Bir Web Sitesinin Tanıtılmasında Anahtar Kelimelerin Önemi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Bir Web Sitesinin Tanıtılmasında Anahtar Kelimelerin Önemi

Bu internetin dünyası. İş, eğitim, alışveriş ve hatta seyahat; masaüstünüzde birden çok tıklamayla çeşitli seçenekleri keşfedebilirsiniz. Artık her şey hızlı ve internet üzerinden bağlı. Ayrıca kendi web sitenize başlayabilir ve çevrimiçi olarak müreffeh bir iş kurabilirsiniz.

Bununla birlikte, ürünlerinizi çok sayıda müşteriye tanıtmak veya tanıtmak için zaten bir web siteniz varsa, onu etkili bir şekilde nasıl pazarlayacağınızı öğrenmeniz önemlidir.

Web sitenizi çevrimiçi olarak tanıtmayı planlarken anlamanız gereken ilk şeylerden biri anahtar kelimelerdir. İnsanların internette bir şey aramak için kullandıkları ifade veya sorudur. Yani, web siteniz en popüler anahtar kelimelere sahipse, internette görünürlük şansı artar. Ancak bu göründüğü kadar kolay değildir. Web sitenizin içeriğine anahtar kelimeler eklemek söz konusu olduğunda, tam teşekküllü bir anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. Araştırma iki kritere dayandırılabilir:

  • Rekabet Seviyesi
  • İnternette aranma sayısı

İşinizi kolaylaştırmak için, aşağıda belirtilen, internette bulunan anahtar kelime araştırma araçlarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

Google AdWords: Anahtar Kelime Planlayıcı – Bu, Google tarafından sağlanan web siteniz için anahtar kelime araştırmasını başlatmak için en iyi ve ücretsiz araçlardan biridir. Tamamen ücretli reklamcılık hizmetleri için tasarlanmıştır, ancak organik anahtar kelime araştırması için Google anahtar kelime planlayıcısını kullanabiliriz.

Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra, arama kutusuna anahtar kelimeleri veya kelime öbeğini girmeniz yeterlidir. Anahtar kelime fikrine, aylık aramalara ve rekabete dikkat etmelisiniz. Bu faktörler, web sitesini tanıtmak için kullanılan alakalı anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olabilir.

Anahtar Kelimeler Her Yerde Keywords Everywhere ücretsiz SEO anahtar kelime analizi eklentisidir, krom veya Firefox tarayıcısına kolayca yükleyebilirsiniz.

Keywords Everywhere Eklentisi

Eklentiyi başarıyla yükledikten sonra, tarayıcınızın sağ üst köşesinde anahtar kelimeler simgesi görünür. Analize başlamak için bir adım daha, Gmail hesabınızın herhangi bir yerinde anahtar kelimeler tarafından paylaşılan API Anahtarına sahip olmanız gerekir.

Tavsiye Edilen:  İçerik Fikrinde Tutarlılığın Önemi: Doğru Yolda Kalmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

İlk adım, tüm anahtar kelimeleri veya önerileri anahtar kelimeleri içe aktarma bölümü arama kutusuna koymaktır, ardından doğru yöne ulaşmak için arama hacmi, TBM, rekabet ve küresel anahtar kelimeler matrisi ile ilgili matris ile ilgili anahtar kelimelerden oluşan büyük bir liste oluşturabilirsiniz. web sitenizi tanıtmaya başlayın .

Anahtar Kelimeler Aracı Anahtar Kelime Aracı, ücretsiz ve ücretli bir SEO aracıdır ve Google anahtar kelime planlayıcısı veya diğer anahtar kelime araştırma araçlarıyla tamamen aynı ve iyi bir alternatif, farklı arama terimlerinde uzun kuyruklu anahtar kelimeler önerisi sağlamıştır. Google otomatik tamamlama tabanlı anahtar kelime aracı, kullanıcı arama performansını artırmak için Google aramada kullanılan bir özelliktir.

SEO Anahtar Kelimeler Aracı

Sadece web sitenizle alakalı farklı kaynaklardan topladığınız anahtar kelimeleri veya arama terimini koyarak veya web sitenizi bu tür anahtar kelimeler üzerinde tanıtmak istiyorsanız ve tüm anahtar kelime önerilerini çıkarın. Şu anda bu anahtar kelimeler aracı hem ücretsiz hem de ücretli olarak mevcuttur, böylece ücretsiz sürümü kullanarak uzun uzun anahtar kelime önerisi ile 750’den fazla anahtar kelime oluşturabilirsiniz.

SEMrush SEMrush anahtar kelime araştırma aracı ile, SEMrush arama çubuğuna herhangi bir arama terimi veya kelime girerek önerilen mükemmel anahtar kelime listesini bulabilirsiniz. Ayrıca, anahtar kelime arama hacmini, TBM’yi, anahtar kelime yoğunluğunu, üst sıradaki sayfayı ve çok daha fazlasını içeren eksiksiz anahtar kelime listesi mevcuttur.

Anahtar Kelime Analiz Aracı

SEMrush Anahtar Kelimeler aracı

Web sitenizi tanıtmak için, daha fazla trafik ve dönüşüm getirecek doğru anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir.

Araştırmayı yaptıktan sonra, web siteniz için en uygun olanları bulmanız gerekecektir. İnsanların web sitenizi kolayca bulmasına yardımcı olmak için doğru anahtar kelimeleri hedeflemek çok önemlidir. Anahtar kelime araştırma ve uygulama sürecinin tamamı kolay görünüyor; ancak uzmanların yardımı olmadan en iyi sonuçları elde etmek oldukça zordur.

Tavsiye Edilen:  SEO için Web Sitenizin Yükleme Hızını Nasıl Artırırsınız?

Pazarda rekabet yüksek olduğundan, web sitesi sahiplerinin çoğu, arama motorlarında üst sıralara çıkmalarına yardımcı olmak için deneyimli SEO hizmetleri şirketleri ile çalışır. Bu tür şirketler yalnızca en iyi SEO hizmetlerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesine yardımcı olur. Arama motorlarında en iyi sıralamaya sahip anahtar kelimelere bağlı kalarak web sitenizdeki içeriğinizi optimize ederler. Bunu yaparak, sunduğunuz ürünler hakkında arama yapıldığında adınızın en üstte görünmesini sağlarlar.

Bu nedenle, internet dünyasında öne geçmek istiyorsanız, anahtar kelimelerin önemini anlamanız ve uzmanlardan yardım almanız gereken zaman geldi.