Beni aramaya ekle – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Beni aramaya ekle – Showeblogin

Sanal kartvizitlerinizi Google Arama’da oluşturabilirsiniz. Aramaya beni ekle yazmanız veya adınızı aramanız ve başlamak için tıklamanız çok basit.

2023’te beni Aramaya ekle: Sanal Ziyaretçi Kartınızı oluşturdunuz mu? Google, kişi kartınızı Google Arama’da oluşturmanıza izin verir. Şu anda bu özellik Hindistan, Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’da kullanılabilmektedir.

Adınızı Google aramasına eklemek sonuç artık çok basit ve tamamen ücretsiz. Bir mobil cihaza ve Google hesabına ihtiyacınız var, o kadar. Çok basit, sadece “Beni Aramaya Ekle” yazın veya adınızı arayın ve başlayın’a tıklayın. Ayrıca sanal kartvizitinizi düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Google, sanal modda People Card’ı tanıttı. Kullanıcılar adınızı arar ve karşılarına sanal kartınız çıkar. SEO’ya (Arama Motoru Optimizasyonu) gerek yoktur. Ünlü olmasanız bile, varlığınız sizi gerçekten tanımak isteyenler için orada olacak.

Bu yeni Arama özelliği, dünyanın milyonlarca Serbest Meslek Sahibi, Blog Yazarı, YouTuber, Girişimci, potansiyel çalışan ve serbest çalışan vb. bulmasına yardımcı olacaktır.

“Hindistan’da cep telefonlarında arama yapan kişiler için, kişi kartları bugünden itibaren İngilizce olarak kullanıma sunuluyor.”

Lauren Clark, Ürün Müdürü, Google Arama tarihli 11 Ağustos 2020.

Sosyal medya profilleri dahil olmak üzere kendiniz ve işinizle ilgili temel bilgileri paylaşabilirsiniz. Google sanal ziyaret kartında (beni aramaya ekle), aşağıdaki 11 temel ayrıntıyı sağlayabileceksiniz:

 1. İsim
 2. Konum
 3. Hakkında
 4. Meslek
 5. İnternet sitesi
 6. Sosyal Profiller
 7. İş
 8. Eğitim
 9. Memleket
 10. E-posta
 11. Telefon numarası

Herkese açık profilinizi 2023’te Çevrimiçi olarak oluşturun: İnsanlar sizi Google’da aradığında, artık onlara profil fotoğrafınızla birlikte sanal kartvizitinizi gösterebilirsiniz.

Google Arama’nın hedefi, her zaman kullanıcıların yararlı ve Güvenilir bilgi. Bu nedenle Google, kişi kartlarındaki bilgilerin kalitesini korumak için çeşitli korumalara ve kontrollere sahiptir.

Tavsiye Edilen:  Arama Terimi Rapor Değişiklikleri: Kayıp Arama Terimi Verilerini Tamamlamanın 3 Yolu

Güvenlik nedeniyle, Google izin verir Google Hesabı başına yalnızca bir kişi kartı ve hesabın kimliğini doğrulamak için bir telefon numarası gereklidir. Ayrıca, artık kişi kartınızın Arama’da görünmesini istemiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: istediğin zaman sil.

Beni Aramaya Ekle – Sanal Kartvizit Nasıl Oluşturulur?

Google Arama’da sanal kartvizit oluşturmak çok basittir. Google’da People Card oluşturmak için şu çevrimiçi işlemleri uygulamanız yeterlidir:

Aşama 1: Web sitenizden www.google.com’u ziyaret edin. mobil cihaz ve Google Hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Kişisel adınızı veya “ terimini arayın.Aramaya beni ekle“.

Aşama 3: düğmesine tıklayın Başlamak.

Adım-4: Açılan pencerede açılır menüden ülkenizi seçin ve cep telefonu numaranızı girin ve Telefon numarasını doğrulamak için İleri’ye tıklayın.

Numaranızı doğrulamak için altı haneli bir kod alacaksınız. tıklayabilirsiniz yeniden gönderme kodu Google’dan doğrulama kodunuzu almazsanız.

Endişelenmeyin, bu numara herkese açık olarak gösterilmez. Sanal kartınızda bu numarayı veya başka bir numarayı görüntülemeyi seçebilirsiniz. Ancak, kendi telefon numaranızı oluşturmak için benzersiz telefon numaranızı doğrulamanız gerekir. sanal ziyaret kartı Google aramada.

Adım 5: Şimdi, Google aramada Sanal Ziyaretçi Kartı oluşturmak için bilgilerinizi sağlıyorsunuz. Avatarınızı (Profil Fotoğrafınızı) üzerinde gösterilecek şekilde değiştirebilirsiniz. insan kartı.

Sanal kartvizitinizde aşağıdaki bilgileri vurgulayabilirsiniz:

 1. İsim: Zorunlu gereklilik olan adınızı girin.
 2. Konum: Şehir ve Eyalet dahil olmak üzere mevcut konumunuzu girin. Konum zorunludur.
 3. Hakkında: 350 karakter ile sınırlı olmak üzere kendiniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Ayrıca zorunlu alandır.
 4. Meslek: Burada istihdam detayınızı belirtmeniz gerekmektedir. Buraya Sigorta Acentesi, Serbest Meslek Sahibi, girişimci ve serbest meslek sahibi vb. olarak size uygun yazabilirsiniz.
 5. İnternet sitesi: Kendi web siteniz veya blogunuz varsa, insanların sizi daha fazla tanımasına yardımcı olmak için buraya girebilirsiniz.
 6. İş: Burada çalışma ayrıntılarınız hakkında söylemek isteğe bağlıdır.
 7. Eğitim: Kalifikasyon detaylarınızı sağlayabilirsiniz.
 8. Memleket: İnsanlara memleketiniz hakkında bilgi vermek isteğe bağlıdır.
 9. Sosyal Profiller: Arama yapanlara Facebook, Linkedin, Twitter, YouTube, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya profilleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz.
 10. E-posta: İnsanların sizinle e-posta yoluyla iletişim kurmasını istiyorsanız, e-posta adresinizi herkese açık hale getirebilirsiniz. Ancak, e-posta kimliğinizi değiştiremezsiniz, aksi takdirde herkese açık olarak göstermek istediğiniz e-posta ile giriş yapmalısınız.
 11. Telefon numarası: İletişim numaranızı herkese açık olarak görüntülemeyi seçebilirsiniz. Genel kullanım için başka bir numara görüntüleme seçeneğine sahipsiniz.
Tavsiye Edilen:  Alan Adı Nedir ve 2023'te Neden Önemlidir – Showeblogin

Adım-6: Tıklamak Ön izleme Arama kartınızın nasıl görüneceğini görmek için ve son olarak üzerine tıklayın. kaydetmek Google aramada sanal kartvizitinizi canlı hale getirmek için düğme.

Genel olarak, insanlar Google’da ünlü kişiyi arar ve dünyadaki tanınmış kişilikler hakkında bilgi paneli bulur. Google, Wikipedia, web siteleri ve sosyal profiller gibi güvenilir kaynaklardan ünlü kişiler hakkında bilgi gösterir.

Ancak, ünlü olmayan kişileri ararsanız, aradığınız kişilerden başka, aynı adı taşıyan ünlü kişiler hakkında bilgi alırsınız. Aynı adı paylaşan birçok kişi hakkında ayrıntılar göreceksiniz. Bu, internette tam olarak aradığınız kişiyi bulmanın her zaman kolay olmadığı anlamına gelir.

Artık bir işletme uzmanı, öğretmen, sanatçı, müzisyen, komedyen vb. olarak kendi çevrimiçi varlığınızı oluşturabilirsiniz.

Beni Google Arama’ya ekle

Google, taciz edici veya spam içerikli içeriğe karşı koruma sağlamak için bir dizi mekanizma kullanır ve düşük kaliteli bilgilerle veya bir taklitçi tarafından oluşturulduğunu düşündüğünüz bir kişi kartıyla karşılaşırsanız, Google’a bildirmek için geri bildirim bağlantısına dokunabilirsiniz.

Arama’da birini bulmaya çalışıyorsanız, bu yeni kartlar doğru kişiyi bulmayı hızlı ve kolay hale getiriyor. Birinin adını aradığınızda ve uygun bir kart olduğunda, kartını görmek için dokunabileceğiniz, adı, mesleği ve konumu içeren bir modül görürsünüz.

Aynı adı paylaşan kişiler için birden fazla modül göreceksiniz ve bilgiler, aradığınız kişiyi bulmak için farklı bireyler arasında ayrım yapmanıza yardımcı olabilir.