B2B’ye Ölçeklendirmek İçin En İyi 8 Toptan E-ticaret Platformu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:B2B’ye Ölçeklendirmek İçin En İyi 8 Toptan E-ticaret Platformu

Toptan B2B satışı yapmak, çevrimiçi markaların işlerini genişletmeleri ve görünürlüklerini artırmaları için mükemmel bir yol olabilir.

Ancak B2B toptan satış işi olmanın önünde bazı teknik engeller vardır; bunların en önemlisi, ihtiyaç duyacağınız arka uç ticaret platformunun türüdür.

B2B müşterisi giderek B2C muadillerine benzer hale gelirken, bireysel tüketici yerine işletme adına satın alma yapanlar için bazı özel gereksinimler vardır.

Peki hangi çevrimiçi platform, istediğiniz yeni müşterilerinize en iyi şekilde hizmet vermenize ve işinizi ileriye taşımanıza olanak tanıyacak?

Bu yazıda, doğru seçimi yapmanıza ve B2B toptan satış başarısına giden yolda size yardımcı olmak için, her birinin hizmet verdiği çevrimiçi işletmelerin türüne işaret ederek, mevcut en iyi B2B toptan e-ticaret platformlarını inceleyeceğiz.

Şunları ele alacağız:

#cta-visual-pb#Toptan satışla denemeler mi yapıyorsunuz?Bu yaklaşımı doğrulamak için sitenizde hızla şifre korumalı bir alan oluşturmaya başlayın.Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin

En iyi B2B e-ticaret platformları toptancı olarak size nasıl yardımcı olur?

Kredi bilgileri: Cova Yazılımı/Unsplash

Toptan satışın sizin için uygun olduğunu doğruladıysanız büyük olasılıkla toptancılar için en iyi e-ticaret platformlarını değerlendirmek üzere kısa listenizi başlattınız.

Ancak bu satın alma işlemini yapmadan önce, B2B platformlarının toptan satış yaparken size nasıl üstünlük sağladığını bilmek istersiniz.

B2C temellerini nasıl geliştirebilirler? Giderek artan çevrimiçi müşteri tabanına hizmet etmek için ne yapabilirler?

Toptan e-ticaret işletmeleri için en iyi platformlar sonuçta şunları yapmanızı sağlayacaktır:

Müşterilerinize daha fazla erişim sağlayın

Toptan satış müşterileri, e-ticaretin sunduğu tüm kolaylık ve erişilebilirliği ister.

Yoğun bir iş gününün ortasında, siparişlerin ilerleyişini hızlı bir şekilde kontrol etmek, nakliyeyi takip etmek ve envanteri hızlı bir şekilde yeniden sipariş etmek çok değerlidir.

Özel bir B2B ticaret platformu, ticari müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. Müşteri hesaplarına hızlı ve kolay erişim, B2B müşterilerinizin siparişlerinin ilerleyişini görüntülemesine, stok durumunu kontrol etmesine ve anında fiyat teklifi almasına olanak tanır.

Bu bilgilere anında ve kapsamlı erişim, herkese uyan tek bir mağazayla uğraşmak ve boşlukları satış temsilcilerinize yapılan aramalar ve e-postalarla doldurmak zorunda kalmaya kıyasla çok daha iyi bir müşteri deneyimi sağlar.

Kolay mobil alışverişe izin verin

Tıpkı perakende tüketiciler gibi toptan alışveriş yapanlar da mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapabilmek istiyor.

Temiz, sorunsuz, mobil cihazlar için optimize edilmiş kullanıcı deneyimine sahip bir çevrimiçi toptan satış mağazası, bu beklentiyi karşılamanıza yardımcı olur.

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor şunu ortaya çıkardı: Ticari alıcıların yüzde 62’si özel bir mobil uygulama istiyordu alışveriş yapmak için kullanabilirler.

Ancak her B2B satıcısı bunu kabul etmedi; aynı rapor, B2B müşterilerinin yüzde 52’sinin çevrimiçi satın alma sürecinde hayal kırıklığı yaşadığını ortaya çıkardı.

Karmaşık işlemleri otomatikleştirin

Çoğu zaman toptancıların fiyatlandırma ve indirimler konusunda özel gereksinimleri vardır.

Bu işlemlerin manuel olarak işlenmesi çok zaman alabilir, ancak bunları çevrimiçi bir portal aracılığıyla otomatikleştirmek bu süreyi önemli ölçüde kısaltacaktır.

Bu size ve müşterilerinize fayda sağlayacak bir değişiklik.

Müşteri ilişkilerini geliştirin

Toptan müşterilerinize erişim kolaylığı ve bireysel alanlar sağlamak, Onlara zaman kazandırın ve zahmetten tasarruf edin ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlayın.

Örneğin, tekrarlanan siparişler veya benzer ürün önerileri konusunda onlara yardımcı olacak müşteri profillerine sahip olmak.

Ayrıca süreçleri otomatikleştirerek tasarruf ettiğiniz zamanı daha kapsamlı müşteri hizmetleri sağlamaya yeniden ayırabilirsiniz.

Sağlam ve uzun vadeli ilişkiler geliştirmenize olanak tanır.

Daha iyi veriler toplayın

Özel müşteri portallarına sahip bir B2B e-ticaret sitesi aracılığıyla satış yapmak size yardımcı olur Müşterilerinizin daha merkezi ve doğru bir resmini elde edin telefon kayıtları ve e-posta zincirleri gibi farklı kaynaklardan veri toplamakla karşılaştırıldığında.

Benzer şekilde, site analizleri ve e-ticaret platformunuzda toplanan veriler aracılığıyla, toptan satış sitenizin hangi bölümlerinin iyi çalıştığını ve optimize edilebilecek anlaşmazlık noktalarının olup olmadığını görebilirsiniz.

#cta-paragraph-fe#B2B e-ticaret platformlarının kısa bir listesini mi oluşturuyorsunuz? En iyi B2B e-ticaret platformları listemize bakın.

B2B toptan satış platformunu değerlendirme kriterleri

Doğruyu yapmanız gereken tek şey siteniz değil. Arka uç işlevleriniz için seçtiğiniz B2B toptan satış platformu kritik öneme sahiptir.

Kısa özellik listenizi değerlendirirken aşağıdaki özelliklere sahip bir platform seçtiğinizden emin olun:

Entegrasyon

Mevcut B2C yazılımınızla entegrasyon elbette önemlidir.

Ancak toptan satış dünyasına adım attığınızda, iki farklı müşteri tabanına hizmet vermenin ek karmaşıklığının, CRM, PIM veya diğer iş sistemlerinizin yükseltilmesini gerektirdiğini görebilirsiniz.

B2B platformunuzun diğer kurumsal teknolojilerle entegrasyon yeteneğine sahip olması gerekir.

Benzer şekilde, toptan satışın en büyük avantajlarından biri, sipariş karşılama maliyetlerini azaltabilmesidir; bu nedenle avantajınızı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olun.

Akıllı gönderi ve sipariş yönlendirme teknolojisini destekleyebilecek bir platform tercih edin.

Envanter yönetimi işlevselliği

Kredi bilgileri: Petrebels/Unsplash

Sınıfının en iyisi toptan e-ticaret platformu, üçüncü taraf sağlayıcılarla entegre olabilme yeteneğinin yanı sıra, bazı genişletilmiş envanter yönetimi hizmetleri de sunacaktır.

Tavsiye Edilen:  Yeni Başlayanlar İçin En İyi Dijital Pazarlama Araçları

yeteneği e-ticaret işletmenizin perakende ve toptan satış tarafında siparişleri ve stok seviyelerini gerçek zamanlı olarak güncelleyin Toptan satışın getirdiği ekstra lojistik zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Esneklik

Ayrı B2B ve B2C alanlarına sahip bir site işletiyorsanız, her iki ihtiyacı da karşılayabilecek bir platforma ihtiyacınız olacaktır.

Bazı şirketler NET30 ve NET60 faturalama dönemleri üzerinde çalışmaktadır, bu nedenle çoğu DTC ödeme işleminin sunduğu basit banka kartı işleminden daha esnek ödeme seçeneklerine ihtiyaç duyacaklardır.

Ayrıca harika kişiselleştirme özelliklerine sahip bir platform, şunları yapmanızı sağlar: B2B müşterileriniz için kişiselleştirilmiş satın alma deneyimleri yaratın.

Müşteri yolculuğu boyunca çeşitli noktalarda promosyonları ve mesajları hedefleyebilmeli ve bu mesajları müşteri türüne göre değiştirebilmelisiniz.

Ve B2B satıcılarının genellikle çok özel ihtiyaçları vardır Ürün görüntüleme, arama ve ödeme söz konusu olduğunda. Seçtiğiniz ticaret platformu işletmenizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamalıdır.

Müşteri kategorileri

Gelişmiş indirim ve fiyatlandırma seçenekleri sunmak için e-ticaret platformunuzun şunları yapabilmesi gerekir: Toptan satış müşterilerini gruplandırın ve onlarla B2C müşterilerinden farklı şekilde ilgilenin.

Örneğin B2C müşterilerinizin toptan satış fiyatlarınızı görmesini istemezsiniz. Yani, isteyeceksin Sitenizin erişimini yalnızca bu B2B müşterileriyle sınırlayan bir bölümünü kordon altına alın.

B2C tarafınızı nasıl etkileyeceği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan B2B müşterilerinize yönelik mesajları tasarlayabilmeniz ve teklifleri hedefleyebilmeniz, bu müşteri yolculuklarını ayrı tutar.

Ayrıca esnek fiyatlandırma seçeneklerine de ihtiyacınız olacak.

Müşterileriniz büyük miktarda toplu sipariş veriyorsa bunu yansıtacak indirimler sunabilmeniz gerekir. Hesaba özel fiyatlar belirlemek, B2B müşterilerinizin kendilerini değerli hissetmelerini sağlamanın da harika bir yoludur.

En İyi 8 B2B toptan satış platformu

Birçok çevrimiçi perakendeci, toptan e-ticaret dünyasına dalmaya başladı.

Markaların sıçrama yapmak için başvurduğu en iyi e-ticaret toptan satış çözümlerinden sekizinin bir listesini hazırladık.

Esneklik, B2B ve B2C desteği ve bireysel tüketicilerin artık e-ticaretten beklediği olağanüstü müşteri deneyiminin aynısını sunma kapasitesi sunuyorlar.

Magento/Adobe Ticaret

Önde gelen e-ticaret platformlarından biri, Magento hem açık kaynaklı hem de kurumsal odaklı bir sürümle gelir.

Magento kullanmanın en önemli özelliklerinden biri ölçeklenebilirliğidir.

Bununla birlikte, premium teklifi yelpazenin daha pahalı ucunda olduğundan bu platform, daha da genişlemek isteyen daha büyük markalara uygun olacaktır.

Magento Commerce, geniş ölçekte faaliyet gösteren e-ticaret işletmeleri için tasarlanmıştır. Bu ve esnekliği, önemli miktarda toptan satış işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyorsa onu iyi bir seçenek haline getirir.

B2B toptan satışın artıları:

 • Birleşik B2B ve B2C platformu. Adobe, işletmenizin her iki tarafında da kullanabilmeniz için B2B ve B2C e-ticaret hizmetlerini aynı platformdan sağlar.
 • Olağanüstü müşteri deneyimi. Magento müşteri deneyimine büyük önem veriyor. Çoğu zaman perakendeciler bunu sınıfının en iyisi kişiselleştirme ve çok kanallı özellikleri nedeniyle seçiyor. Toptan satış müşterilerinize aynı müşteri deneyimini sunmak istiyorsanız Magento’nun entegre platformu bunu yapmanın iyi bir yoludur.
 • Esnek ödeme siparişi. Toptan satış yapmak, B2B müşterilerinizin çeşitli şekillerde sipariş verebilmesi gerektiği anlamına gelir. Magento, müşterilerin SKU’ları girerek, CSV dosyalarını yükleyerek veya müşteriye özel yeniden sipariş listelerinden seçim yaparak sipariş vermelerine olanak tanır.
 • Hesap düzeyinde özelleştirme. Bireysel müşteriler için kredi limitleri belirleyebilir ve farklı B2B müşteri segmentlerine kişiselleştirilmiş mesajlar gönderebilirsiniz.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Ücretsiz sürümde standart olarak B2B özelliği yoktur. Magento Açık Kaynak ücretsizdir; bu da daha küçük ölçekli veya niş markalar için idealdir. Ve eğer B2B pazarına yeni adım atıyorsanız, size yardımcı olacak pek çok uzantı var. Ancak ölçeklenen bir markaysanız kurumsal sürüme ihtiyacınız olacak.
 • Büyük B2B toptancılarının daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Terazinin diğer ucunda Magento, büyük sipariş hacimleriyle uğraşan işletmelerin ihtiyaçları için biraz hafiftir. Magento kullanıcıları için en tatlı nokta orta ölçekli ve ölçeklenen markalardır.

Fiyatlandırma: Magento Açık Kaynak için Ücretsiz. Kurumsal paket Adobe Commerce, bireysel olarak fiyatlandırılır.

Shopify

Kullanım kolaylığı, çok çeşitli üçüncü taraf yazılımlarla entegrasyon ve olağanüstü müşteri desteği sunan, Shopify çevrimiçi mağaza kurmak isteyen birçok kişinin başvuracağı e-ticaret platformudur.

Shopify’ın hızlı kurulumu, hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak isteyenler için onu mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Ancak daha büyük markalar platformun kendi ihtiyaçları için biraz fazla sınırlı olduğunu düşünebilir.

B2B toptan satışın artıları:

 • Tek bir mağazadan veya ayrı bir B2B e-ticaret mağazasından seçim yapın. Shopify artık işletmenizin B2B ve B2C taraflarını tek bir siteden yönetme veya toptan satışı “özel bir genişleme mağazasına” ayırma seçeneği sunuyor.
 • Esnek fiyatlandırma. Fiyatları sipariş hacmine göre belirleyin, bireysel kurumsal müşterilere indirimler yapın ve toptan satış fiyatlarınızı çok çeşitli diğer değişkenlere göre özelleştirin.
 • Üstün entegrasyon yetenekleri. Shopify’ın güçlü API kapsamı, CRM ve ERP gibi diğer yazılımlarla entegre olmasını sağlar. Gönderileri takip etmek, stok seviyelerini izlemek ve güçlü müşteri ilişkileri kurmak istiyorsanız bu önemlidir.
 • Olağanüstü UX sunar. Magento gibi Shopify da B2C platformları için geliştirilmiş güçlü müşteri deneyimi yeteneklerine sahiptir. Entegre bir B2B/B2C platformuyla, B2B müşterilerinizi aynı yüksek standartta gezinme ve kullanılabilirlik ile şaşırtabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  Her Kampanya Türü İçin 13 Shopify Açılış Sayfası Örneği

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • B2B özellikleri üst düzey planla sınırlıdır. Shopify, B2B hizmetlerini Shopify Plus ile sınırlandırır; dolayısıyla mağazanız standart Shopify planında çalışıyorsa ve toptan satış yapmaya başlamak istiyorsanız yükseltme yapmanız gerekir.
 • Pahalı olabilir. Shopify Plus, halihazırda bir Shopify mağazası işleten ve ölçeklendirmek isteyen birçok marka için anlamlı olacak özel fiyatlandırma sunar. Ancak daha küçük markalar için istenen fiyat çok fazla olabilir. Shopify Plus’ın gelişmiş işlevselliği de ihtiyaç duyduklarından daha fazla olabilir.

Fiyatlandırma: Shopify Plus aylık 2.000 ABD dolarından başlar.

BigCommerce B2B Sürümü

Üçüncü taraf uygulamalarla kapsamlı entegrasyonlar ve müşteri gruplarını segmentlere ayırma yeteneği sayesinde, Büyük Ticaret İşletmenizin toptan satış kısmını hayata geçirirken göz önünde bulundurmanız gereken popüler bir B2B seçeneğidir.

BigCommerce B2B, B2B ve B2C bölümlerinizi aynı arka uçtan yönetmenize olanak tanır. toptan kanal yönetimi.

Ayrıca işletmenizin iki kanadını aynı ön uçta ancak ayrı B2B ve B2C bölümleriyle çalıştırmanıza olanak tanır.

B2B toptan satışın artıları:

 • Entegre platform. Shopify ve Magento gibi BigCommerce de B2B ve B2C’yi aynı platformda, benzer müşteri deneyimi ve satış entegrasyonu avantajlarıyla sunuyor.
 • Son derece özelleştirilebilir. BigCommerce ihtiyaçlarınıza uyarlanabilir ve kolayca eklenebilir uzantılar ve hizmetlerle işletmenizle birlikte ölçeklenebilir.
 • Sağlam ve iyi belgelenmiş API. BigCommerce’i diğer kurumsal yazılımlara hızlı bir şekilde bağlayarak iş operasyonlarınızın entegre bir görünümünü sağlayabilirsiniz.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Uzmanlık gerekli. Entegrasyon ve özelleştirme ulaşılabilir hedefler olsa da, sizi çalışır duruma getirmek için doğru becerilere sahip bir ekibe ihtiyacınız olacak. Büyük bir teknoloji yığınınız veya çok özel B2B gereksinimleriniz varsa, bunun önemli maliyet etkileri olabilir.
 • Kurumsal plan bazı markalar için çok pahalı olabilir. B2B işlevselliği yalnızca BigCommerce’in kurumsal planının bir parçası olarak mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza göre özel fiyatlandırma yapılır. Bu seçenek geniş bir müşteri tabanına ve büyük satışlara sahip işletmeler için mantıklı olsa da, yeni başlayan daha küçük B2B markaları maliyetleri haklı çıkarmakta zorlanacaktır.

Fiyatlandırma: Özel fiyatlandırma BigCommerce’in Kurumsal planı için geçerlidir.

#cta-visual-pb#Toptan satış denemeleri mi yapıyorsunuz?Shogun Sayfa Oluşturucu ile sitenizi hızlı ve sezgisel bir şekilde yeniden tasarlayın.Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin

WooCommerce

Siteniz WordPress ile oluşturulmuşsa muhtemelen bu açık kaynaklı eklentiye zaten aşinasınızdır.

WordPress’e B2B işlevselliği ekleyen çeşitli yükseltmeler vardır ve WooCommerce B2B birçoğunu tek bir kullanışlı çözümde bir araya getirir.

Eklentinin kullanımı kolaydır ve başlamak için fazla teknik bilgi gerektirmez.

B2B toptan satışın artıları:

 • Uygun bütçeyle sağlam B2B ticaret hizmetleri. Açık kaynak teknolojisi ve rekabetçi fiyatlı eklentinin birleşimi, WooCommerce B2B’yi B2B toptancısı olarak ticaret yapmanın ucuz bir yolu haline getiriyor.
 • Temel kişiselleştirme özellikleri. Müşteri segmentleri oluşturabilir, bireysel müşterilerinize özel fiyat ve kataloglar sunabilirsiniz.
 • B2B dostu ödeme. B2B müşterilerinin ödeme noktasında ödeme yapması her zaman uygun değildir. WooCommerce B2B ile gecikmeli ödeme sunabilirsiniz; sistem, ödeme seçeneği olarak satın alma siparişlerini kabul eder veya faturaları yükseltir.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • B2B işlevselliği bir eklenti olarak gelir. WooCommerce B2B, WooCommerce için bir eklentidir. Bu işinize mal olur ve WooCommerce’in kendisini kurmanın yanı sıra sitenize bazı ekstra kodlar ekler.
 • Yalnızca WordPress’te çalışır. WooCommerce, WordPress için bir e-ticaret uygulamasıdır ve diğer site oluşturucularla uyumlu değildir.
 • Büyük markalara yönelik değil. WooCommerce B2B, fiyat etiketi için önemli işlevsellik sunar. Ancak daha gelişmiş kişiselleştirme, gönderim veya envanter takibi istiyorsanız bu eklenti ihtiyaçlarınız için fazla hafiftir.

Fiyatlandırma: WooCommerce B2B eklentisi ömür boyu lisansı için 99 ABD Doları (normal) veya 199 ABD Doları (uzatılmış)

Prestashop

PrestaShop küçük ve orta ölçekli işletmeler için güvenilir bir ticaret çözümü olarak itibar kazanmıştır.

PrestaShop’un en büyük çekiciliklerinden biri de fiyatıdır.bedava!

Ancak buna rağmen envanter yönetimi, envanter takibi ve CRM işlevselliği de dahil olmak üzere fazlasıyla yeterli B2B toptan satış işlevselliğiyle birlikte gelir.

B2B toptan satışın artıları:

 • Küçük işletmeler için idealdir. Toptan satışa yeni başlıyorsanız ve ağır bir maliyet olmadan denemek istiyorsanız PrestaShop sizin için uygun bir platformdur.
 • Uzantılar aracılığıyla özelleştirilebilir. PrestaShop’un temel, açık kaynaklı sürümü ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli değilse, geniş yelpazedeki eklentiler, çevrimiçi işinizin gereksinimlerine göre özelleştirmeyi kolaylaştırır.
 • Esnek ödeme seçenekleri. Açık kaynaklı bir çözüm için PrestaShop, kurumsal müşterilerinize şaşırtıcı miktarda ödeme seçeneği sunmanıza olanak tanır.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Daha büyük markalar için sınırlı işlevsellik. PrestaShop yeni başlayanlar için harika olsa da sunduğu B2B hizmetlerinin kapsamı ve derinliği, daha büyük işletmeler veya büyük ölçeklendirme hedefi olan markalar için çok sınırlıdır.
 • Barındırma, ödeme ağ geçitleri vb. için ödeme yapmanız ve bunları yönetmeniz gerekir.. Temel platform açık kaynak ve ücretsiz olmasına rağmen bir barındırma çözümü ve diğer yardımcı ticari hizmetleri bulmanız gerekecektir. Bunların maliyeti artabilir, ayrıca farklı teknoloji parçalarını yönetmek zorunda kalabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  SEO Potansiyelinizin Kilidini Açmak: Anahtar Kelime Araştırması İçin En İyi Araçlar

Fiyatlandırma: Özgür

Netsuite SuiteCommerce

ERP’nizi arka uç ticaret platformunuza bağlama yeteneği, toptan B2B alanındaki çevrimiçi işletmeler için büyük bir endişe kaynağıdır.

NetSuite by Oracle, aynı zamanda B2B satıcıları için ideal olan bir ticaret platformu hizmeti (SuiteCommerce olarak adlandırılır) sunan bir ERP’dir.

B2B toptan satışın artıları:

 • Entegrasyon baş ağrılarını ortadan kaldırır. NetSuite öncelikli olarak bir ERP olduğundan sipariş yönetiminizi, POS’unuzu ve diğer kurumsal yeteneklerinizi arka uç ticaret platformunuza entegre etme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
 • Tüm işletme bilgileriniz tek bir yerde. Entegre bir ERP ve ticaret platformunun bir diğer avantajı, tüm iş faaliyetlerinizdeki verileri tek bir yerde görüntüleme, birden fazla oturum açma ihtiyacını ortadan kaldırma ve size satış, envanter, müşteri deneyimi vb. hakkında anında bilgi verme yeteneğidir.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Tek başına bir ürün değil. Bu platformun en büyük avantajı aynı zamanda büyük dezavantajıdır. SuiteCommerce ticaret platformunu yalnızca daha geniş NetSuite paketinin bir parçası olarak alabilirsiniz. Yani eğer teknoloji yığınınızın bu kısmını hallettiyseniz, bu paketi almanın bir anlamı olmayacaktır.
 • Üçüncü taraf yazılımı eklemek zordur. NetSuite, yerel olarak entegre bir kurumsal çözüm olarak tasarlanmıştır. Bunun birçok faydası vardır, ancak türünün en iyisi olan diğer e-ticaret çözümleriyle entegre olamayabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Standart NetSuite platformunun yanı sıra seçtiğiniz modül sayısı ve sahip olduğunuz kullanıcı sayısını içeren yıllık lisans ücreti.

Xcart

X-Cart orta ölçekli ve kurumsal düzeydeki çevrimiçi satıcıları hedefleyen, gelişmiş işlevselliğe sahip köklü bir B2B toptan satış platformudur.

X-Cart, otomotiv B2B pazarında, uzman arama ve sipariş gereksinimlerini karşılama ve büyük hacimli SKU’ları işleme becerisini gösteren bir niş oluşturdu.

