B2B İşletmeleri Neden LinkedIn’de Olmalı? [w/ Stats!]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B İşletmeleri Neden LinkedIn’de Olmalı? [w/ Stats!]

Günümüzde sosyal medya, bir işletmenin pazarlama stratejisinde önemli bir rol oynamaktadır. B2B şirketleri için LinkedIn, modern sosyal medya ortamının dokusuna dokunmuştur; bu, sektör liderlerinin anlamlı iş bağlantıları kurmaları gerektiğinde başvurdukları araçtır. Bugün B2B işletmenizin neden “LinkedIn çağını” benimsemesi gerektiğini tartışacağız.

LinkedIn Eşsiz Bir Araçtır

LinkedIn 2003 yılında ilk ortaya çıktığında, çevrimiçi sosyal ağlar ağ oluşturmak ve iş yapmak için değil, arkadaşlarla bağlantı kurmak ve flört etmek için kullanılıyordu. LinkedIn iş, ağ oluşturma, iş arama ve çok daha fazlası hakkındaki düşüncelerimizde devrim yarattı.

Gerçek şu ki, LinkedIn türünün tek örneği olan bir çevrimiçi profesyonel araçtır. Dünyanın en büyük profesyonel ağıdır ve işletmelerin nitelikli profesyonellere ulaşması ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurması için buna benzer başka bir platform gerçekten yoktur.

LinkedIn, sosyal medya aracılığıyla reklam verme konusunda işletmelerin yüksek hedefli profesyonel kitlelere ulaşmasını sağlar. Twitter ve Facebook gibi diğer platformlarla karşılaştırıldığında, LinkedIn Kampanya Yöneticisi, bir kullanıcıyı iş deneyimine (kıdem, beceriler, iş unvanı, iş fonksiyonları vb.) dayalı olarak hedefleme yeteneği gibi daha kapsamlı hedefleme parametreleri sağlar. şirket bilgileri (şirket adı, büyüklüğü, sektörü vb.), eğitim, ilgi alanları ve demografik bilgiler.

LinkedIn’in gelişmiş hedefleme yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için LinkedIn Reklam hedef kitleleri oluşturma kılavuzumuza göz atın.

LinkedIn’in Hedef Kitlesi Büyük ve Büyümeye Devam Edecek

LinkedIn, 16 yıl önceki kuruluşundan bu yana etkileyici bir büyüme oranını sürdürdü. Aslında son iki yıldır LinkedIn 123 milyon kazandı kullanıcılar (karşılaştırmalı olarak Twitter aynı dönemde yalnızca 9 milyon kullanıcı kazandı).

Üzerinde 630 milyon profesyonel LinkedIn’i kullanan ve üniversite mezunu Amerikalıların %50’sinin platformu kullanan bu platform, günümüz profesyonellerinin hayatında önemli bir araç haline geldi. Her saniye iki yeni kullanıcının katılmasıyla LinkedIn’in popülaritesi önümüzdeki yıllarda artmaya devam edecek.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka Kripto Para Ticareti Botlarının Destansı Çatışması

Kaynak: LinkedIn

Uzmanların tahmini LinkedIn’in büyümeye devam edeceğini ve iş dünyasında daha da hayati bir araç haline geleceğini söyleyerek, LinkedIn’in bir gün iş e-postası ihtiyacının yerini alacak kadar hayati bir iletişim aracı haline gelebileceğini söylüyor – cidden!

Forbes’a göreLinkedIn yakında pek çok heyecan verici özellik ekleyecek. Bunlardan bazıları, bir konum yarıçapı aracı aracılığıyla yerel bağlantılar kurmayı ve bağlantılar kurmak ve topluluk tartışmalarını teşvik etmek için hashtag kullanımına daha fazla vurgu yapmayı içerebilir.

LinkedIn Kullanıcıları B2B Pazarlamada En Nitelikli Sosyal Hedef Kitledir

LinkedIn’in kullanıcı kitlesi yalnızca geniş değil, aynı zamanda oldukça niteliklidir. LinkedIn kullanıcıları, Facebook veya Twitter gibi diğer sosyal hedef kitlenize göre alanınızda uzman olma olasılığı çok daha yüksek olan eğitimli bir hedef kitledir.

Tarafından yapılan araştırmaya göre Pew Araştırma MerkeziLinkedIn, yılda 75.000 dolardan fazla kazanan hanelerden gelen eğitimli, şehirli, profesyonel Amerikalılar arasında en popüler olanıdır. Instagram, Snapchat veya Twitter’dan daha zengin ve daha eğitimli bir kitleye ulaşıyor.

LinkedIn’in diğer popüler sosyal medya platformlarıyla nasıl performans gösterdiğini karşılaştırmak için tüm verilere göz atın:

Kaynak: Pew Araştırması

LinkedIn kullanıcıları aynı zamanda kendi kuruluşları içerisinde de oldukça fazla güce sahiptir. beşte dört LinkedIn üyeleri iş kararlarını yönlendiriyor. Dahası, web izleyicilerinin satın alma gücünün iki katıdırlar. LinkedIn’in hedef kitlesi şunlardan oluşuyor: 630 milyon üye180 milyon üst düzey etkileyici, 63 milyon karar verici ve 10 milyon üst düzey yönetici dahil.

Kısacası nitelikli B2B karar vericilere ulaşmak istiyorsanız, LinkedIn kullanmanız gereken etkili ve hedefe yönelik sosyal platformdur!

Önde Gelen B2B Pazarlamacıları LinkedIn’i Seviyor

LinkedIn’in pazarlamacılar tarafından B2B potansiyel müşteri yaratma konusunda 1 numaralı platform olarak derecelendirildiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, LinkedIn’in işletmelerin profesyonel bir bağlamda kaliteli bir hedef kitleye ulaşmasını sağlaması ve B2B işletmelerin kullanıcılarla çok anlamlı bir şekilde etkileşim kurmasına olanak sağlamasıdır.

Tavsiye Edilen:  2023'te B2B Endüstrisini Şekillendiren Trendler

LinkedIn aynı zamanda B2B pazarlamacıların içerik dağıttığı 1 numaralı kanal olmasının yanı sıra, B2B bloglara ve web sitelerine gelen sosyal trafiğin yarısının LinkedIn’den gelmesiyle en yüksek trafik çeken sosyal medya platformudur.

Dahası, şaşırtıcı bir şekilde, tüm sosyal medya B2B potansiyel müşterilerinin %80’i LinkedIn’den geliyor ve yöneticiler, sosyal medya pazarlama girişimlerinden elde ettikleri değer açısından LinkedIn’i sürekli olarak üst sıralarda sıralıyor.

Kaynak: LinkedIn

Herkes Yapıyor

Annenizin şöyle dediğini hatırlayın: “Eğer ‘falanca’ olsaydı atlamak A köprü, yapar mısın zıplamak, fazla?” Eğer ‘falanca’ 30 milyon şirketten oluşuyorsa ve köprü sosyal medya başarı havuzunun üzerindeyse, o zaman evet demek zorunda kalacağız!

Gerçek şu ki, bitti 30 milyon şirketlerin LinkedIn profilleri var – ve siz henüz LinkedIn’de olmayabilirsiniz, muhtemelen rakipleriniz zaten öyledir (ve öğrendiğimiz gibi, ideal hedef kitleniz kesinlikle öyledir).

Aslında LinkedIn, B2B pazarlamacılar için önde gelen sosyal medya kanalıdır; %92’si LinkedIn’in dijital pazarlama karmasının bir parçası olduğunu ve %71’i bunun reklam stratejilerinin bir parçası olduğunu bildirmektedir. Açıkçası diğer sosyal medya kanallarına gelince, LinkedIn’in potansiyeline uzun vadede ulaşamıyorlar ve günümüzün iş dünyası liderleri bunu anlıyor.

Kaynak: Talep Dalgası

LinkedIn kullanımından gerçek, gerçek sonuçlar elde etmeye gelince, B2B pazarlamacıları gördüklerini beğeniyor; %59’u LinkedIn’in olası satış yaratmada 1 numaralı sosyal ağ olduğunu ve %38’i LinkedIn’in işletmelerinin gelir elde etmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Kaynak: Talep Dalgası

Peki, ne bekliyorsun? B2B sosyal medya başarısına ulaşmak için ilk adımı atın ve LinkedIn işinizi oluşturun şimdi sayfa!

Sosyal Medya Pazarlama Yardımı için WIX ile iletişime geçin!

B2B pazarlama stratejileriniz için LinkedIn’i nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz WIX’un sosyal medya pazarlama uzmanları yardıma hazır!

Tavsiye Edilen:  QuillBot Ücretsiz mi? Fiyatlandırmasını ve Planlarını Anlamak

Bugün bizimle iletişime geçin sosyal medya hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için.