B2B Şirketlerinin Müşteri Kazanma Stratejileriyle Mücadele Etmesinin 3 Nedeni

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B Şirketlerinin Müşteri Kazanma Stratejileriyle Mücadele Etmesinin 3 Nedeni

Şirketinizi anlamlı bir şekilde büyütmek, harika markalaşma, yeni web siteleri ve gösterişli ofislerden daha fazlasını gerektirir. Birçok B2B şirketi, ne yazık ki hedefi kaçıran satış ve pazarlama taktiklerine enerji harcıyor. Şu anda karşılaştığınız zorluklar geçen yıla, üç yıl öncesine veya on yıl öncesine göre daha zor. İşinizde ne kadar uzun süre kalırsanız, rekabet etmek ve yeni müşteriler kazanmak o kadar zorlaşabilir.

Başarılı bir B2B müşteri kazanım stratejisi, şirketinizin dürüst bir değerlendirmesiyle başlamalıdır. Acı gerçeklerle yüzleşmeye istekli olmalısınız. Gallup anketine göreB2B müşterilerinin %70’i sizinki gibi şirketlere karşı aktif olarak ilgisiz veya kayıtsız. Başka bir deyişle her an gidebilirler. Sağladığınız hizmetlere bağlı değiller.

Mevcut müşterilerinizin kaçma riskiyle karşı karşıya olduğunu bildiğimizden, yeni müşteriler kazanmaya odaklanmanız etkili olmalıdır. B2B şirketiniz diğerleri gibiyse, B2B müşteri edinme stratejilerinizin zorlanmasının üç ana nedeni vardır.

Ve Üç Sebep…

  • Satış ve Pazarlama Arasında Önemli Veri Noktalarını Kaçırıyorsunuz
  • Satış Ekibiniz Mevcut Müşterilerden Sipariş Almaya Aşırı Odaklanmış
  • Yıllardır süren Ürün ve Hizmet Genişletmeleri Pazarda Kötü Konumlandırmaya ve Karışık Mesajlaşmaya Neden Oldu

Satış ve Pazarlama Arasında Eksik Önemli Veri Noktaları

Pazarlama potansiyel müşterilerinin %79’u asla satışa dönüşmesin B2B dünyasında. Pazarlama ekiplerinin satışları ve satış ekiplerini ise pazarlamayı suçladıkları için suçlamalarına izin vermeden önce daha derine bakın. Birçok şirket, sektörlerinin yaptıkları nedeniyle B2B pazarlama taktiklerini kullanıyor ve ölçeklenebilir ve tekrarlanabilir fikirleri test etmeyi düşünmüyorlar. Mükemmel pazarlama, pazarlama taktiklerini gerçek satış sonuçlarına bağlayabilir. Pazarlamadan önce matematik yoksa, B2B kanallarınızı ne kadar iyi seçmiş olursanız olun, pazarlama çabalarınız ile satış sonuçlarınız arasında neler olduğunu ilişkilendiremezsiniz.

Tavsiye Edilen:  Potansiyel Müşteri Yaratmak için 5 LinkedIn Reklam Türü

Satış Ekipleri Sipariş Almaya Odaklandı

Eski B2B şirketlerinin, satış elemanlarını çekmek ve elde tutmak da dahil olmak üzere birçok pazar avantajı vardır. Sadık satış üyeleri kapsamlı ürün bilgisine sahiptir ve güçlü müşteri ilişkileri geliştirebilirler. Bununla birlikte dezavantajları da var. Birçok B2B lideri, satış ekibinin devam eden müşteri ilişkileri yoluyla sipariş almaya o kadar odaklandığından, yeni iş fırsatları yaratmayı ihmal ettiğinden şikayetçi.

Kötü Konumlandırma ve Karışık Mesajlar

Satışlarda bir platoya ulaşan B2B şirketlerinin dikkatlerini satın almalara çevirmesi yaygın bir uygulamadır. Strateji, kârlılığı artırsa da genellikle eski ve yeni markaların birleştirilmesinde sorunlarla sonuçlanır. Pazarlama mesajları karmaşık hale gelebilir. Markaları entegre etmek çoğu zaman şirketinizi rakiplerinize göre konumlandırmayı zorlaştırır ve iletişim planlarınız kamuoyunun kafasını karıştırır. Büyümeyi taahhüt eden kararları doğru bir şekilde almak disiplin gerektirir.

B2B Müşteri Kazanma Stratejilerinizle Büyüme Odaklı Olun

Yeni müşteriler edinme yeteneğinizi engelleyen koşullarla karşılaştığınızda, yeni düşünce liderliğine bakmak zorunludur. Akıllı ve dönüştürücü stratejiler oluşturmak idealdir. İşletmenizi büyütme ve yeni müşteriler edinme konusunda sorun yaşıyorsanız Valve+Meter’deki pazarlama uzmanları size yardımcı olabilir. Ücretsiz pazarlama analizi istemek için bugün bizimle iletişime geçin.