyen bir seçenek bulamayınca Sonny işe koyuldu.

“Sadece tadı güzel değil, aynı zamanda insanların seveceği sağlıklı, temiz malzemeler içeren harika bir ürün” yaratmak için yola çıktı.

Sonny McCracken, Après CEO’su ve Kurucu Ortağı

Başarılı bir tarif…

Sonny ve ekibi, temiz malzemeler ve mükemmel lezzetin doğru kombinasyonunu bulmadan önce test mutfağında yüzlerce tarifin tadına bakmak için tam bir buçuk yıl geçirdiler.

Tarif, piyasadaki diğer shakelerdeki yapay veya süt bazlı bileşenlerin hiçbiri olmadan, vücutların ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerini (bitki proteini, sağlıklı yağlar (MCT’ler), elektrolitler ve düşük şeker) sunuyor. Tüm iyi girişimciler gibi o da mükemmel ürünü yaratmak için zaman ayırmanın, ürünün uzun süre dayanmasını ve yatırımın karşılığını almasını sağlayacağını biliyordu.

Après lezzetleri

Müşteri sevgisi üzerine kurulu bir topluluk

Ürünleri Shopify aracılığıyla doğrudan tüketiciye satmak, Après’in güçlü bir müşteri tabanıyla bağlantı kurmasına ve oluşturmasına yardımcı oldu. Marka, ürün hakkında olumlu eleştiriler alan sağlıklı yaşam savunucularından oluşan bir topluluğu başarıyla destekledi. Après, beş kişilik küçük ama güçlü bir ekiple, dünyayı daha mutlu ve sağlıklı bir yer haline getirme misyonunu iyi bir şekilde yerine getiriyor.

Perakende mağazalarına açılmadan önce bir e-ticaret mağazası açmak, Après’e müşteri tabanı ve bu sağlıklı yaşam topluluğunun ne istediği konusunda paha biçilmez bilgiler verdi.

Ekip, çekirdek hedef kitlesinin temiz içeriklere ve vücutlarına neler girdiğine dair net bilgiye değer veren etiket okuyucuları olduğunu keşfetti. Meşgul anneleri, sağlık ve sağlıklı yaşam tutkunlarını, hareket halinde olan ve güvenebilecekleri egzersiz sonrası yenilenmeye ihtiyaç duyan sıradan insanları düşünün.

Christina’nın Shopify mağazalarından başlayarak diğer markalara verdiği ders nedir?

“E-ticaretin faydalarını küçümsemeyin. Bu zengin verileri çevrimiçi hale getirmek ve müşteriyle ilişkiyi sahiplenmek, geri bildirim almak ve ürünü raftaki başka bir ürün haline gelmeden önce geliştirmek paha biçilemezdi.”

“Bir tadı nasıl satarsınız?”

Çevrimiçi bir içecek şirketi kurmanın temel zorluğu, Après’in Shopify mağazasının yalnızca dijital görseller ve metinler aracılığıyla içecek deneyimini satması gerekiyordu. Küçük bir başarı yok. Christina’nın ekibinin misyonu hakkında yüksek sesle düşündüğü gibi, “bir tadı nasıl satarsınız?”

Markanın olağanüstü web deneyimi ve marka bilinci oluşturma vizyonunun devreye girdiği yer burasıdır.

Après, ürünlerine uygun, net ve net bir görsel kimlik tercih etti. Christina, açıkça tanımlanmış bir marka vizyonuna sahip olmanın kritik önem taşıdığını paylaştı. Görünümlerini erken bir aşamada tanımlamak (gelişirken bile) Après büyüdükçe tanınmaya büyük ölçüde yardımcı oldu.

Après bu özel görünümü, onu anlayan kişilerle çalışarak korur. Bu, örneğin site içeriği konusunda fotoğrafçılar konusunda seçici olmak anlamına gelir. Görüntülerinin çok fazla ağır yük taşıması ve sadeliği yansıtması önemlidir.

Après’in önceliği görsellerin yanı sıra müşteriye sorunsuz bir deneyim sunan bir e-ticaret sitesine sahip olmaktır. Geri dönüşleri ve sepetlerin terk edilmesini önlemek için Après’in ürün seçiminden satın almaya ve nakliyeye kadar basit ve hızlı bir yolculuk oluşturması gerekiyordu.

