Bir İşe Alma Web Sitesi Organik Trafiği 6 Ayda Nasıl Üçe Katladı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir İşe Alma Web Sitesi Organik Trafiği 6 Ayda Nasıl Üçe Katladı?

Ne zaman AkademisyenlerYaklaşık iki yıl önce başlatılan işveren markası ve üniversite işe alım kaynağı kaynağı, içerikleri İK yöneticileri ve işe alım görevlilerinin stajyer işe alım süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olacak makalelere odaklanıyordu. Amaç, kurumsal hedef kitlede güven oluşturmaktı.

Ancak işleri gelişmeye devam ettikçe, bu tür içeriklerin ibreyi yeterince hızlı hareket ettirmediğini fark ettik. Biz de döndük.

B2B okuyucularına hitap etmek yerine, müşterilerinin hedef kitlesine, yani iş piyasasına giren kişilere hitap edecek şekilde içeriği test etmeye başladık.

Bu aşağıdan yukarıya yaklaşım hızlı bir şekilde sonuç aldı.

Stajlar ve giriş seviyesi işlerle ilgili yaklaşık altı hafta içerik yayınladıktan sonra organik trafikleri iki katına çıktı.

Başlangıçta 300 aylık oturumla başladılar ve sekiz ay sonra 8.000 aylık oturuma, yani %2.567’lik bir büyümeye ulaştılar.

O zamandan beri trafik ve anahtar kelime sıralaması artmaya devam etti. İşte Alimlerin hikayesi.

Orijinal Anahtar Kelime ve İçerik Stratejisi

Scholars B2B alanında oynuyor. Yetenek ve işe alım yönetimine ve sıklıkla İK’ya satış yapıyorlar. Scholars’la ilk çalışmaya başladığımızda işe alım uzmanları için uygun bir fırsat belirledik ve bu kitleye yönelik içerik yazmaya başladık. Orijinal anahtar kelime ve içerik planı aşağıdaki gibi konuları içeriyordu:

  • Bir stajyer nasıl işe alınır?
  • Staj teklif mektubu
  • Stajyer değerlendirmelerinin yapılması

Blog makaleleri iyi yazılmış ve optimize edilmişti ve Scholars sonunda bu anahtar kelimeler için ilk 10 veya ilk 15’te yer almaya başlasa da, organik trafikteki artış marjinaldi, bu da bu bilgiye olan talebin nispeten düşük olduğunu gösteriyordu.

Scholars ekibiyle yakın bağlantıda kaldığımızdan ve web sitesi analizlerinde istikrarlı bir nabız olduğundan, stratejimizi yakın zamanda ayarlamamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Tavsiye Edilen:  ABD'deki En İyi Magento Web Geliştirme Şirketleri

Dönme Zamanının Geldiğini Nasıl Bildik?

Yaklaşık dört aylık yayınlamanın ardından ilerlemeyi değerlendirmek için içerik stratejimizi yeniden gözden geçirdik. Bu kısmen müşterilerimize ölçülebilir SEO başarısı için en az altı ay beklemelerini tavsiye etmemizin nedenidir; bunu yapmak, bir adım geri atıp içerik planını yeniden değerlendirmek ve gerekirse diğer içerik türlerini test etmek için gereken süreyi kısaltır.

Scholars ekibiyle yaptığımız görüşmelerde onlara yeni bir içerik alanı önerdik: son kullanıcıları. Hedef kitle olan kişiler için daha fazla içerik yazmak gibi Scholars’ın müşterileri için.

CEO Ben Siegel şöyle diyor: “Bu aşağıdan yukarıya pazarlama yaklaşımı, son kullanıcılar (üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar) nezdinde güvenilirlik oluşturmamıza olanak sağladı. Bu da potansiyel müşterilerimize bize güvenmeleri için daha fazla neden verdi.”

Bu içeriğe bazı örnekler?

  • Staj için e-posta nasıl gönderilir?
  • Stajlar ne kadar sürüyor
  • <Şirket adını giriniz> şirketinde staj

Genel olarak stajlar ve çeşitli üst düzey teknoloji şirketlerindeki stajlar hakkında, nasıl başvurulacağı, neler bekleneceği ve daha fazlası dahil olmak üzere ayrıntılı blog makaleleri oluşturduk.

Görmeyi Seviyorum: Başarının Başlıca İşaretleri

Gözden geçirilmiş içerik stratejimizi başlattıktan sadece altı hafta sonra trafikte belirgin bir artış gördük. Son kullanıcı odaklı içerikle üç ay yayın yaptıktan sonra Scholars’ın organik trafiği haftada ~200 oturumdan haftada ~800 oturuma çıktı. Bugün ayda yaklaşık 5.000 seans yapıyorlar.

Hem Google’ın hem de arama yapanların gördüklerini beğendiğini gösteren şey yalnızca trafik değildi. Scholars yepyeni bir web sitesi olduğu için başlangıçta tek haneli alan adı yetkisine sahipti. Bugün alan adı otoritesi 34’tür.

Google arama sonuçlarının ilk sayfasında herhangi bir anahtar kelime olmadan başladılar. Bugün, birinci sayfada yer alan 24 anahtar kelimeye sahipler; bunlara 1. sırada yer aldıkları yedi anahtar kelime de dahil.

Ve göre Ahrefler veriler, ~6.700 anahtar kelime için sıralanırlar – bu anahtar kelimeler Ahrefs’in veritabanındaki tüm ülkelerdeki ilk 100 organik arama sonucunda yer alır.

Bu dikkat çekici içerik pazarlama başarı ölçümleriyle Scholars ekibi, pazarlama çabalarının geri kalanına güç sağlamak için bu içeriği hızla kullanmaya başladı.

Eposta pazarlama

Scholars, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için eksiksiz bir kaynak oluşturarak, potansiyel müşterilerinin hedef kitlesinde güven oluşturdu. Oluşturduğumuz dönüşüm hunisinin üst kısmındaki değerli içerik, okuyuculara bloglarında kalmaları için bir neden verdi. Öyle ki, basit e-posta açılır pencereleri binlerce abone kazandırdı. Sadece 15 ay içinde e-posta listelerini sıfırdan 20.000’in üzerine çıkardılar.

Bu liste hem Akademisyenlere hem de abonelerine fayda sağlar. Scholars’ın üniversite öğrencileri ve yeni mezunlardan oluşan, artık yetenek yöneticileri ve işe alım uzmanları için yararlı bilgilerle donanmış bir kitlesi var. Ayrıca aboneler, Scholars’ın faydalı blog yazılarından ve podcast bölümlerinden ilk haberdar olanlardır.

Bütün bunlar, Scholars’ın yeni pazarlama girişimlerine başladığında, onları tanıtabilecekleri bir abone listesine sahip oldukları anlamına geliyordu. Bu yüzden podcast’lerini başlattıklarında, “Staj Gösterisi“Tam olarak sıfırdan bir dinleyiciliğe başlamıyorlardı.

Staj Gösterisi

Doğru, son kullanıcılara yönelik bu yenilenen içerik stratejisinden doğan bir podcast bile var.

“The Internship Show”da kurucu ortak ve baş işletme yetkilisi Parker Pell, Fortune 500 şirketlerindeki üniversite ilişkileri personeli ve kampüs işe alım görevlileriyle röportaj yapıyor. Konuklar hikayelerini anlatıyor, şirketlerinde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu paylaşıyor ve potansiyel stajyerlere iş arama tavsiyeleri veriyor.

Bir yıldan fazla bölüm yayınladıktan sonra artık ayda 20.000 bölüm indirildiğini görüyorlar.

Tüm içeriğinizin yeniden kullanılması gerektiğine inandığımız için, Ahrefs editör ekibi çeşitli podcast bölümlerini blog gönderilerine dönüştürerek içerik üretim döngülerini daha da besler.

Potansiyel müşteri yaratma programı olarak başlayan şey, Scholars ekosistemi içinde tam teşekküllü bir medya operasyonuna dönüştü.

Sıradaki ne

Bugün Scholars’ın yerini yeni formatlara bırakan bir içerik çarkı var. “The Internship Show”un bir parçası olarak, CEO Ben Siegel ve COO Parker Pell’in yeni mezunların sorularını yanıtladığı “ofis saatleri” veya özel podcast bölümleri düzenlemeye başladılar.

Artık Scholars’ın 80’den fazla makaleden oluşan güçlü bir kütüphanesi olduğundan, çabalarımızı bağlantı oluşturmaya yeniden odakladık.

İçerik pazarlamanın onlar için o kadar etkili olduğunu kanıtladılar ki şirket içi bir içerik yöneticisi tuttular ve biz de genel anahtar kelime ve içerik stratejilerini yönlendirmek için onlarla çalışmaya devam ediyoruz.

Bu vaka çalışmasında okuduklarınızı beğendiyseniz ancak tam olarak ikna olmadıysanız, doğrudan tüketiciye yönelik bir içecek şirketi ve bilgilendirici bir web sitesi ile daha önce yaptığımız vaka çalışmalarına göz atın.

Ancak web sitenizi nasıl büyütebileceğimiz hakkında konuşmak istiyorsanız, bize bir ses ver. Bu fırsatı tartışmayı çok isteriz.

Scholars’ın SEO başarısı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki son podcast bölümümüze göz atın.