Avukatlar İçin Google Reklamları: Avukatların Daha Fazla Potansiyel Müşteri Elde Etmek İçin Google Reklamlarını Kullanabilecekleri 15+ İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Avukatlar İçin Google Reklamları: Avukatların Daha Fazla Potansiyel Müşteri Elde Etmek İçin Google Reklamlarını Kullanabilecekleri 15+ İpucu

Google Ads, avukatlar da dahil olmak üzere her türden profesyonel için umut verici olası satışlar oluşturmaya yardımcı olabilir.
Hemen hemen her hukuk firmasının işi devam ettirmek için bir dizi davaya ihtiyacı vardır. Hukuk firmalarının çoğunun da Google Reklamlarının varlığı hakkında bir fikri vardır. Ancak, bundan yararlanmanın püf noktasını bilmiyor gibi görünüyorlar.

Bu gönderide, sonuçları sulandıran Google Reklamlarını kullanmanın hatalı yollarını ve bunları düzeltmenin yollarını inceleyelim.

Google Reklamları veya Google PPC reklamları, bu mükemmel arama motorunda hukuk sektörünün dijital reklamını yapmak için ücretli bir araçtır. Başlatılmamış olanlar için PPC, Tıklama Başına Ödeme anlamına gelir. Bu reklamcılık modeli, kullanıcıların bir ziyaretçi reklamı her tıkladığında ödeme yapmasını gerektirir.

Bu dijital pazarlama aracının amacı, organik trafiği ücretli ziyaretçilerle desteklemektir. Bu nedenle, hukuk firması aynı getiriyi elde ederse bundan yararlanabilir.

En iyi avantajları elde etmek için bir PPC kampanyasının akıllıca kullanılmasını gerektirir. Ancak işletmeler, anahtar kelime kullanımı konusundaki yetersiz bilgi ve yetersiz bütçe tahsisi nedeniyle bunu yapamıyor.

‘Avukat’ terimi dokunması kolay bir anahtar kelime değildir. Hukuk firmaları yoğun bir rekabetle karşı karşıyadır ve USP’leri ve temel ürünleri konusunda net olmaları gerekir. Kötü anahtar kelime seçimi, TBÖ bütçesinin boşalmasına ve gerçek hedef kitlenin kaçırılmasına neden olabilir.

Maliyet tasarrufuna daha fazla odaklanma bazen yatırım getirisini odaktan uzaklaştırır. Unutmayın kalite gelir ama bir bedeli vardır. Bu nedenle, bütçe kısıtlamaları, PPC Google Ads kampanyasının avantajları.

Kimi hedefleyeceğiniz ve hangi kazancı hedefleyeceğiniz konusunda matematik yapmamak yatırım getirisini kötü etkiler. Avukatlar, kendilerini akıllıca eleştirmekten yoksundurlar ve asıl sunduklarından daha büyük hedefler peşinde koşmaya çalışırlar.

Artık zorlukların çoğu netleştiğine göre, Google PPC Reklamları kampanyasının avantajlarına katkıda bulunabilecek en iyi çalışma ipuçlarını bulalım.

 • Daha spesifik anahtar kelimeler seçme

  ‘Avukatlar’ anahtar kelimesinin hedef kitlesine ulaşmaya çalışmak, kalabalığın içinde kaybolmanıza neden olabilir. Daha spesifik anahtar kelimeler ekleyerek arama ifadesini daraltabilirsiniz. Örneğin, ‘avukat’ gibi geniş bir kategori yerine ‘ipotek belgesi avukatı’ arama sayfasında daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olacaktır.

  Ayrıca, yerel SEO’nun Google Ads kampanya anahtar kelimeleriniz için çalışmasını istiyorsanız, PPC bütçenizi ‘teksas’ta bir ipotek belgesi avukatına’ yönlendirebilirsiniz.

  Bu tür odaklanmış anahtar kelimeler, kolay dönüşüm ve daha fazla yatırım getirisi olan bir Google Ads kampanyasının gerçek amacına ulaşılmasına yardımcı olabilir.

 • Negatif anahtar kelimeler konusunda titiz olun

  Size sonuçları ulaştırması gereken anahtar kelimeler konusunda net olmak yeterli değildir. Negatif anahtar kelime listesi konusunda da aynı derecede agresif olmalısınız.

  Negatif anahtar kelimeler listesi, uzak durmak istediğiniz arama kelime öbeklerini içerir. Bu nedenle, negatif anahtar kelimelerin bir listesini yapmak da önemlidir ve muhtemelen sizin lehinize çalışır.

