Bir İşletmenin Ayda Kaç E-posta Göndermesi Gerekir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Bir İşletmenin Ayda Kaç E-posta Göndermesi Gerekir?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-posta sıklığınız, e-posta listenize ve e-posta pazarlama programınızın hedeflerine bağlıdır. Vurman gereken belirli bir numara yok. Genellikle markalar haftada bir e-posta ile başlar ve ardından belirli segmentleri (sepeti terk etme, geri dönen müşteriler, karşılama akışı vb.) hedeflemek için otomasyon kurar.

Gelirde bir artış gördüğünüz ve katılımda önemli bir düşüş görmediğiniz sürece, tanıtım amaçlı e-posta kampanyalarınızın sıklığını istikrarlı bir şekilde artırmaya devam etmelisiniz.

Spam şikayetleri almaya başladığınız ve çok sayıda aboneliğinizin iptal edildiği bir düzeye ulaştığınızda, sınıra ulaştığınızı bilirsiniz. Frekansınızı biraz düşürün ve devam edin.

E-posta listenizin boyutu

Göndermeniz gereken e-posta miktarı da e-posta listenizin boyutuna bağlıdır. 2.000’den az aboneniz varsa, haftada 1-2 e-posta göndermelisiniz. 10.000’den fazla abonesi olan bir e-ticaret şirketiyseniz, özellikle hedef kitlenizin farklı segmentlerini hedefliyorsanız, e-posta sıklığını artırabilirsiniz.

abonelikten çıkma oranı

Bir diğer önemli faktör abonelikten çıkma oranıdır. Abonelikten çıkma oranınızın arttığını görmeye başlarsanız, bu, e-posta sıklığınızı azaltmanız gerektiğinin bir işareti olabilir. %0,5 veya altındaki abonelikten çıkma oranı iyidir, bu eşiğin üzerine çıkmaya başladığında, ona ciddi bir şekilde bakmanın zamanı gelmiştir.

Etkileşim oranı (tıklamalar ve açmalar)

Unutmayın – abonelik iptallerinde ani bir artış görmeniz, çok fazla e-posta gönderdiğiniz anlamına gelmez. İnsanlar çeşitli nedenlerle abonelikten çıkar. Az önce bir müşteri akışı almış olabilirsiniz ve bunlar daha düşük kalitede olabilir ve markanızla etkileşim kurmak istemeyebilir.

E-postaların katılım oranına (açılma ve tıklamalar) bakın ve bu etkileşim düşüyorsa, bu, sıklığınızı yeniden düşünmek için başka bir işaret olabilir.

Tavsiye Edilen:  Otomatik GPT Nasıl Çalıştırılır ve Görevlerinizi Otomatik Hale Getirilir: Tam Bir Kılavuz

Promosyonlar için e-posta sıklığı

Tüketiciler tatil sezonunda daha fazla e-posta bekler ve bir markanın belirli bir tatil sırasında 7-10 gün içinde 4-5 e-posta göndermesi alışılmadık bir durum değildir. Farklı frekansları test edin ve kitlenizin en iyi neye yanıt verdiğini görün.

[Add Banner Here]