BigCommerce Açık Ödeme Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Açık Ödeme Nasıl Kullanılır?

Ödeme sayfası çok iyi, e-ticaret mağazanızın en önemli parçası olabilir.

İnsanların sitenizi ziyaret etmesini sağlamak çok fazla zaman ve para gerektirir.

Pek çok satıcının, mağazalarının ayakta kalabilmesi için gerekli trafik miktarını elde etmek için reklam ve arama motoru optimizasyonuna ayda binlerce dolar harcaması gerekiyor.

Belki de bir e-ticaret mağazası işletmenin en sinir bozucu yanı, tüm bu çabalardan sonra, bir sonraki adımı atıp sepetlerine ürün eklediklerinde bile çoğu ziyaretçinin hiçbir şey satın almadan sitenizden ayrılmasıdır. Aslında, Çevrimiçi alışveriş sepetlerinin %88,05’i satın alınmadan terk edilir.

Mağazanızdaki ödeme sayfasını bu kadar önemli kılan da budur.

Daha iyi bir tasarımla, normalde alışveriş sepetini terk edecek olan birçok insanı müşteriye dönüştürebilirsiniz. BigCommerce’in en yeni özelliklerinden biriyle artık ödeme sayfanızın tasarımı üzerinde çok daha fazla kontrole sahipsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

BigCommerce Açık Ödemeyle Tanışın

Kasım 2020’de BigCommerce piyasaya sürüldü Ödemeyi Aç. BigCommerce’in yerel ödeme özelliğinin bu açık kaynaklı uzantısı, satıcıların ödeme deneyimlerini tamamen özelleştirmesine olanak tanır.

BigCommerce’in yerel ödemesinin kaynak kodu aslında bir yazılım geliştirme kiti (SDK) olarak yayınlandı. 2018’de geri döndümancak geliştiriciler bu SDK’yı kullanmanın çok karmaşık olduğundan şikayet ettiler.

Açık Ödeme, geliştiricilerin çok daha kısa sürede değişiklik yapmasına olanak tanıyan, SDK’da yapılan bir iyileştirmedir.

BigCommerce’in yerel ödeme sayfasında kesinlikle yanlış bir şey olmadığını belirtmek gerekir.

Öncelikle, BigCommerce varsayılan olarak tek sayfalık bir ödeme sistemi sunar; ziyaretçileri nakliye bilgileri, fatura bilgileri ve sipariş onayı için farklı sayfalara atlamaya zorlamak kesinlikle bazı potansiyel satışları kaçırmanıza neden olacağından, bu gerçekten kazancınıza yardımcı olacaktır. .

Tavsiye Edilen:  Neden Her SEO Stratejisinin Kaliteli Bir Geri Bağlantı Denetleyicisine İhtiyacı Var?

Mağazanızda ödeme yapmak ne kadar kolay olursa, tamamlanmış siparişlere o kadar fazla alışveriş sepeti dönüştürebilirsiniz.

BigCommerce Açık Ödeme Özellikleri

BigCommerce Tek Sayfada Ödeme aynı zamanda misafir olarak ödeme yapma ve Google Haritalar adresini otomatik tamamlama gibi başka birçok yararlı özelliği de içerir.

Yine, ödeme sürecinizin mümkün olduğu kadar verimli olmasını isteyeceksiniz ve bu özellikler, müşterinin satın alma işlemini tamamlaması için gereken süreyi kısaltacaktır.

Belki de satış rakamlarınız için en iyi varsayılan BigCommerce ödeme özelliği kalıcı sepettir; bu, bir ziyaretçinin bir cihazda sepetine bir ürün eklediğinde bu değişikliğin diğer cihazlarına da yansımasını sağlar.

Bu şekilde, bir müşteri masaüstündeyken bir ürün satın almayı düşünürse, daha sonra mobil cihazındayken bunu unutmayacaktır.

Açık Ödeme ile özelleştirme

Standart BigCommerce arayüzünden ödeme sayfanızda yapabileceğiniz bazı temel kozmetik değişiklikler bile vardır.

Örneğin, arka plan rengini değiştirebilir, başlıklarınızda kullanılan yazı tipini değiştirebilir, logonuz ve başlığınız için görseller yükleyebilirsiniz vb.

Ancak Açık Ödeme ile bu özelleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve varsayılan ödemenin her bir pikselini düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır, örneğin:

  • Markalaşma: Özel CSS kurallarının ve JavaScript uygulamalarının kullanımıyla ödemeniz için benzersiz bir görünüm oluşturabilir ve rekabette öne çıkabilirsiniz.
  • Ek Ödeme Seçenekleri: Açık Ödeme, teslimat tarihlerini planlamak, ödemeyi göndermeden sipariş göndermek ve daha sonra mağazadaki dolaptan teslim alınacak bir ürünü çevrimiçi satın almak gibi durumlar için ödeme işleminizi uyarlamanıza olanak tanır.
  • Kişiselleştirilmiş Ödeme Deneyimi: Farklı müşteri türleri için farklı fiyatlandırma, ödeme ve gönderim seçeneklerinin görüntülenmesini isteyebilirsiniz. Bunu standart BigCommerce ödeme ayarlarıyla yapmanın bir yolu yoktur ancak Açık Ödeme ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

BigCommerce Açık Ödeme Nasıl Kullanılır?

Sitenizde değişiklik yapmak için BigCommerce Open Checkout’u kullanmaya başlamadan önce dikkate almanız gereken birkaç şey var.

Tavsiye Edilen:  Web Sitesi Tasarım Tutarlılığı: Tutarlı ve Profesyonel Bir Görünüm Nasıl Oluşturulur

BigCommerce’in yerel ödeme yönteminin bir diğer avantajı da varsayılan olarak PCI uyumlu olmasıdır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki federal yasalar PCI uyumluluğunu zorunlu kılmasa da bazı eyaletlerde bunu zorunlu kılmaktadır ve bu, veri ihlali durumunda sorumluluğunuzu azaltır.

Göre BigCommerce Kullanım Koşullarıödeme sayfanızın kodunu düzenlerseniz PCI uyumluluğunun sürdürülmesinden siz sorumlu olursunuz.

Ayrıca ödeme kodunuzu BigCommerce’in en son sürümleriyle güncel tutmaktan da sorumlu olacaksınız. Ancak bu o kadar da önemli değil çünkü yukarı akışınızı BigCommerce/Checkout.js’ye ayarlamak, güncellemeye hazır olduğunuzda en son sürümü almanızı sağlayacaktır.

Son olarak, yerel ödeme BigCommerce tarafından barındırılmaktadır. Kodunuzu BigCommerce Open Checkout ile düzenlerseniz ödeme sayfanızı kendiniz barındırmanız gerekir.

Başka bir deyişle BigCommerce Open Checkout, geçici olarak kullanmanız gereken bir şey değildir. Hiç şüphe yok ki, bu yüksek derecede kişiselleştirme mağazanıza fayda sağlayabilir, ancak bunun beraberinde masrafları da gelir ve hatta PCI uyumluluğu konusunda dikkatli olmazsanız sizi yasal para cezaları ve yasal ücretlerle karşı karşıya bırakabilir.

Hala BigCommerce Open Checkout’u kullanmak istiyorsanız öncelikle şu adreste bulunan kaynak kodu deposunu çatallamanız gerekir: GitHub. Kurulum süreci hakkında ek bilgi için depodaki README dosyasına göz atmayı unutmayın.

Ayrıca Node’unuzun sürüm 10’dan büyük olduğunu ve npm’nin sürüm 3’ten büyük olduğunu da doğrulamanız gerekir. Henüz yapmadıysanız, bir Düğüm Sürüm YöneticisiBu, hangi sürümleri kullandığınızı takip etmenize ve gerektiğinde güncellemeleri yüklemenize yardımcı olacaktır.

Daha sonra çatalınızı yerel olarak klonlayın, düzenleyicinizde açın ve şu adımları izleyin:

1. Bir terminali açın.

2. Komutu girin “npm kurulumu && npm ci” gerekli tüm paketleri yüklemek için.

3. Terminali bölün. Bir tarafta komutu girin “npm çalıştırma geliştiricisi”. Diğer tarafta komutu girin “npm çalıştırma geliştirme:sunucu”. Bu, uygulamayı yerel olarak başlatacaktır.

Tavsiye Edilen:  2023'te Satış Ortağı Bağlantıları Nasıl Teşvik Edilir?

4. tarafından sağlanan yerel sunucu adresini kullanın. npm geliştiriciyi çalıştır:sunucu BigCommerce test mağazanıza gitmek için. Ardından BigCommerce kontrol panelinden “Gelişmiş Ayarlar” > “Ödeme” seçeneğine gidin ve “Özel Ödeme” seçeneğini seçin.

Resim kaynağı: Orta

5. /build/ dizininden yerel olarak barındırılan auto-loader-dev.js dosyanızın URL’sini girdikten sonra, yerel geliştirmeyi başlatmaya hazır olacaksınız.

Resim kaynağı: Orta

Shogun Sayfa Oluşturucu ile Mağazanızı Daha da Özelleştirin

Elbette, sitenizde bazı ekstra özelleştirmelerle geliştirmeyi düşünmeniz gereken tek kısım ödeme sayfanız değildir.

Açılış sayfalarınız ve ürün sayfalarınız özellikle iyi tasarlanmadıkça, ziyaretçilerin ilk etapta ödeme sayfanıza bile gelmeme ihtimali yüksektir.

Shogun Sayfa Oluşturucunun devreye girdiği yer burasıdır; bu uygulama size BigCommerce sitenizin görünümü üzerinde tam kontrol sağlar. Ve bu aracı kullanmak için kesinlikle bir geliştirici olmanıza gerek yok, çünkü Shogun’un sezgisel sürükle ve bırak arayüzü, tek bir kod satırı yazmanıza gerek kalmadan istediğiniz değişikliği yapmanıza olanak tanıyor.

BigCommerce Open Checkout ve Shogun Sayfa Oluşturucusu hizmetinizdeyken, müşterileriniz için en iyi kullanıcı deneyimini yaratmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin