BigCommerce ve Google Alışverişi Kolayca Entegre Etme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce ve Google Alışverişi Kolayca Entegre Etme

Ürünleri Google’da tanıtmak ve sergilemek, dünyanın en büyük arama motoruherhangi bir e-ticaret işletmesinin görünürlüğünü artırmasına, satın alma yolunu kısaltmasına ve marka bilinirliğini artırmasına yardımcı olabilir.

Neyse ki, Google (şirket olduğu için) görünürlüğün önemini anlıyor ve BigCommerce satıcılarına sonuç sunmak için Google Alışveriş’te ince ayarlar yaptı.

Google Alışveriş sayesinde tüketiciler, öğelerinize doğrudan arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) göz atabilirarama sorguları ve ilgi alanlarıyla eşleşen alakalı ürünleri bulma.

Daha da güçlüsü, Google Alışveriş listelemeleri, tüketicileri bu listeden doğrudan vitrininize ve ödeme sayfanıza yönlendirerek, ışık hızında bir dönüşüm sürecini etkili bir şekilde oluşturabilir.

Bu makalede BigCommerce satıcılarının, mağazalarını entegre ederek Google Alışveriş’in gücünden nasıl yararlanabileceklerini göstereceğim.

Ben ele alacağım:

#cta-visual-pb#Dönüştüren bir mağaza oluşturunEn iyi BigCommerce açılış sayfalarını beyin fırtınası yapmak, oluşturmak ve test etmek için Shogun’u kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Google Alışveriş nedir?

Google Alışveriş, insanların alışveriş yapmasını kolaylaştıran bir hizmettir Ürün araştırması yapın, satıcılarla bağlantı kurun ve satın alma işlemi gerçekleştirin.

Bir öğenin küçük resmi ve satıcı bilgilerinin yanı sıra ürünün markası, özellikleri, fiyatı ve derecelendirmeleri gibi ilgili ayrıntılar da sunulur.

Bu tam ekran sayesinde kullanıcılar, çeşitli perakendecilerin fiziksel ürünlerine sorunsuz bir şekilde göz atabilir, karşılaştırabilir ve satın alabilir.

Listelemeler ayrıca tıklandığında tüketicileri doğrudan satıcının mağazasına yönlendirerek satın alma sürecini çok daha hızlı hale getirir.

Google Alışveriş nasıl çalışır?

Herhangi bir satıcı ürünleri listeleyebilir Google Alışveriş’te ücretsiz. Ancak ücretli listelemeler de mevcuttur ve Google’ın SERP’sinde daha güçlü bir konuma sahiptir.

Genel Bakış

Listeleme oluşturmadan önce, Google Alışveriş’in bunu tüketicilerin aradıklarıyla eşleştirmesine olanak tanıyan belirli veriler sağlamanız gerekir.

İşte sürecin hızlı bir dökümü:

1. Google’ın algoritmaları bir ürün beslemesi (mağazanızın ürün verilerini içeren dosya). Bu bilgiler başlıklardan açıklamalara, fiyatlara ve resimlere kadar değişebilir.

2. Bu verileri, reklam oluşturmak amacıyla ürünlerinizi alakalı arama sorgularıyla eşleştirmek için kullanırlar.

3. Daha sonra, ürününüzün ayrıntılarını ve yorumlarını gösteren uygun Google Alışveriş reklamları kullanıcılara sunulur.

4. Reklamınıza tıklayan herkes mağazanıza yönlendirilir.

5. Google, her tıklama için sizden ücret alır.

Fiyatları, teklifleri, stok durumunu ve diğer bilgileri düzenli olarak güncellemeniz gerekecektir.

Ayrıca kullanabilirsiniz otomatik öğe güncellemeleri açılış sayfalarınızdan bilgi almak için, ancak Google’ın dediği gibi, bu…

“…feed’lerinizin veya ürün verilerinizin düzenli güncellemelerinin yerine geçmez. Ürünlerinizin küçük bir yüzdesi için fiyat, stok durumu veya durum doğruluğuyla ilgili geçici sorunları gidermek üzere tasarlanmıştır. Otomatik öğe güncellemeleriyle tüm ürünlerinizi kapsayamayacağımız için doğru ürün verilerini sık sık sağlamaya devam etmelisiniz.”

BigCommerce satıcıları için Google Alışveriş

Bir BigCommerce satıcısı olarak Google Alışveriş’ten yararlanmak da oldukça basittir:

1. Bir uygulama kullanarak mağazanızı Google’a bağlayın.

2. Daha sonra uygun ürünlerinizi Google Alışveriş’te ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz; bu ürünler Google’ın Arama ve Görseller’e dahil edilir.

3. Ek bir seçenek olarak uygulama aracılığıyla reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Ancak bir uygulamayı bağlamak ve mağazanızı Google Alışveriş’e entegre etmek karmaşık olabilir. Aşağıda süreci daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Google Alışveriş listelemeleri ve reklamlarına örnekler

Ücretli listelemelerin ücretsiz olanlardan daha güçlü bir konuma sahip olduğundan bahsetmiştik ve Google’ın SERP’sinde nasıl biçimlendirildiklerine bağlı olarak birini diğerinden ayırmak genellikle kolaydır.

Yukarıda gösterildiği gibi, Google Alışveriş Reklamları genellikle arama sonuçlarının en üstünde görünür.

Altta metin reklamlar ve ücretsiz listelemeler görünür, ardından organik sonuçlar gelir. Diğer durumlarda, aşağıda kablosuz yönlendirici aramasında gösterilen şekilde sağda ücretli reklamlar görünür.

Aşağıdaki resimde Alışveriş sekmesi “Google’da Daha Fazla”yı tıkladığınızda listelemelerin nasıl sunulduğu gösterilmektedir.

En üstte, diğer Google Alışveriş reklamlarını ve ardından normal ücretsiz Google Alışveriş listelerini göreceksiniz.

Neden Google Alışveriş’i kullanmalısınız?

Google Alışveriş, neredeyse arama motoruna ait güçlü bir satıcı aracıdır. tüm ürün aramalarının yarısı.

Bu, her ölçekteki satıcı için, hatta yalnızca trafik açısından bile değerli bir varlıktır.

Artı, ile ücretsiz listelemeler Giriş maliyetinizi ürünlerinizin kurulumu için gereken süreye kadar düşürmek, hiç düşünmeden yapılır.

Tıklama oranlarını artırın

Google’ın arama motorunun, kullanıcı sorgularıyla eşleşip eşleşmediğine karar vermek için web sitelerini taramasına benzer şekilde, Google Alışveriş, BigCommerce ürün feed’inizi tarar İnsanların aradıklarına uygun yanıtlar bulmak.

İnsanlar ihtiyaç duydukları ürünleri içeren arama sonuçlarını alırsa daha fazla tıklama, potansiyel satış ve satış kazanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Her İçerik Pazarlamacısının İhtiyaç Duyduğu Google E-Tablolar Şablonları

Aslında Google Alışveriş’in reklamları o kadar etkilidir ki, hizmet üretir Tüm tıklamaların %85,3’ü hem Google Ads’te (eski adıyla AdWords) hem de Google Alışveriş kampanyalarında.

Satın alma yolunu kısaltın

Google Alışveriş, sizin ve hedef kitleniz için gerekli ayak işlerinin çoğunu üstlenir.

Binlerce mağazayı gezer, kullanıcı arama sorgularını uygun ürünler ve satıcılarla eşleştirir ve alışveriş yapanları doğrudan doğru satıcılara bağlar.

Bu, müşterilere alışverişlerinin araştırma aşamasında yardımcı olur ve alıcının yolculuğunu hızlandırarak satın alımın daha kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Daha geniş bir kitleye ulaşın

2022’de sayesinde yaklaşık 260 milyon tekil ziyaretçi Google Sites, çeşitli platformlar arasında ABD’deki çok platformlu web mülkleri arasında birinci sırada yer aldı.

Ancak diğer istatistikler, Google Alışveriş aracılığıyla kaç ziyaretçiye ulaşabileceğinizi daha net bir şekilde göstermektedir:

Bu kadar geniş bir kitlenin hizmetinizde olduğu platform, BigCommerce işletmenize büyüme için muazzam bir fırsat sunuyor.

Kitle hedeflemeyi hassaslaştırın

Google Alışveriş, kitlelerinizi özelleştirmenize olanak tanır ve reklam yayınlanma ayarları böylece onlara yolculuklarının çeşitli aşamalarında ulaşabilirsiniz.

Örneğin, Alışveriş reklamlarını şu kişilere gösterebilirsiniz: web sitenizi ziyaret eden kişiler.

Üstelik kişiye özel reklamlar tüketicilerinizle nerede olursa olsun buluşabileceğinden verimliliğinizi ve yatırım getirinizi de artırabilirsiniz.

Google Alışveriş reklamlarının dönüşüm oranı %1,91. Bu küçük gibi görünse de platform aracılığıyla ulaşabileceğiniz devasa kitle bunu kolaylıkla telafi ediyor.

#cta-visual-pb#Dönüştüren bir BigCommerce mağazası oluşturunGüçlü bir sürükle ve bırak görsel oluşturucuyla dönüşüm sağlayan olağanüstü bir alışveriş deneyimi yaratın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

BigCommerce ile Google Alışveriş’i birbirine bağlamak için adım adım kılavuz

Adım 1: Gereksinimlerinizi hazırlayın

BigCommerce mağazanızı Google Alışveriş’e entegre etmeden önce aşağıdaki ön koşulları tamamlayın:

Google’ın ihtiyaçları

 • Google hesabı: Bu, Google Merchant Center ve Ads’e kaydolmak ve Google Search Console’u kullanmak için gereklidir. Bir hesap oluşturmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturmanız, ardından hesabınızı doğrulayıp güvenliğini sağlamanız yeterlidir.
 • Google Merchant Center hesabı: Bu, BigCommerce Mağazanızı Google Alışveriş ve Ads’e bağlamanıza olanak tanır. Kayıt işlemini tamamlamak için işletme bilgilerinizi sağlamanız ve soruları yanıtlamanız gerekir.
 • Google Arama Konsolu: BigCommerce sitenizi doğrulamak ve sitenizle ilgili hak talebinde bulunmak için buna ihtiyacınız olacak. Ayrıca Google’a web sitenizin var olduğunu bildirir ve bu da arama motorunun onu taramasına olanak tanır.
 • Google Ads hesabı (reklam yayınlamak istiyorsanız): Bu, ürünlerinizi Google Alışveriş’te tanıtmanıza olanak tanır. Hazırladığınız Google hesabınızı kullanarak kolayca kaydolun.

Google Merchant Center

 • BigCommerce vitrininizde bir Hizmet Şartları ve geri ödeme politikası sayfası oluşturun.
 • Web sitenizde, e-postanız, telefon numaranız, sosyal medya sayfalarınız vb. gibi müşterilerin size ulaşabileceği en az tek yol dahil olmak üzere bir iletişim bilgileri sayfası görüntüleyin.
 • Etkin bir BigCommerce mağazanız olsun.
 • BigCommerce’in otomatik olarak gerçekleştirdiği güvenli bir ödeme işlemi oluşturun.
 • Uymak Google Alışveriş’in politikaları.

BigCommerce mağazanızı Google Ads’e bağlayın

Ürünlerinizin Google Alışveriş’te görünmesi için mağazanızı bir uygulamayla Google’a bağlamanız gerekir:

1. Öncelikle mağazanızda oturum açın ve şuraya gidin: Kanal yöneticisi.

2. Ardından tıklayın + Kanal oluştur.

3. Altında Reklamlar ve sosyalseçme Bağlamak Google Ads satırında.

4. Seçin Bağlamak yanında Google’daki Reklamlar ve Listelemeler Doğrudan Google Merchant Center’a bağlanmak için. Ayrıca sağlayıcı listesinden farklı bir uygulamayı seçip bağlayabilirsiniz.

5. Tıklayın Düzenlemekve bağlanmak için talimatları izleyin.

2. Adım: BigCommerce sitenizi doğrulayın ve hak talebinde bulunun

Temel ihtiyaçlar hazırlandıktan sonra bir sonraki adımınız BigCommerce mağazanızın URL’sini doğrulayın ve hak talebinde bulunun.

Bu, onu Google Merchant Center hesabınıza bağlayacaktır:

1. Google hesabınızı kullanarak oturum açın Google Merchant Center.

2. Sol taraftaki menüde öğesine tıklayın. İş Bilgileri.

3. Daha sonra gerekli alanları doldurun. İşletmeniz hakkında bölüm ve vuruş Kaydetmek.

4. Ardından, İnternet sitesi seçenek. Uyarılar mağazanızın Doğrulanmamış Ve Talep edilmedi.

5. Web sitenizin başlığına HTML ekleyerek, Google Etiket Yöneticisi’ni kullanarak veya Google Analytics’i kullanarak web sitenizi doğrulayabilirsiniz.

