Bakır İnek Eğitim Yoluyla Markasını Nasıl Büyüttü?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bakır İnek Eğitim Yoluyla Markasını Nasıl Büyüttü?

Kahve dünyanın her yerinde seviliyor, bu yüzden onu yapmanın pek çok keyifli yolu var. Bira hazırlamanın yeni bir yolunu bulmak her zaman heyecan vericidir.

Dolayısıyla, Debbie Wei Mullin ABD’ye tek servislik Vietnam dökme latte’sini piyasaya sürdüğünde, hazır bir pazardan faydalandığını biliyordu.

İnsanlara nasıl demleneceklerini öğretmesi gerekiyordu.

Çoğu CPG markasının aksine, Bakır İnek internetten satış yapmaya başladı. E-ticarete öncelik veren yaklaşımları, hızlı bir şekilde fikir üretip genişlemelerine ve kitlelere yeni bir kahve tarzı sunmalarına olanak sağladı.

Mağazayı ilk kurduklarından bu yana 16 çalışana ve 20’den fazla ürüne ulaştılar. Ve bu sadece başlangıç.

Debbie ve ekibiyle Copper Cow’ın nasıl başladığı, müşteri eğitiminin önemi ve Shogun’un işlerini büyütürken hızlı hareket etmelerine nasıl olanak sağladığı hakkında konuştuk.

Nasıl başladı

Başlangıçta bu DTC şirketinin adı yoktu. Bildikleri şuydu:

  • Raflarda öne çıkabilmek için ambalajlarının parlak bakır folyo içermesi gerekir; Ve
  • Tamamen doğal süt kremalarına bir selam vermek için logoda bir inek bulunmalıdır.

Logoları üzerinde çalışan grafik tasarımcı, bunu çözene kadar logo için bazı yer tutucu metinler kullandı: Bakır İnek Kahvesi.

Ve böylece bir marka doğdu.

Vietnam-Amerikan mirasından ilham alan Debbie Wei Mullin, “büyüdüğü Vietnam geleneklerini şeffaf ve etik bir tedarik zinciriyle birleştiren” bir ürün yaratmak istedi.

“Kavurma sürecinde sıklıkla bulunan kimyasalları azaltmak için Vietnam’daki çiftçi ortaklarımızla yakın işbirliği içindeyiz. Ayrıca çiftçilerimizin adil paylarını almalarını sağlamak için piyasa fiyatının iki katını ödeyen tek kahve şirketlerinden biriyiz.” Debbie Wei Mullin, Kurucu ve CEO

Ürün basit ama ustaca.

Vietnam kahve demleme yöntemini ve Japonya’da çok popüler olan tek servislik üzerine dökülen formatı temel alarak, herkesin harika Vietnam usulü üzerine dökülen latte yapmasına olanak tanıyan bir ürün yarattılar.

Tavsiye Edilen:  Müşteri Deneyimini geliştirmek için birinci taraf ve sıfır taraf verileri nasıl kullanılır?

Sadece bir avuç ürünle ve tekil çalışan olarak Debbie’yle yola çıkan Copper Cow, ürünün hem tarzına hem de formatına aşina olmayan bir ABD pazarına girdi.

Ancak bu, işin büyümesini engellemedi. Her zaman sabahlarına kafeini tanıtmanın yeni bir yolunu arayan insanlar internete akın etti ve satın almaya başladı.

Sağlıklı bir şekilde toptan işürünler Whole Foods pazarlarının raflarını dolduruyor Ülke çapında ve hızla büyüyen bir e-ticaret mağazası olan Copper Cow hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Bunun yerine kazançlarını şirkete yeniden yatırıyorlar, ekiplerini, mağazalarını ve ürün gruplarını genişletiyorlar.

Marka estetiği oluşturmak

Herhangi bir marka için en önemli husus tasarımdır.

Tasarım (ve e-ticaret deneyiminize nasıl yansıdığı), markanızın kişiliğinin vücut bulmuş halidir ve hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Copper Cow, sosyal medyadan paketlemeye ve mağaza sayfalarına kadar her müşteri temas noktasında tutarlı, markalamada dikkate değer bir tasarım anlayışına sahiptir.

