Banner Reklamcılığının İplerini Öğrenin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Banner Reklamcılığının İplerini Öğrenin

Siz ve biz de dahil olmak üzere çoğu insan, her şeyi biliyormuşuz gibi hissetme eğilimindeyiz. Reklamcılık söz konusu olduğunda kendimizi Paris’ten Emily kadar yetenekli hissediyoruz.

Ancak son birkaç yılda, özellikle internetin yaygınlaşmasıyla birlikte reklamcılık gelişti. Günümüzde radyo, kitap ve TV gibi geleneksel araçlarla sınırlı değildir.

Reklam vermeye başladığınızda, akıllı çağda doğmuş akıllı bireyler olan Z Kuşağı ve Alfa Kuşağına hitap ettiğinizi unutmayın. Açıkçası, dikkatlerini çekmek için yaratıcı ve göz alıcı araçlara ihtiyacınız var.

Banner reklamcılığının yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Ancak afiş reklamcılığı nedir? Merak etme. Bu kılavuz size temel bilgiler konusunda yol gösterir.

Temel Çıkarımlar

  • Afiş reklamcılığı, gelir elde etmenin kazançlı bir yoludur
  • Banner reklamcılıkta bir web sayfasının üstünü, altını veya yanlarını kaplayan dikdörtgen bir grafik ekran
  • Banner reklamlar için akılda kalıcı bir başlık yazmak, dikkatleri üzerinize çekmek için önemlidir.
  • Banner reklamlar, tek bir reklamda çok fazla tekliften bahsetmemelidir.

Afiş Reklamları – Gözbebeklerini Kapmak İçin Reklam Aracı

Sıkıcı şeylere gelmeden önce, bazı büyüleyici gerçeklerden bahsedelim. Web banner reklamcılığını kimin başlattığını biliyor musunuz?

Biz de yapmadık ama araştırma sırasında bulduğumuz şey süperdi. İlk banner reklam 27 Ekim 1994’te Wired Magazine’de yayınlandı!

Sadece basit bir pankarttı, “Farenizi hiç tıkladınız mı, değil mi? Olacaksın.” Afiş daha sonra kullanıcıyı bir AT&T kampanyasına yönlendirdi.

Bu reklam o kadar popüler oldu ki kendi etki alanına da sahip oldu – the firstbannerad.com. İlginç, değil mi?

Tamam, şimdi temel şeylerden konuşalım.

Görüntülü reklamlar olarak bilinen banner reklamlar, dijital reklam panolarına oldukça benzer. Bir afiş, reklamverenin web sitesine trafik çekmek için dikkat çekmek için görüntüleri kullanır. Afiş reklamcılığı, bir web sitesinin üstünden, altından veya yanlarından uzanan dikdörtgen bir grafik ekran kullanır.

Tavsiye Edilen:  Shopify Geliştiricilerini mi işe alıyorsunuz? Bilmeniz Gereken Her Şeyi Öğrenin

Uygun Olduğunuz Yeri Belirleme – Banner Reklamların Yerleştirilmesi

Çoğu vizyoner pazarlamacının ne yaptığını biliyor musunuz? Web sayfalarında trafiğin yoğun olduğu yerlere banner reklamlar yerleştirirler.

Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmaya, marka bilinirliği oluşturmaya ve tıklamalar, olası satışlar ve satın almalar oluşturmaya yardımcı olur.

Ancak Banner Reklamlar Gerçekten Etkili mi?

Banner reklamlar, gelir elde etmenin en ilginç ve kazançlı yolu olan dijital reklamcılık kategorisine giriyor.

Hatta dijital reklam satışları 2019’un ilk çeyreğinde neredeyse 28,4 milyar dolarlık yeni bir rekor kırdı!

Banner reklamcılığının başarısının sırrı? Programatik reklamcılık, reklamverenlerin reklamları nasıl yerleştirdiğini tanımlayan bir terimdir. Bu uygulamaların yazılımları, reklamları web sitesi ziyaretçilerinin ilgi alanlarına göre eşleştirir.

LinkedIn’in reklamcılık departmanının, görüntüleme ağı olarak Google AdSense’i kullanmak istediğini düşünelim. LinkedIn daha sonra, Google AdSense aracılığıyla Investopedia gibi profesyonellerin ziyaret etmeye daha meyilli olduğu web sitelerinde kenar çubuğu alanı satın alır. Bu, LinkedIn’in genel gelir potansiyelinin artmasını sağlar.

Banner Reklamcılığı – En İyi Uygulamalar Var mı?

Öldürücü Bir Yöne Sahip Olun

Harika manşetler yazmak işletmenizi hızla ileriye taşıyabilir. Protein tozu satıyorsanız ‘En İyi Protein Tozunu Biz Sunuyoruz’ gibi bir başlık markanız için pek bir şey ifade etmeyecektir.

Ancak ‘Fitness Hedeflerine Ulaşmak İçin İhtiyacınız Olan Tek Protein Tozu’ gibi bir şey kullanırsanız, potansiyel kullanıcıları markanıza çekecektir.

Başka ne? Başlık başlığını vurgulamak için, reklamınızın geri kalanından farklı olarak renk ve yazı tipi boyutlarında bazı farklılıklar ekleyin.

İçerik ve Görüntü Ekleyin

Yazar, ‘Banner Reklamcılığının Açıkladığı Sırlar’ kitabında, banner’ları akılda kalıcı hale getirmek için resim ve içerik eklemeye odaklandı.

Evet, bunu biz uydurduk!

Ciddi anlamda, web banner reklamlarında doğru görselleri kullanmak harikalar yaratabilir. Ancak içerik ve görseller ürünle ilgili olmalıdır.

Tavsiye Edilen:  Başarılı PPC Reklamcılığının Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler: Başarıya Giden Planınız!

Az giyinmiş güzel bir bayan kesinlikle bir izleyici kitlesinin ilgisini çekecek ve tıklamaları artıracaktır, ancak karınca veya haşere kontrol hizmetleri sunuyorsanız bu pek bir işe yaramaz. İçeriğiniz ve resimleriniz yerinde olmalı!

Alakalı olmayı unutmayın.

Çarpıcı Harekete Geçirici Mesaj

Her banner reklam için güçlü bir harekete geçirici mesaj önemlidir. Bize inanın; bazı kullanıcılar web banner reklamlarını tıpkı yol kenarında gördükleri gibi görüntüler. Reklamı izlerler ve tıklanabilir olduğunu tamamen unutarak hafızalarında saklarlar.

‘Gardırop Temellerini Görmek İçin Burayı Tıklayın’ veya reklamınızın tanıttığı herhangi bir şey gibi bir harekete geçirici mesaj ekleyerek hedef kitlenizle konuşun. Artı, harekete geçirici eylem görsel olarak ilgi çekici olmalıdır, bu da içgüdüsel olarak tıklanabilir bir şekil ve parlak renkler aracılığıyla yapılabilir.

Reklam Başına Bir Teklif

Tüm zamanların en ünlü sözünü duydunuz mu – ‘Aşırıya kaçmayın’. Tamam, en çok kullanılan ifadeler arasında olmayabilir ama işe yarıyor.

Tek seferde çok fazla atarsanız kullanıcının kafasını karıştırırsınız. İndirimdeki her ürünü tek tek listelemeden önce, “İndirimdeki Tüm Stiller ve Bedenler” demeyi düşünün. Keskin, daha çekici ve aynı görevi hızlı bir şekilde yerine getiriyor.

En Havalı Banner Reklamı

İnsanlar artık reklamlara dikkat etmiyor ki bu gerçek bir endişe kaynağı. Böyle bir durumda dolaşmanın en iyi yolu göz alıcı bir tasarımdır.

Popeyes bunu zıt sıcak ve soğuk tonlar ve büyük, güçlü metin kullanarak başarır. Ortadaki yemek göze çarpar ve görüntünün kendisi için konuşmasını sağlar.

Banner Reklamcılığı – Siz de Yapmalısınız mı?

En iyi uygulamaları ve reklam yerleştirme stratejisini biliyorsanız, banner reklamcılığı oyunun kurallarını değiştirebilir.

Ancak unutulmaz ve çekici banner reklamlar oluşturmakta zorlanıyorsanız, bunu sizin için yapabilecek bir yaratıcı ajansla bağlantı kurmak en iyisidir.

Tavsiye Edilen:  2023 İçin En Ateşli 10 Kara Cuma Pazarlama Fikri İşte Kara Cuma ile ilgili kapsamlı rehber. En iyi pazarlama taktiklerini öğrenin & satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve markanızı büyümeye hazırlamak için promosyon fikirleri.Rakefet Yacoby Başlangıç·9 dk. okuma·Güncelleme tarihi 11 Mayıs 2023

AdLift’in yaratıcı ekibi olarak, hızlı reklamlar yazmayı seviyoruz.

Bugün bizimle bağlantı kurun ve markanız için kullanıcılarınızın hatırlayacağı ilgi çekici banner’lar yapalım!