Best Buy’da QR Kod Tespiti

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Best Buy’da QR Kod Tespiti

Popüler tekno oyuncak perakendecisi Best Buy, bu Eylül ayında perakende pazarlama stratejisinde QR kodlarını uygulamaya koydu. Her ne kadar Amerikalı tüketiciler QR kodlara henüz tam olarak uyum sağlayamasa da mevcut teknolojik ve tüketici trendleri göz önüne alındığında ilk adım atan olmak akıllıca bir seçim gibi görünüyor.

Insight Express (IE), Haziran ayında yapılan tüketici anketine dayanarak, ankete katılan 1.300 yetişkin cep telefonu kullanıcısının %82’sinin alışveriş sırasında cep telefonu kullandığını bildirdi. Çalışmalar ayrıca tüketicilerin çoğunluğunun mağazada alışveriş yapmadan önce çevrimiçi araştırma yaptığını ve mobil kullanımın çoğunun yakında bilgisayar yerine mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleşeceğini gösteriyor.

Artık Best Buy, akıllı telefon donanımlı müşterileri için ürün bilgi etiketlerini (ilgili ürünün altında bulunur) QR kodlarıyla geliştiriyor. QR kodu, müşterileri, değerlendirmeleri, benzer ürünlerle özellik karşılaştırmaları ve ürün ayrıntılarını bir arkadaşlarına e-postayla gönderme seçeneği gibi, düşündükleri ürünle ilgili ayrıntılı bilgilere yönlendirir. Best Buy, QR kodlarının uygulanmasıyla eksiksiz bir müşteri deneyimi yaratmayı amaçlıyor.

WIX da aynı fikirde. Mobil internet kullanımı sıklaşıyor ve katlanarak artıyor. Pazarlama stratejinizde QR kodlarını kullanmayı seçseniz de seçmeseniz de, web sitenizi mobil uyumlu bir web tasarımıyla donattığınızdan emin olun, böylece siz de müşterilerinize eksiksiz bir mobil kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Başlamak için WIX ile iletişime geçin.

Tavsiye Edilen:  Black Hat SEO: Nedir ve nasıl önlenir?