Bir Web Sitesini İyi Yapan Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir Web Sitesini İyi Yapan Nedir?

Web siteniz büyük olasılıkla işletmenizin potansiyel müşteriler için ilk izlenimi olacaktır. Ancak, alıcıların ilgisini çeken ve çeken ve markanıza olan güveni artıran bir web sitesini harika yapan şeyin ne olduğu konusunda tavsiyeler kişiden kişiye önemli ölçüde değişebilir.

Harika bir web sitesi oluşturmadan önce, tipik bir müşterinin sitenizi ziyaret ederken ne öğrenmekle ilgileneceğini bilmek önemlidir. Yerel bir işletmeyseniz, yol tarifine, fiyatlara veya iletişim bilgilerine ihtiyaçları olabilir. Hizmet sunuyorsanız, sitenizin ziyaretçileri en çok randevu almakla veya memnun müşterilerin yorumlarını okumakla ilgilenebilir.

Beğenin ya da beğenmeyin, dijital dünyamızda işinizi büyütmek istiyorsanız harika bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Harika bir web sitesinin nasıl oluşturulacağını öğrenmekle ilgileniyorsanız, yardım etmek için buradayız. Kendi web sitenizi oluşturmaya yönelik bazı temel ipuçları için okumaya devam edin veya halihazırda güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olanlar için, etkili web sitesi tasarım konseptlerini mevcut sitenize uygulamanıza yardımcı olacağız.

Bir Web Sitesini Harika Yapan Nedir?

Web’de vakit geçirirken, bir web sitesini gerçekten iyi yapan şeyin ne olduğunu düşünmemiş olabilirsiniz. Hangi bileşenler bir şirketin sitesinden diğerine satın almanıza neden oluyor? İyi bir web sitesi oluşturmak için kullanılan unsurlar muhtemelen ziyaretçileri bilinçaltı düzeyde etkiler. En iyi tasarımlar dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirir, gezinmesi kolaydır ve hikayenizi net bir şekilde iletir.

Bir şeyi iyi yapan şey nedir? İşletme İnternet sitesi?

İşletmeler için iyi bir web sitesi tasarımı hem sağlanan bilgiye hem de estetiğe bağlıdır. Harika bir işletme web sitesinin özellikleri, sitenizin ziyaretçilerini her şeyden çok ödeme yapan müşterilere dönüştürecek şeylerle çok daha fazla ilgilidir.

İşletmeniz için neyin iyi bir web sitesi tasarımı olabileceğini değerlendirirken, müşterilerinizin sitenizi ziyaret ettiklerinde isteyebilecekleri şeylerin bir listesini yapın. Potansiyel müşterilerinizin web sitenizi ziyaret ettiklerinde ne bilmesini ve işletmeniz hakkında nasıl hissetmelerini istiyorsunuz? Ziyaretçilerde güven oluşturmaya yardımcı olmak için bu bilgileri açıkça düzenleyin ve sunun. En iyi sonuçları elde etmek için WIX gibi üst düzey bir pazarlama ajansından yardım isteyin.

Harika Bir Web Sitesinin 3 Özelliği

Öncelikle, ister yeni bir web sitesi tasarlarken ister güncelleyip mevcut bir web sitesini tasarlarken müşterilerinizin ne göreceğini düşünmek önemlidir. Markalaşma önemlidir ve harika bir web sitesi bunu sürekli olarak güçlendirecektir. Araştırmalar gösteriyor ki yüzde 94 Bir web sitesinin ilk izlenimlerinin çoğu tasarımla ilgilidir.

Tavsiye Edilen:  KOBİ'niz İçin Bilmeniz Gereken En İyi 11 Ön Sayfa Alternatifi

Web sitenizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsunuz ancak bütçeniz kısıtlı mı? Sitenizi bugün geliştirmenize yardımcı olacak 24 web sitesinin olmazsa olmazlarını içeren bu ücretsiz e-Kitabı indirin!

Basit ve çekici bir tasarımın yanı sıra, web sitenizin tasarımının mevcut diğer markalarla uyumlu olması da önemlidir. Belki işletmeniz için markalama yönergelerini güncellemeniz veya oluşturmanız gerekebilir. WIX gibi bir marka ajansı da bu konuda yardımcı olabilir.

1. Web Siteniz İşletmenizi/Markanızı Yansıtır

Mükemmel web tasarımının en önemli ilkelerinden biri, sitenizin görünümünü ve hissini mevcut standartlara göre güncellemenizdir. Modası geçmiş bir tasarım kötü bir izlenim bırakıyor. Ve eğer web siteniz çağın gerisindeyse, müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizin de öyle olduğu izlenimini edinecektir.

2. Yeni Ürünler/Hizmetler Sunarsanız Web Siteniz Genişletilebilir

Daha sonra, web siteniz ek ürün ve hizmetlere izin vererek kolay genişlemeye izin vermelidir. Web sitenizi nasıl biçimlendireceğinizi araştırırken, site ziyaretçilerine ürünleri ve hizmetleri net bir şekilde sunmak için gezinme ve menü yapısının hayati önem taşıdığını unutmayın. Site haritanızın işletmenizin uzun vadeli hedefleriyle eşleşmesi gerekir. Bir işletme web sitesini harika yapan şey, yalnızca bugün harika olması değil, aynı zamanda işletmeniz büyüdükçe büyüyebilmesidir.

3. Web Sitenizin Kullanımı ve Gezinmesi Kolaydır

Ardından, web sitenizin kullanımının ve gezinmenin kolay olduğundan emin olun. Potansiyel müşteriler ihtiyaç duydukları bilgileri kolayca bulabilmelidir. Kullanımı kolay bir menü, iyi bir web tasarımının temelidir. Başarılı bir web sitesi oluşturmak genellikle müşterilerin ürün bilgilerini, nasıl randevu alabileceklerini ve iletişim bilgilerini hızlı bir şekilde bulabilmeleri kadar basit bir şeydir.

Houston’daki en iyi özel web sitesi tasarım firmaları, estetik ve işlevsel bir iş web sitesi tasarlamanıza yardımcı olabilir. WIX’un çalışmalarına göz atın Bazı B2B web tasarım örneklerini görmek için.

İyi Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Tasarıma başlama zamanı geldiğinde harika bir web sitesinin nasıl oluşturulacağının temellerini bilmek önemlidir. Diğer ticari web sitelerine bakmanıza ve bir web sitesini neyin harika yapıp neyin yapmadığını değerlendirmenize yardımcı olabilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç şey.

İyi Bir Logo, Grafik ve Tutarlı Markalama Birleştirin

Harika bir web sitesi oluştururken tutarlılık çok önemlidir. Etkili web sitesi tasarımı aynı zamanda müşterilerin aldığı genel izlenimin markanızla eşleştiğinden emin olmak anlamına da gelir. Zaten varsa logonuzla başlayın ve markanızı güçlendirecek yazı tiplerini, renkleri ve grafikleri seçin. Bir hukuk firmasıysanız, harika bir web sitesinin özellikleri basitlik ve formalite anlamına gelebilirken, kreşte eğlenceli renkler ve daha eğlenceli yazı tipleri kullanılabilir. Grafik tasarımınızı yapması için başka birini işe alıyorsanız, grafik tasarımcılar için tasarım özeti yazmanın önemli kısımlarını anladığınızdan emin olun.

Tavsiye Edilen:  2023'ün En İyi 10 Yapay Zeka Web Sitesi Kurma Aracı

Halihazırda bir logonuz yoksa WIX profesyonel logo oluşturma hizmetleri sağlayabilir. Tasarımla ilgili her şeyde olduğu gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Markanızın özünü yansıtan şık bir logo oluşturarak şirketinizin geleceğine yatırım yapmaktan korkmayın.

Şirket Bilgilerinizi Beklenen Yerlere Verin

Müşteriler ihtiyaç duydukları bilgiye kolaylıkla ulaşabilmelidir. Bu, konumunuzu, iletişim bilgilerinizi ve ürünlerinizin açıklamasını içerir. Harika bir web sitesi tasarımı bu bilgilere kolayca erişilmesini sağlar.

Şirket bilgileri genellikle Hakkımızda sayfasında ve her sayfanın alt kısmında bulunur. Austin’de profesyonel web tasarımı sağlayan WIX gibi bir firmayla çalışmak, sitenizin mümkün olduğunca müşteri dostu olmasını sağlamanıza yardımcı olabilir.

İletişim Bilgilerinizin Tutarlı Olduğundan Emin Olun (Tutarlı NAP)

İletişim bilgilerinizin her zaman güncel olduğundan emin olun. İsim, adres ve telefon numarası (NAP), SEO’nun önemli bir parçasıdır ve mükemmel web sitesi tasarımının en hayati özelliklerinden biridir. Bu bilgilerin güncel tutulmaması, müşterilerin sizinle iletişime geçmesini engelleyebileceği gibi, arama sonuçlarındaki sıralamanızı da olumsuz etkileyebilir.

