AutoGPT nasıl kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:AutoGPT nasıl kullanılır?

Yapay Zeka (AI) son yıllarda hızlı ilerlemeler kaydetti ve GPT-3 gibi büyük ölçekli dil modellerinin ortaya çıkışı, yapay zeka destekli otomasyon olanaklarını genişletti. Deneysel bir açık kaynak uygulaması olan Auto-GPT, GPT-4 dil modelinin yeteneklerini sergiliyor. Program, net değerlerini artırmak için GPT-4 tarafından yönlendirilen işletmeleri özerk bir şekilde geliştirmek ve yönetmek için tasarlanmıştır. Tamamen otonom olarak çalışan ve yapay zeka ile mümkün olanın sınırlarını zorlayan GPT-4’ün ilk örneklerinden biridir. Bu yazıda, AutoGPT’nin nasıl kullanılacağına dair bir genel bakış sunacağız. Haydi başlayalım!

Otomatik GPT: Genel Bakış

AutoGPT, kendi istemlerini yineleyerek ve her yinelemede bunları temel alarak tam teşekküllü projeler oluşturmak için GPT-4 ve GPT-3.5’i API aracılığıyla kullanan olağanüstü bir yapay zeka teknolojisidir. Dosyaları okuyabilir ve yazabilir, web’de gezinebilir, komut istemlerinin sonuçlarını gözden geçirebilir ve bunları bilgi istemi geçmişiyle birleştirebilir.

Kısacası AutoGPT, AGI’ye yönelik bir atılımdır ve çalışma şeklimizde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. RecipeBuilder gibi bir AI adı ve yerine getirmesi gereken 5 hedef verilebilir. Hedefler belirlendikten sonra, AutoGPT tamamlanana kadar proje üzerinde çalışmaya başlayabilir.

AutoGPT’nin karmaşık görevler verildiğinde döngülere girmeye ve anlamsız isteklerde bulunmaya eğilimli olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, basit işler için sonuçlar şaşırtıcıdır. AutoGPT, OpenAI hesabınızdaki kredileri kullanır ve ücretsiz sürüm 18 ABD doları içerir. Ayrıca, AutoGPT her istemden sonra izin ister ve size bir dolara mal olmadan kapsamlı bir şekilde test etmenizi sağlar.

Ayrıca şunu okuyun: İstemle ChatGPT Geliştirici Modunu Etkinleştirme

Kodlama için AutoGPT kullanabilir misiniz?

Kodlama söz konusu olduğunda AutoGPT olağanüstüdür. Python ile iyi çalışır ve betiklerin çok karmaşık olmaması koşuluyla sonuçlar etkileyicidir. Ancak, Java gibi diğer dillerle sorun yaşayabilir. AutoGPT verileri araştırabilir, bağlamsallaştırabilir ve onunla komut dosyaları oluşturabilir. Kendi betiklerini bile test edebilir.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT, ürün video komut dosyaları için daha etkili içerik oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?

Daha da büyüleyici olanı, AutoGPT’nin kodlama gerektirmeyen sonuçlarıdır. Ondan bir konuyu araştırmasını, onun etrafında bilgi oluşturmasını ve çıktı üretmesini isteyebilirsiniz. Örneğin, egzotik malzemelerin açıklamalarını içeren en iyi 20 Japon yemeği için bir tarif kitabı oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Otomatik GPT Nasıl Çalışır?

Auto-GPT, kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır ve minimum düzeyde teknik uzmanlık gerektirir. Programa, kullanıcıların program tarafından oluşturulan verileri ve raporları görüntülemelerine olanak tanıyan web tabanlı bir arayüz aracılığıyla erişilir. Program, yeni fırsatlar belirlediğinde veya harekete geçtiğinde kullanıcılara uyarılar ve bildirimler gönderir. Programın temel işlevselliği, yazılı ve sözlü dili analiz etmek ve anlamak için doğal dil işlemeyi kullanan GPT-4 dil modeli tarafından yönlendirilir. Program, kalıpları ve eğilimleri belirlemesini ve net değeri artırmak için stratejiler geliştirmesini sağlayan çeşitli veri kaynakları üzerinde eğitilmiştir.

AutoGPT nasıl kullanılır?

AutoGPT’yi kullanmak, kullanıcıların araştırma, kodlama ve hikaye geliştirme gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmek için GPT-4’ün gücünden yararlanmalarına olanak tanıyan basit bir süreçtir. Başlamak için kullanıcıların Python’a, bir OpenAI API anahtarına ve bir Pinecone API anahtarına ihtiyacı vardır. Ayrıca yapay zeka tarafından oluşturulan konuşma için 11 Labs API anahtarını kullanabilirler.

AI rolünü tanımlayın

AutoGPT’yi kullanmanın ilk adımı, yapay zekanın rolünü tanımlamaktır. Kullanıcılar, gerçekleştirmesini istedikleri göreve göre yapay zekalarına bir ad ve rol atamalıdır. Örneğin, araştırma, Python kodu oluşturma veya hikaye geliştirme. Daha etkili sonuçlar için kullanıcıların yapay zekanın ulaşmasını istediği hedeflere spesifik olmak önemlidir.

hedefleri belirleyin

Bir sonraki adım, AI için net hedefler belirlemektir. Örneğin, bilgi bulma, verileri dosyalara kaydetme, kod çalıştırma veya metin düzenleme. Kullanıcılar, istenen çıktı dosyaları ve görevleri tamamlamak için gerekli adımlar hakkında ayrıntılar eklemelidir.

Görevleri yürütün

AI rolünü tanımladıktan ve net hedefler belirledikten sonra, kullanıcılar görevleri yürütebilir. Kullanıcılar, yapay zeka tarafından verilen her komuta, görevleri birer birer tamamlamak için yetki vermelidir. Yapay zekanın ilerlemesini izlemeli ve gerekirse müdahale etmelidirler. AI, görevlerini bitirdiğinde ve hedeflerine ulaştığında, otomatik olarak kapanacaktır.

Tavsiye Edilen:  Farklı Nesiller ve Yaş Grupları İçin Web Siteleri Nasıl Tasarlanır?

Başlamak için Neye İhtiyacınız Var?

Kurulum sürecine girmeden önce, makinenize kurmanız gereken birkaç bağımlılık var:

 • Git (masaüstü için GitHub kullanabilirsiniz)
 • Python 3.7 veya üstü
 • OpenAI API anahtarı
 • PineCone API anahtarı

PineCone ve OpenAI API Anahtarları Nasıl Alınır?

Auto-GPT’yi kullanmadan önce OpenAI ve PineCone’daki hesaplara kaydolmalı ve ilgili API anahtarlarını almalısınız. Bu nasıl:

 • OpenAI’nin web sitesi, oraya kayıt olmanızı sağlar.
 • Hesaplar sayfanızın API anahtarları sekmesinde “Yeni bir gizli anahtar oluştur”u tıklayın.
 • Bu anahtarı çevrimiçi arabirim aracılığıyla elde edemezsiniz, bu nedenle bir kopyasını kaydedin.
 • Ardından, bir PineCone hesabı için kaydolun ve API anahtarları sekmesini ziyaret edin.
 • Değer ve ortam kopyalanmalı ve güvenli bir yere kaydedilmelidir.

Otomatik GPT Kurulumu

Şimdi tüm gereksinimleri ayarladığınıza göre kurulum prosedürüne başlayalım.

1. Adım: Depoyu Auto-GPT için klonlayın

Projeyi klonlamak için Git Bash’i kullanın ve aşağıdaki komutu girin:

git clone https://github.com/Torantulino/Auto-GPT.git

Adım 2: Bağımlılıkları Kaydedin.

Auto-GPT projesinin klasörüne gidin:

pip install -r requirements.txt

Ardından,.env.template to.env olarak yeniden adlandırın ve OpenAI ve PineCone API anahtarlarınızı ve ortamlarınızı uygun alanlara girin.

3. Adım: Test Çalıştırması

main.py Python betiğini bir terminalde çalıştırın. Aşağıdaki komutu çalıştırdıktan sonra, aşağıdaki ekran görünmelidir:

python scripts/main.py

GPT-4 API’sine erişiminiz yoksa komutun sonuna —gpt3only ekleyin.

Auto-GPT yapılandırıldıktan sonra, girişinize bağlı olarak metin oluşturmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, Auto-GPT’den belirli bir konu hakkında 600 kelimelik bir makale yazmasını isterseniz, sizin için içerik oluşturabilir. İşte bir örnek:

Yapay zekanın işlevini açıklayın.
Ondan bir makale oluşturmasını isteyeceğimiz için, ona “AI-yazar” adını verelim. Ne yaptığına dair bir açıklama şu şekildedir: “İnternetten bilgi toplamak ve belirli bir konu hakkında farklı, inandırıcı ve güncel bir makale oluşturmak için oluşturulmuş bir yapay zeka.”

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi İtibar Nasıl Artırılır?

hedefleri tanımlayın
Son olarak, başarmayı umduğumuz hedefleri belirlemeliyiz. Örnek olarak, AI yazarımız için şu üç hedefi göz önünde bulundurun:

 • Hedef 1: Çevrimiçi olarak ChatGPT eklentilerinin yayınlanmasıyla ilgili bilgileri arayın.
 • Hedef 2: Neden devrim niteliğinde olduğunu açıklayan bir giriş, gelişme ve sonuç içeren 600 kelimelik bir makale yazın.
 • Hedef 3: Makalenin 300 kelimelik bir özetini oluşturun

Not: “Sürekli modu” etkinleştirmezseniz, AI’ya yanıtları elle bulmaya devam etmesi için izin vermeniz gerekebilir.

Birkaç tekrardan sonra hem 500 kelimelik makaleyi hem de 300 kelimelik özeti edinmelisiniz.