Başsız Ticaretin Avantajları (Ve Markanız İçin Doğru mu?)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Başsız Ticaretin Avantajları (Ve Markanız İçin Doğru mu?)

E-ticaret için başsız ticaret konusunu okudunuz. Ancak Neden Ölçekleme markanız ayrıştırılmış bir ön uç sunum katmanını düşünmeli mi? Yatırım getirisi uygulamaya değer mi?

Pek çok karmaşık girişimde olduğu gibi: cevap: duruma göre değişir.

Gelişmiş alışverişi geliştirmek için tüm e-ticaret deneyiminizi üst düzeye çıkarıyorsanız, başsız ticaretin avantajlarını ve esnek bir ön ucun e-ticaret ekibinizi nasıl etkileyeceğini bilmeniz gerekir.

Bu yazıda, yatırım yapmak için iyi bir zaman olabileceği (büyüme aşamasına kadar işletmeniz için başsız ticaretin doğru olup olmadığını nasıl anlayacağınız) ve daha fazlası gibi tipik başsız ticaret avantajları konusunda size yol göstereceğiz.

Atlayabilirsiniz:

Başsız ticaret nedir?

Başsız ticaret, markaların e-ticaret sitelerinin ön uç (müşteriye dönük tasarım) katmanından sorumlu teknolojiyi arka uçtan (işlemleri kolaylaştıran perde arkası işlevleri) ayırması veya ayırması anlamına gelir.

Yeni ayrılan ön uç ve arka uç katmanları, ayrıldıktan sonra bağımsız olarak çalışır ancak uygulama programcı arayüzleri (API’ler).

Peki ayrılık neden?

Markanız bu katmanları güçlendirmek için farklı teknolojiler kullandığında her biri daha hızlı, daha çevik, esnek ve yüksek performanslı bir müşteri alışveriş deneyimi sunabilir.

#cta-paragraph-fe#Sektördeki tüm jargonları ortadan kaldırın kapsamlı başsız ticaret kılavuzu.

Başsız ticaret ve geleneksel e-ticaret

Başsız ticaretin avantajlarından önce, başsız bir sitenin geleneksel e-ticaretten nasıl farklılaştığını ele alalım.

Geleneksel e-ticaret platformlarıyla hızlı bir şekilde ölçeklendirmeye çalışmanın sınırlamalarına bakalım.

Bunu yapmak zor yükseltilmiş geleneksel e-ticaret sitesi mimarisiyle alışveriş deneyimleri

Geleneksel olarak oluşturulmuş e-ticaret web siteleri bağımlı, iç içe geçmiş katmanlara sahip olduğundan, gelişmiş kullanıcı deneyimi için ön uçta yapılan değişiklikler genellikle arka uçta (işlemleri etkileyen) kasıtsız değişiklikler veya hatalar anlamına gelir.

Bu, geleneksel site güncellemelerini öngörülemez veya riskli hale getirir. Örneğin, kataloğunuzu görüntüleme şeklinizde yapılan bir değişiklik, ödemede hemen yakalayamadığınız bir arka uç hatasını kazara tetikleyebilir ve bu, düzeltilmediği sürece gelirinize mal olur.

Başsız ticaret nasıl yardımcı olur?

Headless mimariyi kullandığınızda ön ve arka uçların ayrılması sayesinde ödeme fonksiyonlarınızı, indiriminizi, envanterinizi vb. aksatmadan ön uç içerik değişiklikleri yapabilirsiniz. Birbirine bağlılık olmadan, sonunda alışveriş deneyimini geliştirmekte özgürsünüz.

Başsız bir mimariye geçtikten sonra mağaza vizyonunuzu gerçekleştirirken daha fazla hassasiyet elde edebilirsiniz.

Geleneksel e-ticaret sitelerinin yükleme süreleri çok daha yavaştır

Geleneksel e-ticaret siteleri, müşteriler alışveriş yaptıkça sürekli olarak yeniden yüklenir; her site sayfası yüklenir ve her erişildiğinde istekte bulunur ve sonraki her sayfa tıklaması, sitenin sayfa verilerini yeniden getirmesini gerektirir.

Verilerin sürekli olarak yeniden getirilmesi, teknik kısıtlamalar aynı anda yalnızca belirli sayıda API çağrısını karşılayabildiğinden, geleneksel bir siteyi yavaşlatır.. Büyük sitelere ve desteklenecek daha fazla ziyaretçi hacmine sahip kurumsal düzeydeki satıcılar için, bu gecikmeli site performansı, müşteri deneyimini ve dönüşüm oranını olumsuz yönde etkileyebilir.

Aslında:

  • ​​Mobil yükleme sürelerindeki yalnızca bir saniyelik bir gecikme, dönüşüm oranlarını %20’ye kadar olumsuz etkileyebilir;
Kaynak: Google ile düşünün
  • Ortalama bir site alır Yüklemek için 15,3 saniye (Google’ın beş saniye veya daha kısa tavsiyesiyle çelişiyor), alışveriş yapanların hemen zıpladığı anlamına geliyor;
  • Alışveriş yapanların %53’ü yükleme süresi yavaş olan bir siteyle karşılaşmanın geri dönme şanslarını büyük ölçüde azalttığını söylüyor.

Başsız ticaret nasıl yardımcı olur?

Performans sorunlarıyla ve sayfadan sayfaya yavaş yüklemelerle mücadele etmek için, başsız (özellikle hızları için aşamalı web uygulamaları (PWA’lar) uygulayan) benimseyen e-ticaret markaları, sayfa tıklamaları arasındaki yükleme sürelerini büyük ölçüde artıran teknolojiyi kullanır. PWA’nın doğası ve farklı şekilde yüklenme şekli, sürekli veri alımını geçersiz kılmaktadır.

Tavsiye Edilen:  GitHub Copilot Ücretsiz mi? 2023'te Aracı Kullanmanın Gerçek Maliyeti

Başsız teknolojinin sağladığı gelişmiş sayfadan sayfaya yükleme sayesinde markalar, neredeyse anında yükleme süreleri ve daha yüksek dönüşümler elde ediyor.

Çok kanallı deneyimler için uyarlanabilir içerik, geleneksel e-ticarette zordur

Gerçek dijital dönüşümün bir parçası olarak site içeriğinizin farklı kanallara eklenebilir olmasına ihtiyacınız var. Sonuçta çok kanallı müşteriler %20’ye kadar daha fazla harcayın tek kanallı muadillerine göre daha fazla ve bu müşterilere daha verimli bir şekilde ulaşmak için etkili yollara ihtiyacınız var.

Fakat, monolitik sitelerde site içeriğiniz yeni cihazlar veya kanallarla büyük ölçüde uyumsuzdurbu da onu yeni temas noktalarına itmeyi veya yeni ön uç çıktıları için render almayı zorlaştırıyor.

Başsız ticaret nasıl yardımcı olur?

Başsız ticaretin bir avantajı olarak, içeriği yeni kanallara (veya “kafalara”) geleneksel ticarete göre daha kolay bir şekilde aktarabilirsiniz. Bunun nedeni, başlıksız sitelerin içeriği birden fazla temas noktasına aktarabilmesidir; yalnızca tek bir web çıkışına kilitlenmezler.

Başsız site içeriği, sınırsız “paketlerde” depolanır ve yönetilir ve bulut tabanlı teknoloji aracılığıyla herhangi bir kanala içerik sunmak için API’leri kullanır. Bu taraftan, içerik, yalnızca web için değil, birçok farklı cihaz çıkışı için oluşturulabilir.

Başsız bir CMS, farklı içerikleri özel kod aracılığıyla farklı cihazlara aktarmanıza olanak tanır.

Örneğin, bir müşterinin ‘Şimdi Satın Al, Daha Sonra Teslim Al’ siparişi hazır olduğunda, içeriğiniz artık tek bir kanalla sınırlı olmadığından, mevcut site içeriğini alışveriş yapanlara Apple Watch veya mobil cihaz (veya mağaza içi kiosk) aracılığıyla bir bildirim olarak iletebilirsiniz. .

#cta-visual-fe#Başsız ticaret ile tam vitrin kontrolünün kilidini açın.Markanızın, Shogun Frontend ile hayal ettiğiniz çevrimiçi alışveriş deneyimini nasıl oluşturabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin

Başsız ticaretin faydaları

Erken benimseyen e-ticaret markalarının çoğu, en son e-ticaret teknolojisinden yararlanmak için başsız ticarete yöneliyor. Esneklik kazanabilir ve büyümelerini geleceğe hazır hale getirebilirler. Peki vitrininizi dönüştürmek için neden bu kadar harika bir seçenek?

Başsız ticaretin en önemli faydalarından birkaçını özetleyelim.

#1: Tam vitrin kontrolünün kilidini açar olmadan ödünleşimler

Ekonomik açıdan zorlu bir döneme rağmen hâlâ 266,7 milyon dijital alıcı yalnızca ABD’de. Üstelik her zamankinden daha fazla e-ticaret şirketiyle – tahmini olarak 12 milyon (Çin hariç) — rekabet çetin:

“Sektör geliştikçe kaçınılmaz bir kalabalık görmeye başlıyoruz. [And]—Herkes mağaza açabilir ancak tüm mağazalar marka haline gelmez. Farklılaşma kritik hale geldi.” — Shogun CEO’su ve Kurucu Ortak Finbarr Taylor

Prestijli bir marka oluşturmak için (daha yüksek fiyat noktalarına sahip olabilir), olağanüstü mağaza tasarımıyla ilgi çekici çevrimiçi alışveriş sunmanız gerekir.

Günümüzde marka değerleri, vitrin kullanıcı deneyimi aracılığıyla ustaca iletiliyor. ‘Uzayda gör’ veya sanal deneme özellikleri, zengin görüntüler, benzersiz CSS efektleri, zengin satış ve daha fazlasını içeren yükseltilmiş site içeriği, artık popüler hale geldi. beklenen.

Ancak bu zengin mağazacılığı eklemek tarihsel olarak son derece zor olmuştur. Büyük dosyalar ve araçlar performans sorunlarına yol açar; bu da markaların düzenli olarak site hızından ödün vermesi anlamına gelir.

Ama neredeyse Alışveriş yapanların %70’i sayfa hızının çevrimiçi perakendecilerden satın alma isteklerini etkilediğini söylüyorlar.

Tavsiye Edilen:  İşinizi Büyütmek için 5 Yapay Zeka Aracı

Sadece ilgi çekici değil aynı zamanda çok hızlı bir siteye sahip olmak kritik. İkisinden ödün vermek, kazancınıza zarar verir.

Esnek bir ön uç uygulamak, daha hızlı yükleme sürelerini destekleyen aşamalı web uygulaması (PWA) teknolojisi sayesinde zengin görsel mağazacılığın kilidini açar. Yavaşlamalar olmadan tam olarak istediğiniz site tasarımına ulaşabilirsiniz.

Site tasarımınızı özgürce yineleme yeteneği. Ağır görüntüler, videolar ve etkileşimler ekleme (olmadan site performansından ödün verilmesi) sitenizi daha fazla dönüşüm için hazırlar.

#2: Site performansını büyük ölçüde artırmak için lider teknolojiyle geliştirildi

Daha önce de değindiğimiz gibi, özel olarak PWA teknolojisi kullanılarak oluşturulan başsız ticaret siteleri, yalnızca dinamik tasarım sunmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin hızlı yüklenmesini ve yüksek performanslı olmasını sağlar. Bu, başsız sitelerin dönüşüm olasılığının daha yüksek olmasını sağlar.

Aşamalı web uygulamaları site içeriğini çok hassas bir şekilde sunar. Performansı artırmak için, site tamamen yüklendikten sonra, aynı anda yalnızca seçilen bölümler görüntülenir veya oluşturulur (örneğin, ekranın üst kısmındaki içerik ve kaydırılan sonraki içerik gibi).

Bu seçici yaklaşım, daha hızlı bir deneyim için bir sayfaya her tıklandığında daha az istek ve getirme anlamına gelir.

Örneğin, TULA Skincare Shogun Frontend destekli PWA’sını piyasaya sürdükten sonra prestijli cilt bakımı markası site hızında %35’lik bir artış gördü ve 5 kat daha hızlı sayfadan sayfaya tıklama oranı.

Ziyaretçileriniz daha hızlı teslimat süresiyle oturum başına daha fazla sayfa keşfedebildiğinde satın alma olasılıkları daha yüksek olur.

#3: Geniş ölçekte içerik yönetimine yardımcı olur

Vitrin hacminiz ve sipariş karmaşıklığınız arttıkça web içeriğinizin ihtiyaçları da artar. Markanız, geliri etkilemek, daha iyi çok kanallı uygulamalar uygulamak veya çok mağazalı yerel ayarlarla küresel pazarlara açılmak için site içeriğini hızlı bir şekilde güncellemek isteyebilir.

Bununla birlikte, geleneksel içerik yönetimi sistemlerinin (CMS) kurulum şekli (tüm resimleriniz, metniniz, HTML’niz ve CSS’niz web sayfası odaklı bir çerçeve olarak tek bir yerde bulunur), içeriğinizde esnek olmak ve onu farklı sunumlara uyarlamak zordur. katmanlar veya kanallar. Üstelik geleneksel e-ticaret platformlarında meta alanlar ve özelleştirmeyle sınırlı kalabilirsiniz.

Başsız kaldığınızda içerik sitenizde (ve daha da önemlisi kanallarınızda) yeniden kullanılabilir hale gelir. Ölçeklenebilir içerik meta alanları ve koleksiyonları nasıl yapılandırdığınız, yüksek hacimli ürün veya koleksiyon kataloğunun sitenize eklenmesini ve ölçeklendirilmesini de kolaylaştırır.

Markanız küreselleşmeyi planlıyorsa, geniş ölçekte katalog yönetimine ek olarak başsız CMS İçeriği uluslararası pazar ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden tasarlamanıza ve özelleştirmenize olanak tanır.

Çoklu dil ve para biriminin, geleneksel e-ticaret platformlarının karşılaştığı (belirli ödeme kanallarıyla sınırlı olmak veya üçüncü taraf çeviri uygulamaları eklemek gibi) karmaşık geçici çözümler olmadan yürütülmesi çok daha kolay hale geliyor. Başsız bir CMS, içeriği bir API aracılığıyla veri olarak sunarak diğer sistem ve hizmetlerle daha fazla esneklik ve entegrasyon yeteneği sağlar.

#cta-mini-fe#Ücretsiz e-kitabımızı indirerek başsız ticaretle uluslararası genişleme hakkında daha fazla bilgi edinin: https://getshogun.com/ebooks/international-ecommerce-guide/

#4: Gelişen, düşük kodlu ortamlar, web ekibinizin hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayarak geliri etkiler

İyileştirilmiş web iş akışları, geliri etkileyecek promosyonları daha hızlı artırmanın anahtarıdır. Ancak e-ticaret platformunuz teknik olmayan ekip üyeleri tarafından kullanılamadığında bu çok zor bir iş.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Etkileyici Pazarlama Sanatı

Başsız, uygulama şeklinize bağlı olarak, teknik olmayan ekip üyelerinizin bağımsız olmasına ve parça parça site güncellemeleri yerine geliştirici kaynaklarının anlamlı, daha büyük projeler üzerinde çalışmasına yardımcı olmanın bir yolu olabilir.

Başsız kaldığınızda (özellikle hepsi bir arada ön uç platformuyla), teknik olmayan ekip üyelerinizin site çapında güncellemeler yapmasına olanak tanıyan ve geliştiricilere diğer yüksek etkili projeler üzerinde çalışmaları için zaman tanıyan görsel bir Deneyim Yöneticisine sahip olursunuz.

Shogun Frontend’in Deneyim Yöneticisinde tula.com’da düzenlemeler yapma

Az kodlu bir ortamda oluşturulan esnek bir ön uç uygulamak, alışveriş deneyimi üzerindeki kontrolü ekibinize geri vermek ve sizi rekabetçi tutmak anlamına gelir.

#cta-visual-fe#Başsız ticaret ile tam mağaza vitrini kontrolünün kilidini açınShogun Frontend’in markaların başsız olma şeklini nasıl kökten değiştirdiğini görün. Daha fazla bilgi edin

Markanız ne zaman başsız ticareti düşünmelidir?

Ölçekleme markanız bunu destekleyebiliyorsa, sitenizi başsız bırakmak, evrimin bir sonraki harika aşaması olabilir.

Başsızlığı çevreleyen efsanelerden biri de bunun son derece karmaşık olmasıdır. Ve açıkçası, işletmenizin dikkatli bir şekilde uygulayacağı özel iç kaynaklara sahip olmaması durumunda bu durum söz konusu olabilir.

Hizmet olarak ön uç yaklaşımıyla bile (toplam sahip olma maliyetini düşürür), bu yine de dikkatli bir şekilde planlamanız ve bunu başarmak için sağlam iş ortaklarıyla çalışmanız gereken bir girişimdir.

Vitrin stratejinizi/başsız kalmayı keşfederken dikkate almanız gereken sorular

Baş döndürücü avantajlar peşinde koşarak e-ticaret deneyiminizi genişletip genişletmeyeceğinizi değerlendirirken ekibinize sormanız gereken birkaç soru var:

  • Web deneyimimizi rakiplerimizden nasıl farklılaştırıyoruz? Markamızı ve sahip olduğumuz kanalı unutulmaz/etkileyici vb. kılmak için web kanalında baştan sona farklılaştırılmış alışverişi nasıl sağlıyoruz?
  • Görsel mağazacılık için e-ticaret platformumuzun kullanıma hazır özellikleriyle sınırlı mıyız? (içerik oluşturma) ve içerik yönetimi (meta alanlar)?
  • İlave birkaç saniyelik yükleme süresi bile bize önemli miktarda gelire mal oluyor mu?
  • Çevik miyiz? Vitrin optimizasyonu konusunda teknoloji yığınımızı geleceğe hazırlıyor muyuz?
  • (Teknik olmayan) ekip üyelerimiz sitemizde yineleme yapma konusunda kendilerini yetkili hissediyorlar mı? geliri hızlı bir şekilde etkilemek için?
  • Basit mağaza değişiklikleri/güncellemeleri için önemli miktarda geliştirici maliyeti biriktiriyor muyuz? Kısıtlamalar nedeniyle ürün lansmanları gecikiyor mu?

Başsız ticaret, hızla büyüyen markalara daha yüksek site hızı, ziyaretçi başına daha iyi gelir, daha iyi ekip iş akışları ve çok daha fazlasının ayarlanması için kapılar açar; sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için Shogun ekibiyle sohbet edin.

#cta-visual-fe#Markanızın başsızlığa hazır olup olmadığından emin değil misiniz?Testimizle bunu öğrenin. Testi başlat