Auto-GPT nedir ve neden önemlidir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Auto-GPT nedir ve neden önemlidir?

Silikon Vadisi’nde her şeyi otomatikleştirmeye yönelik sürekli bir dürtü var. O halde Auto-GPT’nin en son saplantı haline gelmesi şaşırtıcı değil. Bu açık kaynaklı uygulama, çevrimiçi yazılım ve hizmetlerle etkileşime geçmek için OpenAI’nin en son AI modellerini kullanır ve görevleri otonom olarak gerçekleştirmesine olanak tanır. Ancak bu yetenek, geniş olduğu kadar derin midir? Bu makalede, Auto-GPT nedir ve neden önemlidir?

Otomatik GPT nedir?

Auto-GPT, otonom hareket etmek için OpenAI’nin metin oluşturma modellerini (özellikle GPT-3.5 ve GPT-4) kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. Oyun geliştiricisi Toran Bruce Richards tarafından oluşturuldu ve son zamanlarda sosyal medyada popülerlik kazandı.

Ayrıca okuyun: AutoGPT Nasıl Kurulur ve Kullanılır: Adım Adım Kılavuz

O nasıl çalışır?

Auto-GPT, bir görev tamamlanana kadar hem soru soran hem de yanıtlayan OpenAI modellerinin ilk isteminin takiplerini yönetir. Temel olarak, chatbot odaklı bir yapay zeka modeliyle ileri geri yönlendirmeyi gerektirecek çok adımlı projeleri otomatikleştirir. Bir kullanıcı, Auto-GPT’ye hedefinin ne olduğunu söyler ve eşlik eden bot, hedefe ulaşmak için gereken her adımı gerçekleştirmek için birkaç programla birlikte GPT-3.5 ve GPT-4’ü kullanır.

Auto-GPT, web tarayıcıları ve kelime işlemciler gibi çevrimiçi ve yerel uygulamalar, yazılımlar ve hizmetlerle etkileşim kurabilmesi nedeniyle makul ölçüde yeteneklidir. Örneğin, “çiçek işimi büyütmeme yardım et” gibi bir istem verildiğinde, makul bir reklam stratejisi geliştirebilir ve basit bir web sitesi oluşturabilir.

#AutoGPT mahalledeki yeni yıkıcı çocuk- Başvurabilir #ChatGPTplanlama ve birden fazla adım gerektiren daha geniş, daha karmaşık konulara muhakeme.

Hala erken ama birçok sağlık ve biyotıp uygulamasıyla çok etkileyici.

Denedim #AjanGPT ve bunu istedi… pic.twitter.com/ywFhtjxjYD

— Daniel Kraft, MD (@daniel_kraft) 12 Nisan 2023

Onu benzersiz yapan nedir?

Diğer AI modellerinden farklı olarak, Auto-GPT belirli bir alanla sınırlı değildir. Bunun yerine, karmaşık görevleri tamamlamak için çok çeşitli uygulama ve hizmetlerle etkileşim kurabilir. Arka planda Auto-GPT, görevleri yürütmek için bellek yönetimi gibi özelliklerin yanı sıra metin oluşturma, dosya depolama ve özetleme için GPT-4 ve GPT-3.5’e güvenir.

Auto-GPT, ElevenLabs gibi konuşma sentezleyicilerine de bağlanabilir, böylece örneğin telefon görüşmeleri “yerleştirebilir”. Auto-GPT’nin kullanımını daha da kolaylaştırmak için, kullanıcıların başarmak istediklerini girebilecekleri basit bir arayüz sağlayan AgentGPT ve GodMode gibi yeni uygulamalar ortaya çıktı.

Ayrıca okuyun: AutoGPT Açıklaması: Devrim Yaratan Yapay Zeka Destekli Araç

Neden fark eder?

Auto-GPT, otonom hareket etmek için GPT-4 kullanan deneysel, açık kaynaklı bir Python uygulamasıdır. Çok az insan müdahalesi ile bir görevi yerine getirebilen ve kendi kendine komut verebilen bir dil modelidir. Web tarayıcıları ve kelime işlemciler gibi hem çevrimiçi hem de yerel uygulamalar, yazılımlar ve hizmetlerle etkileşime girebildiği ve makul stratejiler geliştirebildiği ve temel web siteleri oluşturabildiği için önemlidir. Şimdi sadece bu ama aynı zamanda kullanıcıların hakkında hiçbir şey bilmediği görevleri tamamlayabilir ve tüm işi onlar için yapabilir. Ancak sınırlamaları ve riskleri vardır ve sağlanan amaca bağlı olarak beklenmedik şekillerde davranabilir.

Kullanımı kolay mı?

Auto-GPT şu adreste herkese açıkken: GitHub, çalışmaya başlamak için biraz kurulum ve teknik bilgi gerektirir. Bunu kullanmak için, Auto-GPT’nin Docker gibi bir geliştirme ortamına yüklenmesi ve ücretli bir OpenAI hesabı gerektiren OpenAI’den bir API anahtarı ile kaydedilmesi gerekir.

Bununla birlikte, erken benimseyenler, Auto-GPT’nin hata ayıklama kodu, e-posta yazma veya yeni bir başlangıç ​​için bir iş planı oluşturma gibi bir bota daha iyi devredilen sıradan görevleri üstlenebileceğini keşfettiler. Bir teknoloji danışmanlık firması olan UST’nin baş mimarı Adnan Masood, “Auto-GPT, kullanıcı müdahalesi olmadan bağımsız olarak çalışmak için OpenAI’nin API’sinin gelişmiş yeteneklerini kullanır” dedi.

Ayrıca okuyun: AutoGPT ile nasıl para kazanılır?

Çözüm

Auto-GPT, otonom hareket etmek için OpenAI’nin en son yapay zeka modellerini kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. Yapay zeka dünyasında heyecan verici bir gelişme ve şimdiden karmaşık görevleri tamamlamak için kullanılıyor. Biraz kurulum ve teknik bilgi gerektirse de, çevrimiçi yazılım ve hizmetlerle etkileşim şeklimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir.

Tavsiye Edilen:  Akıllı Pazarlamacıların 2023'te Kullanması Gereken En İyi 21 Pinterest Aracı