“Sitedeki hiçbir şeyin gereksiz sürtüşmeye, hayal kırıklığına neden olmasını veya müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyi alması arasında herhangi bir engel oluşmasını istemiyoruz.”

Après, Shopify sitesine özel sayfalar eklerken ilk olarak Shogun’u keşfetti. “Birlikte çalıştığımız bir geliştirici bize Shogun’a göz atmamızı söyledi ve hepimiz bunun bizim için en iyi yol olduğu konusunda hemfikirdik.”

“Shogun, umduğumuz müşteri deneyimini geliştirmenin kolay bir yolunu sağladı.”

Après ekibi, özel açılış sayfalarının dönüşümleri artırdığını biliyordu ve bu nedenle Shopify mağazasını etkisini en üst düzeye çıkaracak şekilde uyarlamaya başladı. Ekibin tespitine göre Shopify “en iyi açılış sayfası deneyimini sunmuyordu.” Kısıtlamalar dahilinde çalışmanın hantal, zaman alıcı ve Après müşterilerinin beklediği üst düzey görünüm ve hissi yaratmanın zor olduğu ortaya çıktı. Üstelik daha küçük bir ekip olarak çalıştıklarından zaman ayırmaları gereken bir şey değildi.

Ama Shogun her şeyi kolaylaştırdı. Sayfa Oluşturucu, Après’e ekipteki herkesin mağaza ziyaretçilerinin seveceği yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturmasını sağlayarak büyümenin önündeki önemli bir engeli ortadan kaldırdı. Buradaki abonelik sayfası harika bir örnektir:

Web sitesi geliştirme geçmişi olmayan Christina, öne çıkan birkaç özel Shopify açılış sayfası oluşturmak için Sayfa Oluşturucu’yu kullandı. Dediği gibi: “[the templates] her şeyin nasıl görünebileceği konusunda kafamı toplamama gerçekten yardımcı oluyor ve ardından markalamam devreye giriyor ve her şey kolayca genel görünüme dönüşüyor ki bu harika.”

Ancak en iyi yanı, Shogun’da oluşturdukları tüm marka sayfalarının Shopify’a bağlanarak kusursuz ve entegre bir müşteri deneyimi yaratma kolaylığıdır. Shopify temasının nerede bitip Shogun sayfasının nerede başladığını bilemezsiniz: hepsi aynıdır.

Shopify mağazanızı özelleştirmek mi istiyorsunuz?

Sırada ne var?

Çantada inanılmaz bir ürün ve güçlü bir çevrimiçi alışveriş deneyimi bulunan Après, köklü topluluğuyla birlikte büyüyor.

DTC olarak başlamaları, diğer kanallarda erken büyümeyi teşvik etti ve sağlam bir temel oluşturmak için geri bildirimlerden ve incelemelerden yararlandılar. Marka, COVID-19’un etkilerine karşı bağışık olmasa da (ürün sattıkları spor salonları bu yıl kapanmak zorunda kaldı), işletmenin verimliliğinin artmasına yardımcı olmak için 2020’yi başarıyla kullandı. Geçtiğimiz yılın zorluklarına rağmen Après, Amazon, Costco ve SnackMagic dahil olmak üzere perakende ve çeşitli rekabetçi e-ticaret platformlarına doğru genişledi.

Başarılarını tekrarlamak isteyen girişimciler için Christina’nın son sırrı nedir?

“Marka vizyonunuzla başlayın ve her şeyin bunu tutarlı bir şekilde takip ettiğinden emin olun. Markanızın erken tanınması ve yeniden vurgulanması çok önemlidir. Logonun aynı olması gerekiyor, ambalajın aynı görünmesi gerekiyor. Bu şekilde, birisi şirketinizle etkileşime geçtiğinde onun siz olduğunuzu biliyor ve neyi temsil ettiğinizi anlıyor.”

Après’in çevrimiçi mağazasında bir tur attığınızda, web’deki varlıklarının tam olarak buna göre özelleştirildiği açıkça görülüyor.

Tavsiye Edilen:  WordPress Web Sitenizi Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz?