B2B + Örnekleri için 4 Tür Dijital Pazarlama Kampanyası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B + Örnekleri için 4 Tür Dijital Pazarlama Kampanyası

Artık dijital çağ tüm hızıyla devam ederken, geleneksel B2B pazarlama stratejileri ve taktikleri artık markanız için en uygun seçim değil. Sürekli gelişen teknoloji, doğası gereği daha akıcı bir yaklaşım gerektirir. Hedef kitlenizin beklentilerini karşılayamıyorsanız dijital kampanyanız başarısızlığa mahkumdur.

Dijital Pazarlama Kampanyası Nedir?

Dijital pazarlama kampanyası, bir kuruluş tarafından, bir e-posta listesi oluşturmak veya bir ürün veya hizmet satmak gibi belirli bir pazarlama hedefine ulaşmak için dönüşümleri, geliri, trafiği veya etkileşimi artırmak amacıyla ortaya konan çevrimiçi bir çabadır. Çevrimiçi pazarlama kampanyası sırasında hedef kitleye ulaşmak için bir veya daha fazla dijital kanal kullanılır.

Çoğu kampanya üç aşamadan oluşur: Planlama, geliştirme ve yönetim. Hedefleriniz ile özetlenenmesajlarınız ve sesiniz gelişmişve doğru şekilde kampanya yapın yönetilendijital pazarlama kampanyanızı başarıya giden yola yönlendireceksiniz.

Gerçek dijital pazarlama sonuçları elde etmekte zorlanıyor musunuz? Bu ücretsiz e-Kitabı bugün indirerek çevrimiçi pazarlama kampanyasını nasıl yürüteceğinizi öğrenin!

B2B için 4 Tür Çevrimiçi Pazarlama Kampanyası

Diğer işletmeleri hedeflerken, internet pazarlama kampanyanızın odak noktası, kendinizi sektörünüzde otorite haline getirmek ve derinlemesine ilişkiler kurmak olmalıdır.

  1. Sosyal medya
  2. PPC Kampanyaları
  3. Podcast’ler
  4. Pazarlamanın Savunucusu

B2B için en etkili çevrimiçi kampanya türlerine ve bunlara karşılık gelen bazı dijital pazarlama kampanyası örneklerine bakalım.

1. Sosyal Medya

Kendinizi herhangi bir zamanda milyonlarca insanla çevrili bir sahnede hayal edin, ancak tıpkı sizinki gibi kitlelerin dikkatini çekmek için yarışan binlerce sahne var. Kalabalığın dikkatini nasıl kazanırsınız? Özetle sosyal medya pazarlaması budur: Hedef kitlenizin dikkatini çekmek için sürekli rekabet halindesiniz.

Bir sosyal medya kampanyasını doğru bir şekilde gerçekleştirmek için ince ayrıntılar gerekir, ancak rekabetçi kalmayı düşünüyorsanız bu konuda uzmanlaşmanız gerekir. B2B pazarlama için Instagram ve LinkedIn hedeflenecek birincil sosyal medya platformlarıdır. Ancak Facebook ve Twitter gibi eski savaş atlarının hâlâ sunabileceği çok şey var.

Tavsiye Edilen:  Stratejileri Şekillendirecek B2C Dijital Pazarlama Trendleri

B2B odaklı bir sosyal medya sayfası için yayınlamanız gereken içerik türüne ilişkin birkaç ipucu:

  • Görüşler
  • Endüstri Haberleri
  • Şirketinizden eğitim materyali (blogunuza bağlantılar)
  • Sorunlu noktalara çözümler
  • Değer sağlayan sosyal medya için uygun seçilmiş içerik

Organik erişiminizi desteklemek için sosyal medya aracılığıyla reklam vermeyi düşünmek de önemlidir. Şimdi sosyal medyayı kullanan bu dijital pazarlama kampanyası örneğine bir göz atın.

Huawei, Twitter Üzerindeki Ustalığını Sergiliyor

Dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanı üreticisi olan Huawei, neredeyse her paylaşımında değer sağlamanın ne anlama geldiğini gösteriyor. Twitter sayfası. Huawei, teknoloji trendleri hakkında sonsuz kaynaklar ve sektör liderlerinden alıntılar sunuyor.

Yalnızca Twitter sayfasından bile Huawei’nin tutarlı, alakalı ve son derece bilgilendirici içerik akışıyla rekabette öne çıktığını görmek kolaydır.

Houston’da sosyal medya pazarlamanızı geliştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa bugün WIX’daki pazarlama stratejistlerine ulaşın!

2. PPC Kampanyaları

Pazarlama bütçeniz her zaman sağlıklı bir PPC (Tıklama Başına Ödeme) kampanyası için yer içermelidir. Hiçbir dijital medya kampanyası dijital medya kampanyası olmadan tamamlanmış sayılmaz; doğru hedefleme ve doğru bütçeyle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Yıllarca Houston’da PPC sağladıktan sonra aşağıdaki öngörüleri belirledik.

Günümüzde pek çok dijital reklam kampanyası üst düzey segmentasyon sağlayarak hedef kitlenize nokta atışı doğrulukla ulaşmanızı sağlar. Google Ads ve Facebook, derinlemesine segmentasyon özellikleri nedeniyle öne çıkan reklam platformlarının başlıca örnekleridir.

PPC’nin bir diğer yararı da, dijital reklam kampanyalarınızda neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmenizi sağlayacak analizlere erişiminizin olmasıdır. Doğru kullanıldığında, bir PPC kampanyası, marka bilinirliğini artırmak ve işletmeniz için potansiyel müşteriler elde etmek için kitinizdeki en etkili araçlardan biri olabilir.

Tıklama başına ödeme, imalat ve sanayi şirketleri için internet pazarlamasına dahil edilmesi hedeflenen bir stratejidir. Platformun ticari amacının yüksek olması nedeniyle endüstriyel firmaların sosyal medya yerine PPC’yi tercih ettiğini sıklıkla görüyoruz.

Tavsiye Edilen:  Diş Hekimleri Daha Fazla Hasta Almak İçin Sadece Ağızdan Ağza Söz Kullanamaz

Markanız için gerçek görünürlük kazanma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Austin PPC hizmetlerimiz hakkında bir WIX pazarlama stratejisi uzmanına danışın.

Porsche, Facebook Reklamının Her Yönünü Otomatikleştiriyor

Porsche bunun nasıl yapıldığını herkese gösteriyor tam otomatik PPC için optimize edilmiş reklam.

Porche’nin reklamı tamamen etkileşimlidir ve bir atlıkarınca özelliği ve sohbet robotu içerir. Kendi B2B dijital pazarlama çabalarınız için, müşteri etkileşiminin dikkat çekmenin ve ilgiyi sürdürmenin anahtarı olduğunu unutmayın.

Dijital reklam kampanyalarınızın başarılı olmasını sağlamak için Houston’daki WIX pazarlama ajansıyla çalışın.

3. Podcast’ler

Video reklamlar görsel çekicilikleri nedeniyle birçok pazarlamacı arasında popüler olsa da, özellikle B2B dünyasında podcast’lerin de aynı derecede çekici olabileceğini göreceksiniz. Son birkaç yıldır podcast’lerin popülaritesi hızla artıyor.

CEO’lar ve işletme sahipleri, podcast’lerin çoklu görev sırasında tüketilebilmesi nedeniyle sıklıkla yararlı olduğunu düşünüyor. Örneğin işe giderken veya öğle yemeği yerken bir podcast dinleyebilirsiniz.

Bu, podcasting’i B2B dijital pazarlama için ana hedef haline getiriyor. Sektörünüzdeki en iyi iş podcast’lerinde konuk olarak yer almak veya bir reklam spotu için ödeme yapmak, bu stratejiye yaklaşmanın harika yollarıdır.

Podcast Pazarlamayı Ustalardan Öğrenmek

Podcast İyi Kopya, Kötü Kopya: B2B Metin Yazarlığı Podcast’inde son derece bilgilendirici bir blog yazısı bulunmaktadır. öğrendikleri her şey B2B izleyicileri için podcasting hakkında. Gönderinin büyük bir kısmı podcasting’in yapılması ve yapılmaması gerekenlerini tartışırken, podcast’i B2B dijital pazarlama kampanyanıza dahil etmenin ne anlama geldiğine dair benzersiz bir bakış açısı elde edeceksiniz.

4. Pazarlamayı Savunmayın

Muhtemelen kullanabileceğiniz en etkili dijital pazarlama kampanyası türlerinden biri olan savunucu pazarlama, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için mevcut ağlarınızdan yararlanmayı içerir. Savunucu pazarlama etkilidir çünkü insanların güvendikleri kişileri dinleme olasılıkları daha yüksektir.

Tavsiye Edilen:  KENDİ MARKA KİMLİĞİNİZİ OLUŞTURMAK İÇİN BİR TASARIMCI TAVSİYESİ

Örneğin, iş ortağınız dijital pazarlamanızı geliştirmek için belirli bir ürün önerirse, hizmeti denemeye daha yatkın olursunuz.

Docu-Sign, Milyonları Etkilemek İçin Avukatlık Pazarlamasını Kullanıyor

Docu-Sign, satış hattında 3 milyon dolardan fazla etki yaratmak için savunucu pazarlama yazılım platformu Influitive’i kullanarak savunucu pazarlamayı güzel bir şekilde uyguluyor. Hikayenin ana fikri, savunuculuğun gücünü asla hafife almamak; işinize milyonlar kazandırabilir.

Çevrimiçi B2B Pazarlama Kampanyalarının Önemi

Pazarlama uçurumuna balıklama dalmaktan çekiniyorsanız, endişelenmeyin! Bu infografik, işletmenizin bugün B2B entegre pazarlama kampanyalarına yaklaşımını neden elden geçirmesi gerektiğini tam olarak özetlemektedir!

İşletmeniz için En İyi Dijital Pazarlama Kampanyalarını Uygulama

İşletmeniz en iyi çevrimiçi pazarlama kampanyalarından yararlanıyor mu? Çalışıyorlar mı? İnce ayar gerektiriyorlar mı? Hangi stratejiyi uygularsanız uygulayın, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için analizlerden yararlanmaya odaklanın ve sonuçları görmeye başlayana kadar kampanyalarınızda kademeli olarak ayarlamalar yapın.

Kusursuz bir B2B kampanyası oluşturmak uzmanlık gerektirir. WIX’a bugün ulaşın Böylece uzmanlarımız size bir dijital pazarlama kampanyasını doğru şekilde nasıl yürüteceğinizi gösterebilir.