BigCommerce Mağazasını Stencil Temasıyla Özelleştirin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Mağazasını Stencil Temasıyla Özelleştirin

BigCommerce, aralarından seçim yapabileceğiniz 100’den fazla ücretsiz ve ücretli tema sunar:

 • Özelleştirilebilir
 • Mobil ekranlarda duyarlı
 • Sürükle ve bırak arayüzüyle kolayca düzenlenebilir

Bu temalar BigCommerce’in Stencil adı verilen tema motoru tarafından mümkün kılınmıştır. Bununla birlikte BigCommerce, müşterilere tasarım konusunda daha fazla özgürlük sunmak için bu çerçeve üzerine inşa edilen temalarda “yeni nesil” yetenekler vaat ediyor. Stencil’e dalalım ve BigCommerce temaları için neler sunduğunu görelim.

BigCommerce Stencil Çerçevesinin Özellikleri

Stencil’i diğerlerinden ayıran şey tam olarak nedir?

Öncelikle Stencil’in ne olduğunu bilmek önemlidir.

BigCommerce her zaman Stencil çerçevesini kullanmıyordu. Stencil’den önce BigCommerce Blueprint adlı bir çerçeve kullanıyordu. Muhtemelen hala orijinal Blueprint çerçevesi kullanılarak oluşturulmuş temalar üzerinde çalışan mağazalar var ve muhtemelen bazı temel özellikler ve avantajlardan mahrum kalıyorlar.

Genel olarak Stencil, Blueprint’ten bir yükseltme olacak şekilde geliştirildi. E-Ticaret siteleri için daha iyi bir genel temeldir. Oluşturulması daha verimli, güncellenmesi daha kolay ve üzerinde çalışılması daha kolaydır.

Stencil’i Blueprint’te bir gelişme haline getiren temel özellikler şunlardır:

 • Mobil cihazlar için tasarlandı
 • Çok daha kolay içerik yönetimi
 • Şablonların inanılmaz derecede hızlı yüklenmesini sağlayan paketlenmiş, küçültülmüş ve ayrıştırılmış dosyalar (mobil ticaret için önemlidir)
 • Daha fazla API içeriği
 • Zengin ön uç geliştirme seçenekleriyle mantık tabanlı dil
 • Dağıtımdan önce daha kolay tasarım için basitleştirilmiş yerel geliştirme

Özellikle daha fazla API içeriği söz konusu olduğunda bu özelliklerin neden önemli olduğuna dair bir örneği burada bulabilirsiniz:

Orijinal Blueprint çerçevesiyle, ürün detay sayfasında ürün başına MPN’ye erişmek mümkün değildi. Ancak Stencil çerçevesiyle bu bilgilere erişmek kolaydır.

Stencil Çerçevesinin Faydaları

Kullanım kolaylığı

Stencil Tema Düzenleyicisi, ekibinizin teknoloji konusunda bilgili olmayan üyelerinin, nasıl kod yazılacağını bilmeden mağazanızın tasarımını değiştirmesine olanak tanır. Bu, ana sayfayı güncellemeye ihtiyaç duyduklarında geliştiricilerine güvenemeyen küçük ekipler için büyük bir avantaj olabilir.

Düzenleyici, bir fare tıklamasıyla temanız için mevcut stiller arasından seçim yapmanıza ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli özelleştirme seçeneklerine olanak sağlar:

 • değişken tema renkleri
 • yazı tipleri ve yazı tipi boyutları
 • tema simgeleri
 • tema logoları

BigCommerce envanter yönetimi, pazarlama, lojistik ve müşteri hizmetleriyle zaten elinizde çok şey var. Temanızda güncelleme yapmanın kolay olacağını bilmeniz yardımcı olur.

Ürün Sayfalarında Kontrol

BigCommerce mağazanızı Stencil aracılığıyla değiştirmenin kolaylığı ürün sayfalarınıza da yansır. Editörünüzdeki Ürünler menüsü, bu sayfaların görünümünü ve tarzını değiştirmek için ihtiyacınız olan hemen hemen tüm seçenekleri sunar. Bu, sayfada kaç ürünün görüntülendiğini, görsel boyutlarını ve daha fazlasını içerir.

Daha önce CSS özelleştirmesi gerektiren küçük değişiklikler bile artık Stencil Tema Düzenleyicisi ile yapılabiliyor; örneğin:

 • Alt bilginizde ödeme simgelerinin (kredi kartı logoları) görüntülenmesi veya görüntülenmemesi.
 • Altbilginizdeki “Powered by BigCommerce” ifadesi kaldırılıyor.
 • Alt bilginize ve ödeme sayfalarınıza GeoTrust SSL mührünü ekleme.
 • Ödeme sayfalarınıza analitik izleme kodları ekleme.

Daha iyi performans

BigCommerce, Stencil çerçevesi üzerine oluşturulan temaların önceki çerçeveleri (Blueprint) üzerine oluşturulan temalardan daha hızlı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, bu temalar tamamen duyarlı olduğundan, ekran boyutu ne olursa olsun mobil cihazlarda çok daha iyi ve daha hızlı performans gösterirler.

Tavsiye Edilen:  BigCommerce Mağazalarında İlgili Ürünlerle Satışları Teşvik Edin

Aslında Stencil’deki temalar Google AMP Uyumlu, daha güncel mimari sayesinde performans genel olarak belirgin şekilde daha iyi. AMP hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://youtu.be/uPOElMgRy2Y

Daha İyi Görüntü Yönetimi

Şablonun kullanım alanları Akamai Görüntü YöneticisiMağazanızın görsellerini işlemek ve fazladan piksellerin sayfa hızınızı düşürmemesi için bunların doğru şekilde yeniden boyutlandırıldığından emin olmak için bir endüstri standardı olan .

Geliştiriciler için Esnek ve Güçlü

Stencil Komut Satırı Arayüzü (Stencil CLI) ile geliştirme ekibiniz, canlı, dışarıya bakan vitrinle ilgili sorun yaşamadan mağazanızın mevcut teması üzerinde çalışabilir.

BigCommerce için Önerilen Şablon Temaları

Kitap bakmak

Shogun’un ortaklarından biri, Piksel Birliği, Stencil çerçevesinde BigCommerce için güzel ve duyarlı temalar yayınlıyor. Kişisel favorilerimizden biri onların teması Kitap bakmakÜrün fotoğraflarını gerçek anlamda bir vitrinin ana odak noktası olarak sergilemek için yeni ve modern bir yaklaşım benimseyen.

Milano

PSDCenter, BigCommerce’in kayıtlı tasarım ve çözüm ortağıdır ve BigCommerce pazarında öne çıkan çok sayıda temaya sahiptir. Bugüne kadar BigCommerce için 21 tema oluşturdular ve bir düzineden fazlası Stencil çerçevesi üzerine inşa edildi.

Temalarının her biri, Milano teması, ürünleri daha görsel bir şekilde sergileyen sezgisel, editoryal düzenlerin yanı sıra, manşetteki harekete geçirici mesajın vurgulanmasına yardımcı olacak güçlü kahraman görselleri içerir. Stencil temasında çok fazla çeşitlilik arayanlar için burası harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

22 Savile Row Butik

Flair Danışmanlığı dönüştürdü 22 Savile Row Butik teması Stencil çerçevesine geçtik ve bunun iyi bir nedeni var: Blueprint Tema Mağazasında uzun süredir en çok satan BigCommerce teması olmuştur. Bu, Flair’in dönüşüm artırıcı modüllere odaklanması nedeniyle öne çıkıyor; çünkü dönüşümler, e-Ticaret’te her zaman en önemli önceliktir.

Bu tema moda endüstrisine yönelik olsa da, kişiselleştirilmesi inanılmaz derecede kolay (birçok Stencil teması gibi) olarak pazarlanıyor ve son derece ilgi çekici ürün fotoğrafçılığı yoluyla satış yapmayı amaçlayan hemen hemen her marka için uygun.

Bu temadan daha fazlasını elde etmek istiyorsanız ancak bu sorunu kendi başınıza çözecek bilgi birikiminiz yoksa, Flair Consultancy ekibi bu görevi kesinlikle sizin için halledebilir. Bu (veya herhangi bir) Stencil temasını mağazanıza uyacak şekilde dönüştürmek için tasarım, geliştirme, optimizasyon ve ısmarlama tasarım konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptirler.

Terazi-Minimal

Bazen ziyaretçilerinizi harekete geçirmenin en iyi yolu, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek ve odaklanmalarını sürdürmektir. Markalar bunu büyük bir başarıyla başarmak için genellikle minimalist e-Ticaret tasarımlarını kullanır. Terazi-Minimal tarafından tasarlanan ve geliştirilen bu yaklaşımın mükemmel bir örneğidir. Piksel Birliği.

Bunu bu kadar keskin bir Stencil teması yapan şey, ziyaretçinin yere iner inmez dikkatini çekmek için büyük boyutlu bir kahraman görüntüsünün sezgisel kullanımıdır. Referansları ve incelemeleri içeren basit ürün tablosu, müşterileri ödeme noktasına yönlendirmenin anahtarı olan alışveriş deneyimine sosyal kanıt sağlamaya yardımcı olur.

Ek bir avantaj olarak Scales-Minimal Stencil teması, mağazanıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için dört stil seçeneğiyle gelir.

Tavsiye Edilen:  İçerik dağıtımında denemenin rolü

Süpermarket Modern

Çok çeşitli ürünler veya değişken koleksiyonlar satan markalar için Süpermarket Modern Stencil çerçevesi üzerine oluşturulan tema akıllıca bir seçimdir. Geliştiriciler, Papa temaları, bu duyarlı ve mobil uyumlu temayı Amazon pazarını temel alarak oluşturdu. Amazon’un tüketicileri neyin tıklattığını anlamaya yaptığı yatırım göz önüne alındığında, bu Stencil temasının satışları artırmaya ve mağazanızdaki çeşitli marka ve kategorilere trafik çekmenize yardımcı olacağı garantidir.

Ayrıca çeşitli menü özelleştirmeleri, dinamik banner’lar ve içerik blokları, canlı sohbet, sosyal entegrasyon ve bu kazanan Stencil temasını daha da özelleştirmeyi ve kişiselleştirmeyi daha da kolaylaştıran güçlü bir tema düzenleyici içerir.

Kasa Harika

BigCommerce için en iyi Stencil temalarının maliyetli olması gerektiğini kim söyledi? Kasa Harika Stencil çerçevesi kullanılarak oluşturulmuş popüler ve ücretsiz bir şablondur. Temiz, ürün odaklı tasarım, tüketiciler için okunabilirliği ve etkileşimi artırır ve mağaza sahiplerinin, sayfaları aşırı dolduran sonsuz içerik modüllerini doldurmak zorunda kalmadan ter dökmesini önler.

Bazen daha azı daha fazladır ve Vault Cool beyaz alanın stratejik olarak nasıl kullanılacağını biliyor.

Şablon ayrıca gelişmiş mağaza tasarımı yetenekleriyle birlikte gelir; böylece ücretsiz bir tema olmasına rağmen metin ve görsellerden düzen ve yazı tiplerine kadar her şeyi özelleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Aslında temanın neredeyse her öğesi koda dokunmadan özelleştirilebilir.

İster yalnızca birkaç ürün satıyor olun, ister devasa bir kataloğunuz olsun, Yalnız Yıldız Şablonları neredeyse her türlü çevrimiçi mağaza için oluşturulmuş şık ve modern tasarıma sahip bir Stencil teması sağladı.

Camden B2B

Camden B2B Flair Consultancy’nin bahsetmeye değer başka bir teması da bu. Birçok geliştirici B2C e-Ticaret alanı için standart temalar sağlarken, B2B hedef kitlesi için oluşturulmuş temaları sıklıkla görmüyoruz.

B2B farklı bir canavardır ve satın alma işlemleri (genellikle toptan ve toptan) oldukça farklı şekilde ele alınır. Flair Consultancy bu Stencil temasında bunu dikkate aldı. Şık, modern tasarımı, SKU’ya göre tekli ve çoklu ürün ekleme, tablo/liste görünümü seçenekleri, bağlamsal olarak ilgili gezinme, müşteri/müşteri türüne göre kişiselleştirme ve elbette şifre korumalı kataloglar gibi özellikleri içerir.

Zirve Teknolojisi

Satışlar ve dönüşümler güvene dayalıdır. Nielsen’e göre müşterilerin %92’si diğer reklam ve tanıtım türlerine kıyasla akranlarının tavsiyelerine güveniyor. Güven, e-ticarette güçlü bir şeydir ve aynı zamanda aşinalıktan da gelebilir.

Zirve Teknolojisi Lonestar Şablonlarından BigCommerce için başka bir muhteşem Stencil teması. Rahatlık ve aşinalık hissi yaratır. Sol taraftaki gezinme alanı ve cesur ürün odaklı tasarımı, Best Buy gibi tüketicilerin ziyaret etmeye alışkın olduğu en popüler teknoloji web sitelerinden bazılarıyla uyumludur.

Son derece özelleştirilebilir bir düzenleyici ve her boyuttaki kataloglar için oluşturulmuş bir tema ile bu temiz ve modern tema, e-Ticaret girişiminizin tam olarak aradığı şey olabilir. Teknoloji tarafı markanıza pek uygun değilse Pinnacle Sport, Impact ve Euro gibi diğer stillere göz atın.

Gündem

Pek çok e-ticaret markası, küçük bir ürün serisiyle veya yalnızca tek bir ürünle piyasaya çıkıyor. Ne yazık ki, büyük bir kataloğunuz olmadığında iyi çalışan bir BigCommerce teması bulmak kolay değil. Ve birçoğu tek bir ürünü işlemek için tasarlanmamıştır.

Tavsiye Edilen:  ChatSonic Oturum Açma: Oturum Açmak İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Gündem Stencil çerçevesi üzerine kurulmuş ve kapsadığınız bir temadır.

Bu temayı öne çıkaran şey, ürünlerinizi öne çıkarma yeteneğidir. Tema, ziyaretçilerin harekete geçmesini garantileyen belirgin harekete geçirici mesajlar içeren tam genişlikte görseller etrafında oluşturulmuştur. Ürünü sepete eklemeye yönelik hızlı bir seçenek ve en iyi alışveriş deneyimini yaratan tek sayfalık ödeme seçeneği mevcuttur. Kataloğunuzun boyutuna göre daha da özelleştirmek ve optimize etmek için bol miktarda alana sahip, dönüşümler için oluşturulmuş temiz ve etkili bir kullanıcı arayüzüdür.

Solo

Küçük bir ürün kataloğuna sahip olanlardan bahsetmişken…

Solo Tek bir ürün satan her markanın hayallerinin gerçeğe dönüştüğü bir Stencil temasıdır. Basitçe söylemek gerekirse, bu, tek bir ürünü belirgin bir şekilde öne çıkaran en iyi BigCommerce temalarından biridir. Retinaya hazırdır, duyarlıdır ve dolgu genişliğindeki görüntülerin kullanımı, ürününüzü ziyaretçi için öne ve merkeze koyar.

Pixel Union’ın daha küçük kataloglara sahip markaları anladığı oldukça açık.

Covent Garden Koyu

İçerik, e-Ticaret markalarının öne çıkmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor. Ücretli pazarlama kampanyalarının artan maliyetiyle birlikte makaleler ve videolar gibi içerikler, mağazanıza düzenli bir organik (ücretsiz) hedefli trafik akışı sağlamaya yardımcı olabilir.

Eğer benimsediğiniz yaklaşım buysa, içeriği destekleyen bir temaya sahip olmanız yardımcı olur. Covent BahçesiFlair Consultancy’den , içerik pazarlamasına yatırım yapanlar için harika bir seçenek. Stencil çerçevesi üzerine inşa edilen bu son derece özelleştirilebilir tema, ürünlerinizi satacak içeriğin tanıtımına yardımcı olan editoryal düzenlerle ve canlandırılabilir sayfa öğeleriyle yapılandırılması kolay çeşitli modüller içerir.

BigCommerce Şablon Temanızı Özelleştirme

BigCommerce için Shogun Sayfa Oluşturucu Uygulaması, tek tek sayfaları kolayca özelleştirmenize ve birkaç tıklamayla temaları saklamanıza olanak tanır.

Tek bir kod satırına dokunmadan sayfa düzenlerini değiştirmek, öğeler eklemek ve kaldırmak ve içeriği anında ayarlamak için sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanabilirsiniz.

Sıfırdan başlamanıza gerek kalmaması için dönüşüm açısından test edilmiş, etkinliği kanıtlanmış sayfa şablonları bile mevcuttur.

Doğru BigCommerce Stencil Temasını Bulma

Stencil çerçevesi, BigCommerce platformu için tema oluşturmak için en güvenilir ve popüler çerçevelerden biridir. Yukarıda markalar için en popüler seçeneklerden bazılarını çeşitli boyutlarda kataloglarla sunduk, ancak bu kesinlikle kapsamlı bir liste değil. BigCommerce pazarında, Stencil çerçevesi kullanılarak oluşturulmuş çok daha geniş bir tema yelpazesi bulunur ve hatta daha fazlasını çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Doğru temayı bulamazsanız Pixel Union gibi geliştiricilerin ve yukarıda listelenen diğer geliştiricilerin, büyüyen çevrimiçi mağazanıza uyacak özel bir tema oluşturmanıza her zaman yardımcı olabileceğini unutmayın.