Auto-GPT Nasıl İndirilir: Adım Adım Kılavuz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Auto-GPT Nasıl İndirilir: Adım Adım Kılavuz

Auto-GPT’nin Gücünü Açığa Çıkarın: Minimum İnsan Girişiyle Yüksek Kaliteli İçerik Üretmek için Devrimci Bir Çözüm. Adım Adım Kılavuzda Auto-GPT’yi Nasıl İndireceğinizi Öğrenin. Minimum Sistem Gereksinimleri, API Erişimi, Jetonlar ve Fatura Ayrıntıları, İnternet Bağlantısı – Her Şey Kapsanıyor! Şimdi Oku.

Projeleriniz için metin yazmak ve düzenlemek için saatler harcamaktan bıktınız mı? Minimum insan girdisi ile yüksek kaliteli içerik üretebilen bir araç mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, ihtiyacınız olan çözüm Auto-GPT olabilir. GPT-3 dil modelinin gücünden yararlanarak insan tarafından yazılan içerikten neredeyse ayırt edilemeyen metinler üreten açık kaynaklı bir projedir. Ancak, özellikle sürece aşina değilseniz, Auto-GPT’yi indirip yüklemek biraz zor olabilir. Bu yazıda, Auto-GPT’yi indirmeniz ve kısa sürede harika içerikler üretmeye başlamanız için size adım adım yol göstereceğiz.

Daha Fazlasını Gör: Auto-GPT’nin maliyeti nedir?

Auto-GPT’yi kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

 • Minimum sistem gereksinimleri: Auto-GPT’yi yüklemek ve kullanmak için üst düzey bir bilgisayara ihtiyacınız yoktur. İnternet bağlantısı olan herhangi bir düzgün bilgisayar işi görecektir. İşin ağır kısmı, bulut üzerindeki OpenAI API tarafından yapılır.
 • GPT-4 API erişimi: GPT-4 API’sine erişiminiz varsa, düşünme ve sonuca varma konusunda çok daha iyi olduğu için Auto-GPT en iyi şekilde çalışır. Ayrıca halüsinasyona daha az eğilimlidir. Ancak erişiminiz yoksa GPT-4 API erişimi için bekleme listesine katılabilirsiniz. Ancak normal OpenAI API’sini GPT-3.5 modeliyle de kullanabilirsiniz.
 • Belirteçler ve fatura ayrıntıları: Auto-GPT çok sayıda belirteç kullanır, bu nedenle ücretsiz kredi limitiniz tükendiğinde fatura ayrıntılarını eklemeniz ve harcama limitleri belirlemeniz gerekir.
 • İnternet bağlantısı: ChatGPT’nin ücretsiz sürümünün aksine, Auto-GPT internete bağlanabilir ve herhangi bir konuda en son bilgileri bulabilir. Böylece, herhangi bir web sayfasına erişmek ve bilgi toplamak için kullanabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  Sağlık Teknolojisi Yığını 2022 ve Ötesi

Auto-GPT Nasıl İndirilir: Adım Adım Kılavuz

1. Adım: Python ve Pip’i Kurun

 • Python’un en son sürümünü işletim sisteminiz için resmi web sitesinden indirerek başlayın ve ardından kurun.
 • Windows kullanıyorsanız, Python’u kurmadan önce “Python.exe’yi PATH’e Ekle” seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Ardından, “Şimdi Yükle”yi tıklayın. Python ve Pip’i Windows’a yüklemeyle ilgili ayrıntılı bir eğitim için bu bağlantıya başvurabilirsiniz.
 • Python’u kurduktan sonra, Windows Terminal’i açıp aşağıdaki komutları çalıştırarak kurulumunu test edebilirsiniz. Her iki komut da sürüm numarasını döndürmelidir. Linux veya macOS kullanıyorsanız bu komutlarda “python” ve “pip” yerine “python3” ve “pip3” kullanın.

piton –sürüm

pip versiyonu

2. Adım: Otomatik GPT’yi Kullanmak için API Anahtarları Ekleyin

 • Ardından, buna gidin bağlantı Auto-GPT’nin en son GitHub sürüm sayfasını açmak için. Burada, ZIP dosyasını indirmek için “Kaynak kodu (zip)” üzerine tıklayın.
 • Şimdi, ZIP dosyasını ayıklamak için çift tıklayın ve “Auto-GPT” klasörünü kopyalayın.
 • Ardından, klasörü seçtiğiniz konuma yapıştırmanız yeterlidir.
 • Şimdi, burada bir “.env.template” dosyası bulmak için klasörü açın. Not Defteri veya herhangi bir metin düzenleyici kullanarak açın.
 • Ardından, OpenAI’nin web sitesine gidin ve API anahtarını alın. Hesabınız yoksa, ücretsiz bir hesap oluşturun ve “Yeni bir gizli anahtar oluştur” seçeneğine tıklayın. Şimdi, API anahtarını kopyalayın.
 • Ardından, pinecone.io’yu açın (ziyaret edin) ve ücretsiz bir hesap oluşturun. LLM’nin AI uygulamaları için bellekten ilgili bilgileri almasına izin verecektir.
 • Burada, sol kenar çubuğundaki “API Anahtarları”na tıklayın ve sağ bölmedeki “API Anahtarı Oluştur”a tıklayın.
 • “autogpt” gibi bir isim verin ve “Create Key”e tıklayın.
 • Şimdi, düğmeye tıklayarak “Anahtar Değeri” kopyalayın.
 • Metin düzenleyiciyi tekrar açın ve PINECONE_API_KEY’in yanına yapıştırın.
 • Benzer şekilde, “Ortam” altındaki değeri kopyalayın.
 • Şimdi PINECONE_ENV’nin yanına yapıştırın.
 • Son olarak “.env.template” dosyasını kaydedin.
 • Bunu yaptıktan sonra, .env.template dosyasını yalnızca .env olarak yeniden adlandırın. Neredeyse bitiriyorsun.
Tavsiye Edilen:  2023'te Mükemmel SEO URL Yapısı Nasıl Oluşturulur

3. Adım: Auto-GPT’yi Windows, macOS ve Linux’a kurun

 • API anahtarlarını ekledikten sonra Auto-GPT’yi çalıştırma zamanı. “Auto-GPT” klasörüne sağ tıklayın ve “Yol olarak kopyala”yı seçin.
 • Şimdi Terminal’i açın ve cd yazın, bir boşluk ekleyin ve ardından yukarıda kopyaladığınız yolu yapıştırın. Yolu hızlı bir şekilde yapıştırmak için Terminal’e sağ tıklayabilirsiniz. Ardından, Enter tuşuna basın, Auto-GPT klasörüne gideceksiniz. macOS ve Linux kullanıcıları, klasörün içinde Terminal’i sağ tıklayıp açabilirler.

cd yolu

 • Buraya geldiğinizde aşağıdaki komutu çalıştırın. Auto-GPT’yi çalıştırmak için gerekli tüm kitaplıkları otomatik olarak kuracaktır.

pip kurulumu -r gereksinimleri.txt

 • Ardından, aşağıdaki komutu çalıştırın ve sisteminizde Otomatik GPT’yi başlatacaktır.

piton -m otogpt

4. Adım: Bilgisayarınızda Auto-GPT Nasıl Kullanılır?

1. İlk çalıştırmada, Auto-GPT sizden yapay zekayı adlandırmanızı isteyecektir. Örneğin – Amazon’da ürün bulabilen Shopper-GPT oluşturuyorum. Belirli bir kullanım durumu için bir AI oluşturmak istemiyorsanız, bu alanı boş bırakıp Enter tuşuna basabilirsiniz. Girişimci-GPT adını varsayılan olarak yükler.

2. Ardından, yapay zekanın rolünü tanımlamanız gerekir.

3. Bundan sonra, otonom yapay zeka için birer birer hedefler belirleyin. Burası yapay zekaya neyi başarmak istediğinizi söylediğiniz yerdir. Bilgileri bir metin veya PDF dosyasına kaydetmesini isteyebilirsiniz. Tüm bilgiler alındıktan sonra kapanmasını da isteyebilirsiniz.

4. Şimdi Auto-GPT düşünmeye başlayacak. İşlem sırasında sizden eylemlere izin vermenizi isteyecektir. “y” ye basın ve onaylamak için Enter tuşuna basın. Web sitelerine bağlanabilir ve bilgi toplayabilir.

5. Yapay zekanın ne düşündüğünü, akıl yürüttüğünü ve planladığını okuyabilirsiniz. Ayrıca, doğru türde bilgi bulmak için eleştiri (bir tür olumsuz yönlendirmeler) sağlar. Son olarak, eylemi gerçekleştirir.

6. AI’yı kullanıcı yetkilendirmesi gerektirmeden sürekli olarak çalıştırmak istiyorsanız, y -n tuşlarına basıp Enter tuşuna basabilirsiniz. n’yi bir sayı ile değiştirdiğinizden emin olun. y -5 girerseniz sonraki 5 işlem için sizden izin istemeyecektir. Herhangi bir sürekli eylemi durdurmak için “Ctrl + C” kısayolunu kullanabileceğinizi unutmayın.

Tavsiye Edilen:  GPT-3'ü çevrimiçi olarak nasıl ücretsiz edinebilirim?

7. Ayrıca Auto-GPT, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi internetten bilgi toplamak için Chrome’u otomatik olarak açabilir.

8. Normal OpenAI API ve GPT-3.5 modelini kullandığım için model sonsuz bir döngüde çalışmaya devam etti. Nedense, Auto-GPT dosyayı oluşturamadı. Ancak görevi tamamladıktan sonra, son bilgileri Auto-GPT klasörü altında bulmalısınız. Buraya geldiğinizde, “auto_gpt_workspace”i açın.

Çözüm

Sonuç olarak Auto-GPT, minimum insan girdisi ile yüksek kaliteli içerik oluşturmak için GPT-3.5 ve GPT-4 API’sini kullanan açık kaynaklı bir araçtır. İndirmesi ve kurması zor olsa da bu adım adım kılavuz, bilgisayarınızda Auto-GPT’yi kurmanıza yardımcı olacaktır. Auto-GPT’nin düzgün çalışması için minimum sistem gereksinimleri, belirteçler ve fatura ayrıntıları ve internet bağlantısı gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Auto-GPT’yi başarıyla yükledikten sonra yapay zekanın rolünü adlandırabilir ve tanımlayabilir, hedefler belirleyebilir ve içerik oluşturabilirsiniz. Auto-GPT ile projeleriniz için içerik oluştururken zamandan ve emekten tasarruf edebilirsiniz.