B2B Soğuk Arama Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B Soğuk Arama Nedir?

İşletmeniz için nitelikli potansiyel müşteriler bulmakta zorlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, şirketinizin genel pazarlama stratejisinin bir parçası olarak soğuk arama stratejisi uygulamayı düşünün.

İşletmeler için, işletmeler arası veya B2B soğuk arama, işletmenize ilgi çekmek ve sonunda onlardan bir satış elde etmek umuduyla daha önce hiç konuşmadığınız potansiyel işletmelerle telefonla iletişime geçme sürecidir. Etkili bir soğuk arama stratejisi, satışları önemli ölçüde artırabilir ve işletmenizi gelecekteki başarıya hazırlayabilir.

Bununla birlikte, soğuk arama zor olabilir ve birçok küçük ve orta ölçekli işletme, soğuk arama stratejisini etkili bir şekilde başlatmak için uygun eğitime, personele veya ekipmana sahip değildir ve bu da onların yanlış işletmeleri hedeflemesine neden olabilir.

En iyi çözümlerden biri, soğuk arama hizmetlerini Valve+Meter Performance Marketing gibi üçüncü taraf bir şirkete dış kaynak olarak kullanmaktır. Potansiyel müşteri yaratma uzmanlarımız, şirketiniz için kaliteli potansiyel müşterileri bulmak ve nitelendirmek için en başarılı soğuk arama stratejilerini uygulama konusunda uzmandır. Temel olarak, profesyonel soğuk arayanlardan oluşan ekibimiz, işletmenizin satış geliştirme temsilcileri olarak savunuculuk yapar. Bizi satış ekiplerinizin bir uzantısı olarak düşünebilirsiniz.

Soğuk arama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya ekibimizle randevu almak için bugün Valve+Meter ile iletişime geçin.

B2B Soğuk Arama Nasıl Çalışır?

B2B soğuk aramalarının ne olduğunu ve stratejinin ne kadar etkili yapılandırıldığını biraz daha derinlemesine inceleyelim. B2B soğuk arama, satış temsilcisinin olası müşterilere ulaşmak, şirketinizin hizmetlerine ve ürünlerine ilgi uyandırmak ve sonuçta anlaşmaları kapatmak için potansiyel müşterilere istenmeyen telefon görüşmeleri yaptığı bir satış tekniğidir. Bu, satış organizasyonları arasında popüler bir tanıtım yöntemidir ve şirketinizin uygulaması gereken bir yöntemdir.

B2B soğuk aramanın amacı, işletmelerle ilişkiler kurmak ve şirketlerindeki kilit karar vericilere markanızın ürün ve hizmet yelpazesini tanıtmaktır. B2B soğuk arama, çok sayıda işletmeye ulaşmak ve kişisel ilişkileri geliştirmeye başlamak için harika bir araçtır; bu, potansiyel müşterileri satışa dönüştürmede çok önemli bir rol oynar.

B2B soğuk aramaları, aramalar öncesinde iyi hazırlanmış ve müşterilerle etkileşime geçmek için bir senaryoya bağlı kalan eğitimli satış uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Potansiyel bir müşterinin sorabileceği her türlü soruyu etkili bir şekilde yanıtlayabilmeleri için sorulacak bir soru listesi ve ayrıca bir yanıt listesi de hazırdır.

B2B soğuk arama, şirket içinde veya görevlerin Valve+Meter gibi üçüncü taraf bir şirkete devredilmesiyle gerçekleştirilebilir. Soğuk arayanların becerilerinin geleneksel satış temsilcilerine kıyasla benzersiz olduğu unutulmamalıdır.

B2B Soğuk Aramanın B2C Soğuk Aramadan Farkı Nedir?

B2B soğuk arama ve B2C (işletmeden tüketiciye) soğuk arama tamamen farklıdır. Mesleki gelişim de oldukça farklıdır.

müşteri tipi

Bahsettiğimiz gibi B2B soğuk arama işletmelere yönelikken, B2C soğuk arama bireysel tüketicileri hedefliyor. Bunu şu şekilde düşünün: Büyük ölçekte, popüler B2C müşterileri dünyadaki Amazonlar ve Walmart’lardır. Bu firmalar internet üzerinden faaliyet göstermekte ve müşterilere internet üzerinden ürün satışı yapmaktadır. B2C şirketleri ayrıca ürünlerini tüketicilere satan yerel kahve dükkanlarını, giyim mağazalarını ve restoranları da içerir. Bu arada B2B şirketleri, ürün ve hizmet satmak için diğer işletmelerle etkileşime giriyor. Buna, mal ve hizmetlerini başka şirketlere hedefleyen ağır ekipman üreticileri veya teknoloji şirketleri de dahil olabilir.

Tavsiye Edilen:  Kesintisiz Yapay Zeka Nedir ve Nasıl Kullanılır? Eksiksiz Bir Kılavuz

Satın Alma Kararı

B2B satın alma kararları genellikle bireylerden oluşan bir ekip tarafından verilirken, B2C satın alma kararları genellikle bireyler tarafından yapılır. Etkili bir B2B soğuk arama stratejisi, satın aldıkları ürün ve hizmetler hakkında genellikle son sözü söyleyen şirket içindeki kilit karar vericileri hedeflemeyi içerir.

Satış konuşması

B2B soğuk aramada kullanılan satış konuşması genellikle daha karmaşıktır ve işin özel ihtiyaçlarına ve gerekliliklerine odaklanır. B2B soğuk aramayla, tüm bir şirketi neden ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alması gerektiğine ikna etmeye çalışıyorsunuz. İşletmenizi rekabetten farklılaştırmalı, ürün ve hizmetlerinizin neden daha uygun olduğunu kanıtlamalı ve işletmenizin daha verimli çalışmasını sağlamalısınız.

Anlaşma Boyutu

B2B anlaşmaları genellikle daha büyük, daha karmaşıktır ve kapanması daha uzun sürebilir; B2C anlaşmaları ise genellikle daha küçüktür ve daha hızlı kapanır. B2B soğuk aramada strateji çok daha karmaşıktır. Soğuk arama, potansiyel müşteri oluşturmak için telefon, e-posta, sosyal medya, ağ oluşturma ve diğer stratejiler dahil olmak üzere birden fazla platformu kullanır.

Karar verme süreci

B2B karar verme süreci genellikle birden fazla kişiyi ve departmanı içeren daha uzun bir süreçtir; B2C karar verme süreci ise genellikle bireyler tarafından yerinde yapılır. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alıp almama konusunda birden fazla kişinin anlaşmaya varması gerekebileceğinden, B2B potansiyel müşterilerini dönüştürmek zamanında bir süreç olabilir. B2B soğuk arayanları, stratejinin yanı sıra, huninin en alt kısmındaki potansiyel müşterileri yönlendirmek için sabır ve liderlik yetiştirmeyi de kullanır.

Takip etmek

B2B soğuk arama genellikle birden fazla takip çağrısı ve temas noktası gerektirirken, B2C takibi yalnızca tek bir satış görüşmesi veya e-posta gerektirebilir. B2B takibi, spesifik potansiyel müşteriye göre çok daha özelleştirilmiş olmalıdır ve iş geliştirme profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından tasarlanan uzun vadeli bir stratejinin parçasıdır.

Genel olarak, B2B ve B2C soğuk arama farklı yaklaşımlar ve stratejiler gerektirir ve soğuk arama türlerinin her birinde başarı, hedef kitlenin ve onların ihtiyaçlarının derinlemesine anlaşılmasını gerektirir, böylece soğuk arama profesyonelleri becerilerini iyi bir şekilde kullanabilirler.

B2B Soğuk Aramanın Dış Kaynak Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Etkili bir soğuk arama stratejisi düşündüğünüzde, günde yüzlerce telefon görüşmesi yapan profesyonellerle dolu bir çağrı merkezinin vizyonundan çok uzaktır. Bu taktik yüksek çağrı hacmine yol açsa da genellikle düşük dönüşüm oranlarına neden olur. Bu soğuk arama temsilcileri genellikle işletmenizin hedefleri konusunda çok az bilgiye sahiptir ve bunun yerine yalnızca genel bir soğuk arama senaryosu üzerinde çalışıyorlar.

Soğuk çağrınızı Valve+Meter’a yaptırdığınızda, şirketinizin hedefleri, markası, ürünleri ve hizmetleri, rakipleri ve mevcut müşterileri de dahil olmak üzere tüm ayrıntılarını öğrenecek son derece yetenekli profesyonellerden oluşan bir ekibimiz var. Tüm bu bilgiler en olası potansiyel müşterileri bulma stratejimize dahil edilecektir. Soğuk arama sorumluluklarını Valve+Meter gibi üçüncü bir tarafa devretmenin faydalarından bazıları şunlardır:

Araştırma

Valve+Meter’in soğuk çağrı uzmanlığı, soğuk çağrı komut dosyaları üzerinde çalışmaktan çok daha fazlasını içerir. Birçok geleneksel soğuk çağrı merkezi, herkese uygun tek çözüm yaklaşımını benimser ve körü körüne şirketiniz için potansiyel müşteriler arar.

Valve+Meter’ın hedefi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arzulama olasılığı daha yüksek olan en nitelikli potansiyel müşterileri aramamızı sağlayacak şekilde işletmenizi kapsamlı bir şekilde araştırmak. Doğru araştırma olmadan, şirketinizin markasını pazarın her yerine doygunlaştırarak aslında yarardan çok zarar verebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlamanızda Görüşler ve Vaka Çalışmaları Nasıl Kullanılır?

Potansiyel müşteri yaratma profesyonellerimiz bu araştırmayı en ideal potansiyel müşterileri anlamak ve belirlemek için kullanır. Bunu, soğuk arama çabalarımızı etkili bir şekilde uygulayabilmek için şirketinizin mevcut müşteriler ve potansiyel müşteriler hakkındaki verilerini ayıklayarak yapıyoruz.

Uzmanlık

Potansiyel müşteri yaratma profesyonelleri, B2B soğuk arama konusunda uzmanlaşmış ve etkili bir şekilde potansiyel müşteri oluşturmayı ve anlaşmaları nasıl kapatacaklarını bilen deneyimli ve eğitimli profesyonellere sahiptir. Ekibimizdeki her temsilci kendini sürekli iyileştirmeye adamıştır. En son teknoloji ve tekniklerin kullanıldığı düzenli eğitim, test ve adaptasyon, performansı artırma hedefimize rehberlik eder.

Zamandan tasarruf

Soğuk arama zor ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Valve+Meter gibi saygın bir habersiz arama şirketiyle çalışmak, çalışanlarınızın çalışma haftasında birkaç saat geriye gitmesine neden olabilir, böylece diğer şirket önceliklerine ve hedeflerine odaklanabilirler. Valve+Meter etkili senaryolar oluşturacak, soğuk çağrı kampanyaları yürütecek ve sizin için nitelikli potansiyel müşteriler bulacaktır.

Para biriktir

Soğuk arama gerçekleştirmek için satış temsilcilerinden oluşan bir ekip kiralamak pahalıdır. Telefon, yazılım, ekipman ve eğitim satın almayı da içeren bu para, satış temsilcilerinizin yanlış işletmelerle iletişime geçmesi ve olası satış yaratmaması durumunda genellikle boşa gider. Soğuk arama çabalarınızı dış kaynaklardan sağlamak aynı zamanda şirket içi eğitim, işe alım ve satış ekibinin yönetimi ihtiyacını ortadan kaldırırken verimliliği artıracak ve genel maliyetleri azaltacaktır.

Geliştirilmiş Performans

Valve+Meter gibi potansiyel müşteri yaratan bir şirketle çalıştığınızda, işletmeniz için nasıl ilgi ve potansiyel müşteri yaratılacağını bilen deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahip olduğumuzu bilmenin rahatlığını yaşayacaksınız. Olası satış yaratmayı artırmak ve satış sürecini iyileştirmeye devam etmemizi sağlayacak performans ölçümlerini ölçmek ve takip etmek için kanıtlanmış yöntemler kullanacağız.

Ölçeklenebilirlik

B2B soğuk aramanın dış kaynak kullanımı, işletmenizin arama hizmetini hedeflerine bağlı olarak hızlı bir şekilde yukarı veya aşağı ölçeklendirmesine olanak tanır. İşletmenizin ürün veya hizmetlere yönelik değişken veya dönemsel ihtiyaçları varsa bu yararlı olabilir.

Diğer İş Hedeflerine Odaklanma

Potansiyel müşteri yaratmayı üçüncü bir tarafa dış kaynak olarak kullanmak, satış ekibinize temel iş ve hedeflere odaklanması için daha fazla zaman kazandırır. Satış temsilcileri anlaşmaları kapatmak için çok çalışmakla ünlüdür. Ekibiniz vasıfsız potansiyel müşterilere odaklandığında, dönüşüm hunisinin alt kısmındaki potansiyel müşteriler kaçar. Potansiyel müşterileri yönetiyoruz ve satış hattınızı doğru zamanda dolduruyoruz.

Satış geliştirme temsilcilerinden oluşan bir ekiple çalışmak, daha kısa sürede daha yüksek hacimli nitelikli potansiyel müşterilere ulaşmanın harika bir yoludur. Satış ekibinizin satışları her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamasına yardımcı olmak için bugün Valve+Meter Performans Pazarlama’ya ulaşın.

Etkili Bir Soğuk Arama Stratejisi

Valve+Meter, şirketler için etkili bir soğuk arama stratejisi oluşturmak amacıyla araştırma ve verileri kullanır. Biz uzaktaki bir depoda çalışan robotik soğuk arayanlar değiliz; Valve+Meter satış ekibinizin bir uzantısıdır ve şirketinizin başarısı konusunda tutkuludur.

Valve+Meter aşağıdaki adımları içeren etkili bir soğuk arama stratejisi geliştirecektir:

  1. Hedef kitle: Hedef kitleyi belirliyoruz ve onların sıkıntılı noktalarını öğreniyoruz.
  2. Hazırlık: Firmanızın hizmet ve ürünlerini ve bunların hedef kitlenin özel ihtiyaçlarına nasıl hitap ettiğini vurgulayan bir satış sunumu hazırlıyoruz.
  3. Araştırma: Satış sunumunu kişiselleştirebilmek ve onların sıkıntılı noktalarını ele alabilmek için şirketi ve karar vericileri kapsamlı bir şekilde araştırıyoruz.
  4. Komut Dosyaları: İtirazların ele alınması ve sesli posta komut dosyalarının hazırlanması da dahil olmak üzere soğuk aramanın her sonucunu değerlendiriyoruz.
  5. Nitelikli potansiyel müşteriler: Şirketinizin ürün veya hizmetlerine gerçekten ihtiyaç duyup duymadıklarını belirlemek için potansiyel müşterileri hızlı bir şekilde nitelendirin.
  6. Uyumluluk oluşturmak: Güven ve güvenilirlik oluşturmak için karar vericiyle kişisel bir bağlantı kurun.
  7. Teklif değeri: Ürün veya hizmeti onların özel ihtiyaçlarına çözüm olarak konumlandırın.
  8. Anlaşmanın kapatılması: Bir takip toplantısı ayarlayarak veya ürün veya hizmeti daha ayrıntılı tartışmak için telefon ederek anlaşmayı kapatın.
  9. Takip: Potansiyel müşterileri sürekli olarak takip ederek onları meşgul tutun ve nihai bir karara doğru yönlendirin.
Tavsiye Edilen:  2023 YILININ EN İYİ LÜKS MARKA AJANSLARI

Etkinliğini sağlamak ve başarı şansını artırmak için B2B soğuk arama stratejisini sürekli olarak değerlendirmek ve geliştirmek önemlidir.

Şirketimin Soğuk Arama Hizmetlerini Ne Zaman Dışarıdan Almayı Düşünmeliyim?

Hemen hemen her şirket, soğuk arama hizmetlerini Valve+Meter gibi üçüncü taraf bir şirkete yaptırmaktan yararlanabilir. Ancak, aramaları kendileri yapmak için zamanı, araçları veya kaynakları olmayan küçük ve orta ölçekli şirketler için özellikle faydalı olabilir. Soğuk arama hizmetlerini dış kaynak olarak kullanmayı düşünüyorsanız bu soruları aklınızda bulundurun.

Hedeflerin ne?

Daha fazla potansiyel müşteri elde etmek için dışarıdan yardıma ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için şirketinizin hedeflerinin ne olduğunu belirlemek çok önemlidir. Daha fazla potansiyel müşteri elde etmek istiyorsanız, B2B soğuk arama çabalarınızı dış kaynak olarak kullanmak mantıklı olabilir.

Bütçeniz Nedir?

Bütçenizi ve soğuk arama hizmetlerine ne kadar harcayabileceğinizi düşünün. Birkaç firmadan teklif alın.

Zaman Çizelgeniz Nedir?

Soğuk arama hizmetlerinin hemen başlamasına mı ihtiyacınız var, yoksa bunlar zamanla yapılabilir mi? Valve+Meter zaman çizelgesine göre çalışabilir ve şirketinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak soğuk arama çabalarınızı artırabilir veya azaltabilir.

Şirketler B2B Soğuk Aramayı Dış Kaynak Kullanımıyla Tasarruf Edebilir mi?

Evet, şirketler B2B soğuk aramayı Valve+Meter gibi bir şirkete yaptırarak önemli miktarda tasarruf sağlayabilir. Dış kaynak kullanımı, şirket içi işe alma, eğitim ve satış ekibi yönetimi ihtiyacını ortadan kaldırarak genel maliyetleri azaltır ve verimliliği artırır.

Dış kaynak kullanımı satış çağrıları aynı zamanda şirketlerin teknolojiye, yazılıma ve soğuk erişim araçlarına yatırım yapma ihtiyacını da ortadan kaldırır; çünkü dış kaynak kullanan şirketler genellikle bu kaynaklara zaten sahiptir. Şirketler ayrıca şirket içi bir satış ekibine sahip olmanın getirdiği maaşlardan, sosyal haklardan ve genel giderlerden de tasarruf sağlıyor.