B2B toptan satışın artıları:

 • Açık kaynak koduna dayalı. Doğru geliştirici ekibine sahipseniz platformu tam ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.
 • Güçlü teknik destek. X-Cart, platformun karmaşık yapısı göz önüne alındığında ihtiyaç duyabileceğiniz mükemmel müşteri hizmeti ve desteği sunar.
 • İşlem ücreti yok. X-Cart yaptığınız işlemler için sizden ücret talep etmez.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Teknik bilgi gereklidir. X-Cart, platformu özelleştirmek ve uygulamak için gerekli geliştirici kaynaklarına sahip deneyimli e-ticaret işletmeleri için tasarlanmıştır.
 • Karmaşık arayüz. Bu platform, bu listedeki diğerleri kadar gezinmek için sezgisel ve kullanıcı dostu değildir.

Fiyatlandırma: Platform – ayda 199 dolardan başlar, Otomatik – ayda 299 dolardan başlar, Marketplace – ayda 399 dolardan başlar

Shift4Shop / 3DCart

3DCart satın alındı ​​ve şu şekilde yeniden markalandı: Shift4Shop. Çoğunlukla bu gelişmelere yol açtı.

3DCart’ın en büyük dezavantajlarından biri WYSIWYG sayfa oluşturucunun olmamasıydı. Bunun yerine, temalarınızı düzenlemek ve bir vitrin oluşturmak için HTML ve CSS kodlama konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız gerekirdi.

Ancak artık bunun yerini zengin özelliklere sahip bir sayfa oluşturucu aldı.

B2B toptan satışın artıları:

 • Kurması ve kullanması kolay. Teknik olmayan ekiplerin 3DCart’ı yapılandırmasını ve çalıştırmasını kolaylaştıran, kurulum sürecinde size yol gösterecek kapsamlı bir destek bulunmaktadır.
 • Açık fiyatlandırma yapısı. Bazı platformlar yalnızca siz tam ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra gerçek bir fiyat verebilirken, Shift4Shop, giriş seviyesinden kurumsal B2B hizmetlerine açıkça işaretlenmiş, açıkça belirlenmiş bir fiyatlandırma yapısına sahiptir.

Toptancılar için potansiyel dezavantajlar:

 • Kullanım kolaylığı. Shift4Shop, HTML ve CSS kodlama ihtiyacını ortadan kaldırarak daha kullanıcı dostu bir sürükle ve bırak sayfa düzenleyicisine geçmiş olsa da, hala en hantal sayfa oluşturuculardan biridir.
 • Müşteri desteği. Teknik sorunların çözümünde zayıf müşteri desteği ve uzun bekleme süreleri olduğuna dair raporlar var.

Fiyatlandırma: Temel B2B paketi aylık 379$’dır. etkileyici miktar kapasite ve işlevsellik açısından. Bu yeterli değilse eklentiler için ödeme yapabilirsiniz.

Ön uç B2B deneyiminizi geliştirin

Toptan satış girişiminizi kolaylaştırmak için hangi B2B ticaret platformunu seçerseniz seçin, diğer işletmelere satış yapmanın ekstra gereksinimlerine ayak uydurmak için çevrimiçi mağazanıza ihtiyacınız olacak.

B2B ticari müşterilerinize uygun bir satın alma yolculuğu sunan teknik özelliklerin uygulanması denklemin yalnızca bir parçasıdır.

Çevrimiçi B2B alanında ilişkiler kurmak ve tekrarlı işler kazanmak için şunları yapmanız gerekir: B2C müşterilerinize sunduğunuz nefes kesici müşteri deneyimlerinin aynısını sunabilen bir site oluşturun.

Shogun Sayfa Oluşturucu, Shopify veya BigCommerce mağazanız için dönüşümleri artıran nefes kesici alışveriş deneyimleri yaratmanın sezgisel bir yoludur.

#cta-visual-pb#B2B satışına geçmeniz mi gerekiyor?Bu büyüyen pazara satış yapmaya başlamak için sitenizde hızla şifre korumalı bir toptan satış bölümü oluşturun.Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin