BigCommerce Mailchimp’e Nasıl Entegre Edilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce Mailchimp’e Nasıl Entegre Edilir?

Posta şempanzesi şu ana kadar piyasadaki en popüler e-posta pazarlama yazılımıdır.

Görüntü Kaynağı: Datanyze

Bu hizmetin neler sunduğunu gördüğünüzde, neden bu kadar çok çevrimiçi işletme sahibinin diğer seçenekler yerine Mailchimp’i seçtiğini anlıyorsunuz.Aşağıda listelenen Mailchimp avantajlarına bir göz atın; onu BigCommerce mağazanız için de kullanmaya ikna olacaksınız.

Uygun Fiyatlandırma

Bir hedef kitle, 2.000 kişi ve ayda 10.000 gönderim için Mailchimp tamamen ücretsizdir. Ücretsiz sürüm de çok basit değil: Performans raporlarını, davranışsal hedeflemeyi ve otomasyonları (karşılama e-postaları, sipariş bildirimleri vb.) içerir. E-postayla pazarlama çözümü arayan küçük BigCommerce mağazaları bundan daha iyi bir anlaşma bulamayacak.

Ayrıca, daha fazla özellik ve hacim için yükseltme yapmanın maliyeti de fazla değildir. Essentials planı ayda 9,99 dolardan başlıyor ve ayda en fazla üç hedef kitleye, 50.000 kişiye ve 500.000 gönderime izin veriyor. Ayrıca özel markalama ve A/B testi gibi ekstra özellikler içerir. Aylık 14,99 dolardan başlayan ve beş hedef kitle, 100.000 kişi, ayda 1,2 milyon gönderim, özel şablonlar ve yeniden hedefleme reklamları sunan Standart plan da var.

Premium plan aylık 299,00 dolardan başlıyor ve kurumsal düzeyde hacim (sınırsız hedef kitle, 200.000 kişi, ayda 3 milyon gönderim) ve en üst düzey özellikler (gelişmiş segmentasyon, çok değişkenli test vb.) sunuyor. Bu, diğer planlardan önemli ölçüde daha pahalı olabilir, ancak genel olarak büyük BigCommerce mağazaları için mükemmel bir değerdir.

Kullanımı kolay

Mailchimp’in arayüzü özellikle temiz ve basittir. Teknik bilgisi olmayan kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır, dolayısıyla platformda nasıl gezineceğinizi ve kullanmak istediğiniz tüm özellikleri nasıl kullanacağınızı anlamanız uzun sürmeyecektir.

Destek

Mailchimp’in kullanımı kolay olsa da yine de bir veya iki sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, muhtemelen sorununuzun cevabını Mailchimp’in kapsamlı içeriğinde bulabileceksiniz. bilgi tabanı. Cevabınızı burada bulamazsanız Essentials ve Standard Mailchimp planları size 7/24 e-posta ve sohbet desteği de sağlar. Premium planın da 7/24 telefon desteği vardır.

Güçlü Güvenlik

Müşterileriniz finansal bilgileri konusunda size güvendiğinden, güvenlik e-ticarette özellikle önemlidir. Mailchimp, verilerinizin korunmasını sağlamak için tesislerinde şifreleme, kaba kuvvet koruması, düzenli sızma testleri ve biyometrik tarayıcılarla 7/24 fiziksel güvenlik kullanır.

Hesap şifreleri hashlenmiştir, yani kendi personeli bile onları göremez. Bu, şifrelerin geri alınamayacağı anlamına gelir (şifrenizi kaybederseniz sıfırlamanız gerekir). Bu, ekstra güvenlik için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.

Frederick von Chimpenheimer IV

Bonus olarak Mailchimp’in logosu/maskotu, göz kırpan bir maymundur. Freddie von Chimpenheimer IV (Kısacası “Freddie”). Onun da küçük bir şapkası var. Bu gerçek tek başına sizi Mailchimp’i benzer hizmetler yerine kullanmaya ikna etmek için yeterli olmayabilir, ancak bu hoş bir dokunuş.

BigCommerce Mailchimp’e Nasıl Entegre Edilir?

BigCommerce mağazanızı Mailchimp’e bağlamak için şu adımları izleyin:

1. Mağazanıza erişmek için BigCommerce oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanın, ardından “Uygulamalar”a gidin ve “bigcommerce.com/apps” düğmesine tıklayın.

2. BigCommerce pazarı yeni bir sekmede açılacaktır. “Mailchimp”i arayın ve Mailchimp uygulamasına tıklayın.

3. “Bu Uygulamayı Edin” düğmesine tıklayın (endişelenmeyin, ücretsizdir).

4. “Oturum aç”ı seçin ve BigCommerce oturum açma bilgilerinizi tekrar girin.

5. “Yükle”yi seçin.

6. “Onayla”yı seçin.

7. “Bağlan”ı seçin.

8. Açılan pencerede Mailchimp oturum açma bilgilerinizi girin ve oturum açın.

9. Müşterileri ve satın alma verilerini Mailchimp ile senkronize etmek için bir liste seçin ve ardından “İleri”yi seçin.

10. Kullanılabilir BigCommerce veri noktalarını Mailchimp birleştirme etiketlerinizle eşleyin ve ardından “Şimdi Eşitle”yi seçin.

BigCommerce Özellikleri için Mailchimp

Uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra aşağıdaki özellikleri kullanabileceksiniz:

Sipariş Bildirimleri

Bu uygulamayla müşterilerinize gönderebileceğiniz beş tür bildirim vardır:

  • Sipariş onayı: Müşterilerinize mağazanızdan bir şey satın aldıktan sonra otomatik olarak makbuz gönderin.
  • Nakliye Onayı: Siparişleri yola çıktığında müşterilere otomatik olarak bildirim gönderin.
  • Sipariş faturası: Ödemeleri işleme koyulduğunda müşterilere otomatik olarak bir bildirim gönderin (müşterilerden sipariş sırasında ücret alıyorsanız bu bildirim gereksizdir ve devre dışı bırakılmalıdır).
  • İptal onayı: Siparişleri iptal edildiğinde müşterilere otomatik olarak bildirim gönderin.
  • Geri ödeme onayı: Geri ödemeleri işleme koyulduğunda müşterilere otomatik olarak bir bildirim gönderin.

Terk Edilen Sepet E-postası

Bu özellik sayesinde, müşterilerinize sepetlerine ürün eklediklerinde ancak ödeme yapmadıklarında otomatik olarak bildirim gönderebilirsiniz. Tüm Mailchimp kullanıcıları tek bir terk edilmiş sepet e-postası oluşturabilir. Konu satırı ve gövde içeriği özelleştirilebilir ve Mailchimp size aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli şablonlar sunar.

Standart ve Premium Mailchimp kullanıcıları aynı sepet için birden fazla hatırlatıcı gönderen terkedilmiş sepet e-posta serisi de oluşturabilir (bu yöntemin tek bir terkedilmiş sepet e-postası göndermekten %75 daha fazla gelir sağladığı gösterilmiştir).

Sepeti terk etme özelliğini kullanmak için geçerli bir SSL sertifikası gereklidir.

Ürün Yeniden Hedefleme E-postası

Bu özellik, müşterilere belirli ürünleri görüntüledikleri ancak satın almadıkları zaman otomatik olarak bir bildirim gönderir. Hangi ürünlerin bu bildirimi tetikleyeceğini (en yeni ürünler, en çok satanlar vb.) ve müşterinin ürünü gördükten sonra bildirimin gönderilmesi için ne kadar süre geçmesi gerektiğini (24 saat, 48 saat vb.) ayarlayabilirsiniz.

Açılır Form

Sitenize özel bir Mailchimp açılır formu yerleştirerek kişi listenizi genişletebilecek ve daha fazla satış yapabileceksiniz.

Mailchimp’ten En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

BigCommerce için Mailchimp uygulaması ve otomatik bildirimlere yönelik özellikleri, satışları artırmak için son derece etkili bir araç olsa da, daha da fazla satış oluşturmak için Mailchimp’in otomatik olmayan e-posta patlamalarına yönelik işlevselliğinden de yararlanmalısınız (bir çalışma, ortalama olarak her Üretilen e-posta pazarlamasına harcanan 1 ABD doları 38$ gelir).

Aşağıdaki ipuçları başarılı e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olacaktır:

1. E-Posta Listesi Satın Almayın

Öncelikle e-posta listesi satın almak Mailchimp Kullanım Koşullarına aykırıdır. Yani bu sizin için bir seçenek bile değil.

Satın alınan bir listeyi kullanmanıza izin verilse bile, bu sadece para israfı olacaktır. Bu yöntemle gönderdiğiniz e-postaların çoğu doğrudan spam klasörüne gider. İnsanların aşina olmadıkları bir markadan gelen mesajları açmak için herhangi bir nedenleri olmadığından, gelen kutusuna giren mesajlar bile muhtemelen göz ardı edilecektir.

E-posta listenizi oluşturmak için Mailchimp for BigCommerce’in açılır form özelliğini ve sosyal medya promosyonlarını (kayıt olanlara özel fırsatlar sunmak, insanları size iletişim bilgilerini vermeye ikna etmeye kesinlikle yardımcı olacaktır) kullanın. Çevrimiçi mağazanızın fiziksel bir karşılığı varsa, ihtiyacınız olan bilgileri toplamak için eski moda bir pano kayıt sayfası da oluşturabilirsiniz.

2. Böl ve Fethet

Kişilerinizin tek ortak noktası e-posta listenize kaydolmuş olmalarıdır. Bu grup içerisinde yaşa, cinsiyete, konuma, gelire, eğitime, mesleğe vb. göre ayrılan birçok farklı alt grup vardır.

Bir e-posta tasarımı veya belirli bir e-posta kopyası tonu, bir alt grup için işe yarayabilir, ancak diğerinde işe yaramayabilir. Herkese hitap etmeye çalışmak yerine e-postalarınızı, onları alacak her hedef kitleye göre özelleştirmek daha iyidir.

Neyse ki Mailchimp, herkese uyan tek bir yaklaşımı benimsemenizi gerektirmiyor. E-posta listenizi farklı bölümlere ayırabilir ve yaklaşımınızı her alt gruba göre uyarlayabilirsiniz.

3. Nicelikten Önce Nitelik

Kişilerinizin etkileşimde kalmasını sağlamak için en az ayda bir kez e-posta göndermelisiniz. Bazı işletmeler günde bir kez kadar sıklıkta e-posta gönderir; bundan fazlası çok can sıkıcıdır.

Ancak e-postalarınızın miktarı dikkat etmeye değer olsa da kalitesi çok daha önemlidir.

Kendi gelen kutunuzda ne tür e-postalar açtığınızı düşünün. İşten, arkadaşlarınızdan veya ailenizden gelmediği sürece genellikle açmazsınız, değil mi? İnsanların tanıtım e-postalarını görmezden gelme eğilimini kırmak için gerçekten ilgi çekici içeriklerle dikkatlerini çekmeniz gerekir.

Ancak bu tür içerikleri tutarlı bir şekilde yazmak zor olabilir, özellikle de e-postaları aylık yerine günlük veya haftalık olarak gönderiyorsanız.

Satışlar ve hediyeler her zaman ilgi çekicidir ve yeni ürün lansmanları ve yaklaşan etkinlikler hakkındaki mesajların da açılma şansı yüksektir.

Elbette yazılacak çok fazla satış, ürün lansmanı ve yaklaşan etkinlik var. Bazen başka konuları da ele almanız gerekebilir. Sitenizde bir blog bulundurmak bu gibi durumlarda faydalıdır (özellikle incelemeler ve nasıl yapılır kılavuzları gibi bilgilendirici blog içeriklerinin tıklama alma olasılığı yüksektir).

Anketler aynı zamanda etkili bir içerik türüdür. Anketlerin etkileşimli yönü katılımı teşvik eder, çünkü insanlar fikirlerini ifade etme fırsatına sahip olmaktan hoşlanırlar. Anketlerinizi doldurmaya bir ödül eklerseniz, bu onları daha da etkili hale getirir.

Belirli bir e-postada ele almayı seçtiğiniz konu ne olursa olsun, kısa ve öz olmayı unutmayın. İnsanlar meşgul; mesajınızı açarlarsa ve yoğun bir metin duvarı görürlerse, hemen geri çekilmeleri ihtimali yüksektir. Bunun için kimin vakti var? Kişilerinizi e-postalarınızı gerçekten okumaya ikna etmeye yardımcı olmak için, mesajınızı iletmek için mümkün olduğunca az kelime kullanın ve paragraf aralarınızda cömert olun.

Kişiliğinizle yazmak da önemlidir. Kişileriniz her gün düzinelerce e-posta alıyor, bu nedenle öne çıkmak için biraz yaratıcılık (ve çoğu zaman biraz mizah) kullanmanız gerekecek.

Bu nedenle, pazarlama e-postalarınızı yönetecek profesyonel bir yazar tutmayı düşünebilirsiniz. Kısalık ve karizma arasında doğru dengeyi kuran içerik oluşturmak çok fazla yetenek gerektirir ve bunu düzenli bir programla yapmak için çok zaman gerekir. Bu görevi üzerinizden kaldıracak bir uzman bulmak daha iyi sonuçlar doğuracak ve diğer tüm sorumluluklarınız için size daha fazla zaman kazandıracaktır.

4. Kampanyanızı Test Edin

Ani bir e-posta göndermeden önce, onu kendi gelen kutunuza göndermek her zaman iyi bir fikirdir, böylece çok geç olmadan hataları bulup düzeltebilirsiniz.

Ayrıca e-postanızın farklı e-posta istemcilerinde nasıl göründüğüne de göz atmalısınız. Müşterinizde iyi görünen bir mesaj, başka bir müşteride riskli görünebilir. Mailchimp’in Gelen Kutusu Önizleme aracı, e-postanızı göndermeden önce 40’tan fazla farklı istemcide nasıl göründüğünü görme şansı verir.

5. Performansınızı Değerlendirin

Her kampanyadan sonra Mailchimp’te e-postalarınızı kimin açtığını, hangi ürünleri satın aldığını ve ne kadar gelir elde edildiğini gösteren raporları inceleyebilirsiniz. Bu size başarılı e-postalarınızda ne tür bir tasarım ve kopyanın kullanıldığını ve başarısız e-postalarınızda ne tür bir tasarımın kullanıldığını gösterir; böylece gelecekte ilkini tercih edebilirsiniz.

Tüm bu bilgilerle hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinebilecek, içeriğinizi geliştirebilecek ve BigCommerce mağazanızı daha başarılı hale getirebileceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Mobil optimizasyonun içerik dağıtım başarısı üzerindeki etkisi