6. Doğrulama yönteminizi seçtikten ve talimatları takip ettikten sonra, Web sitesini doğrulayın Google Merchant Center’ın web sitesinin sahibi olduğunuzu onaylamasını sağlamak için.

3. Adım: BigCommerce Google Alışveriş entegrasyonunuzu tamamlayın

Sonraki birkaç adım, BigCommerce ve Google Alışveriş entegrasyonunuzu tamamlayacak ve sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Ürün feed’inizi oluşturun

Resim: BigCommerce Uygulama Pazarı

BigCommerce mağazanızı Google Alışveriş’e bağlamadan önce bir ürün feed’i oluşturmanız gerekir.

Tavsiye Edilen:  Twitter Snapchat Entegrasyonu - Tweetleri Snapchat'te Kolayca Paylaşın

BigCommerce Google Alışveriş uygulaması size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Almak Satış ve Siparişlere Göre Google Alışveriş örnek olarak (en iyi BigCommerce uygulamaları derlememize dahil ettik).

Resim: BigCommerce Uygulama Pazarı

Uygulama, feed’inizi otomatik olarak oluşturup göndererek yönetimi basitleştirir.

Araç, senkronize etmek Bilgilerinizin güncel olması için e-ticaret mağazanızdaki bilgileri Google ile paylaşın.

Ayrıca herhangi bir sorunla ilgili sizi güncel tutmak için gerçek zamanlı raporlama sağlar. Verilerinizi ve reklam performansınızı optimize etmek için de kurallar belirleyebilirsiniz.

Google Ads ve Google Merchant Center hesaplarınızı birleştirin

Feed’inizi başlattıktan sonra, Ads ve Merchant Center hesaplarınızı bağlama geriye kalan tek şey bu. Bağlantılar her zaman Google Merchant Center’dan başlatılır; oradan başlayın.

1. Google Merchant Center’da ayarlara gidin ve Bağlı hesaplar.

2. Bağlamak istediğiniz Google Ads hesabına gidin ve Bağlantı.

3. Google Ads’te doğrulama yapmanız gerekecek, bu yüzden giriş yapın.

4. Sayfanın sağ üst kısmındaki dişli simgesini seçin.

5. Altında Hesaptıklamak Bağlı hesaplar.

6. Bul Google Merchant Center altında Bağlı hesaplarınız ve ürünleriniz.

7. Tıklayın Yönet ve bağla

8. Hesabı bulun ve tıklayın İsteği görüntüle

9. Son olarak şunu seçin: Onaylamak.

Artık hazırsınız. Google Alışveriş’i BigCommerce mağazanıza entegre ettiniz ve gerekli tüm Google hesaplarını bağladınız.

İlk BigCommerce Google Alışveriş reklam kampanyanızı başlatma

Yapabilirsiniz mağazanızın ilk reklam kampanyasını oluşturun artık hesaplarınız birbirine bağlı. İşte nasıl:

1. Şuraya gidin: Google Reklamları hesap.

2. Soldaki menüden seçim yapın Kampanyalar.

3. Maviye tıklayın + simgesine dokunun ve seçin Yeni Kampanya.

4. Daha sonra aşağıdakileri yapılandırmanız gerekecektir:

Resim: BigCommerce Blogu

A. Amaç: Reklam kampanyanızın birincil hedefini seçin.

B. Kampanya türü: Seçme Alışveriş.

Resim: BigCommerce Blogu

C. Tüccar: Artık Google Ads’e bağlı olduğunuz için Google Merchant Center hesabınız otomatik olarak burada görünür.

D. Ülke: Burası ürünlerinizi pazarladığınız, sattığınız ve teslim ettiğiniz yerdir.

e. Kampanya alt türü: Akıllı Alışveriş kampanyalarında otomatik teklif verme ve hedefleme bulunur. Standart kampanyalar için bunları manuel olarak ayarlamanız gerekir; bu nedenle bu seçeneği seçin.

5. Tıkladığınızda Devam etmekkampanya ayarlarınızda ince ayar yapma şansınız olacak:

Resim: BigCommerce Blogu

A. Kampanya ismi: Unutulmaz bir şey bulmaya çalışın. Ancak istenirse daha sonra değiştirilebilmektedir.

B. Teklif verme: Bu sizin ilk kampanyanız olduğundan, Manuel TBM (tıklama başına maliyet) ve Geliştirilmiş TBM’den kaçının. Bu yeni başlayanlar için idealdir.

C. Bütçe: Bir ayarlamanız gerekecek günlük bütçe, ancak Google’ın bunu aşabileceğini unutmayın. Ancak 30 günlük süre boyunca beklenen toplamı geçmeyecektir.

D. Kampanya önceliği: Birden fazla kampanya söz konusu olduğunda bu, Google’a bütçesini ilk önce hangisinin harcadığını bildirir. Biz şunu tavsiye ederiz: Orta yeni başlayanlar için seçenek.

Resim: BigCommerce Blogu

e. Ağlar: Bu, reklamlarınızın görüneceği platformları belirler. Acemiler her zaman kullanmalı Arama Ağıgibi Youtube, GmailVe Keşfetmek bütçeleri hızla tüketebilir.

F. Cihazlar: Bu, reklamlarınızın hangi cihazlarda gösterileceğini belirler. Bu ayarı değiştirmek için kampanyanızı oluşturduktan sonra teklif ayarlamaları yapmanız gerekecektir.

G. Konumlar: Burada reklamlarınızın gösterileceği bölgeleri seçersiniz. Ülkeleri veya daha spesifik bölgeleri seçebilir ancak siparişleri gönderemeyeceğiniz yerleri hariç tutabilirsiniz.

H. Başlangıç ​​ve bitiş tarihleri: Bu ayar yeterince açıklayıcıdır ve kampanyalar istenildiği zaman duraklatılabileceği için atlanabilir.

6. Seçin Kaydet ve devam Etve ardından son adımınız, Reklam grubu ayarlar:

Resim: BigCommerce Blogu

A. Reklam grubu türü: Ürün Alışverişi Apple iPhone’lar gibi daha spesifik ürünleri ve aramaları içeren reklamlar sunar. Vitrin AlışverişiBu arada akıllı telefonlar gibi daha geniş aramalara yönelik seçenekleri görüntüler.

B. Reklam grubu adı: Reklam grubunuza bir ad verin. Ayrıca bunu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

C. Teklif etmek: Grubun teklif tutarını ayarlayın. Ancak Vitrin Alışverişinin TBM modeli yerine etkileşim başına maliyet (ETBM) modelini izlediğini unutmayın. Bu, birisi reklamlarınızla herhangi bir şekilde etkileşimde bulunduğunda ve tıklamaların ekstra maliyet getirdiğinde ücretlendirileceğiniz anlamına gelir.

7. İşiniz bittiğinde artık yapabilirsiniz Kaydetmek Google Alışveriş reklam kampanyanızın kurulumu.

Başarılı Google Alışveriş reklam kampanyaları için ipuçları

Aşağıdaki ipuçları Google Alışveriş kampanyalarınızı mümkün olduğunca etkili hale getirmenize yardımcı olacaktır:

 • Ürün başlıklarına anahtar kelimeler ekleyin. Ürünlerinizin başlıklarına arama motoru optimizasyonunu (SEO) ekleyin. Örneğin, ürün başlığınız için “Nike Air Jordan” kullanmak yerine, daha fazla görünürlük için başlığı “Erkek Spor Ayakkabıları Nike Air Jordan” olarak genişletin. Veya toplu bir ürün sattığınızda başlığa “toplu” ifadesini ekleyin.
 • Ürün görselleri için sağlam, açık renkli bir arka plan kullanın. Bu, Google Alışveriş reklamları için yaygın bir uygulamadır ve bunun iyi bir nedeni vardır: Bu reklamlarda kullanılan görseller nispeten küçüktür, dolayısıyla yoğun bir arka plan, ürününüzü görmeyi zorlaştırabilir.
 • Envanterinizin tamamını Google Merchant Center’a gönderin. Ürün feed’iniz ne kadar büyük olursa Google kullanıcılarının mağazanızı görüntüleme olasılığı da o kadar artar. Ancak bunun bazı istisnaları vardır: Sağlık hizmetleri gibi sıkı düzenlemelere tabi bir sektördeyseniz, hangi ürünlerin reklamını yaptığınız konusunda dikkatli olmanız gerekebilir.
 • Alternatiflerle karşılaştırılabilir rekabetçi fiyatlar belirleyin. Fiyat noktaları her zaman önemlidir ancak Google Alışveriş reklamları için özellikle önemlidir. Google kullanıcılarının ürünlerinizin maliyetini rakiplerinizin hemen yanında gördüğünü unutmayın; bu nedenle fiyatlarınızı daha rekabetçi hale getirmek için elinizden geleni yapın.
 • Arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listelerini kullanın (ARYPL) Google Alışveriş reklamlarınızı daha önce mağazanızı ziyaret etmiş kişilere göstermek için. Bu grubun sizden ürün satın alma olasılığı ortalama Google kullanıcısından çok daha yüksektir.
 • Çevrimiçi mağazanızın fiziksel bir konumu varsa, Yerel Envanter Reklamları özelliğine göz atın Google Merchant Center’da. Bu, fiziksel vitrinlerinizin envanterlerini tanıtmak için Google Alışveriş’ten yararlanmanıza olanak tanır. İstediklerini nakliye ücreti ödemeden satın alabileceklerini bilmek çoğu zaman insanları kapıya kadar getirebilir.
Tavsiye Edilen:  AutoGPT'ye Nasıl Başlanır: Yeni Başlayanlar İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Ziyaretçileri bitiş çizgisine taşımak için Shogun’u kullanın

Google Alışveriş reklamları, ürün sayfalarınıza daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olacaktır ancak yine de onları alışveriş yapmaya ve siparişlerini tamamlamaya ikna etmeniz gerekir.

Web tasarımı Ziyaretçilerin ürünlerinizi şahsen değerlendiremeyeceği gerçeğini telafi etmeniz gerektiğinden burada büyük bir rol oynuyor.

İnsanların ürünlerinizi her açıdan kontrol edebilmesi için yüksek kaliteli görseller gerekir. Ürünlerinizi çalışırken gösteren videolar, alışveriş yapan kullanıcılara ürünlerinizi satın alma konusunda güven aşılayabilir.

Sosyal kanıt dönüşümler için bir diğer önemli faktördür.

Daha önce de belirttiğimiz gibi ürünlerinizin ortalama puanını doğrudan Google Alışveriş reklamlarında görüntüleyebilirsiniz. Ziyaretçilere ürünlerinize güvenmeleri için daha fazla neden sunmak amacıyla bunu ürün sayfalarınızdaki müşterilerden gelen uzun biçimli incelemelerle tamamlayın.

Ziyaretçileri en olumlu geri bildirimlerinizle etkilemek için hangi incelemelerin öne çıkarılacağını da kontrol edersiniz.

Shogun, yüksek dönüşüm sağlayan ürün sayfaları oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

Sayfa Oluşturucu aracımız, öne çıkan görseller, resim galerileri, videolar, müşteri incelemeleri ve diğer birçok yararlı web sitesi öğesi için önceden hazırlanmış bloklara sahiptir.

Ayrıca sezgisel sürükle ve bırak arayüzü sayesinde Shogun’da sıfırdan özel ürün sayfaları oluşturmak şaşırtıcı derecede hızlı ve kolaydır.

Google Alışveriş, BigCommerce mağazanızı güçlendirir

Google Alışveriş üzerinden milyarlarca arama yapılırken, mağazanızın entegrasyonları sayesinde artık çok büyük bir kitleye erişebilirsiniz.

Daha sonra bu geniş erişimi en üst düzeye çıkarmak için kampanyalar başlatabilirsiniz. İşleri toparlamak için işte birkaç son ipucu:

 • Google Alışveriş kampanyalarınızı stratejik olarak özelleştirin ve yapılandırın. Örneğin, alıcının yolculuğunun belirli aşamalarını hedefleyebilir veya belirli sorguları hedefleyebilirsiniz.
 • Kullanıcı incelemelerini en üst düzeye çıkarın. Bunlar güçlü sosyal kanıtlardır, çünkü Tüketicilerin %88’i kişisel öneriler kadar onlara da güvenin. Aynı zamanda insanların sizinle harika deneyimler yaşadığını da gösterir.
 • Gözlemleyin ve uyum sağlayın. Google Alışveriş feed’inizi ve kampanyanızı oluşturmak otomatik olarak başarıya dönüşmez. Sonuçlarınızı izleyin, nelerin işe yarayıp yaramadığını görün ve çabalarınızdan en iyi sonuçları elde edecek şekilde ayarlamalar yapın.

#cta-visual-pb#En iyi dönüşüm makinesi için BigCommerce ve Google Alışveriş’i birleştirinMüşteri kazanmak ve marka bilinirliğini artırmak için Google Alışveriş’i, dönüşüm sağlamak için BigCommerce açılış sayfalarını kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın