Bir Girişimcinin Damgası—Bir Fikri Gerçeğe Dönüştürmek!

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir Girişimcinin Damgası—Bir Fikri Gerçeğe Dönüştürmek!

.

Bugün, bir iş kurmak isteyenlere sayısız fırsat sunulmaktadır. İnsanlar sahip olduklarından asla memnun olmayacaklar ve her zaman bir tüketicinin işine yarayacak bir şey yaratma olasılığı var. Bu, girişimcilerin her zaman topluma yapacak bir katkıları olmasını sağlar. Ancak fikir edinmek yeterli değildir.

Bir girişimcinin zihni sürekli olarak yeni fikirlerle bombardımana tutulur. Bununla birlikte, bir fikri bilinç akışlarından çekip gerçekten uygulayacak kadar cesur insanlar bulmak nadirdir. Bunu gerçekten yapan çok az kişi sonunda dünyanın en başarılı işadamlarından biri haline geliyor.


Görsel Kaynakları: Wikipedia.org

Sosyal ağ devi Facebook’un lansmanından yıllar sonra bile yaratıcısı Mark Zuckerberg, üniversiteye birlikte gittiği bir çift ikiz tarafından dava ediliyordu. Winklevoss ikizleri, Zuckerberg’in konsepti oluşturmaya çalıştıkları web sitesinden (ConnectU) çaldığını iddia etti. Bu yüzden şirketin karından pay almak için ona dava açıyorlardı.

Winklevoss ikizleri bir fikri yalnızca kavramsallaştırmışken, Zuckerberg devam etti ve elindeki kaynakları kullanarak onu gerçeğe dönüştürdü. Bu sadece bir fikir üzerinde hareket edilmedikçe değersiz olduğunu göstermeye gider. Fikirleri gerçeğe dönüştürmek, ister iş alanına giriyor olsunlar, ister zaten köklü olsunlar, her girişimcinin ayırt edici özelliğidir.

Meydan okuma

İmkanı olan girişimciler fikirlerini almak oradakiler kendilerine hakim olmuş ve bilinçli olarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek için bir eylem yolu seçmişlerdir.

Bir fikir sahibi olmak yeterli değildir; bir planı uygulamaya karar verdiklerinde içlerine sinen korkunun üstesinden gelmeleri gerekir. Her şeyi doğru yapsanız bile bu her zaman bir olasılık olduğu için herkes başarısızlıktan korkar. Ancak, günümüz dünyasında başarılı olan girişimciler, içerdiği riski anlıyor ve yine de ilerliyor.

Fikir tam olarak planlandığı gibi çıkmasa bile, bunun onları konseptin farklı bir şekilde gelişebileceği belirli bir yörüngeye göndereceğini biliyorlar. Belki de hayal ettiklerinden daha iyi bir şeye dönüşebilir!

Tavsiye Edilen:  Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı: Etkili ve Karlı PPC Reklamları Nasıl Oluşturulur

Anlaşmayı Mühürleyen Özellikler

Tabii ki, bir iş planını yürütmek söylemesi yapmaktan daha kolaydır. Bir fikri gerçekten hayata geçirmek için, bir girişimcinin karakteri harekete geçmeye çağrılır. Bu nedenle sektördeki en iyi girişimcilerin birçok ortak özelliği vardır.

Büyük İlgi

Büyük girişimciler yaptıkları işe tutkuyla bağlıdırlar. Ancak tutku bir günde oluşmaz; bir fikirle kalırlar ve ona bir bağlılık geliştirene kadar onun üzerinde çalışırlar. Bu onlara başarıya dönüştüğünü görme motivasyonu verir.

Bu nedenle, başlamak için, başarılı girişimciler ilginç buldukları veya ilgili olabilecekleri iş fikirlerinin peşine düşerler, böylece ilgileri azalmadan üzerinde çalışmaya devam etmeleri için yeterince ilgi çekici olur. askerlik

Kalıcılık, herhangi bir girişimci için değerli bir özelliktir. Bir iş kurarken veya yeni bir proje planlarken, her işadamı mutlaka zorluklarla karşılaşır. Ancak sebat etme dürtüsü, bu engellerle başa çıkmak için çözümler bulmalarına yardımcı olur.

vites değiştirme

Girişimciler için en faydalı özellik adaptasyondur ve fikirlerinin tezahür ettiğini görmek istiyorlarsa bu bir zorunluluktur. Sürekli gelişen pazar gereksinimlerine dayalı olarak düşünce ve yöntemlerini değiştirebilmeleri gerekir. Ayrıca, daha sorunsuz operasyonlar veya geliştirilmiş bir ürün sağlamak için teknolojideki en son gelişmelerden nasıl yararlanacaklarını ve bunları kendi avantajlarına nasıl kullanacaklarını bulmaları gerekiyor.

Bağlantıda Kalmak

Başarılı girişimciler sağlam bir ağ sistemine sahiptir. Girişimci topluluğun içinde yer alırlar ve akranlarının ne durumda olduğunu öğrenirler.

Görsel Kaynakları: Flickr.com
Görsel Kaynakları: Flickr.com

Bu şekilde, ticaretin püf noktalarını öğrenebilirler ve başkalarının da sorunlarına yardımcı olabilirler. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için diğer işadamlarıyla iş birliği yapmaları gerekebilir ve bu da ancak iyi bağlantı kurmaları halinde mümkündür.

Bir Deha Çizgisi

Eski sorunlara devrimci yaklaşımlar, temel girişimcilik ruhunun bir parçasıdır. Birçoğu, yaratıcılıklarının kontrolü ele geçirmesine izin verene kadar zorlu rekabet karşısında fikirlerini hayata geçirmekte zorlandı. Bir girişimci, fikirlerinin gelişmek şöyle dursun, yalnızca farklı olarak hayatta kalmasını sağlayabilir.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kursları Satmaya Başlamak için Sertifikaya mı ihtiyacınız var?

Görsel Kaynakları: Wikipedia.org
Görsel Kaynakları: Wikipedia.org

Örneğin JBoss, Java Uygulama Sunucusu alanındaki iki önde gelen oyuncuya paraları için bir şans verdi. IBM ve BEA’dan farklı olarak JBoss, yazılımlarını tamamen ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi. Bununla birlikte, destek hizmetleri gibi şeyler için tüketicilerden küçük bir abonelik ücreti talep ettiler.

Dünyanın en iyi girişimcilerinin rekabette bir adım önde olduğunu düşünmeleri gerekiyor. Birçoğu tamamen yeni fikirler bulamıyor, bu yüzden mevcut bir fikri ödünç almaları gerekiyor. Çerçeveyi değiştirmek kadar basit bir şey bile başarılı bir iş kurmak için yeterince etkili olabilir.

Bu özellikler, girişimcilerin en önemli özellikleri Zorlukların üstesinden gelebilmek ve fikirleriyle dünyayı değiştirebilmek için gelişmeye ihtiyaç duyarlar.

Nasıl Başlarlar?

İşlerinin tam ölçekli lansmanından önce, girişimciler genellikle fikirleriyle deney yapmakuygulanabilirliğini değerlendirmek ve gerekli değişiklikleri yapmak.

Örneğin, RJMetrics’ten Robert J. Moore, birinin fikrinde ilerlemeden önce müşteri doğrulamasını araması gerektiğini söylüyor. İnsanların fikirlerini doğrulayacak ve bittiğinde ürünü veya hizmeti kullanmaya istekli olacak birini bulması gerekir. Bu, müşterinin fikri belirli bir tüketici tabanına uyacak şekilde uyarlamak için kullanılabilecek değerli geri bildirimler sağlaması nedeniyle yardımcı olur.

Büyük girişimciler sadece fikir bulmakta hızlı değiller, aynı zamanda onları uygulamanın bir yolunu da buluyorlar.

Fikri test etmek, arkadaşlarla veya bir odak grubuyla paylaşmak, geri bildirim almak ve hatta fikri test etmek için biraz para yatırmak, girişimcilerin iş planlarını başlatmadan önce geliştirmek için kullandıkları yöntemlerden bazılarıdır.

Bir girişimcinin hayatı zorludur ve piyasa yalnızca sürekli değişen bir ortama uyum sağlamaya istekli olanları ödüllendirir. Bu nedenle, hızlı kararlar almak ve roller arasında geçiş yapabilmek, hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen iş adamları için çok önemlidir.