BBB İşletme Profilinizi Nasıl Optimize Edersiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BBB İşletme Profilinizi Nasıl Optimize Edersiniz?

Google ve Yelp gibi popüler çevrimiçi inceleme platformları, tüketicilerin hayranlığının ve ilgisinin çoğunu alırken, halkın güveninin en eski göstergelerinden biri Better Business Bureau’dur. BBB, 100 yıldan fazla bir süredir şu veya bu şekilde faaliyet göstermektedir. Yaşına rağmen site, özellikle yaşlı müşteriler açısından hâlâ ağırlık taşıyor ve arama sonuçlarında, muhtemelen yıllarca süren güvenilirliğin bir sonucu olarak yapışkanlık eğilimi gösteriyor.

Google İncelemeleri gibi bir şey için basitliğin anahtar olduğu durumlarda, BBB’nin eski tarz tarzı onu anlamayı biraz zorlaştırabilir. İşte BBB’nin temellerini ve işletmenizin çevrimiçi itibar yönetimine fayda sağlamak için bundan nasıl yararlanabileceğini anlamak için hızlı ve kirli bir kılavuz.

Better Business Bureau (BBB) ​​Nedir?

Better Business Bureau (BBB), işletmelerin güvenilirliğini ve dürüstlüğünü ölçmeyi amaçlayan bağımsız bir derecelendirme ve inceleme sitesidir. Her biri o bölgede bulunan işletmeleri denetleyen birkaç bölgesel bölüme ayrılmıştır.

Her bir BBB işletme profili, iki temel metrik içerir: BBB tarafından verilen harf notu. genel güvenilirliğin değerlendirilmesive söz konusu BBB profilinde bırakılan tüm müşteri incelemelerinin yıldız derecelendirmesi ortalaması.

BBB ayrıca seçkin işletmeleri aşağıdakilerle ödüllendirir: BBB akreditasyonu, belirli kriterleri karşılamaları gerekir. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi var.

Better Business Bureau’nun otoriterliği, kapsamlı işletme listesi ve katı derecelendirme sistemi nedeniyle, işletmelerin düzgün bir şekilde yönetmesi için en önemli çevrimiçi inceleme platformlarından biridir.

Şikayetleri Çözme

BBB ile ilgili şikayetler (yani olumsuz yorumlar) işletmelere iki şekilde zarar vermektedir. Yalnızca işletmelerinizin ortalama yıldız puanını düşürmekle kalmayacak, aynı zamanda şikayetler arttıkça ve/veya uzun süre çözümsüz kaldıkça, BBB bir işletmenin harf notu puanını da düşürür.

Yeni bir müşteri şikayeti gönderildiğinde BBB, işletmeyi yanıt vermesi için yönlendirir. 14 gün. Yapabilirsin BBB’ye yanıt ver Çevrimiçi bir şikayet sistemi, posta, faks veya e-posta aracılığıyla bir şikayetle ilgili olarak.

Tavsiye Edilen:  SaaS İşiniz İçin PHP Kodlayıcıları Nasıl İşe Alabilirsiniz?

Bir şikayeti “kapatmak” için BBB ile birlikte çalışmak (şikayetin iş mektubu notu derecenize verdiği zararı azaltmak) aşağıdaki kapatma durumlarından biriyle sonuçlanabilir:

 1. Çözüldü: İncelemeyi yapan kişi, sorunun kendilerini tatmin edecek şekilde çözüldüğünü doğruladı.
 2. cevaplandı: İşletme, şikayet kapsamındaki sorunları ele aldı ancak tüketici ya a) yanıtı kabul etmedi ya da b) memnuniyetini BBB’ye bildirmedi.
 3. Çözülmemiş: İşletme, anlaşmazlığa yanıt verdi ancak sorunu çözmek için iyi niyetli bir teklifte bulunmadı.
 4. cevapsız: İşletme, anlaşmazlığa yanıt veremedi.
 5. takip edilemez: BBB işletmeyi bulamıyor.

söz konusu olduğunda çözme veya cevap verme BBB ile ilgili bir şikayet, Go Fish Digital birkaç en iyi uygulamayı önerir:

 • Mümkünse 48 saat içinde ve inceleme yayınlandıktan sonra en fazla 14 gün içinde zamanında yanıt verin.
 • İncelemeyi yapan kişiye kişisel olarak, mümkünse adıyla hitap edin.
 • Özel şikayetlerini kabul edin. Genel, kodlanmış bir yanıtla yanıt vermeyin.
 • Geri bildirimleri için onlara teşekkür edin ve olumsuz deneyim için özür dileriz.
 • Sorunun işletmenizin temel ilkeleriyle çeliştiğini yeniden belirtin.

Yerel BBB Bölümünüzü Kullanma

BBB’yi kullanmanın bir yararı, iş desteğidir. Bir incelemeyi kaldırma veya profilinizi güncelleme konusunda basit bir yanıt almanız için sizi çılgın bir kovalamaca gönderebilen Yelp ve Google’ın aksine, BBB’nin bölgesel kurulumu doğru kullanıldığında bir avantaj olabilir.

Müşterilerimizi yerel BBB temsilcileriyle buluşturmak, şikayetlerin çözülmesine, akreditasyonla ilgili soruların yanıtlanmasına ve işletme profili sayfalarının kaldırılmasına yardımcı oldu. Sistem mükemmel değil (yüzlerce işletmeye hizmet veren birkaç BBB bölge temsilcisi, iletişimde bazı uzun gecikmelere neden olabilir), ancak belirli bir bağlantıya sahip olmak, diğer platformlara kıyasla çok büyük bir gelişme.

Kullan BBB Dizini bölgeniz için uygun BBB kişisini belirlemek ve bilgilerinden yararlanmak için onlarla iletişime geçmek.

Tavsiye Edilen:  LinkedIn İşletme Sayfanızı Organik Olarak Büyütmek İçin En İyi 23 İpucu

BBB Derecelendirmeleri: Yıldız Derecelendirmeleri ve Harf Notları

BBB’de tüketicilerin kafasını karıştırabilecek bir şey, bir işletmenin yıldız derecelendirmesi ile harf notu derecelendirmesi arasındaki farktır. Bazen bir işletme, güçlü bir harf notu ve zayıf bir yıldız derecelendirmesiyle övünebilir veya tam tersi olabilir.

Unutmayın, BBB yıldız derecelendirmesi, söz konusu işletme profili sayfasında kalan tüm müşteri yorumlarının ortalama puanıdır. Harf notu, BBB tarafından şikayet geçmişi, işte geçirilen süre ve bilinen herhangi bir yasal sorun gibi faktörlere dayalı olarak atanan genel bir güven yargısıdır. Tam listeyi buradan inceleyebilirsiniz. BBB derecelendirme faktörleri.

BBB, 0 ile 100 arasında bir genel puan elde etmek için önem derecesine göre ağırlıklandırılmış 10’dan fazla derecelendirme faktörünün her birine sayısal bir değer atar. Bu ölçekte 94 ve üzerinde puan alan bir işletme, gıpta ile bakılan A ila A+ derecesini elde eder. 60 toplam puanın altında kalan işletmelere F notu verilir.

Profil sayfasında bir işletmenin harf notunun altında bağlantısı verilen “BBB Derecelendirmesinin Nedenleri”ne özellikle dikkat edin. Bu, derecelendirme cezaları hakkında hem işletme sahipleri hem de müşteriler için yararlı olabilecek özel bilgiler sağlar.

BBB Akreditasyonu

BBB ile ilgili akreditasyondan daha fazla soru soran bir konu yoktur. Akreditasyon, tüm BBB sorunlarını çözen sihirli bir hap mı? Abartılmış bir onur nişanı mı? BBB akreditasyonu pahalı mı? Bunların hepsi güzel sorular.

Her şeyden önce, BBB akreditasyonu işletmenize Better Business Bureau’dan A+ notu garanti etmez ve sizi olumsuz müşteri incelemelerinden korumaz.

Akreditasyona hak kazanabilmek için işletmelerin BBB’lerdeki kriterleri karşılaması gerekir. Akreditasyon Standartları. Bu işletmeler doğal olarak olumlu eleştiriler alma eğilimindedir ve BBB nezdinde iyi durumdadır. Ancak, akreditasyona uygun hale gelmek için yerel BBB bölümünüzle birlikte çalışmak, pozitif bir not ve akreditasyon için en iyi uygulamaların çoğu örtüştüğü için BBB harf notunuzu da yükseltecektir.

Tavsiye Edilen:  Czym jest edycja treści i dlaczego ma kluczowe znaczenie w marketingu treści?

Peki BBB akreditasyonunun maliyeti nedir? Fiyatlandırma bölgelere göre değiştiği için yerel BBB bölümünüz ile kontrol etmeniz gerekecektir, ancak fiyatlandırma çalışan sayısına bağlıdır ve genellikle en küçük şirketler için yaklaşık 500$/yıl ile birkaç yüz çalışanı olan şirketler için yılda 1.500$’a kadar değişir. . Daha büyük şirketler için yıllık akreditasyon üyelik ücretleri on binlerce olabilir.

Bu soruyu akla getiriyor, BBB akreditasyonu buna değer mi? Öncelik akreditasyonun faydaları katmak:

 • BBB’ye olan güveninizi onaylayan çevrimiçi ve basılı varlıklar
 • Kullanıcılar “yalnızca akredite edilmiş” işletmeleri aradığında BBB’nin çevrimiçi dizinine dahil olma
 • Özel iş destek hizmetlerine ve araçlarına erişim

Çözüm

Nihayetinde işletmeler, yıllık akreditasyonun maliyetini ekstra onayın sağladığı faydalarla tartmalıdır. Çoğu durumda, BBB’den bir “A” notu ve müşterilerin olumlu bir ortalama yıldız derecelendirmesi, tüketici güvenini kazanmak için yeterlidir.

Daha eski bir müşteri kitlesine sahip veya özellikle rekabetçi bir sektörde yer alan işletmeler için, akreditasyon yine de yıllık maliyete değebilir. İşletmenizle ilgili bekleyen şikayetleri çözmek veya kesin fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel BBB bölümünüzle konuşun.

Hizmetinizde olan bu ipuçlarıyla BBB, genellikle göz ardı edilen bir inceleme sitesinden yeni müşteriler çeken ve markanızın itibarını güçlendirmeye yardımcı olan bir siteye dönüşebilir.