“Büyüdükçe ve müşterilerimiz hakkında daha fazla şey öğrendikçe, markamız alıcılarımızı yansıtmaya başladı: daha renkli, daha kadınsı, daha cesur hale geldi ama biz her zaman net çizgilerle modernliğe yöneldik.” – Debbie Wei Mullin, Kurucu ve CEO

Marka farklılaşmasının çok önemli olduğunu anlayarak, sürekli olarak muhteşem pazarlama varlıkları ve açılış sayfaları tasarlayabilecek bir pazarlama ekibi kurdular.

“Markalaşma ve yaratıcı ekiplerimiz gerçekten bizim gizli silahımızdır. Renklerimiz canlı, görsellerimiz net ve her bir içerik parçası, hikayemizi aktarma şeklimizle tutarlı.” – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

Copper Cow markasının görünüm ve hissinin ötesinde, hedef kitlelerini eğitmeye yardımcı olacak bir marka sesi oluşturmaya da yatırım yaptılar; bunun hiper büyümenin kilidini açmanın anahtarı olduğu ortaya çıktı.

#cta-visual-pb#Mağazanız bu kadar güzel görünebilirShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Chat GPT Tarafından Yazılmış İçeriği Başka Sözlerle Anlatmak İçin Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Müşteri eğitimi büyümenin kilidini açtı

ABD pazarına yeni bir ürün getirmek heyecan verici ama aynı zamanda hedef kitlenizi eğitmeniz gerektiği anlamına da geliyor.

Kahve dünyasında her şey nasıl yapılır kılavuzlarıyla ilgilidir.

Copper Cow için inanılmaz bir fincan kahve yapmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek, daha geniş izleyici kitlesinin dikkatini çekmenin anahtarı oldu.

“Çok basit UGC tarzı nasıl yapılır videoları, daha yüksek dönüşüm hunisi stratejimizin omurgasını oluşturdu. Ürünümüz ABD pazarında oldukça yenidir ve anlaşılması zor olabilir. Statik görüntülerden çok daha fazlası olan bu videolar, ürünün kullanım kolaylığını açıklama ve siteye yeni ziyaretçiler çekme konusunda harika bir iş çıkarıyor.” – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

Dönüşüm hunisinin daha aşağısında şunu kullanırlar: lezzete özel pazarlama ve eğitici açılış sayfaları Alışveriş yapanları satışa yaklaştırmak için.

Ücretli reklamlardan özel açılış sayfalarına bağlantı vererek, alışveriş yapanları ürünü tam olarak anlamaları için doğru kapılara yönlendirebilir ve böylece dönüşüm şansını artırabilirler.

Bu basit hareket yakalama reklamı, alışveriş yapanları doğrudan En Çok Satanlar sayfasına getiriyor (aşağıda)

Açılış sayfası reklamın stiliyle eşleşerek alışveriş yapanların dönüşüm hunisine geçişini kolaylaştırıyor

Bu eğitim sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturabilmek, Copper Cow’ın müşterilerin farkındalık aşamasından satın alma aşamasına nasıl geçtiklerini ve bu kullanıcı akışını nasıl oluşturduklarını daha iyi anlamalarına olanak tanır.

“Bir müşteri sitemize gelebilir ve neler sunabileceğimizi ve Copper Cow’ın sabah (veya günün herhangi bir saatinde!) rutinine nasıl uyum sağlayabileceğini anlayabilir.” – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

Mesajın netliği, pazarlama ekibi için son derece önemlidir; böylece alışveriş yapanlar, araştırma yapmak zorunda kalmadan ürünün ne olduğunu, seçeneklerinin neler olduğunu ve markanın neyi temsil ettiğini hızlı bir şekilde anlayabilirler.

Kod tarafından yavaşlatıldı

Eğitici açılış sayfaları Copper Cow’ın pazarlama stratejisinin büyük bir parçası olduğundan, sayfalarını hızlı bir şekilde özelleştirmek için güçlü bir sayfa oluşturucu kullanmaları gerektiği mantıklıdır.

Ancak başlangıçta manuel, kod odaklı bir süreç nedeniyle engelleniyorlardı.

Shopify’ın Liquid kodunu içeren açılış sayfası modülleri oluşturmak için bir geliştirme ajansı kiraladılar ve daha sonra bunları kopyalayıp yeni sayfalara yapıştıracaklardı.

Geliştirici ekibine modüllerin nasıl görünmesini istediklerini söyleyeceklerdi. Ancak bu genellikle bir telefon oyunu gibi oynanırdı ve sonuç tam olarak takımın aklında olan şey değildi.

“Bu blokları kolaylıkla özelleştirememek tam bir felaketti. Şirket içi geliştirici desteğimiz olmadığından bu modüllerde herhangi bir değişiklik (renkler, boyutlandırma vb.) yapılması imkansızdı. Sinir bozucu olan elimizdeki kodla yetinmek zorundaydık.” – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

Copper Cow daha fazla, daha hızlı açılış sayfası oluşturmak istiyordu ve kod bunun önünde büyük bir engeldi.

Tasarım süreci üzerinde tam kontrol ve bağımsız olarak herhangi bir zamanda değişiklik yapabilme yeteneği arayan ekip, onları bir sonraki aşamaya taşıyacak bir çözüm aradı.

Büyüyen bir markanın kurucusu

Shogun Page Builder’ı Facebook ve Slack’teki e-ticaret grupları aracılığıyla duyduktan sonra denediler.

Sayfa Oluşturucu ile, kodlarla veya üçüncü taraflarla uğraşmak zorunda kalmadan sayfaları kendileri kolayca oluşturabilir ve güncelleyebilirler.

“Bir şeyleri anında değiştirebilmek veya hızlı güncellemeler yapabilmek çok güzel. Hala büyüme aşamasındayız, bu nedenle hızlı hareket edebilmek ekibimiz için çok önemli.” – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

A/B testi özelliği, açılış sayfaları için farklı stratejiler denemelerine ve en işe yarayan stratejiyi seçmelerine olanak tanıdı.

Abonelikler Copper Cow’ın işinin büyük bir bölümünü oluşturuyor ve müşterilerin parasından tasarruf ederken sürekli bir gelir tabanı oluşturmalarına yardımcı oluyor. Ancak müşteriler, tek seferlik satın alımlara abone olmanın faydasını anlamadılar.

Başlangıçta, abonelik kullanıcı akışı, ziyaretçilerin hemen soruları yanıtlamalarını ve ayrıntılarını vermelerini isteyen bir Kutu Oluştur testiyle başladı. Anket verilerine ve kullanılabilirlik testlerine dayanarak insanların kafalarının karıştığını ve hazırlıksız olduklarını buldular.

Böylece, bunun nasıl çalıştığını ve neden düzenli müşteriler için en iyi değer olduğunu açıklayan bir abonelik eğitim sayfası oluşturdular. Alışveriş yapanlar daha sonra ayrıntılar hakkında tam olarak bilgi sahibi olarak test akışına başlayabilirler.

A/B testlerini kendi sitelerine bağlantı vererek yaptılar Abonelikler sayfası doğrudan kendileriyle bağlantı kurulmasına karşı Kutu Testi Oluştur ana sayfalarından CTA.

Dönüşüm oranımızı ikiye katladık onları ilk önce bu açıklayıcı sayfaya yönlendirdiğimizde. – Kate Strollo, Dijital Pazarlama Direktörü

Müşterilerini iyi yerleştirilmiş açılış sayfaları aracılığıyla erkenden eğiterek, aboneliklerin ve dönüşümlerin sürekli olarak arttığını gördüler.

Hediye rehberlerinin düzenli olarak ziyaret ettiği tatil sezonu bunun harika bir örneğidir. %10 civarında dönüşüm oranları.

Bunun gibi güçlü sonuçlar görseler bile satışları ve dönüşümleri artırmak için yeni şeyler denemeye ve test etmeye devam ediyorlar.

Başarılarını tekrarlamaya çalışan girişimcilere ne gibi tavsiyelerde bulunacakları sorulduğunda Copper Cow ekibi şunları paylaştı:

“Bugünlerde, Shogun veya Shopify gibi, başlamanın ağır yükünün çoğunu ortadan kaldıran tonlarca araç var e-ticarette, özellikle küçük bir ekiple. Bir e-ticaret işi için harika bir fikri olan herkes için hemen başlayın. Mükemmel olacağı konusunda endişelenmeyin, sadece oraya bir şey koyun ve öğrenip büyüdükçe onu geliştirmek ve mükemmelleştirmek için dünyada her zaman vaktiniz olacağını bilin.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın