BigCommerce Mağazalarında İlgili Ürünlerle Satışları Teşvik Edin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Mağazalarında İlgili Ürünlerle Satışları Teşvik Edin

Amazon’da her ürün sayfasında yer alan “Sıklıkla birlikte satın alınanlar” bölümüne muhtemelen aşinasınızdır.

Bu bölümün satışları nasıl artırabileceğini görmek kolaydır. Birisi bir ürünle internette arayacak kadar ilgileniyorsa, o ürünle ilgili öğelerle de ilgilenmesi gerekir. Bir mağaza sahibi olarak, ilgili ürünler bölümü size ürünleri, onları satın alma olasılığı en yüksek olan kişiye tam olarak gösterme şansı verir.

A son anket Çevrimiçi alışveriş yapanların %90’ından fazlasının ve Amerikalıların neredeyse üçte ikisinin Amazon’dan en az bir kez sipariş verdiğini buldu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler çevrimiçi pazar yeridir. Başarısı göz önüne alındığında, eğer Amazon bir şey yapıyorsa, siz de aynısını BigCommerce mağazanızda yapmak akıllıca olacaktır.

Amazon’un örneği sizin için yeterince ikna edici değilse verilerin bu tekniği de desteklediğini unutmayın. Bir göre 100’den fazla çevrimiçi işletmeyi kapsayan MyBuys araştırmasıİlgili ürünler bölümüne bir öğe eklemek, dönüşüm oranını %900’ün üzerinde artıracaktır.

İlgili ürünler bölümünün etkinliği göz ardı edilemez. Bu tek özellik, BigCommerce mağazanız için büyük miktarda satış yaratma potansiyeline sahiptir.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

BigCommerce’de İlgili Ürünleri Kurma

BigCommerce, platformlarında varsayılan ayar haline getirdiği için yukarıda açıklanan ilgili ürünler bölümlerinin avantajlarını açıkça kabul etmektedir.

Ürün sayfalarınız, sizin herhangi bir çaba göstermenize gerek kalmadan, sayfanın alt kısmına yakın bir yerde benzer adlara ve açıklamalara sahip beş öğeyi otomatik olarak görüntüleyecektir.

İlgili ürünlerinizi manuel olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu, benzer ürünler yerine tamamlayıcı ürünleri görüntülemek istediğinizde kullanışlıdır (örneğin, kalemleri daha fazla not defteri yerine bir dizüstü bilgisayar ürün sayfasında ilgili ürünler olarak görüntülemek).

Tavsiye Edilen:  2023'de TikTok Reklam Yöneticisini Kullanmaya İlişkin İpuçları

1. BigCommerce kontrol panelinden “Ürünler”e gidin ve ilgili ürünleri manuel olarak eklemek istediğiniz ürün sayfasına tıklayın.

2. “İlgili Ürünler” bölümüne gidin ve “İlgili ürünleri vitrinimde otomatik olarak göster” seçeneğinin işaretini kaldırın.

3. “Kategori Seçin” ve “Ürün Ekle” pencerelerinde mağazanızda listelenen tüm ürünlere göz atabilir ve ilgili ürünler bölümünde hangilerinin öne çıkacağını seçebilirsiniz.

4. İşiniz bittiğinde “Kaydet”i seçin.

İlgili ürünler kısmına dilediğiniz kadar ürünü manuel olarak ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, bu manuel ayarları birden fazla üründe kopyalamanın bir yolu yoktur; farklı ürünler için aynı ilgili öğeleri ayarlamak istiyorsanız bu değişiklikleri her ürün sayfasında manuel olarak yapmanız gerekir.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

İlgili Ürünler için 4 BigCommerce Uygulaması

BigCommerce’in ilgili ürünler özelliğindeki sorun, hangi ürünlerin öne çıkarıldığını belirleme şeklidir: Bu sadece isme ve açıklamaya dayalıdır veya ürünleri kendiniz seçersiniz.

Amazon’un “Sıklıkla birlikte satın alınanlar” bölümü, hangi ürünlerin öne çıktığını belirlemek için daha ayrıntılı bir süreç kullanır. Onun öğeden öğeye işbirlikçi filtreleme algoritması Ürünlerin birbirine ne kadar benzer olduğunu değil, aynı zamanda müşterinin geçmiş davranışlarını ve pazardaki tüm müşterilerin genel eğilimlerini de hesaba katar. Bu, son derece kişiselleştirilmiş (ve dolayısıyla oldukça etkili) öneriler üretir.

Mağazanıza daha fazla kişiselleştirilmiş öneriler eklemek için üçüncü taraf BigCommerce uygulamasını kullanmanız gerekir. İşte bazı seçenekler.

1. Beeketing ile Kişiselleştirilmiş Öneriler

Beeketing’in Kişiselleştirilmiş Önerileri alışveriş davranışını analiz etmek ve her müşterinin satın alma olasılığı en yüksek olanı temel alarak önerilerde bulunmak için gelişmiş algoritmaları ve makine öğrenimini kullanır.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazar Olarak Niş Pazarlara Girmek

Bu uygulamayla ilgili ürünler bölümünüz için beş seçenek vardır:

 • Sizin tarafınızdan özenle seçilmiş ürünler: Bu seçenekle bireysel müşteriler için ürün önerilerini manuel olarak seçebilirsiniz.
 • Bunu da aldım şunu da aldım: Müşterinin görüntülediği ürünle birlikte sıklıkla satın alınan ürünleri önerin.
 • Mağazanın en çok satanları: Müşterinin dikkatini BigCommerce’teki en popüler ürünlerinize çekin.
 • Son görüntülenen ve Öne çıkan öneriler: Müşterilere yakın zamanda görüntüledikleri öğeleri hatırlatın ve onlara göz atma ve satın alma geçmişlerine göre BigCommerce’te öne çıkan ürünleri gösterin.
 • Sepet önerileri: Müşterilere sepetlerindeki ürünlere göre ürün önerin. Bu tavsiyeler özellikle ikna edicidir çünkü bunlar, müşterinin zaten satın almaya karar verdiği bir noktada sunulur.

Beeketing’in Kişiselleştirilmiş Önerileri aynı zamanda uygulamanın tasarımını yerleşik renk düzeninize uyacak şekilde özelleştirmenize de olanak tanır.

Yedi günlük ücretsiz denemenin ardından Beeketing’in Kişiselleştirilmiş Önerileri size ayda 30 ABD dolarına mal olacak. Tüm dilleri ve para birimlerini destekler ve duyarlıdır. Bu, görüntülendiği ekranın boyutuna otomatik olarak uyum sağlayacağı anlamına gelir; dolayısıyla mobil kullanıcılar için hâlâ etkilidir (duyarlı tasarım son birkaç yılda özellikle önem kazandı; ziyaretçiler artık büyük olasılıkla sitenizi masaüstü veya dizüstü bilgisayar yerine mobil cihazdan ziyaret etmek).

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

2. RecCommerce

Beeketing’in Kişiselleştirilmiş Önerileri gibi, RecCommerce Müşteri davranışını işlemek ve önerileri kişiselleştirmek için yapay zeka odaklı bir öneri motoru kullanır ve size ilgili ürünler bölümünüz için de beş seçenek sunar:

 • Ürün Tavsiyesi: İlgili ürünleri satın alma geçmişine veya yakın zamanda görüntülenen ürünlere göre görüntüleyin.
 • Popüler Öğeler: Mağaza çapında en popüler ürünleri veya benzer özelliklere sahip popüler ürünleri gösterin.
 • Çapraz satış: Sıklıkla birlikte satın alınan ürünleri gösterin.
 • Son Adım Yükseltme: İlgili ürünleri, ödeme yapmak üzereyken müşteriye önerin.
 • Akıllı Otomatik Öneri: Benzer alışveriş davranışına sahip diğer müşterilerin satın aldıkları ürünleri temel alarak ürünler önerin.

RecCommcerce’in bir avantajı biraz daha uygun fiyatlı olmasıdır: 15 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra size ayda 25 ABD dolarına mal olacaktır.

Diğer bir fark ise RecCommerce’in, müşterilerin mağazanızla nasıl etkileşimde bulunduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanabileceğiniz bir analiz özelliğine sahip olmasıdır.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

3. Unbxd Önerileri

Unbxd Önerileri sayfanın türüne bağlı olarak ilgili ürünler için size farklı seçenekler sunar:

 • Ana sayfa: “Sizin İçin Önerilenler” ve “Son Görüntülenenler”, geri dönen müşterilerinizden daha fazla satış elde etmenize yardımcı olur ve “En Çok Satanlar” herkes için işe yarar.
 • Ürün Sayfaları: “Bunlara Benzerler” müşterinin görüntülediği ürüne göre önerilerde bulunurken, “Görüntülenenler de Görüntülendi” ve “Aldılar Ayrıca Alındı” ise ürünü görüntüleyen diğer müşterilerin davranışlarına göre önerilerde bulunacak.
 • Kategori/Marka Sayfaları: “Kategoride En Çok Satanlar” ve “Markada En Çok Satanlar”, belirli alt gruplarda popüler olduğu kanıtlanmış ürünleri öne çıkarmanıza olanak tanır. “Konum Bazlı Öneriler” ile belirli ürünleri müşterinin coğrafi konumuna göre görüntüleyebilirsiniz.
 • Sepet Sayfası: Müşterileri ödeme yapmadan önce sepetlerine daha fazla ürün eklemeye teşvik etmek için “Sepet Önerileri”ni kullanın.

Tıpkı Beeketing’in Kişiselleştirilmiş Önerileri gibi, bu uygulamanın görünümünü de BigCommerce mağazanızın mevcut tasarımına uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. RecCommerce’e benzer şekilde Unbxd Recommendations da size ayrıntılı raporlar sunar (davranışlar kategoriye, markaya, konuma ve ziyaretçi türüne göre bölünmüştür).

Unbxd Recommendations’ın özel bir fiyatlandırma yapısı vardır. Kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler Unbxd’ye ulaşın ve fiyat teklifi isteyin.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

4. Hedef Körfezi

İle Hedefbay“Beğenebilirsiniz”, “Sıklıkla Birlikte Alınanlar”, “En Çok Satanlar” ve diğer ilgili ürünler bölümlerini sayfalarınıza ekleyebilirsiniz.

İlgili ürünlere ek olarak Targetbay aşağıdaki üç özelliği sunmaktadır:

 • İncelemeler ve Forumlar: Bu özellik, siparişler teslim edildikten sonra otomatik olarak gönderilen bir e-postayla müşterilerinize ürünlerinizi incelemelerini hatırlatmanıza olanak tanır. Ayrıca mağazanıza bir forum eklemenize de olanak tanır; bu, müşterilerinize bir topluluk duygusu aşılamanıza ve marka sadakatini artırmanıza yardımcı olur.
 • E-posta Kişiselleştirme: Hızlı bir şekilde yüksek kaliteli e-posta tasarımları oluşturmak için sürükle ve bırak e-posta oluşturucuyu kullanabilir ve terk edilen sepetler, stokta bulunan ürünler ve diğer etkinlikler için otomatik olarak gönderilecek e-postaları ayarlayabilirsiniz.
 • Davranışsal Açılır Pencere: Müşteri işlemleriyle tetiklenen pop-up’lar sayesinde geri dönme ve sepeti terk etme gibi olumsuz olayları azaltabilirsiniz.

Tabii ki, ek özelliklerle birlikte ek maliyetler de geliyor; özellikle Targetbay size ayda 199 $ ödeyecek. Ancak esasen dört uygulamayı bir arada aldığınızı düşündüğünüzde, bu hiç de kötü bir anlaşma değil.

Görüntü Kaynağı: Büyük Ticaret

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin