Bing ChatGPT’ye Nasıl Kaydolunur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bing ChatGPT’ye Nasıl Kaydolunur?

ChatGPT, gelişmiş ve fütüristik yetenekleriyle dünyayı ele geçirdi. Ve herkes piyasada olduğuna göre, Microsoft Bing neden geride kalsın? OpenAI tarafından oluşturulan AI destekli chatbot ChatGPT, yakın zamanda Microsoft tarafından Bing arama motoruyla entegre edildi. Amaç, daha konuşkan, insana benzer yanıtlar sunarak arama deneyimini iyileştirmektir. Peki neyi bekliyoruz? Size Bing ChatGPT’ye nasıl kaydolacağınızı ve bu konuda bilmeniz gereken her şeyi göstereyim.

Yeni Bing ChatGPT Nedir?

Microsoft kısa bir süre önce, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve hem basit hem de karmaşık aramalar için daha iyi sonuçlar sunmak üzere tasarlanmış Bing arama motorunun yeni ve geliştirilmiş özelliklerini duyurdu. Microsoft’un Bing ile ChatGPT entegrasyonu, kullanıcıların bir sohbet robotuyla konuşmasına izin vererek onlara bilgi aramaktan daha fazlasını yapma gücü verecek. Günlük planlamaya, sosyal medya gönderileri yazmaya ve daha fazlasına yardımcı olabilir. Bu yeni özellik, arama sonuçlarının sağ tarafında görünecek ve kullanıcıların Bing ile etkileşim kurmasını kolaylaştıracak.

Bing ChatGPT’ye Nasıl Kaydolunur?

Kayıt işlemine başlamadan önce, Microsoft Bing ChatGPT’nin şu anda son testlerden geçtiğini unutmayın. Bu nedenle, yeni Bing ChatGPT’ye tam erişim elde edene kadar kuyrukta beklememiz gerekiyor. Bing ChatGPT’ye Kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin ve yeni Bing’e erişmek üzere daha hızlı ilerlemek için bekleme listesine katılın.

  1. Microsoft Edge tarayıcısını açın ve şu adrese gidin: Yeni Bing.
  2. Sağ üst köşedeki ‘Giriş yap’ düğmesine tıklayın ve Microsoft hesabı kimlik bilgilerinizi girin. Henüz bir hesabınız yoksa, oturum açabilmeniz için önce bir hesap oluşturmanız gerekir.
  3. “Bekleme listesine katıl” düğmesine dokunun.
  4. Giriş yaptıktan sonra, şu şekilde bir bildirim almalısınız:
  5. Prosedürü hızlandırmak için mavi “Yeni Bing’e daha hızlı erişin” düğmesine tıklayın.
Tavsiye Edilen:  chatGPT, müşteri yönlendirmeleri için daha çekici içerik oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?

Bu adımları tamamladıktan sonra, bekleme listesi durumunuzu onaylayan bir e-posta alacaksınız ve yeni Bing kullanılabilir olduğunda Microsoft sizi bilgilendirecektir.

Bekleme Listesi Nasıl Daha Hızlı Yükseltilir?

Bing ChatGPT’ye daha hızlı erişmek için aşağıda verilen bu iki adımı deneyebilirsiniz. Bunlar gereksiz olsa da, bekleme listesinde yukarı çıkmanıza ve yeni Bing’e erken erişim elde etmenize yardımcı olacaktır.

  1. Bilgisayarınızda Microsoft varsayılanlarını ayarlayın Bilgisayarınızda Microsoft varsayılanlarını ayarlayarak, Bing de dahil olmak üzere daha fazla Microsoft hizmetini kullanıyor olacaksınız. Bu, Microsoft’un hizmetlerini tanıtmasının ve onları daha sık kullanmanızı sağlamasının akıllı bir yoludur.
  2. Microsoft Bing uygulamasını yüklemek için QR kodunu tarayın Uygulamayı henüz yüklemediyseniz, bekleme listesi sayfasındaki QR kodunu taradığınızda indirme bağlantısına yönlendirilirsiniz. Bu, Bing’e daha hızlı erişmenizi sağlayacak ve bekleme listesinde yukarı çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Bing ChatGPT’nin Özellikleri ve Yetenekleri:

Yeni özelliklerin yanı sıra Microsoft, AI yeteneklerini ve yeni işlevleri içeren Edge tarayıcısını da güncelledi.

Daha İyi Arama Sonuçları

Yeni Bing arama deneyimi, spor skorları, hisse senedi fiyatları ve hava durumu gibi basit şeyler için daha ilgili sonuçların yanı sıra, isterseniz daha kapsamlı yanıtlar gösteren yeni bir kenar çubuğu sağlar. Bu, ihtiyacınız olan bilgileri birden fazla sonuç arasında gezinmek zorunda kalmadan alabileceğiniz anlamına gelir.

Tam Cevaplar

Aradığınız yanıtı bulmak ve özetlemek için web genelinde Bing incelemeleri sonuçları. Bu, birden çok sayfadan geçmek zorunda kalmadan, tam o anda pişirdiğiniz bir pastadaki başka bir malzemenin yerine yumurtanın nasıl konulacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar alabileceğiniz anlamına gelir.

Yeni Sohbet Deneyimi

Daha karmaşık aramalar için yeni Bing, yeni, etkileşimli bir sohbet deneyimi sunar. Bu sohbet, daha fazla ayrıntı, netlik ve fikir isteyerek aradığınız tam yanıtı elde edene kadar aramanızı hassaslaştırmanıza olanak tanır – mevcut bağlantılarla kararlarınıza göre hemen harekete geçebilirsiniz. Bu, özellikle ayrıntılı bir seyahat programı planlarken veya hangi TV’yi alacağınızı araştırırken kullanışlıdır.

Tavsiye Edilen:  Bloglama yoluyla güçlü bir kişisel marka oluşturmak

Yaratıcı Bir Kıvılcım

Yeni Bing, yalnızca bir yanıttan daha fazlasına, yani ilhama ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olacak içeriği oluşturabilir. Bir e-posta yazmanıza, Hawaii’ye rüya gibi bir tatil için 5 günlük bir seyahat programı oluşturmanıza, seyahat ve konaklama yerinizi ayırtmanıza, bir iş görüşmesine hazırlanmanıza veya trivia gecesi için bir test oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yeni Bing ayrıca tüm kaynaklarına atıfta bulunur, böylece referans verdiği web içeriğine giden bağlantıları görebilirsiniz.

Yeni Microsoft Edge Deneyimi

Microsoft, Edge tarayıcısını yeni AI yetenekleri ve yeni bir görünümle güncelledi ve iki yeni işlev ekledi: Sohbet ve Yazma. Kenar Çubuğu ile, önemli çıkarımları almak için uzun bir mali raporun özetini isteyebilir ve ardından rakip bir şirketin mali tablolarıyla karşılaştırma istemek ve bunu otomatik olarak bir tabloya koymak için sohbet işlevini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Edge’e başlamanız için birkaç komut vererek, bir LinkedIn gönderisi gibi içerik oluşturmanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Bundan sonra, gönderinin tonunu, biçimini ve uzunluğunu güncellemenize yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Edge, bulunduğunuz web sayfasını anlayabilir ve buna göre uyarlayabilir.

Son düşünceler

Microsoft, OpenAI’ye yatırım yapmaya devam ederken, Bing ile entegrasyonunun arama motoru manzarasında devrim yaratması bekleniyor. Bir sohbet botunun entegre edilmesi, kullanıcıların Bing ile daha insan benzeri konuşmalar yaşamasına olanak tanıyarak bilgiye erişmeyi ve günlük görevleri gerçekleştirmeyi kolaylaştırır. Bu yeni özelliği ilk deneyenlerden biri olmak için bekleme listesine kaydolun ve daha hızlı ilerlemek için Microsoft tarafından sağlanan iki yöntemi kullanın.