BigCommerce Mağazanızı Amazon’a Nasıl Entegre Edebilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Mağazanızı Amazon’a Nasıl Entegre Edebilirsiniz?

Amerika Birleşik Devletleri’nde e-ticarette Amazon’dan daha büyük bir isim yok.

Amazon artık tam bir kontrole sahip ABD e-ticaret pazarının %50’si. Ayrıca ABD’li tüketiciler her yıl Amazon’da 20 milyar dakikadan fazla zaman harcıyor. Bu, Amazon’un en büyük dokuz rakibinin toplamından daha fazla zaman anlamına geliyor.

Görüntü Kaynağı: Statista

Bu istatistikler, Amazon’da satış yapmıyorsanız birçok potansiyel geliri kaçırdığınızı gösteriyor. BigCommerce mağazanızı Amazon ile entegre etmek fazla zaman almaz ve işletmenizi çok daha başarılı kılma potansiyeline sahiptir. Bu hiç akıllıca değil.

Bu kılavuzda size Amazon’u BigCommerce mağazanıza bir satış kanalı olarak nasıl ekleyeceğinizi, Amazon’dan ürünleri BigCommerce kataloğunuza nasıl aktaracağınızı ve BigCommerce ürünlerini Amazon’da nasıl listeleyeceğinizi göstereceğiz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

BigCommerce’i Amazon’a entegre etmek için gerekenler

BigCommerce’i Amazon ile entegre edebilmeniz için aşağıdaki ayarların yapılandırılmış olması gerekir:

1. Amazon Satıcı Merkezi

Sahip olmalısın Amazon satış hesabı ABD merkezlidir ve Profesyonel Satış Planını temel alır. Amazon Prime siparişleri de dahil olmak üzere tüm FBA (Amazon Lojistik) siparişlerinin bu BigCommerce entegrasyonu tarafından desteklenmediğini unutmayın.

Ayrıca geçerli bir banka hesabınızın olması gerekir; çünkü bu, Amazon’dan elde edilen geliri almak ve aylık Amazon satış hesabı abonelik ücretinizi ödemek için kullanılacaktır.

Bu entegrasyonla Amazon üzerinden yaptığınız satışların BigCommerce mağazanızın son 12 aylık Brüt Ürün Değerine dahil edileceğini unutmayın. Dolayısıyla, eğer yeterince Amazon satışı yaparsanız, bu sizi daha pahalı bir sürüme geçmeye zorlayabilir. BigCommerce planı.

BigCommerce bu entegrasyonu kullanmak için sizden herhangi bir ücret talep etmese de, Amazon sizden ücret talep edecek platformunu kullanmak için.

2. Büyük Ticaret Mağazası

Mağazanızı, USD’nin varsayılan para birimi olacağı ve gönderim ayarlarınızda ABD’ye gönderimin etkinleştirileceği şekilde ayarlamanız gerekir.

Herhangi bir üçüncü taraf envanter veya sipariş yönetimi uygulaması kullanıyorsanız stokun iki kez azaltılması için entegrasyonu ayarladıktan sonra dikkatli olun. Mevcut uygulamalarınız BigCommerce’in yerleşik Amazon entegrasyonuyla uyumlu olmayabilir.

3. BigCommerce Ürünleri

Basit ürünler ve çeşitleri olan ürünler desteklenir ancak bu entegrasyonla Amazon’da satabileceğiniz ürünlerde de kısıtlamalar vardır:

 • Yalnızca fiziksel ürünler desteklenir.
 • Paketler ve eklenti ürünler gibi Ürün Seçim Listesi seçeneklerini kullanan ürünler desteklenmez.
 • Amazon kataloğunda halihazırda mevcut olan her ürünün standart bir UPC, EAN veya GTIN tanımlayıcısına sahip olması gerekir (ASIN, BigCommerce’te desteklenen bir alan değildir).
 • Markası veya GTIN muafiyeti olmayan ürünlerin UPC tanımlayıcısına ihtiyacı vardır.
 • Her ürünün bir markaya atanması gerekir.
 • Ürün açıklamaları 2.000 karakterle sınırlıdır.

Bu entegrasyonla BigCommerce ürünlerini yalnızca aşağıdaki kategorilerde satabilirsiniz:

 • Sanat, El Sanatları ve Dikiş
 • Güzellik ve Kişisel Bakım
 • Giyim, Ayakkabı ve Takı
 • Elektronik
 • Bakkal ve Gurme Yiyecek
 • Sağlık ve Ev
 • Ev ve Mutfak
 • Veranda, Çim ve Bahçe
 • Evcil Hayvan malzemeleri
 • Spor ve Dış Mekan
 • Araçlar ve Ev Tadilatı
 • Oyuncaklar ve Oyunlar

Aşağıdaki alt kategorilerde satış yapmak için öncelikle şunları yapmanız gerekir: onay iste Amazon’dan:

 • Erkek Çocuk › Saatler
 • Kızlar › Saatler
 • Erkekler › Saatler
 • Kadın › Saatler
 • Kadın › Takı › İnce
 • Hayran Mağazası › Spor Koleksiyonları

Ayrıca Amazon’un aşağıdaki politikalara uymanız gerektiğini unutmayın: kısıtlı ürünler.

Ürün görsellerinde de kısıtlamalar vardır:

 • Her ürün en az bir görsele ihtiyaç duyar.
 • Ürün resimleri, satışa sunulan ürünü doğru bir şekilde tasvir etmelidir.
 • Amazon’da bir ürünün birincil görseli “ana” görsel olarak bilinir. Ana görsellerin saf beyaz bir arka planı olmalıdır (RGB değerleri 255, 255, 255; bu, görselin ürün sayfalarında ve arama sayfalarında Amazon arka plan rengiyle harmanlanmasına olanak tanır).
 • Ana resim, gerçek ürünü tasvir etmeli (bir resim veya başka bir grafiğin aksine) ve ürüne dahil olmayan hiçbir aksesuarı göstermemelidir. Ürünün parçası olmayan metinler ve logolar/filigranlar da yasaktır.
 • Ürünün görselin en az %85’ini kaplaması gerekir.
 • Görsellerin yüksekliği veya uzunluğu en az 1000 piksel olmalıdır (bu, Amazon’un satışları artırdığı gösterilen yakınlaştırma özelliğini etkinleştirir). Herhangi bir görselin yüksekliği ve genişliği 500 pikselden az olmamalıdır.
 • Görsellerin JPG veya GIF formatında olması gerekmektedir.
 • Ürün başına sekizden fazla görsel yükleyemezsiniz.
 • Bir ürün çeşidinin kendi görseli yoksa Amazon ana görseli kullanır.

BigCommerce’i Amazon ile entegre etme

Yukarıda listelenen tüm gereksinimleri karşıladıktan sonra BigCommerce mağazanızı Amazon’a entegre etmek için şu adımları kullanın:

1. BigCommerce kontrol panelinizden “Kanal Yöneticisi”ne gidin.

2. “Amazon”u seçin.

3. “Varsayılan listeleme kategorinizi ayarlayın” bölümünde “Kategori seç” düğmesini tıklayın ve kategorinizi seçin.

4. “Başlayın”ı seçin.

5. “Amazon’a Bağlan”ı seçin. Ardından, BigCommerce mağazanızı Amazon’a bağlamayı tamamlamak için Amazon satış hesabınızda oturum açmanız ve Amazon MWS Lisans Sözleşmesini kabul etmeniz yeterlidir.

Kategori Eşleme

Entegrasyonunuzu ayarlamanın ilk adımı, mevcut BigCommerce kategorilerinizi Amazon’daki kategorilerle eşlemektir.

Yalnızca en derindeki alt kategoriler eşlenebilir; hiçbir üst kategoriyi eşleyemezsiniz. Eşlenmemiş bir kategoriye ait olan tüm ürünler, daha önce seçtiğiniz varsayılan listeleme kategorisine atanacaktır.

Kanal Yapılandırmaları

Varsayılan sevkiyata hazırlık sürenizi ve varsayılan envanter düzeyinizi kanal ayarlarınızdan ayarlayabilirsiniz:

 • Varsayılan İşleme Süresi: Amazon, her ürünün belirli bir sevkiyata hazırlık süresine sahip olmasını şart koşar. Sevkiyata hazırlık süresini manuel olarak eklemediğiniz tüm ürünler için varsayılan sevkiyata hazırlık süresi kullanılacaktır.
 • Varsayılan Envanter Düzeyi: Amazon, her ürünün bir envanter düzeyine sahip olmasını gerektirir. Varsayılan envanter düzeyi, envanter takibinin etkin olmadığı tüm BigCommerce ürünleri için kullanılır.

Amazon’daki mevcut ürünler BigCommerce kataloğunuzdaki ürünlerle eşleştiğinde iki seçeneğiniz vardır:

 • Eşleşen ürünleri bağlayın ve TÜM ürün bilgilerini gönderin (Güncelleme): Bu seçenek, eşleşen ürünlere ilişkin tüm bilgileri (isim, açıklama, kategori vb.) BigCommerce’den Amazon’a gönderecektir. Amazon’da hem BigCommerce hem de Amazon’da bulunan alanlarda herhangi bir değişiklik yaparsanız bir sonraki senkronizasyonda bunların üzerine yazılır. Ancak yalnızca Amazon’da bulunan alanlarda yapılan değişikliklerin üzerine yazılmayacaktır.
 • Eşleşen ürünleri bağlayın ve SADECE fiyat ve miktarı gönderin (Bağlantı): Bu seçenek yalnızca eşleşen ürünlerin fiyatını ve miktarını BigCommerce’den Amazon’a gönderir. Senkronizasyon sırasında başka hiçbir şeyin üzerine yazılmaz.

Eşleşen ürün ayarları site geneli yerine her marka için yapılandırılabilir. Örneğin, sahip olduğunuz markaları “Eşleşen ürünleri bağla ve TÜM ürün bilgilerini gönder (Güncelleme)” seçeneğine, yeniden sattığınız markaları ise “Eşleşen ürünleri bağla ve YALNIZCA fiyat ve miktarı gönder (Bağlantı)” seçeneğine ayarlayabilirsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Amazon Ürünlerini BigCommerce’e Aktarma

Amazon satış hesabınızda mevcut ürünleriniz varsa bunları BigCommerce kataloğunuza aktarabilirsiniz. Bu, ürünleri BigCommerce vitrininizde listelemenize ve bunların fiyatını, envanterini ve diğer ayrıntılarını BigCommerce hesabınızdan yönetmenize olanak tanır.

 • İçe aktarma sırasında Amazon, bir Amazon ürünüyle aynı SKU’ya sahip mevcut bir BigCommerce ürününü tanımlarsa yeni bir ürün oluşturmak yerine ürüne bağlantı verecektir.
 • Varyasyonları olan bir ürün yalnızca bir kez içe aktarılabilir. Bu, gelecekte ürüne yeni varyantlar eklerseniz bu varyantların bir sonraki ithalatınıza aktarılmayacağı anlamına gelir. Amazon’da yeni çeşitler eklediğinizde, ilgili ürünü BigCommerce’de silin; böylece ürün ve tüm çeşitleri bir sonraki içe aktarma işleminize dahil edilir.
 • Varyantları olan bir ürünün üst öğesi için ağırlık listelenmiyorsa varyantlardan birinin ağırlığı kullanılacaktır.

Yeni Ürün Listesi

BigCommerce mağazanıza (Amazon gibi) harici bir satış kanalı eklediğinizde, bu, ürün listenizi (BigCommerce kontrol panelinizden “Ürünler” > “Görüntüle”ye gittiğinizde gördüğünüz sayfa) otomatik olarak Yeni Ürün Listesine yükseltecektir. .

Bu yükseltmeyle göreceğiniz temel fark, ürünleri harici satış kanallarına eklemenize ve durumun “Etkin”, “Beklemede” veya “Reddedildi” olup olmadığını görmenize olanak tanıyan “Listelendi” sütunudur.

Ayrıca, sayfadan ayrılmanıza gerek kalmadan bir ürüne tıklayıp adını, SKU’sunu, envanterini, öne çıkan durumunu ve varsayılan fiyatını düzenlemenize olanak tanıyan hızlı bir düzenleme özelliği de vardır.

Toplu işlemler özelliğiyle birden fazla ürünü aynı anda düzenleyebilir, dışa aktarabilir, listeleyebilir (kanalda), gizleyebilir (kanalda) ve silebilirsiniz.

Amazon’da BigCommerce Ürünlerini Listeleme

Bir BigCommerce ürününü Amazon’da listelemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

1. Eklemek istediğiniz ürünün yanındaki “Listelenen Yer” sütunundaki “Mağaza” düğmesini tıklayın ve “Liste Oluştur”u seçin.

2. “Ürün Listeleme Ayrıntıları” sayfasında, “Kanal” açılır menüsünü açın ve “Amazon”u seçin (Amazon, BigCommerce mağazanıza eklediğiniz tek harici satış kanalıysa bu seçenek zaten seçili olacaktır).

