Bir D2C İçecek Şirketi Arama Trafiğini 3 Ayda Nasıl 4 Kat Arttırdı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir D2C İçecek Şirketi Arama Trafiğini 3 Ayda Nasıl 4 Kat Arttırdı?

İlk başta her zamanki gibi bir işti.

Birlikte çalıştıktan sonraki bir ay içinde, doğrudan tüketiciye alkollü içecek müşterimiz daha fazla organik trafiğin geldiğini gördü.

Ve sonra sağanak bir yağmur geldi.

Anahtar kelimeye göre optimize edilmiş içeriğin yayınlanmasının üçüncü ayına gelindiğinde, müşterimiz Aylık 8.000 organik ziyaretçi veya arama trafiğinde 4 kat artış onlarla çalışmaya başladığımız andan itibaren.

Altıncı ayda trafik 8 kat arttı.

Trafik oradan itibaren hızla artmaya devam etti. Sürekli olarak haftalık rekor seviyelere ulaşıyoruz. Birlikte çalıştığımız sekizinci aya yakın bir zamanda bu vaka çalışmasını yayınlarken, müşterimizin trafiği aylık 22.000 organik oturuma ulaştı.

Ve bu sadece trafik değil. Müşterimiz öznitelik yapabilir Tek bir blog gönderisinin organik trafiğinden ayda 1.000 ABD dolarından fazla gelir elde ediliyor.

Bu alkollü içecek şirketiyle çalışmaya başlamadan önce alkolle ilgili içeriğin doymuş bir alan olup olmadığından endişeleniyorduk. Ancak ortaya çıktı ki, alkollü içecekler hakkında samimi ve erişilebilir bir şekilde bilgi sağlayan pek fazla içerik yoktu. Zaten mevcut olan içeriğin çoğu çoğunlukla uzmanlara ve uzmanlara hitap ediyordu.

SEO başarısının kilidini açmanın anahtarı, pazarlarındaki tüketiciler için pek çok yararlı içerik oluşturmaktı. Bunu nasıl yaptığımızı, alana nasıl hakim olduğumuzu ve dönüşüm oranlarını nasıl artırdığımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

SEO Başarısının Kilidini Açacak Bir Niş Belirlemek

Müşterimiz ne istediğini açıkça biliyordu: Sağlık bilincine sahip insanlara yönelik alkollü içecek içerikleriyle tanınma hedefini destekleyecek bir içerik stratejisi.

O gemiyi yönlendirmek bizim elimizdeydi. Bu yüzden anahtar kelime stratejimize daldık ve nereden başlayacağımız konusunda tavsiyelerde bulunduk. Bir editoryal takvim oluşturduk ve içeriği oluşturmaya başladık.

Başarılı olmamızın nedeni, hala büyüme için yerimiz olmasına rağmen çalışabileceğimiz iyi tanımlanmış bir niş alanımız olmasıydı. En yaygın içerik hatalarından biri, markaların geniş konular hakkında yazmanın en geniş kitleye ulaşacağını varsaymasıdır. Ancak bu yaklaşımın sorunu, bu geniş konular için sıralama yapmanın ne kadar zor olduğunu dikkate almamasıdır. Ayrıca içerik stratejisini şirketin ürün teklifinin benzersizliğine bağlamaz.

Tavsiye Edilen:  Nedir ve Kendinizinkini Basitçe Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Müşterimiz genel olarak “alkol” sıralamasında yer almaya çalışmıyordu. Belirli bir içecek türünü satıyorlar ve bunu sağlık bilincine sahip bir kitleye satıyorlar. Sıralamak istedikleri anahtar terimlere göre içerik stratejimizi detaylandırmaya ve hedef kitlelerini eğitmek, trafiği yakalamak ve güven oluşturmak için ek konuların haritasını çıkarmaya başladık.

Eğitim odaklı bir yaklaşım benimsemek, ibreyi hareket ettirecek bir anahtar kelime stratejisi belirlememize yardımcı oldu.

Anahtar kelimeler için sıralamaya başlamanın yaklaşık altı ay süreceğini tahmin ettik. Sonuçta Kritik Otorite Eşiğine ulaşmanın dönüm noktası budur. Ancak kilometre taşlarına çok daha hızlı ulaştık.

Müşteri bizi imzalamadan önce organik ziyaretleri kabaca haftada 500 veya ayda 2.000 idi. Hedef anahtar kelime terimlerimiz için hemen sıralamaya başladıkve organik trafik beklenenden daha hızlı arttı. İçerik stratejimizi daha düşük zorluktaki anahtar kelimelerle başlatmıştık ve içeriğin okunmasının kolay olmasını sağladık. Alkolle ilgili mevcut rakip içeriklerin çoğu akademikti, bu nedenle erişilebilirliğe odaklandık.

Üç ayda aylık ~8.000 organik ziyaretçiye ulaştık ve bu sayı hızla artmaya devam etti. Bu sıralarda programlarına bağlantı oluşturmayı ekledik, bu da alan adı otoritelerini daha da geliştirmelerine yardımcı oldu.

Altı ay sonunda aylık 16.000 ziyaretçiye ulaştık. Bugün 10. aydayız ve sürekli olarak yeni haftalık zirvelere ulaşıyoruz. Hatta Ekim 2020’de aylık 20.000 organik ziyaretçi sayısını aştık.

Zamanında Eskimeyen İçerik Oluşturma

Bu müşteriyle, ABD’de evde kalma talimatlarının yayınlanmasından yaklaşık bir ay önce başladık. Çoğu insanın evde kalması nedeniyle, Amerika’da alkol tüketiminin artmaya başlaması sürpriz olmayabilir. Yakın tarihli bir Nielson raporu evde içki içmenin neredeyse üçte bir oranında arttığını gösterdi.

Yani beyinde alkol varken bu, karantinayla ilgili içerik oluşturmak için mükemmel bir fırsat olabilirdi, değil mi?

Tavsiye Edilen:  2023'te Yetişkinler ve Çocuklar İçin En İyi 10 Roblox Oyunu

Tam olarak değil.

İçeriğimiz, pandemiyi anahtar kelime stratejimize dahil ettiği için başarılı olamadı. Başarılıydı çünkü mevcut bağlamın ve tüketici ihtiyaçlarının arama hacmini ve niyeti nasıl etkileyeceğini düşünüyorduk.

Evde kalma emirleri, insanların alkol hakkında kitap okurken şarap tadımı, bar gezileri veya büyük partilere ev sahipliği yapmayla ilgili içerik aramadıkları anlamına geliyordu. Zaten aradıkları içeriği oluşturmaya odaklandık.

Bizden biri Müşteri Stratejisi Direktörleri, Gedaly Guberek, bunu en iyi şekilde açıklıyor: “Aramada iyi sıralama, insanlara bir soruna, soruya veya meraka en iyi çözümü sunmakla ilgilidir. İçerik planımızla okuyucuların bu içeceğin tadını çıkararak çözüm ve fikirleri keşfetmesine olanak sağlamak istedik.”

Bu nedenle, editoryal takvimimizi her zaman yenilenen içeriklerle doldurduk ve bunu evde kalma merceğinden yazdık. Buna alkolle yemek pişirme, alkol saklama ve leke çıkarma hakkındaki gönderiler de dahildi; bunların hepsi insanların yalnızca şimdi değil, aylar veya yıllar sonra da isteyeceği içerik örnekleriydi.

Satış Yapbozunun Tek Parçası Olarak İçerik Pazarlaması

Müşterimiz ayrıca içerik pazarlamasını genel satış ve pazarlama yapbozunun tek parçası olarak kullandı.

İçeriğin tüm sorunlarını çözeceğini ummuyorlardı. Her blog yazısının dönüşmesini beklemiyorlardı.

Blogu, eğitim sağlamak ve marka ve ürün farkındalığı oluşturmak için dönüşüm hunisinin en üstünde yer alan bir kanal olarak kullandılar. Premium ürünler, içerik ve emtia dışı işletmeler söz konusu olduğunda, içerik stratejisinde eğitim genellikle en iyi seçimdir. Bu uzun vadeli bir oyun ve bu müşteri için kısa vadede de işe yaradı.

Daha sonra ürünlerini okuyuculara pazarlamak için ücretli reklam ve yeniden hedeflemeyi kullandılar. Organik içerikleri ve ücretli pazarlama çabaları el ele çalıştı. Daha yüksek arama sıralamaları, web sitelerine daha fazla tekil ziyaretçi anlamına geliyordu; bu da, reklamcılıkta yeniden hedeflenecek daha fazla kişi ve daha fazla potansiyel müşteri anlamına geliyordu.

İki Yönlü Bir Yaklaşım: Potansiyel Müşterileri Kazanmak ve Müşterilere Dönüştürmek

Müşterimiz için organik trafiği artırmaya odaklanmamız, içerik stratejimize müşterilerimizin arama sıralamasını artıracak daha kısa kuyruklu, daha yüksek hacimli anahtar kelimelerle başlamamız anlamına geliyordu. Ayda 500’den fazla arama yapılan, kendi nişlerindeki anahtar kelimeleri belirledik.

Tavsiye Edilen:  İşletmenizin reklamını yapmanın popüler yolları (Facebook Business dahil)

Ayrıca uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve ürünlerinin benzersizliğine daha spesifik olan dönüşüm odaklı anahtar kelimeleri de hesaba kattık. Satışların artmasına neden olan şey bu anahtar kelimelerdir.

Müşterinin, içeceğinin önemli bir bileşeni olan ürün farkını açıklayan bir blog yazısı yazdık. Bu yazı, okuyucunun (veya potansiyel müşterinin) bu içerikle ilgili tüm sıkıntılı noktalarına değinmektedir:

  • Tüketiciler neden bu içerikli veya bu içeriksiz bir içecek arayabilir?
  • Bu maddeyi içeren veya içermeyen bir içecek ararken bir şirkette hangi nitelikleri aramalısınız?
  • Mevcut bazı yaygın seçeneklere genel bakış

Gönderi konuyu satış amaçlı değil eğitici ve bilgilendirici bir şekilde çerçeveliyor. Bir kişinin satın alma kararı vermesi için ihtiyaç duyduğu tüm ilgili bilgileri sağlar.

Bu yazının sonucu? Beş ayda 5.000 dolardan fazla gelir elde edildi. Hepsi organik aramadan.

Bu Sizin İçin Ne İfade Edebilir?

Organik trafiğinizi artırmanın genel satışlarınızı nasıl artırabileceğini düşünüyorsanız aşağıdakileri dikkate aldığınızdan emin olun:

  • Nişiniz nedir ve ürününüz onu nasıl destekliyor?
  • Her zaman güncel olan içeriği zamanında bir şekilde nasıl oluşturabilirsiniz?
  • Artan web site görünürlüğünüzden ve pazarlama çalışmalarınızın geri kalanında oluşturduğunuz içerikten nasıl yararlanabilirsiniz?
  • Benzersiz ve yararlı bilgiler sunarak kullanıcıların satın alma kararlarına nasıl rehberlik edebilirsiniz?

Elbette tüm bunları sizin adınıza yapacak bir ajans arıyorsanız bize her zaman ulaşabilirsiniz.