  Tavsiye Edilen:  WordPress mi Wix mi? ​​Küçük İşletmeniz İçin Hangisi Daha İyi?

  Negatif anahtar kelimeler, ‘Kullanıcı bu anahtar kelimeleri yazdığında işletmemi gösterme’ anlamına gelir.

  Negatif anahtar kelime listesi seçeneklerinden birkaçı şunlardır:

  A. Şehirler ve daha geniş coğrafi alanlar: Negatif anahtar kelimeler arasında hizmet vermediğiniz şehir adlarını listeye dahil edin. Hizmet bölgenizin dışındaki eyaletler ve illerle daha fazla doldurun.
  B. odaklanmamış: Oyunlar, uygulamalar ve diğer adli yardımlarla ilgili terimler çoğunlukla, aslında bir avukatın tavsiyesini aramayan arama yapanlar tarafından kullanılır. Yani bunlar avukatlar için olumsuz arama ifadeleri
  C. Ucuz, uygun fiyatlı, ücretsiz: Bu anahtar kelimeler, kullanıcının yasal tavsiyeye harcama yapma niyetini açıkça göstermektedir. Bu nedenle, dönüşümleri en üst düzeye çıkarmak için bunların hiçbir faydası yoktur.

  Diğer negatif anahtar kelime seçenekleri, kariyerle ilgili terimler, eğitim odaklı terimler vb.’dir.
  Temelde, Google Reklamları anahtar kelime listesi, avukatlar için gerçek iş getirmeyi amaçlamalıdır.

 • Coğrafi olarak daha spesifik olun

  Tüm şehir bölgeleri yerine posta kodlarını veya posta kodlarını kullanmayı deneyin.

  Bu yaklaşım gelir açısından daha uygundur. Hukuk hizmetlerinin düzenli kullanıcılarının yaşadığı bölgeleri hedeflemeye yardımcı olur. Ayrıca, nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu veya daha iyi harcama gücüne sahip kişilerin bulunduğu alanlar, posta kodu stratejisiyle kolayca hedeflenebilir hale gelir.

 • En üst konum yerine kaliteli tıklamaları tercih edin

  Bazı PPC hizmetleri, avukatlık işiniz üst sıralarda yer aldığında işlerini bitmiş sayacaktır.
  Tıklamalar dönüşüm sağlamadığında ve yalnızca bütçe beklenenden daha erken azaldığında hatanın farkına varırsınız.
  Bu nedenle, işletmenize gerçekten fayda sağlayan anahtar kelimeler seçin.
 • Markanızın terimlerinin amacına özgü olun

  Marka hırsızlığından kaçınmak için gereklidir. Rakipler, marka kimliğinizden yararlanan anahtar kelimeleri hedefleyebilir.

  Öyleyse, neden marka adınızdan kar eden siz olmayasınız?

  Google Ads anahtar kelime listenize, markanın sahip adı veya ekibinizden ünlü bir avukatın adı gibi terimlerini dahil etmeye özen gösterin.

 • Cihaza özel strateji seçin

  Google Ads özelliği, teklifleri cihaz bazında ayarlama imkanı sunar.

  Bazı arama yapanlar, masaüstü bilgisayarlara kıyasla cep telefonunda daha olumlu yanıt veriyor.
  Farklı cihazlarda yapılan çeşitli aramaların nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için biraz araştırma yapmalısınız.

  Araştırmanıza göre, mobil cihazlar için daha fazla, masaüstü bilgisayarlar için daha az bütçe ayırmanıza yardımcı olur.

 • Teklif verirken odaklanmayı aklınızda tutun

  Bir teklif sahibinin keşfetmesi gereken dört seçeneği vardır. Bunlar – tanışın

  Edinme veya olası satış başına maliyet, SERP’in en üstünde olun, tıklamaları en üst düzeye çıkarın veya gerçekten dönüşüm sağlayan anahtar kelimelere tıklamalar için teklif verin.
  Her şey avukat PPC ajansı ile görüşmenize bağlıdır. Slotlara yönelik müşteri psikolojisi bilgisi de yardımcı olur.

 • Reklamları reklam grubuna göre ayırın

  Biraz maliyetli bir yaklaşım, ancak müşterilerin beklentilerini karşılamaya yardımcı olabilir.

  Reklam grubu seçimine göre farklı reklamlara sahip olmak, kullanıcının amacının bilgisinden para kazanmaya yardımcı olur.

  Bu nedenle, farklı reklam gruplarından en çok aranan sözlerin bir listesini yapın ve bunlara karşılık gelen bir reklamınız olsun. Reklamları hedeflemede daha fazla doğruluk elde etmeye yardımcı olur.

  Tavsiye Edilen:  2023 ve Sonrası İçin En İyi 7 SEO Aracı
 • Size en uygun eşleme türünü seçin

  Biraz araştırma yapın ve her bir eşleme türü için sonucu bulun.

  Eşleme türlerinin performanslarına göre reklam gruplarınız olsun.

  Dönüşümleriniz bir tam eşlemenin veya sıralı eşlemenin sonucuysa, bu tür anahtar kelime gruplarına daha fazla bütçe ayırın. Geniş bir anahtar kelime eşleme kategorisi, bu durumda en iyi sonuçları almanıza yardımcı olmayabilir.

  Tersi, hukuk firması amaçlarından tamamen net olduğunda ve çevrimdışı olarak da büyük bir varlığa sahip olduğunda çalışır.

 • Yalnızca tek bir anahtar kelimeye sahip reklam gruplarını seçin

  Tek anahtar kelimeli reklam grubuna bütçe ayırmanız, ‘düşük rekabet’ yoluna gireceğiniz anlamına gelir.

  Genel eğilim, daha kalabalık reklam gruplarından daha fazla anahtar kelime elde etmektir. Bu deneme ve test stratejisinden bahsediyor.
  Ancak, reklam kampanyanızın hedefiyle en kesin şekilde eşleşen reklam grubunda anahtar kelimeniz varsa, çevrimiçi varlığınız için hazır bir güçlendiriciye sahipsiniz.

 • Anahtar kelimeleri stratejik ve bol miktarda yerleştirin

  Anahtar kelime seçimi nasıl uygulanır? Eh, sürüngenlerin sizi bulmasına ve sürünün üzerine çekmesine yardımcı olacak tek şey kelimelerdir.
  Bu nedenle, anahtar kelimeleri reklam kopyalarında doğal olarak kullanın.

  PPC kampanyası için Reklamlarda anahtar kelimeleri kullanmak için en iyi yerler, görünen URL, başlık, reklam gövdesi ve reklam uzantısı ve tabii ki açılış sayfaları olarak bulundu.

  Anahtar kelimeyi bu yerlerde kullanmak Kalite Puanını yükseltebilir. Bu yerler en alakalı olarak algılandığından, Google buradaki kullanımı takdir eder ve iyi bir puan verir.

  Bu nedenle, 5 üzerinden en az üç yerde anahtar kelimelere sahip olun.

 • Reklam Uzantılarına da Odaklanın!

  Reklam Uzantıları, bir reklamın çok önemli bir parçasıdır. Tüm reklam uzantıları gösterilmeyecek, bunu unutmayın!
  Kullanıcının amacını iyi öğrendiyseniz ve reklam uzantısını kullanıcıların gerçekten aradıkları bilgilerle doldurduysanız, bu kısım sıralamayı kesinlikle yükseltecektir.
  Aralarından seçim yapabileceğiniz reklam uzantısı türleri şunlardır: yer uzantıları, açıklama metinleri, site bağlantıları ve telefon uzantıları. Konum koymak, belirli anahtar kelime aramalarının dikkatini çekebilir. Çağrılar, size özel bir hizmet özelliği arayan insanlara ulaşacaktır.
 • Dini olarak test edin

  Reklam metninden ne kadar emin olursanız olun, yalnızca günün sonunda kullanıcının niyetini tahmin ediyorsunuz!

  Bu nedenle, reklam testinin alternatifi yoktur.

  Kullanıcı dostu olma ve arama motoru dostu olma özelliklerinin iyi bir karışımını bulmak için başlık, Harekete Geçirici Mesaj, Metin Gövdesi ve görünen URL’lerdeki varyasyonları test edin. Arama motoru tarafından seçilmeli ve hedef kitlenin beklentilerini de karşılamalısınız; buna göre reklamları test edin ve daha iyi bir uyum bulmak için karşılaştırın.

 • Yerel hizmet reklamları da önemlidir

  Yukarıda yer hedefleme hakkında birkaç şey tartıştık.

  Yerel hizmet reklamları oluşturmak için bu bilgiyi uygulayın.

  Bu özellik, fotoğraflar ve iletişim numaraları ile ilk sıralarda çıkma kolaylığı sunar.

  Ziyaretçi ‘ara’ özelliğini kullanmadığı takdirde tıklama oranınız kesinlikle artabilir ve maliyeti olmayacaktır. Kurşun alakasızsa, yine de maliyetli olabilir.

  Tavsiye Edilen:  Dropshippers Ortalama Ne Kadar Kazanıyor? (Ve Hala Kârlı mı?)
 • Google’a duyarlı arama ağı reklamları sağlamak için optimize edin

  Google reklam danışmanlarına, Google tarafından daha kolay birkaç özellik sunulur. Bunlardan biri Duyarlı arama ağı reklamlarıdır.
  Duyarlı arama ağı reklamlarında, farklı reklam sürümleri oluşturma esnekliğine sahipsiniz. Bunlar arama motoru tarafından algoritmik olarak seçilir ve en optimize edilmiş veya en uygun görülen potansiyel müşteriye gösterilir.

  Duyarlı arama ağı reklamları, reklam kopyalarının ve başlık varyasyonlarının otomatik olarak test edilmesinin sonucudur. Bu nedenle, bunların daha iyi yanıt alma şansı oldukça yüksektir.

  Bu reklam türleri, tıklama oranları açısından iyi performans göstermiştir. Bu nedenle, bunlar oldukça uzun bir süre oyunun zirvesinde kalacak; bazı veri kaynakları belirtir.

 • Yeniden hedefleme stratejisi tasarlamak için izleme kodunu kullanın

  Bir müşteriye uygun şekilde agresif bir yaklaşımla yeniden yaklaşmaya çalıştığınızda her zaman bir spam gönderen değilsiniz!

  Belki de müşterinizin karar verirken biraz daha fazla güvene ihtiyacı vardır veya başka bir dikkat dağıtıcı şeye kapılmıştır.

  Bu nedenle, bu son şansı değerlendirin ve yeniden hedefleme listesi oluşturarak potansiyel müşterinin gösterdiği ilgiye dokunmak için yeniden bağlantı kurun.

  Sonuçta, genel amaç, Google Reklam kampanyasından daha fazla dönüşüm elde etmektir. Bu nedenle, bu ekstra çabayı reklam mesajını özelleştirmek veya harekete geçirici mesajı kısaltmak için harcayacak kadar akıllı olun. Ayrıca, daha sonuç odaklı hale getirmek için teklifi yeniden tasarlayabilirsiniz.

  Tüm bu işlemler takip kodu ile mümkün hale gelir. Bu nedenle, bu kodu hukuk firmasının web sitesine koymayı vurgulayın ve bir sonraki en iyi eylem için kullanıcı yanıtını bulun.

 • Telefon aramalarının ve iletişim formlarının nereye yönlendirdiğini izler

  Satış rakamlarındaki genel iyileşme, Reklam kampanyasının nihai amacıdır, öyle değil mi? Reklam maliyeti de dahil olmak üzere her türlü maliyeti karşılamak için gelirlere ihtiyaç vardır. Dolayısıyla, avukatlık hizmetine yönelik reklam kampanyanız ancak tele-konuşma veya iletişim formları aracılığıyla ulaşarak satın alma işlemiyle sonuçlandığında amaca hizmet etmiştir.
  Hukuk firmanız için özel bir CRM ekibini harekete geçirdiğinizde takip mekanizması lehinize çalışabilir. Arama sonuçlarının kaydedilmesi ve iletişim formu müşterilerinin geri aranması için uygun bir eğitim verilmelidir.

  Müşterinin sipariş boyutuna dikkat edin. Bir sonraki kampanya hakkında düşünmenin gıdası bu rakamdan geliyor. Kampanya 2.000 $’lık bir müşteri yerine 20.000 $’lık bir müşteri için tasarlanmışsa, potansiyel müşteri başına reklam bütçesini daha verimli hale getirebilirsiniz. Ayrıca, tekrar müşteriler hakkında bilgi edinin; onlar senin gerçek patronların!

  Sarma,

  Avukatlar için Google Ads’den en iyi şekilde yararlandığınızda, avukatların işleri önemli ölçüde gelişebilir. Google için bu reklam hizmetinden en iyi şekilde faydalanmak için derinlemesine araştırma yapmak vazgeçilmez bir aktivitedir. Araştırmanıza anlamlı bir yön vermek için yukarıdaki Medya Meydan Okuyanların işaretçilerini kullanın. Hukuk firmanızın reklamlarının çevrimiçi ve çevrimdışı başarısı için gizli kod olabilir.