Bir Metin Yazarına Sahip Olmanın 5 Faydası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir Metin Yazarına Sahip Olmanın 5 Faydası

Hiç profesyonel bir metin yazarıyla çalışmadıysanız, rol tam da bunu yapar: metin yazar. Bir metin yazarı, doğru kişilerin onları görmesi için doğru kelimeleri doğru şekilde bir araya getirerek doğru yerlerde öne çıkma konusunda uzmanlaşmıştır. Çalışmaları genellikle işletmenizin izleyicileriniz üzerinde yaptığı ilk izlenimdir ve insanları çeken şey olabilir.

Özellikle yeni bir web sitesi başlatıyorsanız, mevcut web sitenizi yeniliyorsanız veya bazı pazarlama malzemelerine ihtiyacınız varsa veya yeni bir kampanya yürütmek istiyorsanız, bir metin yazarına kaydolmak bir işletme için paha biçilmez olabilir.

Bir metin yazarının işinizi nasıl geliştirebileceğini merak mı ediyorsunuz? İşte bir metin yazarlığı uzmanıyla çalışmanın yardımcı olabileceği beş yol.

1. Bir Metin Yazarı Markanızın Sesini Bulmanıza Yardımcı Olabilir

Markanızın sesi, işletmenizin başarısını artırabilir veya bozabilir. İlginizi çeken markaları düşünün – reklamları, basılı reklamları vb. Orada size hitap eden bir tarz var ve muhtemelen marka sesiyle çok ilgisi var. Bir marka sesi esprili veya arkadaş canlısı veya aptalca veya resmi veya anlamsız olabilir veya işinize uygun herhangi bir tarz olabilir.

Bir yazma sesi şunlardan oluşur:

  • Kullandığınız veya kullanmadığınız kelimeler gibi tarzınız
  • Cümlelerinizi yapılandırma şekliniz
  • Kişiliğiniz

Yazma sesiniz, hedef kitlenizin işletmenizle ilişkilendireceği şeyin büyük bir bileşenidir ve bir metin yazarı, işletmeniz için hangi marka sesinin doğru olduğunu belirlemeye ve ihtiyacınız olan her türlü kopyaya uygulamaya yardımcı olma konusunda beceriklidir.

2. Arama Motorlarında Daha Üst Sıralarda Çıkmanıza Yardımcı Olabilirler

SEO bilgisine sahip bir metin yazarı, web sitenizin Google ve Bing gibi arama motorlarındaki sıralama konumunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bir SEO metin yazarı, anahtar kelimeler, web tarayıcıları, bağlantı oluşturma ve daha fazlası gibi şeyleri anlar ve arama motorları tarafından değerlendirildiğinde daha iyi performans göstermesine yardımcı olmak için web sitenizin kopyasını yazabilir veya yenileyebilir. Kopyanız ne kadar SEO dostu olursa, web siteniz arama motoru sonuçlarında o kadar üst sıralarda yer alır ve onu o kadar çok kişi görür.

Tavsiye Edilen:  Daha Fazla Çevrimiçi Kurs Satmak için Metin Yazarlığı İpuçları

3. Metin Yazarları Farklı İçerik Türlerini Anlar

Çoğu metin yazarı zengin bir yazma deneyimine sahiptir. Web kopyası, reklamlar, video komut dosyaları, broşürler, el ilanları, teknik incelemeler, tek sayfalar, blog yazıları – muhtemelen hepsini yaptılar. Bir metin yazarı, nasıl biçimlendirileceği, nasıl okunması gerektiği, hedef kitlenin kim olduğu ve kitlenin okuduktan sonra ne yapması gerektiği dahil olmak üzere her içerik türünün farklı nüanslarını anlar. Bir metin yazarı, her içerik türünden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilir ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilir, bu nedenle, “Bir tane alabilir miyim?”

4. Bir Metin Yazarı Perspektif Sağlar

Bir işletme işlettiğinizde, onunla ilgili her şeyi bilirsiniz. Bu senin işin. Bu harika olsa da, işletmeye o kadar yakın olmanıza da neden olabilir ki, ona bir müşterinin bakacağı gibi bakmakta zorlanabilirsiniz. İşletmenizin ezbere bildiğiniz yönlerinin müşterileriniz için yepyeni olduğunu veya kullanmaya devam ettiğiniz terim için bir açıklamaya ihtiyaçları olduğunu unutabilirsiniz.

Bir metin yazarı her zaman son kullanıcıyı düşünür. Kopyayı kim okuyacak? ne yapmak Onlar ihtiyacınız var ve ondan bilmek istiyor musunuz? Doğru insanları çekmesi ve elinde tutması için onu en iyi nasıl sunabilirsiniz? İyi bir metin yazarının aklında bu şeyler vardır ve bunları yeni, nesnel bir bakış açısıyla yönlendirebilir.

5. Metin Yazarları Profesyonel Görünmenize Yardımcı Olur

Bu virgülün nereye gittiği konusunda emin olmayan veya düzeltme okumaya vakti olmayan biriyseniz, bir metin yazarı en iyi müttefikiniz olabilir. Yazarlar, dilbilgisi, noktalama işaretleri ve imla gibi şeyler hem doğru hem de tüm kopyada tutarlı olacak şekilde metni cilalama becerisine sahiptir.

İşletmenizi güvenilir olarak sunmak söz konusu olduğunda bu şeyler önemlidir. Yazım hatası veya kötü yazılmış bir cümle içeren bir reklam veya açılış sayfası yayınlayan bir işletme, profesyonelce görünmeme ve güvenilirliğini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Olaylara bir metin yazarı gözüyle sahip olmak, en iyi ayağınızın her zaman öne çıkmasını sağlar.

Tavsiye Edilen:  Startuplar İçin 25 Şok Edici Pazarlama İstatistikleri

Ve tüm bunlar yeterli değilse, işte bir bonus: Bir metin yazarının uzmanlığından yararlanmak, işinizin diğer bölümlerine odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Masanızda oturup o web sayfası için doğru kelimeleri bulmaya çalışmak veya tüm virgüllerin doğru yerde olup olmadığını merak etmek yerine, zamanınızı işinizin gerçekten istediğiniz ve odaklanmanız gereken yönlerine harcayabilirsiniz. profesyonel metin yazarları en iyi yaptıkları işi halleder: iyi görünmenizi sağlamak ve insanları işinize çekmek.

Profesyonel metin yazarlığı hizmetlerinden yararlanabileceğinizi düşünüyor musunuz? Bizi arayın! Go Fish Digital metin yazarlarımız yardıma hazır.