B2B pazarlamada şeffaflık: Fark yaratır mı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: B2B pazarlamada şeffaflık: Fark yaratır mı?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Mayple pazarlama uzmanlarıyla, B2B ortağınıza görmek, inanmaktır

Günümüzün alıcıları yalnızca dijital bilgili olmakla kalmıyor, aynı zamanda satın almadan önce aradıkları ürün ve hizmetleri araştırmak için gereken ekstra çabayı göstermeye de istekliler. Ne satın aldıklarını bilmek istiyorlar ve satın aldıkları markanın güvenilir ve güvenilir olduğunu kesin olarak bilmek istiyorlar.

Şanslarına, günümüzün hiper-bağlantılı gerçekliğinde çoğu alıcı, inceleyebilecekleri ve ihtiyaçlarını en iyi karşılayanı seçebilecekleri çeşitli seçeneklere erişebiliyor. Uzun vadeli ilişkilere dayanan B2B pazarlamada şeffaflık çok önemli bir rol oynuyor.

Pazarlama Planı Şablonumuzu Alın
10 saatten fazla tasarruf sağlar, kullanımı kolaydır, her şey tek bir yerde.

Şablon Al

şeffaflık anahtardır

Şeffaflık, müşterilerin beklediği ve talep ettiği bilinçli satın alma deneyimine giden kapıyı açan anahtardır. Bu özellikle B2B pazarlama dünyasında geçerlidir. Dijitalleşme dolaylı olarak B2B tedarik zincirinin üyeleri arasındaki bağlantıların uzaklaşmasına yol açtığından.

B2B markaları artık dünyanın dört bir yanındaki uzak konumlarda bulunan geliştiriciler, üreticiler, pazarlamacılar, satıcılar ve diğerleriyle ortaklık kurarak marka ağının tüm üyelerinin kontrolünü ve görünürlüğünü koruyabilir ve söz konusu kontrol ve görünürlüğü şeffaf bir pazarlama stratejisi biçiminde iletebilir. , kritik öneme sahiptir.

B2B pazarlamada şeffaflığın faydaları açıktır

Forrester’ın raporları bir B2B markasının ideal olarak sahip olması gereken en önemli üç özelliğin hepsinin doğrudan şeffaflıkla ilgili olduğu. Bunlar: net tam fiyatlandırma, görünür envanter ve şirket süreçleri hakkında içerik.

Bunun nedeni, bu niteliklerin, markanın katma değerini ve rekabet gücünü vurgulayarak B2B müşterilerinin kritik karar verme süreçlerine bilgi sağlamasıdır. Ve genellikle tek seferlik bir işlem yerine uzun vadeli çalışma ilişkileri kurmak isteyen B2B alıcıları için, gelecekteki ortaklarının kim olduğu, neyi temsil ettikleri ve nasıl çalıştıkları konusunda net bir anlayış tartışılamaz hale geldi.

Tavsiye Edilen:  B2B Hikaye Anlatımı - Hikayenizi Satın ve Kazanın

Bu nedenle, doğru yapıldığında şeffaf B2B pazarlama, B2B markalarına aşağıdaki ek faydaları sağlar ve sonraki her fayda bir öncekinin üzerine inşa edilir.

marka bütünlüğü

Bir markanın B2B pazarlama materyallerinde açık ve açık sözlü olmak, her alıcının potansiyel yeni ortaklarını tanımasına ve onlara güvenmesine olanak tanır. Dijital B2B pazarlama yöneticileri için bu, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında dürüst olmak, zayıf yönlerini asla küçümsemeden veya bozmadan güçlü yönlerini, USP’lerini vurgulamak anlamına gelir.

Alçakgönüllülük ve gerçek kanıt anahtardır – B2B müşterileriniz, özenle hazırlanmış B2B pazarlama materyalleri aracılığıyla markanızın ne kadar güvenilir olduğunu duymak istemezler – bunu kendi gözleriyle görmek isterler: sosyal medya ve sosyal kanıt, iki harika yoldur. B2B pazarlama kampanyaları aracılığıyla marka kimliğini teşvik etmek ve iletmek.

Markanızın güvenilirliğini göstermek, onu belirlemek ve doğru seçimi yapmak için B2B müşterilerinize markanızın güvenini vermeye benzer – B2B pazarlama mesajlarınızı ve tekliflerinizi satın alın. B2B müşterileri bunu kolayca anlayabilir ve içselleştirebilir – ve yaparlar.

Marka sadakati

İçselleştirilmiş marka bütünlüğünün doğal sonucu, marka sadakati, uzun vadeli marka-müşteri ilişkilerinin kurulması ve sürdürülmesidir. Bu hem B2C hem de B2B pazarlama dünyaları için geçerlidir.

Dijital satın alma dünyası, satıcılarla fiziksel olarak oturmayı, tekliflerini öğrenmeyi ve bir anlaşma yapmayı içeren geleneksel tüketici deneyiminden özünde daha az kişisel olduğundan, B2B alıcıları, B2B pazarlama materyalleri aracılığıyla potansiyel ortakları tanımak için daha fazla zaman ve çaba harcıyor. ve bu kaynaklara yatırım yaptıklarında ve marka bütünlüğünü keşfettiklerinde, başka yere bakmayı bırakıp tekrar müşteriler haline gelmeleri daha olasıdır.

Ekonomik başarı

Son olarak, marka sadakati ve memnun müşterilerden gelen tekrarlanan iş ile B2B markanız için ekonomik başarı gelir.

Bunu anlamak gerçekten çok kolay. Ne de olsa, müşteriler markanızın imajına, misyonuna ve vizyonuna ne kadar çok inanırsa ve B2B pazarlama malzemelerinizde vurgulanan ürün ve hizmetleri satın alırsa, markanız o kadar fazla keyif alacak ve kârdan, ekonomik istikrardan ve uzun vadeli sürdürülebilirlikten fayda sağlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  OpenAI'nin ChatGPT'nin Güvenilirliğini Artırması Gerekiyor: Kullanıcılar Sınırlamalarının Farkında mı?

Ve bu, dürüstlük odaklı B2B pazarlama kampanyalarınıza ekleyebileceğiniz bir başka taçlandıran mücevherdir. Döngü, B2B pazarlama stratejinize ve kampanyalarınıza şeffaflık ilkelerini uyguladığınız için tam bir döngü oluşturuyor.

B2B pazarlama faaliyetlerinde şeffaflığı başarıyla uygulayan bir B2B2C şirketinin başlıca örneklerinden biri, zappos. Çevrimiçi ayakkabı ve giyim perakendecisi, satıcılara şirket bilgilerine erişim sağlayan bir extranet oluşturdu.

diğeri fotokopi makinesiÜrün ve hizmetleri hakkında dürüst ve açık bir şekilde konuşmak ve sosyal medyada önemli hitler elde etmek için B2B pazarlama kampanyalarında mizahı kullanan , (yalnızca YouTube’da 1,7 milyonun üzerinde görüntülenme).

Büyük markalar, şeffaflık eksikliğinin üstesinden gelmek için medya satın alımlarını kendi bünyesinde barındırıyor

B2B pazarlama dünyasındaki şeffaflık eksikliğinin üstesinden gelmek için büyük markalar, medya satın alma ve diğer B2B pazarlama faaliyetlerini kurum içinde gerçekleştirme eğilimini benimsiyor. Bu işletmeler, uzman B2B pazarlama serbest çalışanlarına ve ajanslarına başvurmak yerine, yukarıda vurgulanan şeffaflık avantajlarından yararlanmak amacıyla dahili yeteneklerini geliştirmek için aylarca zaman harcıyorlar.

Ancak bu, yalnızca büyük, zengin markaların karşılayabileceği bir lüks gibi görünüyor – ve adil risk payına sahip bir marka. B2B pazarlama kurum içi trendi, özellikle Avrupa’da tam gelişmiş bir harekete dönüşmüş olsa da, maliyetleri azaltmak ve şeffaflığı ve esnekliği artırmak amacıyla B2B pazarlama faaliyetlerinizi kontrol altına almanın beraberinde getirdiği pratiklikler ve zorluklar devam etmektedir. .

Ankete katılan markaların yüzde 91’i dijital pazarlama faaliyetlerinin en azından bir kısmını şirket içine taşıdıklarını iddia ederken, yüzde 56’sı şirket içi başarının önündeki en büyük engelin gerekli mevcut yetenek ve becerilerin eksikliği olduğunu kabul ediyor. Bu nedenle, markaların yüzde 61’i, harici bir ajansın desteğiyle dahili bir pazarlama departmanı yürütüyor ve bu, esasen kurum içi medya satın alma ve diğer B2B pazarlama faaliyetlerinin amacını boşa çıkarıyor, değil mi?

Büyük, orta ve küçük markaların yanı sıra, B2B pazarlamada şeffaflıkla ilgili engelleri, bu kez şirket içi trendle ilgili başka bir dizi engele (yetenek/beceri eksikliği, yetersizlik) düşmeden nasıl başarıyla aşabilir? kaynaklar, güven eksikliği, iç destek eksikliği vb.?

Tavsiye Edilen:  Fundidin apurahat

Cevap: Mayple.

Mayple tam şeffaflık sunar ve B2B markanızın güvenilir danışmanı olarak hizmet verebilir

Mayple, teknoloji ve insan dokunuşunun hibrit bir çözümüdür. Uçtan uca çözümümüz, sizin gibi pazarlama müdürlerini kontrol altında tutmak ve B2B pazarlama açısından yüksek performans ve şeffaflık sağlamak için eşleştirme ve işe alımdan ölçüm ve kalite güvencesine kadar pazarlama hizmeti-sağlayıcı yönetimi sürecinin tüm yönlerini basitleştirir. yönettiğiniz hizmetler.

Yapay zeka tabanlı bir eşleştirme algoritması kullanan Mayple, işletmeleri kendi iş sektörlerinde ve nişlerinde deneyimli deneyimli pazarlama uzmanlarıyla eşleştirerek işletmenin benzersiz ihtiyaçları ve özelliklerine mükemmel uyum sağlayan basit bir çözüm oluşturmayı başardı.

Mayple uzmanlarımız, sonuç odaklı projeleri yönetme ve yüksek performans sağlama konusunda niteliklidir. Size ihtiyacınız olan şeffaf B2B pazarlama materyallerini sağlayacaklar ve şeffaf B2B pazarlama faaliyetlerinde bulunacaklar, böylece markanızın, B2B müşterilerinin ve karlı geleceğin emin ellerde olduğunu bilerek rahat nefes alabilirsiniz.

Mayple uzmanlarımız ve size atanan Maypler danışmanınız, şeffaflığı en üst düzeye çıkarmak, markanıza ve B2B müşterilerinize fayda sağlamak için markanıza B2B pazarlama hizmetleri ve aradığınız sonuçları sağlayacaktır.

B2B pazarlama faaliyetlerinizde şeffaf olmaya hazır mısınız? Mayple ile bugün iletişime geçin!

Görüşme yok, baş ağrısı yok. Sizi nişinizdeki en iyi yetenekle eşleştiriyoruz.