B2B Dijital Pazarlama İpuçları – Vana ve Sayaç

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B Dijital Pazarlama İpuçları – Vana ve Sayaç

İşletmeler arası (B2B) şirketler, dijital pazarlama stratejisi geliştirirken, hedef kitlenize ulaşmak ve kaliteli potansiyel müşteriler oluşturmak zor olabileceğinden benzersiz zorluklarla karşı karşıya kalır. Ancak teknoloji gelişmeye ve şirketlerin kendilerini pazarlama biçimlerini değiştirmeye devam ettikçe, kuruluşunuzun en son dijital pazarlama trendlerine ayak uydurması çok önemlidir.

Valve+Meter Performans Pazarlamasındaki pazarlama uzmanlarının hazırladığı en son blogda, kuruluşunuzun alakalı ve yüksek kaliteli potansiyel müşteriler için bir yaklaşım geliştirmesine yardımcı olabilecek bazı B2B dijital pazarlama stratejilerini tartışacağız.

Bir Web Sitesi Oluşturun ve Optimize Edin

B2B dijital pazarlamayla ilgileniyorsanız, kuruluşunuzun dijital alanda rekabet edebilmesi için bir web sitesine sahip olması gerektiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak web sitenizin trafiği yakalamak, potansiyel müşterileri dönüştürmek ve performansı artırmak için de optimize edilmesi gerekir. Web sitenizi optimize etmek için aşağıdakileri gerçekleştirmeyi düşünün:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO tamamen web sitenize alakalı organik trafik getirmekle ilgilidir. Bu yaklaşımın sonuç vermesi biraz zaman alsa da işletmenizin Google gibi arama motorlarında bulunmasına yardımcı olacak etkili bir dijital pazarlama stratejisidir. Web sitenizin içeriğini hedef kitlenizin aradığı anahtar kelimelere göre optimize etmek, görünürlüğünüzü ve marka bilinirliğinizi artırmanın son derece etkili bir yoludur.

Konuşma Hızı Optimizasyonu (CRO)

Belki web sitenize çok fazla trafik alıyorsunuz ancak trafiği potansiyel müşterilere dönüştürmekte zorlanıyorsunuz. CRO’nun yardımcı olabileceği yer burasıdır. Web siteniz, ziyaretçinin alıcı yolculuğundaki her adımı atmasına yardımcı olacak şekilde optimize edilmelidir.

Doldurulacak kısa ve basit alanlara sahip ilgi çekici CTA düğmeleri ve formları eklemek, trafiği dönüştürmeye yardımcı olmanın harika bir yoludur. Ek olarak, dönüşüm şanslarını artırmak için ziyaretçilerinize indirimler veya daha fazla bilgiye erişim gibi teşvikler verebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin YouTube SEO Hizmetlerini Kullanmanın 10 Faydası

Web sitesi bakımı

Özellikle B2B web siteleri için web sitesi performansı çok önemlidir. Bir ziyaretçi web sitenizin yüklenmesini ne kadar uzun süre beklemek zorunda kalırsa, içeriğinizi görmeden web sitenizden çıkma şansı da o kadar yüksek olur. Bir saniyede yüklenen B2B web sitelerinin dönüşüm oranları vardır 3 kat daha büyük Beş saniyede yüklenen B2B web sitelerinden daha fazla.

Sitenizin mevcut hızına ilişkin bir kıyaslama oluşturmak için web sitenizin hızını mobil ve masaüstü cihazlarda test ettiğinizden emin olun. Buradan hızı artırmak için web sitesi bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Görüntü dosyası boyutlarını optimize ederek, HTTP isteklerinin sayısını azaltarak web sitesi bakımını gerçekleştirebilirsiniz ve bir içerik dağıtım ağı (CDN) kullanmak, web sitenizin performansını iyileştirmeye çalışırken başlamak için harika yerlerdir.

İşletmeniz İçin En İyi Pazarlama Kanallarını Kullanın

Hiçbir B2B işletmesi aynı değildir. Aynı şekilde, hiçbir dijital pazarlama stratejisi iki işletme için aynı şekilde çalışmayacaktır. Hangi kanalların rekabet için en iyi sonucu verdiğini belirlemek için rakip araştırması yapabilirsiniz ancak aynı sonuçları garanti edemezsiniz. Bu nedenle, işletmeniz için hangi kanalların en etkili olduğunu belirlemek için çok sayıda pazarlama kanalını denemek önemlidir.

Hesap tabanlı pazarlamadan, PPC kampanyaları gibi arama motoru pazarlamasına, doğrudan posta pazarlamasından, e-posta pazarlamasından ve sosyal medya kanallarını etkili bir şekilde kullanmaktan şirketinizin kullanabileceği B2B dijital pazarlama stratejileri konusunda hiçbir eksiklik yoktur.

Pazarlama Kanallarınızın Etkinliğini Test Edin

Dijital pazarlama kanallarınızı test etmeye başlamadan önce, başarılı bir pazarlama kampanyasının şirketiniz için nasıl görüneceğini şirket içinde tartışmanız önemlidir. Web sitenize daha fazla trafik mi geliyor? Potansiyel müşteri sayısı daha mı yüksek?

Kuruluşunuz için en önemli ölçüm ne olursa olsun, onu her 1-2 ayda bir tüm pazarlama kanallarınızda kontrol edin. Hangileri en etkilidir ve artırılması gerekir; hangilerinin ölçeğinin küçültülmesi veya tamamen ortadan kaldırılması gerekebilir? Bu dijital pazarlama taktiklerini takip ederek, paranızı size en iyi hizmeti veren kampanyalara ayırarak tasarruf edebilir, iyi hizmet vermeyen kampanyalara para harcamayı bırakabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  İçerik Stratejinizi Yönlendirmek için Verileri Kullanma

Stratejinizi Gerektiği Gibi Ayarlayın

Son olarak, dijital pazarlama stratejilerinizin etkinliğini test ettikten sonra onu ayarlamaya başlayabilirsiniz. Örneğin, SEO PPC kampanyalarından daha iyi sonuçlar veriyorsa, stratejinizi PPC’yi ölçeklendirecek ve SEO’ya daha fazla kaynak ayıracak şekilde ayarlamayı düşünün.

Mevcut şirketiniz için en iyi olanı altı ay içinde aynı sonuçları vermeyebileceğinden, stratejinizi sık sık test etmeye ve ayarlamaya devam etmelisiniz.

B2B Dijital Pazarlama Hizmetleri için Kontak Vana+Metre Performans Pazarlaması

Valve+Meter olarak B2B şirketlerinin, B2C şirketlerinin karşılaşamayacağı benzersiz zorluklarla karşı karşıya olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle B2B şirketlerine tekrarlanabilir, ölçeklenebilir ve karlı sonuçlara yol açacağını bildiğimiz benzersiz dijital pazarlama stratejileri sunuyoruz. B2B şirketinizin dijital pazarlama çabalarınızı geliştirmesine nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün ekibimizle iletişime geçin.