Başka Bir Çılgın Yıldan 6 Ders

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Başka Bir Çılgın Yıldan 6 Ders

Herhangi bir yılın sonunda, ne kadar harika bilgiler edindiğinizi görmek için geriye dönüp bakmak iyi bir uygulamadır. Daha sonra bu bilgileri alıp gelecek yıla uygulayabilirsiniz.

Bu yılki blogumuzda, büyüyen e-ticaret işletmelerinin merkezinde yer alan pek çok konuyu ele aldık.

Bu gönderilere geri döndüğümüzde 2021’deki birkaç önemli sonuç dikkatimizi çekti. Yeni yılda çevrimiçi mağazanıza neler uygulayabileceğinizi görmek için her birini gözden geçirelim.

#cta-visual-pb#Mağazanızı Shogun ile özelleştirinKodlama gerekmeden Shogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızın daha iyi görünmesini sağlayın ve daha iyi satış yapın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Sosyal kanıt satıyor

Alışveriş yapanlar, dikkatle hazırlanmış pazarlama mesajlarınız yerine diğer alışveriş yapanların görüşlerine güvenme eğilimindedir.

Alışveriş yapanların bize erkenden güvenmelerini istesek de gerçek şu ki, her ilişkide olduğu gibi, bunu kazanmak da zaman alır. Bu süreci başlatmak için, alışveriş yapanlara size güvenmeleri için iyi bir neden olduğunu göstermek üzere sosyal kanıtlardan yararlanabilirsiniz.

Müşteri yorumları güçlü bir sosyal kanıt türüdür.

Müşteri incelemelerini derinlemesine incelediğimizde Ridge, Helix ve ManCave gibi markaların güven oluşturmak, satışları artırmak ve SEO’yu artırmak için farklı müşteri incelemeleri biçimlerinden yararlandığını gördük.

Sosyal kanıt, en iyi Shopify mağazaları yayınımızda profilini çıkardığımız mağazaların başarısının anahtarı olarak ortaya çıkmaya devam etti; çoğu, bu kritik pazarlama işlevini ölçeklendirmek için aynı inceleme uygulamalarını kullanıyor.

Sosyal kanıtın o kadar önemli olduğunu düşünüyoruz ki, onu başarılı bir e-ticaret açılış sayfasının önemli bir bileşeni ve çevrimiçi satışları artırmanın en iyi yollarından biri olarak dahil ettik.

Satın alma sonrası deneyim, geri gelmelerini sağlıyor

Bir müşterinin markanızla olan deneyimi satın alma işlemiyle bitmez. Teslimat sürücüsünü bekledikleri sürece markanıza ilişkin deneyimleri hala değişim halindedir.

Berbat bir teslimat deneyimi yaşarlarsa, bu markanıza olumsuz yansır ve size ikinci bir şans vermek için geri gelmeyebilirler.

Bu nedenle, sipariş gerçekleştirme sürecinizin kilitli olması çok önemlidir. Bu, ya verimli bir şirket içi sipariş karşılama iş akışı oluşturmak ya da güvenilir bir üçüncü taraf sipariş karşılama şirketine dış kaynak kullanmak anlamına gelir.

Harika bir sipariş karşılama şirketi, ürünlerinizi müşterilerinize olabildiğince hızlı ulaştırmak için depoları dağıtmış olacaktır.

E-ticaret devi Amazon’un paketleri düzenli olarak yalnızca iki günde teslim ettiğini bildiğinizden, gönderilerinizi hızlandırmanın yollarını bulmak isteyeceksiniz.

Neyse ki, Shopify mağazanızdan bütçenizi zorlamadan iki günde kargo hizmeti sunmak mümkün.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka ile Bir Anında LinkedIn Gönderileri Nasıl Yazılır?

Hız bir şeydir, ancak sunum da çok önemlidir. İnternette çok sayıda kutu açma videosu olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

İnsanlar hediyeleri severler ve bu nedenle paketinizi, hediye açma hissini taklit edecek şekilde tanıtmanız şaşkınlık ve mutluluk uyandıracaktır.

Sürdürülebilir paketleme şirketi noissue’daki arkadaşlarımız, en iyi kutudan çıkarma deneyimini nasıl yaratacağımız konusunda bizim için bir rehber yazdı.

Mağazanızla etkileşimi artırmak için video kullanın

Bu noktada, alışveriş yapanları alıcı yolculuğuna yönlendirmek için mükemmel fotoğrafçılığın önemini hepimiz biliyoruz. Geçen yıl mağazanız için inanılmaz ürün fotoğrafları çekmek için neye ihtiyacınız olduğunu ele almıştık.

İnsanlar görsel yaratıklardır. Çevrimiçi alışveriş, fiziksel mağazada olmanın getirdiği dokunsal ve görsel deneyimden yoksun olduğundan, çevrimiçi satış yaparken sahip olduğunuz görsel araçlara güvenmeniz gerekir.

Fotoğraflar ürünlerinizin en küçük ayrıntılarını göstermek için çok şey yapabilir, ancak videolar bir adım daha ileri gider. Shopify mağazanıza video ekleme kılavuzumuzda söylediğim gibi:

“Videolar konularına hayat verebilir. Çevrimiçi ortamda kendimiz için bir şeyler deneyimlemeye mümkün olduğu kadar yakınlar (sanal gerçekliğin ve hatta artırılmış gerçekliğin ek boyutunun dışında).

Video eklemenin, satın alma kararı vermeye çalışan, dönüşümleri artıran ve getirileri azaltan alışveriş yapanlar için yararlı olduğu gösterilmiştir.

Satın alma deneyimini geliştirmek için ürününüze odaklanın

Mağazanızın onsuz yapamayacağı iki unsur insanlar ve ürünlerdir.

İnsanları çevrimiçi mağazanıza nasıl çekeceğinizi öğrendiyseniz, onları kazanmak için ürününüzü büyük bir şekilde sergilemeniz yeterlidir.

Bunu yapmak için ürünü satış yolculuğu boyunca ortalamanız gerekir.

Çoğu kişi için bu yolculuk, markanız hakkında edinilen ilk izlenim olan ana sayfada başlar.

En iyi Shopify ana sayfalarının, sayfayı doldurmak için koleksiyonları, ürün görseli kaydırıcılarını ve yüksek kaliteli yaşam tarzı fotoğraflarını kullanarak ürüne öncülük etmeyi bir noktaya getirdiğini gördük.

Birçoğunun ana sayfanızdan ürün aramalarını daraltmak için bir koleksiyon sayfasına (diğer adıyla kategori sayfası) gitmesi muhtemeldir.

Koleksiyon sayfaları, alışveriş yapanların konuyu fazla daraltmadan tam olarak aradıklarını bulmalarına yardımcı olan güç merkezleridir. İnanılmaz ürün fotoğraflarıyla dolu sayfalarla istedikleri şeye daha doğrudan yönlendirilebilirler.

Sonunda belirli bir ürün sayfasına ulaşırlar. En çok etkili ve çarpıcı ürün sayfalarıson aşamada ürünlerini abartarak harika bir iş çıkarıyorlar.

Bu, güçlü görseller, ikna edici ürün açıklamaları ve hiçbir soruyu yanıtsız bırakmayan bir SSS bölümü anlamına gelir. Doğru yapıldığında alışveriş yapanlar ‘sepete ekle’ düğmesine akın edecek.

Tavsiye Edilen:  Dikkat Çekin: Etkileyici Bir Basın Bülteni Yazmak | hikaye şefi

Bonus: Satış kanallarınızı çevrimiçi mağazanızın dışına da genişletebilirsiniz. Instagram gibi görsel platformlar, ürününüzü ortalamanızı ve hatta doğrudan uygulamadan satış yapmanızı kolaylaştırır.

Özel açılış sayfaları gerçekten temizlenebilir

Ana sayfanız çok şey yapabilir, ancak kapıdan giren herkesi çok amaçlı bir mesaj seti ile karşılamak için tasarlanmıştır.

Ve işini iyi yapıyor, çok sayıda müşteriyi meşhur bir Büyük Merkez İstasyon gibi etkili bir şekilde doğru yere taşıyor.

Ancak bazen daha az telaşlı ve daha hedefe yönelik bir mesaj taşıma sistemine ihtiyaç duyarsınız.

Bu nerede açılış sayfalarıGelin; tüm benzersiz hedef kitlelerinizle konuşmak için en iyi satış aracı. En iyi e-ticaret markaları açılış sayfalarını büyük etki yaratmak için kullanıyor.

Özel bir açılış sayfasıyla, e-posta pazarlaması, sosyal medya ve ücretli reklamcılık yoluyla bu sayfaya hangi trafiği yönlendireceğinize karar verebilir ve mesajlarınızı doğrudan onların sıkıntılı noktalarına hitap edecek şekilde hazırlayabilirsiniz.

Mesajınız hedef kitlenizde daha yakından yankı bulduğu zaman, onların dönüşüm sağlama şansı da artar.

Bu strateji, mutlaka site genelinde sunmadığınız özel teklifler için mükemmeldir.

Geleneksel site sayfaları biraz kalıplaşmış olsa da, açılış sayfaları yaratıcı tasarım açısından büyük önem taşıyabilir ve en iyi özel teklif açılış sayfalarından bazıları gerçekten buna dayanır.

Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturmak, doğru araçla basit olabilir; en önemli öğelerin tümünü basit ve sezgisel bir şekilde yerine getirmek için tam donanımlı bir araç (tabii ki Shogun Sayfa Oluşturucu gibi).

#cta-visual-pb#Dönüştüren özel açılış sayfaları oluşturunDaha fazla satış yapmak için hedeflenen trafiği hedefli mesajlarla açılış sayfalarına gönderin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

E-posta pazarlamasına (ve SMS’e) uyumayın!

Mağazanıza trafik çekmenin birçok farklı biçimi vardır: organik arama, organik sosyal, ücretli arama, ücretli sosyal, yönlendirmeler, e-posta.

Tüm pazarlama kanalları önemli olmakla birlikte, her biri üzerinde sahip olduğunuz kontrol düzeyi farklılık gösterir. E-posta pazarlaması güçlü bir kanaldırçünkü ne kadar kontrole sahipsin.

E-posta listeniz size aittir. Ve diğer kanalların aksine, yüksek düzeyde hedeflenmiş mesajlar sunmak için benzersiz segmentler oluşturabilir (daha sonra bu trafiği özel açılış sayfalarına gönderebilirsiniz).

Örneğin, aşağıdakilere dayalı olarak segmentler oluşturabilirsiniz:

  • E-posta etkileşimi. Her e-postayı açan ve mağazanıza tıklayan aboneleriniz, kendi e-posta listeleri için en önemli adaylardır. İstekliler ve bunu satış için kullanabilirsiniz. Tam tersine, etkileşime girmeyenlerin eninde sonunda listenizden çıkarılması iyi olabilir.
  • Nerede yaşıyorlar. Abonelerinizin nerede yaşadığını biliyorsanız ve fiziksel mağazalarınız varsa onlara özel mağaza içi fırsatlar veya teslim alma fırsatı sunabilirsiniz.
  • Ne kadar harcıyorlar. Yüksek harcama yapanlar VIP listesine eklenebilir ve daha iyi fırsatlarla ödüllendirilebilir. Diğer müşterilerinize hâlâ özel fırsatlar sunabilirsiniz ancak indirimler daha az olabilir.
  • Satın aldıkları ürünler. Müşterilerinizi satın aldıkları ürün türlerine göre segmentlere ayırarak, gerçekten ilgilenecekleri kişiselleştirilmiş ürün önerileri gönderebilir, gereksiz abonelikten çıkma ve spam raporlarını azaltabilirsiniz.
  • Dönüşüm hunisinin neresindeler? İlk kez abone olanlara göndereceğiniz mesajlar, satın alma aşamasındaki birine göndereceğiniz mesajlardan farklı olacaktır. Markanızı ilk kez kullananlara tanıtırken dönüşümleri artıracak güçlü göz atma ve sepetten vazgeçme e-postaları geliştirin.
Tavsiye Edilen:  Otter AI'yi Zoom Toplantısından 3 Kolay Adımda Kaldırma

Bu değerli segmentleri oluşturmak, iş stratejinizin bu kritik bölümünü otomatikleştirmek için güçlü e-posta pazarlama dizileri oluşturup başlatmanıza olanak tanır.

Xperience Commerce etkinliğimizde Beardbrand, Postscript ve Klaviyo’nun e-ticaret uzmanlarından mağazanızı Kara Cuma’ya nasıl hazırlayacağınızı dinledik.

Harika ipuçlarının çoğu, müşterilerinizle daha doğrudan konuşmak için segmentasyon ve üslup yoluyla kişiselleştirilmiş bir dokunuş kullanırken satışlarınızı ve ürün lansmanlarınızı erkenden heyecanlandırmaya başlamak için e-posta ve SMS pazarlamasını kullanmaya dayanıyordu.

E-posta ve SMS pazarlamasını doğru yapmak için, pazarlama çalışmalarınızı otomatikleştirmenize yardımcı olacak harika bir uygulamaya (Klaviyo ve Postscript gibi) ihtiyacınız olacak.

Her şey yerine oturduğunda, dönüşümlerin artmasını izleyebilirsiniz.

Gelecek yıl ne getirecek?

2021’in evde kalıp online alışveriş yapmak için yine büyük bir yıl olmasıyla birlikte, e-ticaret şirketleri bunun avantajlarından yararlandı.

Gelecek yıl, e-ticaret perakende pastasının yalnızca daha fazlasını tüketecek ve çevrimiçi mağazaların bu ekstra satışları yakalamaya hazır olması gerekiyor.

Geçmiş yılın trendlerine bakarak hepimiz bir sonraki yıla daha iyi hazırlanabiliriz. 2022 e-ticaret stratejinizi şekillendirmek için bu 2021 çıkarımlarından yararlanmanızı öneririz.

Gelecek yıla kadar, mutlu tatiller ve mutlu satışlar!

#cta-visual-pb#Yeni yıla özel bir vitrinle girinShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızın markanız kadar benzersiz ve muhteşem görünmesini sağlayın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın