BigCommerce Gönderi Uygulamaları ve Sigorta Hakkında Bilgiyi Buradan Edinin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Gönderi Uygulamaları ve Sigorta Hakkında Bilgiyi Buradan Edinin

Tekerlek. Matbaa. Buhar motoru.

Arada sırada tarihin istikrarlı akışını kesintiye uğratan ve toplulukları hızlı ve dramatik bir şekilde değiştiren bir teknoloji geliştiriliyor.

İnternet kesinlikle bu türden oyunun kurallarını değiştiren bir icattı. Eğitimi, eğlenceyi ve özellikle ticareti tamamen dönüştürdü. Amerika Birleşik Devletleri’nde artık çevrimiçi alışverişten, büyük mağazalardan veya büyük mağazalardan daha fazla satış sağlanıyor.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Elbette verimli nakliye olmadan bu mümkün olmazdı. Nakliye genellikle pahalı olsaydı veya günler yerine haftalar sürseydi, çevrimiçi alışverişin bugün olduğu kadar popüler olması pek olası değildi.

E-ticaret sektöründe nakliye maliyeti, müşteri memnuniyeti ve sadakati için en önemli faktörlerden biridir. Rakiplerinize göre düşük maliyetli ve hızlı gönderim sunabiliyorsanız, diğer çevrimiçi mağazalardan müşterilerinizi uzaklaştırabilirsiniz. Tersine, eğer diğer mağazalar sizden daha cazip gönderim seçenekleri sunuyorsa trafiğinizin ve gelirinizin düşmesini bekleyebilirsiniz.

Gerçekten de, gönderim sürecinizin kalitesi çevrimiçi mağazanızı başarılı da olabilir, başarısız da edebilir. Bu kılavuzda size BigCommerce’te gönderim hakkında bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz.

BigCommerce Shipping Nasıl Kurulur

1. “Mağaza Kurulumu” > “Gönderim”e gidin.

2. “Gönderimi ayarla”yı seçin.

3. “Gönderim Menşeini Belirle” sayfasında aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekecektir (bu, gönderim fiyatlarını hesaplamak ve hangi taşıyıcıların size uygun olduğunu belirlemek için kullanılacaktır):

 • Ülke
 • Firma Adı
 • Açık adres
 • Şehir
 • Posta Kodu
 • Durum
 • Telefon numarası

İşiniz bittiğinde “İleri”yi seçin. Kargo Menşei adresi vitrininizde otomatik olarak görünmez ancak kargo etiketlerinde görünür.

4. BigCommerce daha sonra şunu kullanmanızı önerecektir: BigCommerce Gönderi uygulaması Etiket hizmetiniz olarak. Bu seçenek ücretsizdir ve birçok kullanışlı özellik içerir, ancak alışveriş yapmak istiyorsanız BigCommerce uygulama pazarında başka seçenekler de mevcuttur (aşağıya bakın).

Bu örnekte BigCommerce Shipping uygulamasını kullanacağız.

5. “Yükle”yi seçin.

6. PCI-DSS uyumluluğundan sorumlu olduğunuzu kabul eden kutuyu işaretleyin ve “Onayla”yı seçin.

7. BigCommerce hesap bilgilerinizi girin, şartlar ve koşulları kabul edin ve “Hesapları bağla”yı seçin.

BigCommerce Shipping uygulaması, mağazanızdaki tüm ürün ve sipariş bilgilerini içe aktaracak ve sürekli olarak senkronize edecektir. “Gönderilmeyi Bekliyor”, “Almayı Bekliyor” ve “Göndermeyi Bekliyor” durumuna sahip mevcut siparişler, BigCommerce Shipping’deki benzer durumlarla eşlenecektir. Her sipariş tamamlandığında ve BigCommerce Shipping’de durum “Gönderildi” olarak göründüğünde, bu değişiklik BigCommerce mağazanıza yansıtılacaktır.

BigCommerce Gönderi Kontrol Paneli

İçe aktarma tamamlandıktan sonra BigCommerce Shipping kontrol panelini kullanabileceksiniz.

 1. Emirler: Siparişlerinizi görüntüleyin, gönderiler oluşturun ve etiketler oluşturun.
 1. Gönderiler: Gönderilerinizi görüntüleyin, takip durumunu izleyin ve iade etiketleri oluşturun.
 1. Raporlar: Durum ve tarih aralığına göre özel gönderi raporları oluşturun.
 2. Uyarılar: Durum güncellemeleri için size otomatik olarak bildirimler gönderilecektir ve BigCommerce Shipping ayrıca verimliliği artırmak için siparişe dayalı önerilerde bulunacaktır (örneğin, aynı hedefe giden ayrı gönderileri birleştirmek).
 1. Ayarlar: Gönderim ücretlerinizi, taşıyıcılarınızı, kurallarınızı vb. yapılandırın.
 1. Rehber: BigCommerce Shipping uygulamasının resmi kullanım kılavuzuna gidin.
 1. Kullanıcılar: Fatura bilgilerinizi girin ve gönderim ve iade etiketleri için para ekleyin.
 1. Aralık Seçin: BigCommerce Shipping kontrol panelinde görüntülenen istatistikler için zaman dilimini seçin.
 1. Toplam Siparişler: Seçilen aralıktaki siparişlerin sayısı ve dolar tutarı.
 1. Toplam Gönderiler: Seçilen aralıktaki gönderi sayısı ve gönderilerin birleşik maliyeti.
 1. Nakliye Maliyeti/Sipariş: Gönderim maliyeti, toplam sipariş maliyetinin yüzdesi olarak gösterilir. Dolar cinsinden ortalama nakliye maliyeti de buraya dahildir.
 1. Teslimat Sözü: Seçilen aralıkta zamanında ulaşan gönderilerin yüzdesi.
 1. Gönderiler ve Siparişler: Seçilen aralıktaki gönderilerin ve siparişlerin sıklığını gösteren bir grafik.
 1. Görev: Seçilen aralıkta meydana gelen gönderim olaylarının dökümü.

Nakliye Bölgeleri ve Yöntemleri Nasıl Eklenir?

Ödeme sayfalarınızda görüntülenen gönderim seçenekleri ve fiyatlar, oluşturduğunuz gönderim bölgelerine ve gönderim yöntemlerine göre belirlenecektir.

Kargo bölgelerinizi ve kargo yöntemlerinizi ayarlamak için Kargo Yöneticisine erişmek üzere “Mağaza Kurulumu” > “Gönderim” seçeneğine gidin.

Sayfanın üst kısmında Gönderi Menşeinizin listelendiğini göreceksiniz. Bu bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için bir dakikanızı ayırın; çünkü bu bilgiler, size sunulan taşıyıcıları, dinamik gönderilerin ücretlerini vb. belirlemek için kullanılacaktır.

Gönderim bölgesi, müşterilerinizin ürünlerinizi göndermesine izin verdiğiniz coğrafi alandır. Bir müşteri, siparişi için kargo bölgelerinizden birinde yer almayan bir teslimat adresi girerse bir hata mesajı alır ve siparişini tamamlaması engellenir. Bir müşteriye birden fazla kargo bölgesi uygulandığında en yerelleştirilmiş bölge öncelikli olacaktır.

Kargo bölgesi eklemek için “Ödeme Gönderim Seçenekleri” bölümüne ilerleyin ve “Kargo bölgesi ekle” açılır menüsünü açın. Bölgeniz için üç seçenek şunlardır: “Ülke bölgesi ekle”, “Özel bölge ekle” (ülke içindeki belirli bir bölge) veya “Dünyanın geri kalanını ekle”.

Aşağıdaki örnekte, “Özel Bölge Ekle”yi seçeceğiz ve Amerika Birleşik Devletleri’nde belirli bir posta kodu için bir kargo bölgesi oluşturacağız (bir kargo bölgesini posta koduna kadar daraltmak, mağazadan teslim almayı posta kodu olarak eklemek istediğinizde kullanışlıdır). seçenek).

Öncelikle bölgeniz için bir ad ekleyin. Ardından “Tür” açılır menüsünü açın ve “Gelişmiş seçim”i seçin. “Birden çok posta kodu” seçeneğine tıklayın, “Ülke”yi “Amerika Birleşik Devletleri” olarak ayarlayın ve “Birden çok posta kodu” alanına posta kodunu girin. İsterseniz bölgeye yalnızca bir posta kodu yerine birden fazla posta kodu ekleyebilirsiniz (aynı durum eyaletler ve ülkeler için de geçerlidir).

İşiniz bittiğinde “Gönder”i seçin.

Kargo yöntemleri, müşterilerinizin bulundukları kargo bölgesine bağlı olarak ödeme sırasında görecekleri farklı kargo seçenekleri ve fiyatlardır.

Bir gönderim bölgesine gönderim yöntemi eklemek için bölgenin yanındaki “Yapılandır” düğmesine tıklayın.

Statik kargo teklifi seçenekleri şunları içerir:

 • Ücretsiz kargo: Ücretsiz kargo sunmak, müşterilerinizi mağazanızdan daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmenin mükemmel bir yoludur. Bu seçeneği, ücretsiz gönderimin yalnızca belirli bir tutarın üzerindeki siparişler için geçerli olacağı şekilde düzenleyebilirsiniz.
 • Sabit fiyat: Bu bölgeye gönderilen tüm ürünler için sabit bir ücret belirleyin.
 • Gönderen: Gönderim ücretlerini, müşterinin siparişinin toplam ağırlığına veya değerine göre ayarlanacak şekilde ayarlayın (boyutlar şu anda mevcut bir seçenek değildir). Örneğin, kargo ücreti 0 ila 8 ons arasındaki siparişler için 5 ABD Doları ve 8 ons’un üzerindeki siparişler için 10 ABD Doları olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Aralıkları ayarlarken, düşük değer kapsayıcıdır, yüksek değer ise hariçtir; bu, düşük değerin aralığın başlangıcı olduğu ve yukarı çıktığı ancak daha yüksek değeri kapsamadığı anlamına gelir.
 • Mağaza Pick up: Müşterinin BigCommerce mağazanızdan sipariş vermesine ve ardından siparişi fiziksel mağazanızdan teslim almasına izin verin.

Ayrıca, oranları ağırlığa, boyutlara, menşe, varış noktasına vb. göre ayarlamak için büyük kargo sağlayıcılarıyla yerleşik entegrasyonları kullanan gerçek zamanlı kargo teklifleri de vardır. Bu bölümde listelenen kargo şirketleri, belirlediğiniz adrese bağlı olacaktır. Gönderim Menşeiniz (örneğin, “Kanada Postası” yalnızca Gönderim Menşeinizin Kanada’da olması durumunda kullanılabilir).

BigCommerce Shipping uygulamasını yüklediyseniz, burada “BigCommerce Shipping”in de listelendiğini göreceksiniz. Bu seçenek, USPS ve DHL Express için düşük maliyetli, önceden anlaşılan fiyatlara erişmenizi sağlayacaktır.

Gerçek zamanlı gönderim fiyat tekliflerini kullanırken tüm fiziksel ürünlerinize ağırlık ve boyut eklediğinizden emin olun. Bu, BigCommerce arayüzündeki her ürün sayfasını düzenleyerek yapılabilir. Düzenlemeniz gereken çok sayıda ürününüz varsa ürünlerinizi CSV olarak dışa aktararak, e-tabloda düzenlemeler yaparak ve ardından değişiklikleri BigCommerce mağazanıza eklemek için düzenlenen CSV’yi içe aktararak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca, tek bir ürüne uygulanan ücretsiz gönderim veya sabit gönderim fiyatınız varsa, bunun, ürüne ilişkin tüm gönderim bölgesi kurallarını geçersiz kılacağını unutmayın.

Varsayılan olarak BigCommerce Shipping uygulaması, her gönderi rezervasyonu yapıldığında etiket yazdıracak şekilde ayarlanmıştır. Bu özellik için PrintNode ile bir entegrasyon kullanır; bu nedenle şunları yapmanız gerekir: PrintNode’u indir ve bir hesap oluşturun (veya başka bir etiket yazdırma uygulaması kullanın).

BigCommerce Shipping ayrıca gelişmiş sipariş karşılama özelliklerini de içerir. Gönderileri bölmek, birden fazla depodan gönderim yapmak, tarama doğrulamak ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

BigCommerce Shipping için Üçüncü Taraf Uygulamalar

Yukarıda belirtildiği gibi BigCommerce Shipping, gönderim ihtiyaçlarınız için mevcut olan tek uygulama değildir. Aslında BigCommerce Shipping uygulaması şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Shipping Origin’e sahip mağazalarda kullanılabilir, dolayısıyla başka bir seçenek bulmaktan başka seçeneğiniz olmayabilir. BigCommerce Shipping’e dahil olmayan gönderim özellikleri de ilginizi çekebilir.

İşte BigCommerce Shipping’in en iyi alternatiflerinden dördü:

1. Kolay Gemi

BigCommerce Shipping gibi, Kolay Gemi hem sepette gönderim ücretleri hem de etiket baskısı sunar. Ayrıca ücretsizdir.

BigCommerce Shipping’in aksine EasyShip, Amazon, eBay ve Etsy’yi destekler (BigCommerce Shipping, Amazon ve eBay’i destekler, ancak Etsy’yi desteklemez). Diğer bir fark ise EasyShip’in kasada markalı takip sayfası ve görev hesaplama özelliği sunmasıdır. EasyShip, Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Hong Kong ve Singapur’daki BigCommerce kullanıcıları için de mevcuttur.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

2. Göndericinin Merkezi

NakliyeciHQ sepette nakliye ücretleri sunar, ancak etiket yazdırmayı sunmaz. Gönderim uygulamalarınız üzerinde size yüksek düzeyde kontrol sağlar. Siparişlerde kutu boyutlarını belirleyebilir, aynı kutuya birden fazla ürün atayabilir, birlikte paketlenebilecek ürün kombinasyonları tanımlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu uygulama, abonelik planınıza bağlı olarak ayda 50 ila 300 ABD Doları arasında bir maliyete sahip olacak ve dünya çapında kullanılabilir.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

3. Gemi İstasyonu

Gemi İstasyonu etiket yazdırma ve sipariş yönetimi sunar, ancak sepette gönderim ücretleri sunmaz. ShipStation’ın en ayırt edici özelliklerinden biri markalama işlevselliğidir: Logonuzu etiketlerinize eklemek için kullanabilirsiniz ve aynı zamanda size markalı bir iade portalı da sağlar.

60 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra ShipStation’ın aylık maliyeti 9 ABD dolarıdır. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık ve Avustralya’da mevcuttur. ShipStation ayrıca Amazon, eBay, Etsy, Walmart ve Jet.com dahil 20’den fazla pazar yerini desteklemektedir.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

4. Gemi Tasarrufu

Gemi Tasarrufu Paketlerinize toplu etiket basımı yapmanıza olanak sağlar ancak en cazip özelliği paketlerinizi toplu olarak da sigortalamanıza olanak sağlamasıdır. Talepler genellikle yaklaşık bir hafta sürer ve parayı doğrudan PayPal hesabınıza yatırabilirler. Hepsinden iyisi, bu BigCommerce nakliye sigortası uygulamasının kullanımı tamamen ücretsizdir.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

Kendi Çözümünüzü Entegre Edin

Üçüncü taraf bir uygulama kullanmak yerine BigCommerce ile entegre etmek istediğiniz şirket içi bir gönderim çözümünüz olabilir.

Bu durumda, buraya tıklayın BigCommerce Shipping API belgelerini incelemek için. Geliştiricilerinizin kargo bölgelerini, kargo yöntemlerini ve kargo şirketi bağlantılarını yönetmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi bulacaksınız.

Tavsiye Edilen:  Walmart Plus Abonelikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey