BigCommerce’in Amiral Gemisi Temasını Nasıl Kişiselleştireceğinizi Öğrenin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:BigCommerce’in Amiral Gemisi Temasını Nasıl Kişiselleştireceğinizi Öğrenin

Yeni BigCommerce kullanıcıları, Cornerstone’un varsayılan olarak temaları olarak ayarlandığını görecektir.

Geçiş yapmak isterseniz seçebileceğiniz yüzlerce BigCommerce teması mevcut olsa da birçok mağaza Cornerstone’a sadık kalmaya karar veriyor. Kutudan çıktığı haliyle bu tema, çekici, yüksek dönüşüm sağlayan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

Aşağıdaki BigCommerce Köşe Taşı kılavuzunda size bu tema hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreteceğiz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edin

BigCommerce Temel Taşı Tema Ana Sayfasının Anatomisi

BigCommerce Cornerstone temasının ana sayfası aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1. Yardımcı Programda Gezinme

Sayfanın üst kısmında müşterinin arama yapmak, oturum açmak, hesap açmak ve sepetine erişmek için kullanabileceği bağlantılar bulunmaktadır.

Ziyaretçilerinizin çoğu bu işlemlerden en az birini gerçekleştirmek isteyecektir; bu nedenle, bu bağlantıların kolayca bulunabilecekleri diğer tüm içeriğinizin üzerinde olması yararlı olacaktır.

Yardımcı programda gezinmeyi özelleştirmek için “Mağaza” > “Temalarım”a gidin ve “Özelleştir”i seçin.

Özelleştirme ayarlarında, yardımcı program gezinme metin rengini, metin vurgulu rengini, sepet açılır menüsü arka plan rengini, sepet açılır menüsü kenarlık rengini ve sepet sayacı arka plan rengini düzenleyebilirsiniz.

2.Logo

Logonuz için iki seçeneğiniz var: metin kullanabilir veya bir resim yükleyebilirsiniz.

Logonuzu yapılandırmak için BigCommerce mağazanızda oturum açın ve “Mağaza” > “Logo”ya gidin.

Metin kullanmayı seçerseniz yazı tipi boyutunu ve yazı tipi rengini buradan değiştirebilirsiniz. Resim yüklemeyi seçerseniz önerilen boyutların 250×100 piksel olduğunu unutmayın.

Bu sayfa aynı zamanda siteniz için tarayıcı sekmelerinde görüntülenen küçük resim olan favicon’unuzu değiştirmenize de olanak tanır.

Özelleştirme ayarlarında logo konumunu (orta, sol, sağ) ve logo görsel boyutunu (tema için optimize edilmiş, yüklendiği haliyle orijinal, boyutları belirt) değiştirebilirsiniz.

3. Ana Gezinme

Yine, sayfanın üst kısmında gezinme seçeneklerinin bulunması yardımcı olur. Ziyaretçiler aradıklarını hızlı bir şekilde bulamazlarsa geri çekilip başka bir seçenek bulmaya çalışma olasılıkları yüksektir.

Kategorilerinize olan bağlantılar varsayılan olarak görüntülenir ve diğer web sayfalarına (bize ulaşın, blog vb.) olan bağlantıların da görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebilirsiniz.

Özelleştirme ayarlarında ana gezinme metin rengini, metin vurgulu rengini, açılır menü arka plan rengini, açılır menü kenarlık rengini ve hızlı arama arka plan rengini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca açılır menü görüntüleme modunuz için iki seçeneğiniz vardır: basit (maksimum üç ekran derinliği) veya alternatif (sınırsız ekran derinliği).

Tavsiye Edilen:  2023'te Chegg Ücretsiz Deneme Sürümü Nasıl Alınır?

4. Atlıkarınca

Ana sayfanızdaki ekranın üst kısmındaki alan premium gayrimenkuldür; ziyaretçilerin fark etmesini istediğiniz belirli bir ürün veya teklif varsa, bu mesajı koyacağınız yer burasıdır.

Ana sayfa atlıkarıncasıyla, web sitenizin bu alanında birden fazla mesajı öne çıkarabileceksiniz.

Cornerstone, atlıkarınca için JPEG, GIF ve PNG resim dosyası türlerini destekler. Dosya boyutu ile görüntü kalitesi arasında en iyi dengeyi sağladığı için JPEG dosya türünü kullanmanızı önerirler. Ayrıca boyut olarak 1400×600 piksel veya 1400×800 piksel kullanmanızı ve karuselinizde yer alan tüm görsellerin aynı boyutlara sahip olmasını öneriyorlar.

Özelleştirme ayarlarında içerik arka plan rengini, başlık metni rengini, açıklama metni rengini, gösterge rengini (bu simgeler ziyaretçilerin o anda hangi görseli/mesajı görüntülediklerini takip etmelerine yardımcı olur), gösterge aktif rengini, gösterge arka plan rengini, ok rengi, ok arka plan rengi ve ok kenarlık rengi.

Ayrıca görüntülerin büyük ekranlarda uzatılmasına izin verilip verilmeyeceğine, atlıkarınca oklarının gösterilip gösterilmeyeceğine ve atlı karıncanın gösterilip gösterilmeyeceğine de karar verebilirsiniz.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edin

5. En Popüler Ürünler

En Popüler Ürünler bölümünüzde öne çıkan ürünler BigCommerce tarafından otomatik olarak seçilir. Ürünleri manuel olarak ekleyemezsiniz.

Ürünlerin sipariş sayısından ziyade satılan birim sayısına göre sıralandığını unutmayın. Üçüncü taraf kanallar (Amazon, eBay vb.) üzerinden yapılan satışlar bu sıralamaya dahil edilecek, iptal edilen, para iadesi yapılan veya test amaçlı kullanılan satışlar hariç tutulacaktır.

Özelleştirme ayarlarında, bu bölümde kaç ürünün yer aldığını belirleyebilir (mevcut aralık 1 ila 12 arasındadır) veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

6. Yeni Ürünler

En Popüler Ürünler bölümünde olduğu gibi Yeni Ürünler bölümü de otomatik olarak doldurulur ve 1 ila 12 ürün arasında seçim yapabilir veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

7. Altbilgi

Özelleştirme ayarlarında altbilgi arka plan rengini değiştirebilir ve aşağıdaki mesajların görüntülenip görüntülenmeyeceğine karar verebilirsiniz:

  • “BigCommerce tarafından desteklenmektedir”
  • Mevcut markalara bağlantılar
  • “©”, içinde bulunulan yıl ve mağaza adı

“Powered by BigCommerce” mesajı, size ekstra güvenilirlik kazandıracağından, hedef kitle çekmeye yeni başlayan yeni mağazalar için yararlı olabilir. Ancak mağazanız büyüdükçe bu mesajı kaldırmayı düşünmelisiniz; bu, ziyaretçilere işletmenizin BigCommerce’in bir bağlı kuruluşu olduğu yönünde yanlış bir izlenim verebilir.

Tavsiye Edilen:  AI Voice Generator Ünlü Nasıl Kullanılır?

Altbilginize aşağıdaki ödeme seçenekleri için logolar da ekleyebilirsiniz:

  • American Express
  • Keşfetmek
  • MasterCard
  • PayPal
  • Vize
  • Amazon Ödemesi
  • Google Pay

Bu, müşterileriniz için yararlı bir bilgidir ve bu köklü markaların logolarını eklemek, web sitenizin daha meşru görünmesini sağlamanın başka bir yoludur (bu da ziyaretçilerin mağazanızdan alışveriş yaparken daha rahat olmasını sağlar).

BigCommerce Köşe Taşı Tema Stilleri

Temanızın sürümü başlangıçta Cornerstone Light olarak ayarlanacaktır ancak iki stil seçeneğiniz daha vardır: Cornerstone Bold ve Cornerstone Warm (bu, özelleştirme ayarlarında değiştirilebilir).

Bu seçeneklerle sitenizin görünümünü genel markanızla eşleştirebileceksiniz.

Ek BigCommerce Köşe Taşı Tema Özellikleri

Cornerstone’a ne kadar çok şeyin dahil olduğuna şaşırabilirsiniz. Herhangi bir üçüncü taraf uygulaması eklemeden aşağıdaki özelliklerden yararlanacaksınız:

Tamamen Duyarlı

İlk Blackberry 1999’da piyasaya çıktığında bu bir yenilikti. Şimdi, yalnızca birkaç on yıl sonra, mobil cihazlar bir internette gezinmenin daha popüler yolu masaüstü bilgisayarlara göre.

Sitenizin duyarlı olması gerekir; bu, ziyaretçinin ekranının boyutuna uyacak şekilde otomatik olarak ayarlandığı anlamına gelir. Aksi takdirde, mobil kullanıcılardan pek çok potansiyel işi kaybedeceksiniz. Cornerstone teması varsayılan olarak tamamen duyarlıdır, dolayısıyla bu konuda endişelenmenize gerek yoktur.

Ücretsiz Güncellemeler ve Destek

Cornerstone kullanıcıları (diğer tüm BigCommerce Stencil temalarının kullanıcıları gibi) ücretsiz güncellemelere ve desteğe erişebilir. Bu desteğin, temanın HTML veya CSS kodunu düzenlemeye yönelik yardımı içermediğini unutmayın.

Ayrıca, amiral gemisi BigCommerce teması olarak yeni özellikler ve iyileştirmeler genellikle diğer temalardan önce Cornerstone’a sunulur.

Tek Sayfada Ödeme

Günümüzde insanların dikkati eskisine göre daha fazla dağılıyor. İş ve ailenin olağan taleplerinin yanı sıra, sosyal medya, fantastik sporlar, çevrimiçi oyunlar ve 21. yüzyılın bağımlılık yaratan tüm diğer yenilikleri de var.

Müşterinin satın alma işlemi yapmadan önce atması gereken adım sayısı arttıkça, siparişini tamamlamadan sepetinden vazgeçme olasılığı da artar.

Aslında göre Baymard Enstitüsüsatın alma işlemlerinin yaklaşık %70’inde alışveriş sepetleri satın almadan önce terk ediliyor.

Terk edilmiş sepetler genellikle karşılaştırmalı alışverişlerden kaynaklanır. Ziyaretçiler bir siparişin gerçek fiyatını ancak nakliye ve diğer ücretler uygulandıktan sonra görebilirler ve başka bir yerde daha cazip bir teklif bulabilirlerse mağazanızda bir satın alma işlemi gerçekleştirmeyeceklerdir. Dolayısıyla, sepeti terk etme oranınızı azaltmanın bir yolu, mümkünse taban fiyatlarınızı ve nakliye ücretlerinizi düşürmektir.

Tavsiye Edilen:  Her Evin Hangi Hizmete İhtiyacı Var?

Ayrıca, ödeme sürecinizi kolaylaştırarak sepeti terk etme oranınızı da azaltabilirsiniz. Müşterileri iletişim bilgileri, gönderim bilgileri ve fatura bilgileri için ayrı sayfalara tıklamaya zorlamak, onlara ilgilerini kaybetmeleri için birçok fırsat verir. Cornerstone temasının varsayılan ödeme işleminde iletişim, gönderim ve faturalandırmaya ilişkin tüm adımlar aynı sayfada yer alır, böylece her alışveriş yapanın dikkatini çekebilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz.

Kalıcı Sepet

Bir müşteri, masaüstü bilgisayarındaki bazı ürünleri sepetine ekleyebilir, evinden çıkabilir ve daha sonra dışarıdayken yapmayı planladığı siparişi tamamen unutabilir.

Cornerstone temasının kalıcı sepet özelliği sayesinde, müşterinin bir cihazda sepetinde yaptığı değişiklikler diğer tüm cihazlarına yansıtılacaktır. Yukarıdaki senaryoda, alışveriş sepetlerindeki ürünleri dışarıdayken mobil cihazlarında fark etmiş ve siparişlerini tamamlamış olabilirler.

Ürün Görselleri ve Videosu

Online alışverişin faydaları açıktır. İstediğiniz şeyi almak için trafikle uğraşmak ve bir mağazanın koridorlarında dolaşmak zorunda kalmak yerine (bununla birlikte ürünün stokta kalmaması ve yolculuğunuzun boşa gitmesi olasılığı da vardır), evden kolayca mağaza envanterine göz atabilir ve istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. siparişiniz kapınıza kadar teslim ediliyor.

Ancak her şey olumlu değil. Müşteriler için online alışverişin en büyük dezavantajı, satın alma işlemi yapmadan önce ürünleri bizzat değerlendirme şansı bulamamalarıdır.

Yüksek kaliteli ürün görsellerini çevrimiçi mağazalar için bu kadar önemli kılan da budur. Müşterilerin şahsen göremeseler bile sunduğunuz ürün ve hizmetleri iyice görmelerine olanak tanırlar. Cornerstone, mağazanızı yavaşlatmadan büyük resim dosyalarını işleme kapasitesine sahiptir.

Videolar, müşterilerinizin ürünlerinizi şahsen görememesi gerçeğini telafi etmenin daha da etkileyici bir yoludur. Cornerstone ile YouTube ve Vimeo’dan videoları BigCommerce mağazanıza yerleştirmek kolaydır.

Bu tema hakkında daha fazla bilgi için bkz. BigCommerce Temel Taşı GitHub sayfası.

#cta-visual-fe#BigCommerce için Hızlı ve Esnek CMSShogun Frontend ile sayfa hızından ödün vermeden siteniz üzerinde tam kontrol elde edin.Daha fazla bilgi edin