Auto-GPT Nasıl Açılır: Adım Adım Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Auto-GPT Nasıl Açılır: Adım Adım Kılavuz

Tamamlamanız gereken tüm görevlerden bunalmış hissediyor musunuz? Size yardım edecek bir asistanınız olmasını ister miydiniz? Auto-GPT ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Auto-GPT, otonom hareket etmek için GPT-4 kullanan ve çok az insan müdahalesi ile görevleri gerçekleştirebilen açık kaynaklı bir Python uygulamasıdır. Kod yazabilir, hata ayıklayabilir, test edebilir ve düzenleyebilir ve hatta kendi kaynak kodunda iyileştirmeler önerebilir. Bu makalede, Python ve Pip’i yüklemekten ortamınızı yapılandırmaya ve OpenAI API anahtarınızı kurmaya kadar Auto-GPT’yi açmaya yönelik genel adımlarda size yol göstereceğiz. Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve başlayalım!

Otomatik GPT Nasıl Çalışır?

Auto-GPT, otonom hareket etmek için GPT-4 kullanan deneysel, açık kaynaklı bir Python uygulamasıdır. Doğal dilde bir hedef verildiğinde, bunu alt görevlere bölerek ve interneti ve diğer araçları otomatik bir döngü içinde kullanarak gerçekleştirmeye çalışacaktır. Auto-GPT, web tarayıcıları ve kelime işlemciler gibi hem çevrimiçi hem de yerel uygulamalar, yazılımlar ve hizmetlerle etkileşim kurabilir. Kod yazabilir, hata ayıklayabilir, test edebilir ve düzenleyebilir ve hatta kendi kaynak kodunda iyileştirmeler önerebilir. Auto-GPT’nin harici veri toplama yeteneği, kendi kendini değerlendirdiği ve toplanan verilerin doğruluğunu doğrulayabildiği ve yanlış veya standart dışı olanı atabildiği ve daha iyi veri toplamak için yeni bir alt görev oluşturabildiği için olağanüstüdür.

Ayrıca Bakınız: AutoGPT Eğitimi: Yapay Zeka ile Kodlama Görevlerini Otomatikleştirin

Auto-GPT Nasıl Açılır: Adım Adım Kılavuz

Artık Auto-GPT’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bildiğinize göre, onu açmak için genel adımlara geçelim. Belirli adımların kaynağa bağlı olarak değişebileceğini lütfen unutmayın.

Python ve Pip’i yükleyin

Auto-GPT’yi açmanın ilk adımı Python ve Pip’i kurmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Resmi Python web sitesine (https://www.python.org/) gidin ve işletim sisteminiz için Python’un en son sürümünü indirin.
 2. Yükleyiciyi indirdikten sonra çalıştırın ve talimatları izleyin.
 3. Kurulum sırasında “PATH’e Python Ekle” ve “Pip Yükle” seçeneklerini seçtiğinizden emin olun.
 4. Kurulum tamamlandıktan sonra komut istemini açın ve Python’un doğru kurulduğundan emin olmak için “python –version” yazın. Az önce kurduğunuz Python sürüm numarasını görmelisiniz.
Tavsiye Edilen:  Storytelling Collective, 12.000 RPG Yazarının Yaratıcı Süreçlerinin Kilidini Açmasına Nasıl Yardımcı Oluyor?

Git’i yükleyin

Auto-GPT’yi açmanın ikinci adımı Git’i yüklemektir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Resmi Git web sitesine (https://git-scm.com/) gidin ve işletim sisteminiz için Git’in en son sürümünü indirin.
 2. Yükleyiciyi indirdikten sonra çalıştırın ve talimatları izleyin.
 3. Kurulum sırasında “Windows Komut İsteminden Git’i Kullan” seçeneğini seçtiğinizden emin olun.
 4. Yükleme tamamlandıktan sonra komut istemini açın ve Git’in doğru yüklendiğinden emin olmak için “git –version” yazın. Az önce kurduğunuz Git’in sürüm numarasını görmelisiniz.

Daha Fazlasını Gör: Herhangi bir kodlama yapmadan kendi AutoGPT AI Aracınızı nasıl oluşturabilirsiniz?

Ortamınızı Yapılandırın

Auto-GPT’yi açmanın üçüncü adımı, ortamınızı yapılandırmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Virtualenv’i yüklemek için komut istemini açın ve “pip install virtualenv” yazın.
 2. Projeniz için yeni bir klasör oluşturun ve komut istemini kullanarak bu klasöre gidin.
 3. Projeniz için yeni bir sanal ortam oluşturmak için “virtualenv env” yazın.
 4. Sanal ortamı etkinleştirmek için “env\Scripts\Active” yazın.

OpenAI API anahtarınızı ayarlayın

Auto-GPT, GPT-4 dil modeline erişmek için OpenAI API’sini kullanır. API’yi kullanmak için OpenAI web sitesinde bir hesap oluşturmanız ve bir API anahtarı oluşturmanız gerekir.

OpenAI API anahtarınızı ayarlamak için şu adımları izleyin:

 1. OpenAI web sitesine gidin ve bir hesap oluşturun.
 2. API sayfasına gidin ve bir API anahtarı oluşturun.
 3. API anahtarını kopyalayın ve güvenli bir yere kaydedin.

Auto-GPT’yi klonlayın ve bağımlılıkları kurun

Artık ortamınızı ve API anahtarınızı kurduğunuza göre, Auto-GPT deposunu klonlayabilir ve gerekli bağımlılıkları yükleyebilirsiniz.

 1. Auto-GPT’yi klonlamak ve bağımlılıkları yüklemek için şu adımları izleyin:
 2. Auto-GPT GitHub deposuna gidin ve “git clone https://github.com/huggingface/autogpt.git” yazarak depoyu klonlayın.
 3. “cd autogpt” yazarak “autogpt” dizinine geçin.
 4. “pip install -r gereksinimleri.txt” yazarak gerekli bağımlılıkları kurun.

Otomatik GPT’yi yapılandırın

 • “autogpt” dizininde “.env” adlı yeni bir dosya oluşturun.
 • “.env” dosyasına aşağıdaki satırları ekleyin:
Tavsiye Edilen:  Kod gerektirmeden oluşturulmuş 10 uygulama ve platform

Yer değiştirmek daha önce oluşturduğunuz API anahtarıyla ve kullanmak istediğiniz GPT-4 modelinin adıyla. Kullanılabilir modellerin bir listesini OpenAI API dokümantasyon sayfasında bulabilirsiniz.

 • “autogpt” dizininde “config.json” adlı yeni bir dosya oluşturun.
 • Aşağıdaki satırları “config.json” dosyasına ekleyin:

Yer değiştirmek , , , , <üst-k örnekleme için k değeri>Ve kullanmak istediğiniz değerlerle Bu değerler, Auto-GPT’nin metni nasıl oluşturduğunu belirler.

 • Hem “.env” hem de “config.json” dosyalarını kaydedin.

Bunlar genel adımlardır ve belirli adımlar kaynağa göre değişebilir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen bana bildirin.

Çözüm

Auto-GPT, otonom hareket etmek ve minimum insan müdahalesi ile görevleri gerçekleştirmek için GPT-4’ün gücünden yararlanan deneysel bir açık kaynaklı Python uygulamasıdır. Uygulamalar, yazılımlar ve hizmetlerle hem çevrimiçi hem de yerel olarak etkileşim kurma, kod yazma, hata ayıklama, test etme ve düzenleme ve kendi kaynak kodunda iyileştirmeler önerme yeteneği etkileyicidir. Auto-GPT’yi açmak için Python’u ve Pip’i, Git’i yüklemeyi ve ortamınızı kurmayı içeren bir dizi genel adımı izlemeniz gerekir. Ayrıca OpenAI web sitesinden bir API anahtarı oluşturmanız, Auto-GPT deposunu klonlamanız ve gerekli bağımlılıkları yüklemeniz gerekir. Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra Auto-GPT’yi yapılandırabilir ve görevlerinizi otomatikleştirmeye başlayabilirsiniz. Auto-GPT, çalışma şeklimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir ve görevlerimizi tamamlamamızı kolaylaştırırken zamandan ve emekten tasarruf etmemizi sağlar.