Sitenizi Duyarlı Olacak Şekilde Oluşturun

Bu noktada duyarlı web tasarımı bir trendden öte, hayati önem taşıyor ve bir web sitesini başarılı kılan en temel özellikler arasında yer alıyor. En popüler web sitesi tasarımı özelliklerinden biri olan duyarlı web tasarımı, ister akıllı telefondan, ister tabletten, dizüstü bilgisayardan veya masaüstü bilgisayardan görüntüleniyor olsun, sayfalarınızın ekranın boyutuna uyacak şekilde otomatik olarak ölçeklenmesi anlamına gelir. Mobil internet kullanımı, 2018 yılında internet ziyaretlerinin yüzde 63’üyle masaüstü bilgisayarların önüne geçtiğinden, bu harika bir web sitesi oluşturmanın en önemli yönlerinden biridir.

Web Sitenizi SEO İçin Optimize Edin

Sayfalarınız sıralanmazsa müşteriler sizi bulamaz. Sayfalarınızı optimize etmek, başarılı bir web sitesini oluşturan önemli bir bileşendir. İşte yüksek performanslı bir SEO web sitesi tasarımı uygulamanıza yardımcı olacak yeni web siteleri için bir SEO kontrol listesi.

Hızlı Web Sayfası Yükleme Hızı Kritiktir

Arama motorları, gezinme deneyimini tüketiciler için mümkün olduğunca keyifli hale getirmek istiyor. Bir web sitesini harika yapan şeylerden biri de hızlı sayfa yükleme hızıdır. Siteniz çok yavaş yüklenirse ceza alırsınız. Grafikleriniz veya videolarınız hızlı bir şekilde yüklenemeyecek veya akışa başlamayacak kadar büyükse, tasarımınız şirketinizin kârlılığını olumsuz etkiliyor olabilir.

Tavsiye Edilen:  İnsanların IG Hikayenizi Görmesini Nasıl Engellersiniz?

Web Sitenizi CRO için Optimize Edin

Dönüşüm oranlarını değerlendirme yeteneği, bir web sitesini mükemmel hale getirebilecek başka bir faktördür. Ziyaretçilerinizden kaçının ödeme yapan müşterilere dönüştüğünü düzenli olarak test edecek yöntemler geliştirin. Bu, müşterilerin sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu izlemek için A/B testini ve analizlerin kurulmasını içerebilir. Devam eden CRO, zaman içinde işletmeniz için potansiyel müşteriler elde etmenin harika bir yoludur.

Müşterilerden Referanslar ve Referans Videoları Ekleyin

Etkili web sitesi tasarımı, ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları şeyi almasını sağlamak anlamına gelir. Mümkünse ürün ve hizmetlerinizin yazılı veya video incelemelerine web sitenizde yer verin. kadar yüzde 70 Tüketicilerin oranı, bir ürünü satın almadan önce yorumları kontrol ediyor.

Metin referansları daha iyi SEO çabalarınız için yalnızca video incelemelerini kullanmak yerine. Video kullanmayı tercih ederseniz SEO çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bir transkript ekleyin.

Sitenizi SSL ve Güvenlik Duvarı Koruması ile Güvenceye Alın

Siteniz güvenli değilse, iyi bir web sitesi tasarımının hiçbir özelliği önemli değildir. Yalnızca HTTP ile HTTPS SEO arasında büyük farklılıklar olmakla kalmıyor, aynı zamanda tarayıcılarından veya virüs koruma yazılımlarından güvenlik uyarıları alan müşterileri uzaklaştıracak. Siteniz için uygun güvenlik sertifikasını nasıl alacağınızdan emin değilseniz sitenizin güvenli olduğundan emin olmak için deneyimli bir web geliştiricisiyle çalışabilirsiniz.

İşletmeniz için iyi bir web sitesi oluşturmaya hazırsanız deneyimli bir tasarım ekibine güvenin. İş hedeflerinizi gözden geçirerek, hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olarak ve sonuç alan bir site oluşturarak başlamanıza yardımcı olabiliriz. WIX’la iletişime geçin bugünkü web tasarım hizmetlerimiz hakkında.