Bağlantı Kurma Kampanyanızın Geri Bağlantı Oluşturmamasının 4 Nedeni

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bağlantı Kurma Kampanyanızın Geri Bağlantı Oluşturmamasının 4 Nedeni

Bağlantı kurma bileşenine sahip yaratıcı kampanyalar, hem zaman hem de para açısından bir yatırımdır.

Öyleyse, bu senaryoyu hayal edin…

Son birkaç haftadır ekibinizle birlikte üzerinde çalıştığınız bir kampanya, sonunda müşterinizin sitesinde yayınlandı ve bağlantılar kazanmak için bir e-posta sosyal yardım kampanyası başlattınız. Satış konuşmalarınızı, potansiyel müşterilerinizi ve medya listenizi gözden geçirdikten sonra, birkaç haftalığına en önemli hedeflerinize yönelik satış konuşması yaparsınız, ancak kimse sizi ısırmaz. Ardından, bir noktada, ekibiniz bir kapsam raporu ister, ancak paylaşacak bağlantınız yoktur. Ve her zaman sonunda bağlantılar ve kapsama almanın bir yolunu bulmaya kararlıyız.

Ne kabus – senaryo beni ürpertiyor. Neyse ki, kampanyanızla ilgili sorunları gidermek için atabileceğiniz birkaç adım var.

İşte bağlantı kurma kampanyanızın bağlantı oluşturmamasının dört nedeni.

Kampanya konseptinizin haber değeri yok.

Haber değeri diğer metriklere göre daha sübjektif olsa da konseptinizin, içgörülerinizin veya kampanyanızın gerçekten insanların dikkatini çekip çekmeyeceğini düşünmek önemlidir. Haber değeri olan bir kavramın, gazetecilerin ve medya hedeflerinin, satış konuşmasının izleyicileri için önemini anlamalarına yardımcı olacak ve onları kampanyanız hakkında haber yapmaya teşvik edecek bir kancası olacaktır.

Medya ilişkileri ve dijital halkla ilişkiler ajansları, haber anlayışını yönlendirmek için haber değeri fikrini kullanarak bir kitleyi bilgilendirecek, ilgilendirecek veya etkileyecek hikayeler oluşturmaya yardımcı olabilir.

Haber değerinin belirlenmesine yardımcı olabilecek metrikler şunları içerir:

  • Güncel olayların güncelliği
  • İçgörülerin şok değeri
  • Konseptin hedef kitleye uygunluğu
  • Hikayenin geniş bir izleyici kitlesi için önemi (yerel bir hikaye yerine ulusal bir hikaye düşünün)
  • Bir insan unsuru veya duygusal bir açının dahil edilmesi
  • Sunduğunuz içeriğin yeniliği
  • Etkinlik, ürün veya hikayenin yeniliği ve benzersizliği
Tavsiye Edilen:  Dönüşüm Oranları Düşüyor mu? İşte Nedeni

Haber değeri olması için bir hikayenin veya satış konuşmasının tüm bu ölçütlere sahip olması gerekmez, ancak satış konuşmasının bunlardan en az bir veya iki tanesine sahip olması önemlidir.

İyi bir kanca, bir kampanyanın veya satış konuşmasının haber değerini ve ayrıca hedef kitlenin neden umursaması gerektiğini ifade edebilecektir. İyi bir kanca ile eşleştirilmiş güçlü ve net bir perde, medyada yer alma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Satış konuşmanızı anlatmak için doğru yazarları (veya yeterli sayıda yazarı) hedeflemiyorsunuz.

Etkili ve kapsamlı bir medya erişim listesi oluşturmak, satış konuşması kampanyaları söz konusu olduğunda çok önemlidir. Aslında, bir kampanyanın başarısı için çok önemlidir. Medyanın ilgisizliği, yanlış yazarları hedef aldığınıza işaret ediyor olabilir.

Medya listeleri hazırlarken ve hedef ararken sık yapılan bir hata, bir şeyi ele almış bir yazarı eklemektir. benzer atış yapacağınız kampanyaya göre, ancak farklı bir vuruş veya açıdan. Kampanyanız için bağlantılar alamıyorsanız, hedef kitleyi bir yayıncı veya yazar olarak yanlış anlamış olabilirsiniz.

Bu nedenle, satış konuşmanızı gerçekten haber yapacak doğru kişileri hedeflediğinizden emin olmak için medya hedeflerinin farklı rollerini anlamak çok önemlidir. Yayın, yapımcılar, web editörleri ve haber odasındaki diğer roller dahil olmak üzere erişim listeniz için yazarların rollerini değerlendirdiğinizden emin olarak kampanyanızı çeşitli olasılıklara maruz bırakın.

Mükemmel erişim listesi oluşturmak, vahşi doğada bir tek boynuzlu at bulmakla eşdeğerdir, ancak kullanabileceğiniz nihai sosyal yardım listesini oluşturmak için bazı harika ipuçları ve püf noktaları derledik.

Reklam öğeniz ve/veya satış konuşmanız kolayca anlaşılamıyor.

Ortalama bir yetişkinin bir sekiz saniyelik dikkat süresi. Satış konuşmanız ve karşılık gelen yaratıcı varlıklarınız (infografikler, etkileşimli tablolar) sekiz saniye veya daha kısa sürede anlaşılamıyorsa, haber yapma fırsatını kaybedersiniz. Kitleniz, onları daha fazlasını keşfetmeye, ek veriler istemeye veya sunumunuzu açıklamaya teşvik etmek için o kısa merak penceresinde onlar için oluşturduğunuz hikayeyi anlayabilmelidir.

Tavsiye Edilen:  Bir bağlantı kurma stratejiniz var mı?

Bazen paylaştığınız grafiklerin biçimlendirmesidir; daha net olabilirler mi? Kavramları aktarmada daha mı etkili? Yaratıcılık için netliği feda ettiniz mi?

Diğer zamanlarda, kampanyanın kancası olabilir. Belki de konu satırınız, haber almak için ihtiyaç duyduğunuz tıklamaları alacak kadar güçlü değildir. Diğer durumlarda, kampanyayı çerçevelemek için yazdığınız satış konuşması olabilir. Neden kapsama almadığınızı teşhis etmek için kampanyanızın tüm bu bölümlerini tekrar ziyaret edin.

Bir hikaye sunumu için güçlü bir çerçeve oluşturmak için yararlı bir tarif, şunları ana hatlarıyla belirtmektir:

  • Yarattığın şeyi yapma sebebin
  • Neden değerli ve alakalı?
  • Kampanyanızın ortaya çıkardığı yeni bulgular

Araştırmanın neden yaptırıldığına veya neden “bir şey yaptığımıza” etkili bir şekilde cevap veremezsem, kampanyamın kancasını gözden geçirmem gerektiğini biliyorum.

Hedeflerinize değer sağlamıyorsunuz.

Dijital Halkla İlişkiler, medya ilişkileri ve halkla ilişkiler tamamen değer sağlamakla ilgilidir. Arama amacı da öyle! Bir bağlantı kurma kampanyası yürütürken, hedeflerinize değer sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

Deneyimlerime göre, sosyal yardım çabalarınızda konuşkan ama profesyonel bir üslup geliştirmek, satış konuşmanız veya yaratıcı varlığınızla kattığınız değeri aktarmanıza yardımcı olur. Pek çok dijital halkla ilişkiler veya sosyal yardım uzmanı, bir gazeteciye satış konuşması yapmadan önce bir ilişkiye ihtiyacınız olduğunu söylese de, ben tamamen aynı fikirde değilim. Bir hedefe yeni bir kaynak, yeni bir hikaye veya yeni bir bakış açısı paylaşarak değer sağlayabiliyorsanız, onlara ulaşmaya değer.

Katma değer, güncel bir olayı yaratıcı bir şekilde ele almaktan, hedefin ritmindeki veya sektördeki trend olan bir konuyu kapsayan yeni bir infografik veya bir sektör profesyonelinden benzersiz bir alıntıya kadar her şey olabilir. Satış konuşması yaptığınız hedefe değer katmak için seçeneklerinizi değerlendirin, aksi takdirde kampanyanız o hedeften etkilenemeyebilir.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kursunuz İçin En İyi Geri Ödeme Politikasını Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kampanyanızın Kapsam Almasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Kapsamı asla garanti edemesek de, kaliteli içerik oluşturmanın, etkili satış konuşması yapmanın ve kampanyanız için geri bağlantılar almanın pek çok yolu vardır. Bir projeye ulaşmaya başladığınızda, eksiksiz bir satış konuşması stratejisi oluşturmak için sahip olduğunuz tüm zamandan yararlanın. Konu satırınızın göze çarptığından, hedefin e-posta gelen kutusuna değer kattığınızdan ve bağlantı kurma kampanyanızı nasıl teşhis edeceğinizi bildiğinizden emin olun. önce müşteriniz kapsamın nerede olduğunu sorar.

Kampanyanızın neden yer almadığından hâlâ emin değil misiniz? Bağlantı Oluşturma Teşhis Kontrol Listemizi almak için blogumuza abone olun!