B2B Dijital Pazarlama Başarısı için En İyi 10 LinkedIn Reklam İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B Dijital Pazarlama Başarısı için En İyi 10 LinkedIn Reklam İpucu

Güçlü hedefleme yetenekleriyle LinkedIn, B2B alanındaki pazarlamacılar için bir temel taşı haline geldi. B2B PPC müşterilerimiz için LinkedIn’in potansiyelini kapsamlı bir şekilde kullanıyoruz. Aslında, 2022’de LinkedIn reklam kampanyalarına 3 milyon dolardan fazla kanalize ettik ve bu süreçte zengin pratik içgörüler topladık.

Bu makale sizi, tamamı LinkedIn’e özel olarak uyarlanmış ve gerçek dünya deneyimlerimizden türetilen en iyi LinkedIn reklam ipuçlarımız ve zor kazanılan öğrenimlerimiz arasında rehberli bir tura çıkaracak. B2B pazarlama başarınız için LinkedIn’in tam potansiyelini ortaya çıkarmak için okumaya devam edin.

Potansiyel Müşteri Oluşturma Reklamlarını Benimseyin

Olası satış yaratma reklamları LinkedIn’de stratejimizin temel taşı olduğunu kanıtladık. Bu reklamlar, önceden doldurulmuş potansiyel müşteri formları sağlayarak iletişim bilgilerini gönderme sürecini kullanıcılar için çok kolaylaştırır. Müşteri adayı oluşturma reklamlarında unutulmaması gereken önemli bir nokta, birini bilgilerini sağlamaya ikna edecek eksiksiz bir açılış sayfasının olmamasıdır. Bu nedenle, reklamınız ve potansiyel müşteri formunuz, faydaları kullanıcıya etkili bir şekilde iletmelidir. Potansiyel müşteri formu dilinizi ikna edici, net ve her şeyden önce etkileşim için optimize edilmiş olacak şekilde oluşturun.

Maliyetleri Düşük Tutmak için Manuel Teklifi Seçin

Otomatik teklif verme dünyasında, Manuel teklif stratejisi LinkedIn’de kullanmak mantıksız görünebilir. Bununla birlikte, LinkedIn temsilcileriyle olan deneyimlerimiz ve tartışmalarımız, otomatik teklif stratejisinin genellikle zaman içinde tıklama başı maliyette (TBM) artışa yol açtığını doğrulamaktadır. Böyle bir durumda, kampanyanızı çoğaltmak ve Manuel teklif stratejisiyle yeni bir sürüm başlatmak oldukça etkili bir çözüm olabilir. Doğru teklif tutarını manuel olarak bulmak, ilk haftalarda biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak sonuçlar genellikle daha düşük, daha sürdürülebilir TBM’lerdir. Müşterilerimiz için TBM’lerde yaklaşık %17’lik bir düşüş gördük.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi işinizi büyütmek için performansı kanıtlanmış 7 strateji

Kampanya Başına Bir Kitleye Bağlı Kalın

Kampanyalarınızın performansını anlamak ve iyileştirilecek alanları belirlemek için kampanya başına bir hedef kitleye bağlı kalmak çok önemlidir. Diyelim ki, reklamlarınızla belirli bir iş unvanını ve bir yeniden hedefleme listesini farklı kitleler olarak hedefliyorsunuz. Bu kitleleri iki farklı kampanyada ayrı ayrı hedeflemenin gerçekten faydalı olduğunu gördük. Google Ads gibi platformlar performans metriklerini hedef kitlenize göre ayırırken, LinkedIn’in kontrol paneli her bir kitlenin performansını değerlendirmek için aynı ayrıntılı bilgileri sağlamaz. Kitleleri ayrı kampanyalara ayırmak, daha doğru performans değerlendirmesi ve hedeflenen iyileştirmeler sağlar.

Daha İyi Performans için Daha Büyük Kitleleri Hedefleyin

Hedeflenen segmentasyon çok önemli olsa da, daha geniş kitleler LinkedIn’de daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Kitle boyutunuz 5.000-10.000 kullanıcının altına düşerse performansın etkilenebileceğini bulduk. Optimum kampanya performansı için kitle segmentasyonu ve boyutu arasında bir denge kurmak çok önemlidir.

Etkili A/B Testi için “Eşit Derecede Döndür” Reklam Ayarını Kullanın

A/B testi, başarılı reklam kampanyalarının temelidir ve LinkedIn reklam kreatifi de bir istisna değildir. Başlıklardan giriş metnine, resimlere ve reklam türlerine kadar, A/B testleri yapmak için sonsuz fırsat vardır. Ancak, bunu yaptığınızda, “reklamları eşit şekilde dönüşümlü yayınla” reklam ayarını kullandığınızdan emin olun. Bunu yapmazsanız, LinkedIn hemen bir kazanan seçme eğilimindedir ve adil test için diğer reklamlarınızı yeterince göstermeyebilir. Bu ayarı bulmak için, kampanyanızdaki Reklamlar sayfasına gidecek ve ayarlar simgesini tıklayacaksınız.

İstisnalar Eklemeyi Unutmayın

Hedeflemeniz keskin olsa ve Kitle Genişletme etkinleştirilmemiş olsa bile, hedef kitlenizin dışındaki bazı kullanıcılar demografik raporlarda görünebilir.

Örneğin, özellikle 500’den fazla çalışanı olan şirketleri hedeflemek istediğinizi varsayalım. O sayının üzerine şirket büyüklükleri için bir hedef ekleyeceksiniz. Ancak, 500 çalışandan küçük şirketlere reklam doları harcamamanız çok önemliyse, o zaman bu şirket büyüklükleri için de bir hariç tutma eklemelisiniz.

Tavsiye Edilen:  Hukuk firmaları ve avukatlar için iyi web sitesi içeriğinin önemi

Hedefinizin dışında kalan her bir kitle segmentini hariç tutmak ölçeklenebilir olmasa da, bunu en kritik kitle yönleri için yapmak iyi bir fikirdir. Demografi raporlarını düzenli olarak incelemek, alakasız kitle segmentlerinin belirlenip hariç tutulmasına yardımcı olarak kampanya performansını ve YG’yi artırabilir.

İş Ünvanları Üzerinden İş İşlevi ve Üye Becerilerini Tercih Edin

İş Unvanlarına dayalı olarak hedefleme yapmak sezgisel görünse de, İş İşlevi ve Üye Becerileri, bu hedef kitlelerin çok büyük olması nedeniyle genellikle daha iyi sonuçlar verir. İş İşlevi ve Üye Becerilerini İş Kıdemleriyle birleştirmek, hedef kitleniz içinde doğru seviyelere ulaşmanızı sağlar.

Üye Becerileri, kullanıcı profilinin Beceriler ve Onaylar bölümünün yanı sıra, profil metinlerinde belirtilen veya profillerinden basitçe çıkarsanan becerilere dayalıdır. İş İşlevi, kullanıcının iş pozisyonu için ortak olan görevlere veya faaliyetlere dayalıdır. Ulaşmak isteyebileceğiniz her bir İş Unvanını tahmin etmeye kıyasla bu kriterlerin ne kadar geniş olduğunu görebilirsiniz. İş İşlevleri ve Üye Becerileri ile aynı demografik yapıyı çizmek için bu hedefleme yöntemlerini bulduk.

Web Sitesi Yeniden Hedeflemenin Ötesine Geçin

LinkedIn için harika seçenekler sunuyor kitleleri yeniden hedefleme sadece web sitesi ziyaretlerinin dışında. Tek resimli reklamınızla etkileşim kuran, potansiyel müşteri formunuzu açan veya gönderen, bir video reklamı görüntüleyen ve daha fazlasını yapan kullanıcıların bir listesini oluşturabilirsiniz. Bunu müşterilerimiz için, reklam içeriğiyle etkileşim kuran kullanıcıları belirlemenin ve yaptıkları işlemle alakalı belirli bir mesajla onları hedeflemenin kolay bir yolu olarak kullanmayı seviyoruz. İlgili potansiyel müşterilerle akılda kalmanın uygun bir yolu.

Çok Yönlülük için Kare Görüntüler Kullanın

Resim reklamlar söz konusu olduğunda, kareye gitmek (1080×1080), reklamlarınızın hem masaüstü hem de mobil cihazlarda harika görünmesini sağlayabilir. Bu reklam boyutu, yatay reklamlardan daha fazla alan ve mobil cihazlara özel dikey reklam boyutundan daha fazla çok yönlülük sağlar. Kare resimlerin kullanılması, kullandıkları cihazdan bağımsız olarak hedef kitlenize ulaşacağını bildiğiniz, kolaylaştırılmış bir dizi reklam sağlar.

Tavsiye Edilen:  Instagram gençler arasında en popüler, ancak Snapchat yetişiyor

Kazandıran Reklamlar Oluşturun

Son olarak, mükemmel reklam metnini ve görseli oluşturmak çok önemlidir. Reklam metninize etkileyici istatistikler ekleyin – LinkedIn bunu yaparak tıklama oranında (TO) %37’lik bir artış buldu. İnsanların resimlerini reklamlara dahil etmenin de TO’yu etkileyici bir şekilde %160 artırdığı bulundu. Görüntüye her zaman bir Harekete Geçirici Mesaj (CTA) düğmesi ekleyin. Unutmayın, LinkedIn’in CTA seçenekleri her zaman özel ihtiyaçlarınızla tam olarak örtüşmeyebilir, bu nedenle kendi CTA’nızı doğrudan görüntüye dahil etmeniz çok önemlidir. Reklamınızı LinkedIn akışının gürültüsünden ayırmak için mesajlarınızı kısa ve net tutun.

Etkili bir şekilde kullanıldığında LinkedIn reklamcılığı, pazarlama cephaneliğinizde güçlü bir araç olabilir. Unutmayın, tüm ücretli sosyal medya stratejileri gibi sürekli test etme, öğrenme ve optimizasyon çok önemlidir. Markanızın görünürlüğünü ve büyümesini artırmak için bu ipuçlarıyla LinkedIn’in gücünden yararlanın!