“Ürün Listeleme Kategorisi” daha önce oluşturduğunuz varsayılan listeleme kategorisi olarak ayarlanacaktır. Gerekirse şimdi mutlaka değiştirin (ürün oluşturulduktan sonra ürün listeleme kategorisini değiştiremezsiniz).

3. Başlangıçta ürünün adı, açıklaması, markası ve fiyat bilgileri içe aktarılacaktır. İsterseniz bu aşamada bunların üzerine yazabilirsiniz (bu değişiklikler BigCommerce’e değil yalnızca Amazon’daki ürünlere uygulanacaktır).

Ürün kategorisi listelemesine bağlı olarak Amazon, ürünü listelemeden önce ek bilgiler eklemenizi isteyebilir.

İşiniz bittiğinde değişikliklerinizi kaydedin. Ürün, Yeni Ürün Listesi’nde “Beklemede” olarak listelenecek ve Amazon onayladıktan sonra durumu “Etkin” olarak değişecektir.

Yeni listelemelerin onaylandıktan sonra Amazon’da görünmesi bir saat kadar sürebilir (listedeki görsellerin görünmesi 24 saat kadar sürebilir).

Girişiniz reddedildiyse en yaygın hatalardan birkaçını şu şekilde düzeltebilirsiniz:

 • Amazon’da yeni bir ASIN oluştururken listelenmek için ‘Ürün Türü’ alanı gereklidir: “Ürün Listeleme Ayrıntıları” sayfasına geri dönün ve bir “Ürün Türü” girin.
 • Standart ürün kimliği (UPC, GTIN veya Amazon ASIN) sağlanmadı veya geçersiz: Ürünü düzenleyin ve bir UPC kodu ekleyin.
 • Amazon bu ürünün açıklamasını geçersiz içerik barındırdığı gerekçesiyle işaretledi: Amazon’un bir ürünün açıklamasına nelerin dahil edilebileceği konusunda birçok kısıtlaması vardır. Telefon numaraları, e-posta adresleri, URL’ler, incelemeler, inceleme talepleri, reklamlar ve hatta kitap/film spoiler’larına izin verilmez. Yasaklanan içeriği kaldırın ve girişi yeniden gönderin.

BigCommerce Mağazanızı Amazonlaştırın

Amazon’un bu kadar başarılı bir platform haline gelmesinin bir nedeni de e-ticaret sayfa tasarımını mükemmelleştirmiş olmalarıdır.

Her Amazon ürün sayfasında aynı üç bileşenin iş başında olduğunu görürsünüz:

 1. Müşteriye ürünün tam olarak neye benzediğini gösteren, öne çıkan, öne çıkan bir görsel
 2. Müşterinin önceki kullanıcıların deneyimlerini okumasına olanak tanıyan bir müşteri inceleme bölümü
 3. Müşterinin dikkatini çeken ve onları satın almaya teşvik eden harekete geçirici mesaj düğmeleri

Çevrimiçi alışveriş uygundur ancak bu kolaylığın bir bedeli vardır: Müşteriler, ürünleri satın almadan önce bizzat değerlendiremezler. İstediklerini elde edeceklerinden nasıl emin olabilirler?

Amazon’un sayfalarındaki bu ilk iki bileşen, ürünlerinizin kalitesini objektif olarak değerlendirmek için yüksek kaliteli fotoğrafları ve önceki müşterilerden gelen incelemeleri kullanabilecekleri için müşterilere biraz gönül rahatlığı sağlar. Bu bilgiye sahip olduklarında bilinçli bir karar verebileceklerinden daha emin olacaklar ve bu da satın alma olasılıklarını artıracak.

Ve ürününüzü satın almaya karar verdiklerinde, bunu onlar için mümkün olduğunca kolaylaştırmak istersiniz. Sepete ekle düğmeniz için arka plan renginizle kontrast oluşturan bir renk kullanmak kesinlikle yardımcı olacaktır.

Ürünlerinizi Amazon’da listelemenin yanı sıra, Amazon tasarımının bu unsurlarını BigCommerce mağazanıza dahil etmeniz akıllıca olacaktır.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edinin

Tavsiye Edilen:  E-ticaret Web Siteleri İçin Bağlantılar Oluşturmaya Yönelik Nihai Kılavuz